3.07.2018 Marketing i PR
Dlaczego efektywność kinowych kampanii reklamowych jest tak duża?
multikinomedia.pl
Reklamy w kinie są właściwie czymś nieodzownym. Już od samego wejścia atakowani jesteśmy różnymi spotami: a to zapowiedziami nowości kinowych, a to reklamą nowego modelu samochodu czy telefonu itd. Jednych mogą irytować, dla innych są częścią dużego przedsięwzięcia marketingowego. Niektórych może dziwić fakt tak znaczącej obecności kampanii reklamowych w kinie. Okazuje się jednak, że właśnie taki rodzaj wpływu na potencjalnego klienta ma duże szanse przynieść oczekiwany skutek. Dlaczego reklama w kinie jest tak skuteczna?

Pozytywne emocje
Marketingowcy zdają sobie sprawę, że reklama odniesie większy skutek, jeśli wykorzysta pozytywne emocje potencjalnych klientów, wzbudzi w nich przyjemne skojarzenia. Doskonałym sposobem jest więc reklama w kinie, która skierowana jest do osób przychodzących tam, aby odpocząć, wyluzować się, miło spędzić czas w towarzystwie znajomych. Blok reklam w kinie tuż przed seansem nie wzbudza tak negatywnych emocji jak reklama telewizyjna. Wiąże się też z pewnym podekscytowaniem, związanym z oczekiwaniem na film, dlatego łatwiej zapada w pamięć.
Mierzalność
Reklama w kinie, zwłaszcza ta przed samą emisją filmu, jest nieodzownym elementem spędzanego tam wieczoru. Nie można jej przyspieszyć czy przełączyć, dlatego reklamodawcy mogą mieć pewność, że osoby, które zakupiły bilet na dany film, zobaczą ich spoty reklamowe w całości. Jednym z ważnych aspektów skuteczności reklamy jest również jej mierzalność. Wykupujący reklamy w kinie otrzymują konkretne, ilościowe dane – każdy sprzedany bilet na dany seans daje informację o liczbie osób, które widziały spot reklamowy. Odpowiednia analiza pozwala lepiej optymalizować kampanie reklamowe, dlatego reklama w kinie może być dla wielu marketingowców najodpowiedniejszym rozwiązaniem.
Wysoka jakość
Spoty reklamowe przygotowywane są z coraz większą pieczołowitością i audiowizualnym rozmachem. Czym różni się kino i media masowego przekazu (zwłaszcza telewizja) w realizacji danej kampanii? Przede wszystkim jakością. Dynamiczny, pełen efektów spot reklamowy, zupełnie inaczej zostanie odebrany z pozycji domowej kanapy, a inaczej widziany na dużym ekranie w sali z dobrym nagłośnieniem. Zasadnicze znaczenie ma tu również fakt wygaszenia świateł przed emisją reklam, co dodatkowo skupia uwagę odbiorców na treści przekazywanej przez reklamę.
Wielokanałowość
W ostatnim czasie reklama w kinie przyjmuje postać wielokanałową. Zwiększa to jeszcze jej efektywność. Zwielokrotnienie przekazu pozwala danej marce zapaść w pamięci danej osoby dużo bardziej niż przy jednorazowym wyświetleniu konkretnej reklamy. W kinie już od samego wejścia potencjalny klient może być atakowany konkretnym przekazem, który zobaczy też przy kasie, na bilecie, przy kiosku a potem przed samym seansem. Takie zwielokrotnienie reklamy w kinie i wykorzystywanie różnych sposobów dotarcia do potencjalnego klienta przekłada się oczywiście na skuteczność i przewagę reklamy w kinie nad innymi mediami.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Kiedy każda reklama stanie się... sklepem? Prognozy Omdia
KFi
Globalne wydatki konsumenckie w sieci rosną w niespotykanym tempie. Już w 2025 roku osiągną wartość 4,4 biliona dolarów, a same USA będą odpowiadać za 1,4 biliona. Granice między reklamą, rozrywką i handlem będą się zacierać, tworząc nową erę cyfrowej konsumpcji.
Co robić, kiedy dziecko obgryza paznokcie? Porady psychologa dziecięcego
patronat Reporterzy.info
Dla dzieci gryzienie palców to często sposób na nudę czy stres. Naszą rolą jest jednak reagować, kiedy widzimy, że maluch obgryza paznokcie. I to nie tylko ze względu na estetykę, ale także potencjalne przyczyny takiego zachowania. Jakie mogą one być i co możemy zrobić?
Analiza predykcyjna i marketing. Klient jeszcze nie wie, reklama już tak
Krzysztof Fiedorek
Sztuczna inteligencja zmienia zasady gry w marketingu. Przewidywanie zachowań klientów przez zaawansowane algorytmy AI i podejmowanie decyzji opartych na danych to już teraźniejszość. Raport „The State of AI”, opublikowany przez McKinsey pokazuje, jaki będzie to miało wpływ na cały rynek reklamy i marketingu.
Podobne artykuły:
Internetowe subskrypcje. Wartość rynku, kierunki rozwoju i... zagrożenia
KrzysztoF
Według McKinsey & Company, liczba użytkowników subskrypcji wzrosła globalnie o ponad 17% w ciągu ostatniego roku. Z raportu UBS Group AG wynika z kolei, że łączna wartość globalnego rynku subskrypcji osiągnie do 2025 roku aż 1,5 biliona dolarów. To dwa razy więcej niż w 2020 roku!
Jakie gadżety promocyjne wybrać podczas kampanii?
pioka.pl
Reklama poprzez różnego rodzaju gadżety, przedmioty codziennego użytku czy też artykuły biurowe może być interesująca zarówno dla mniejszych jak i większych przedsiębiorstw. Dodatkowo, porównując ją do innych możliwości - nie jest ona aż tak droga. [artykuł sponsorowany]
Najsilniejsze marki w polskich mediach. Badanie Top Marka
PSMM Monitoring & More
Autorzy badania przeanalizowali ponad 2 miliony tekstów prasowych, 14 milionów internetowych oraz 54 milionów postów, które ukazały się na ogólnodostępnych profilach na Facebooku, Instagramie, Twitterze i YouTubie od 1 lipca 2021 do 30 czerwca 2022 roku
Badanie Polish Gamers KIDS. Jak dotrzeć do grupy 9-15 lat
Maciej Piotrowski
Dla 88% dzieci gry są częścią ich codziennej rutyny, a granie to czynność pierwszego wyboru w wolnym czasie. „Polish Gamers KIDS” bada reklamowy potencjał branży, analizuje popularności pojęć (e-sport, metawersum), kwestie finansowe, oglądanie innych graczy oraz profil młodych fanów gier w Polsce.