Jak przebiegają badania techniczne autobusów i samochodów ciężarowych?
bosmal.com.pl

Badanie techniczne autobusów a przepisy prawa w Polsce
Zasady badania technicznego autobusów regulują przepisy Kodeksu drogowego, a konkretniej rozdział III dokumentu. Wiąże się z nimi konieczność przeprowadzania badań okresowych, dodatkowych i badań co do zgodności z warunkami technicznymi. Okresowe badanie techniczne autobusu przeprowadza się przed upływem roku od dnia pierwszej rejestracji i następnie co 6 miesięcy.
Warto mieć na uwadze, że dodatkowemu badaniu technicznemu podlega autobus, który został skierowany przez organ kontroli ruchu drogowego, ale również ten, który uczestniczył w wypadku drogowym i w przypadku którego zachodzi obawa, że mogło dojść do uszkodzenia elementów nośnych konstrukcji nadwozia, podwozia lub ram. Takie pojazdy mogące stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego muszą przejść kontrolę. Zgodnie z art. 84 Ustawy, badania techniczne pojazdów, w tym badania techniczne samochodów ciężarowych wykonuje zatrudniony w stacji kontroli pojazdów uprawniony diagnosta.
W jaki sposób przebiega badanie stanu technicznego autobusu?
Przegląd techniczny autobusu składa się z oceny poprawności działania poszczególnych układów pojazdu. Diagnosta na stacji kontroli pojazdów dokona oceny stanu opon, świateł, szyb i karoserii, a także przyjrzy się dokładnie układowi sterowniczemu, hamulcowemu oraz zawieszeniu. Wykonywanie badań stanu technicznego u certyfikowanych, profesjonalnych diagnostów daje kierowcy pewność, że zasiada on za kierownicą w pełni sprawnego i zdatnego do użytku autobusu, którym – przy zachowaniu odpowiedniej jazdy zgodnej z przepisami ruchu drogowego – może w bezpieczny sposób przewozić pasażerów. Stan pojazdu musi być taki, aby nie zagrażał kierowcy, pasażerom oraz innym uczestnikom ruchu drogowego.
Profesjonalne opinie o innowacyjności wystawia Instytut badań i Rozwoju Motoryzacji Bosmal https://www.bosmal.com.pl. Zajmuje się on również badaniem statycznym pojazdów, dynamiki ich hamowania, homologacji i funkcjonalności. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie https://www.bosmal.com.pl/662-opinie_o_innowacyjnosci.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Email Marketing w 2025 roku: Sprawdzone Strategie, Trendy i Obowiązki Prawne
artykuł sponsorowany
Mimo dynamicznych zmian technologicznych oraz rosnącej liczby kanałów komunikacji, mailing nadal gwarantuje wysoki zwrot z inwestycji i bezpośredni kontakt z odbiorcą. W 2025 roku znaczenie tego kanału jeszcze bardziej rośnie, głównie ze względu na coraz ostrzejsze regulacje prawne i oczekiwania konsumentów dotyczące prywatności.
Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych. Jak skutecznie walczyć o swoje prawa?
artykuł sponsorowany
Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych to proces, który dla wielu poszkodowanych wydaje się zawiły i pełen pułapek. Tymczasem zrozumienie przysługujących praw oraz wsparcie doświadczonej kancelarii prawnej może znacząco zwiększyć szanse na uzyskanie sprawiedliwego świadczenia. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje, które pomogą Ci skutecznie dochodzić roszczeń po wypadku drogowym.
Jak może wyglądać nowoczesna edukacja finansowa dla najmłodszych?
materiał partnera
Ponad 700 dzieci z Wrocławia, Gdańska, Poznania, Lublina i Rękus wyruszy na wakacje z nową wiedzą finansową. To ważne, bo - jak pokazują badania - potrzebują jej już pięciolatki, a tylko troje na czworo dzieci w tym wieku rozmawia o pieniądzach ze swoimi najbliższymi.
Podobne artykuły:
Dziewczyny w świecie finansów. Odpowiedzialne, oszczędne, zaradne
materiał partnera
Sięgają po rzetelne źródła wiedzy finansowej i już od przedszkola wykazują się przedsiębiorczością. Częściej niż chłopcy mają jednak problem z odzyskaniem pożyczonych rzeczy lub pieniędzy. Tak o dziewczynkach mówią wyniki „Badania wiedzy finansowej dzieci”, przeprowadzonego przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty i KRUK S.A.
Trzy powody, dla których warto współpracować z agencją PR
iconstrategies.pl
Zarówno tradycyjne media, jak i te społecznościowe czy też szereg komunikacyjnych usprawnień wewnątrz przedsiębiorstwa to niezwykle ważne zadania, przed którymi stają mniejsze i większe firmy, a także wyzwania dla agencji PR. Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po pomoc specjalistów. [artykuł sponsorowany]
Praca reportera w Austrii, Holandii, Belgii - jak uzyskać zwrot podatku?
artykuł sponsorowany
Praca reportera za granicą to nie tylko szansa na rozwój zawodowy, ale także konieczność zmierzenia się z różnymi systemami podatkowymi. Jeśli pracowałeś jako reporter w Austrii, Holandii lub Belgii, warto wiedzieć, jak odzyskać nadpłacony podatek. Poniżej przedstawiamy praktyczny przewodnik, który pomoże Ci w tym procesie.
Rolki Reggae Express 2. Wyścig z czasem dla małej Hani
Bartłomiej Dwornik
130 kilometrów na rolkach w niecałe 10 godzin. Rolkarze z Dolnego Śląska podejmują wyzwanie dla 8-miesięcznej Hani, chorej na neuroblastomę. To najbardziej złośliwy nowotwór dziecięcy. Wspierać ich będzie kilkuset sportowców z całego świata za pośrednictwem Endomondo. Reporterzy.info patronują temu wyzwaniu!