3.07.2018 Marketing i PR
Dlaczego efektywność kinowych kampanii reklamowych jest tak duża?
multikinomedia.pl

Pozytywne emocje
Marketingowcy zdają sobie sprawę, że reklama odniesie większy skutek, jeśli wykorzysta pozytywne emocje potencjalnych klientów, wzbudzi w nich przyjemne skojarzenia. Doskonałym sposobem jest więc reklama w kinie, która skierowana jest do osób przychodzących tam, aby odpocząć, wyluzować się, miło spędzić czas w towarzystwie znajomych. Blok reklam w kinie tuż przed seansem nie wzbudza tak negatywnych emocji jak reklama telewizyjna. Wiąże się też z pewnym podekscytowaniem, związanym z oczekiwaniem na film, dlatego łatwiej zapada w pamięć.
Mierzalność
Reklama w kinie, zwłaszcza ta przed samą emisją filmu, jest nieodzownym elementem spędzanego tam wieczoru. Nie można jej przyspieszyć czy przełączyć, dlatego reklamodawcy mogą mieć pewność, że osoby, które zakupiły bilet na dany film, zobaczą ich spoty reklamowe w całości. Jednym z ważnych aspektów skuteczności reklamy jest również jej mierzalność. Wykupujący reklamy w kinie otrzymują konkretne, ilościowe dane – każdy sprzedany bilet na dany seans daje informację o liczbie osób, które widziały spot reklamowy. Odpowiednia analiza pozwala lepiej optymalizować kampanie reklamowe, dlatego reklama w kinie może być dla wielu marketingowców najodpowiedniejszym rozwiązaniem.
Wysoka jakość
Spoty reklamowe przygotowywane są z coraz większą pieczołowitością i audiowizualnym rozmachem. Czym różni się kino i media masowego przekazu (zwłaszcza telewizja) w realizacji danej kampanii? Przede wszystkim jakością. Dynamiczny, pełen efektów spot reklamowy, zupełnie inaczej zostanie odebrany z pozycji domowej kanapy, a inaczej widziany na dużym ekranie w sali z dobrym nagłośnieniem. Zasadnicze znaczenie ma tu również fakt wygaszenia świateł przed emisją reklam, co dodatkowo skupia uwagę odbiorców na treści przekazywanej przez reklamę.
Wielokanałowość
W ostatnim czasie reklama w kinie przyjmuje postać wielokanałową. Zwiększa to jeszcze jej efektywność. Zwielokrotnienie przekazu pozwala danej marce zapaść w pamięci danej osoby dużo bardziej niż przy jednorazowym wyświetleniu konkretnej reklamy. W kinie już od samego wejścia potencjalny klient może być atakowany konkretnym przekazem, który zobaczy też przy kasie, na bilecie, przy kiosku a potem przed samym seansem. Takie zwielokrotnienie reklamy w kinie i wykorzystywanie różnych sposobów dotarcia do potencjalnego klienta przekłada się oczywiście na skuteczność i przewagę reklamy w kinie nad innymi mediami.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Dlaczego nie ufamy zagranicznym sklepom online. Raport TrustMate
Marek Jaworowski
Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.
Reklama internetowa 2024/2025. Raport IAB Polska
KFi
Reklama online pochłania już 57% wszystkich budżetów. Na same formaty wideo firmy wydały 1,62 miliarda złotych. Po chudszych latach, słupki odbijają mocno w górę. Reklama cyfrowa urosła w rok o 20%, tradycyjna powoli znika z radarów.
Trendy i zagrożenia w reklamie online. Raport Media Quality Report 2025
Krzysztof Fiedorek
W 2024 roku świat reklamy cyfrowej stracił na fałszywych odsłonach około 100 miliardów dolarów. Raport opublikowany przez Integral Ad Science, pokazuje że tak zwane fraudy są coraz sprytniejsze, a kampanie coraz bardziej narażone.
Podobne artykuły:
Gościnne blogowanie. Czy naprawdę się opłaca?
Karolina Matyska
Publikacje gościnne możesz śmiało włączyć do swojej strategii marketingowej, a nawet podpiąć pod działania PR-owe. Blogując gościnnie, nie wydajesz ani złotówki, a jedynym kosztem, który ponosisz jest twój czas.
Największe kryzysy wizerunkowe w Polsce. Kryzysometr 2022/2023
Dagmara Gac
Katastrofa ekologiczna na Odrze, skandal obyczajowy w Ordo Iuris i medialne zarzuty wobec Tomasza Lisa. To największe kryzysy wizerunkowe według badania Kryzysometr 22/23, przeprowadzonego przez agencję Alert Media Communications.
Personalizacja w wideomarketingu. Dwa razy więcej zaangażowania
Anna Kacprzyk
Według Jamesa McQuivey, eksperta od marketingu cyfrowego, minuta wideo jest odpowiednikiem 1,8 miliona słów. Z kolei według HubSpot, spersonalizowane wideo generuje o 42% więcej zysków, niż niespersonalizowane treści. A do 2019 roku wideo będzie stanowić 80% całego ruchu internetowego na świecie.
Marketing w internecie. Jak wyróżnić się z tłumu
Aneta Esz
Internauci nie czytają dokładnie tekstów, a skanują je. Potrzeba nam mniej więcej 3-5 sekund na podjęcie decyzji o tym czy oglądana zawartość jest dla nas odpowiednia czy nie. No właśnie. Od 3-5 sekund. Zapamiętaj. Tyle masz czasu, żeby pozyskać i jednocześnie przekonać odbiorcę do pozostania obok.