#pokaPITa. Anita Sokołowska namawia internautów do pomagania
Justyna Zalewska
Czy wiecie, że tylko 14 z 25 milionów Polaków przekazuje 1% swojego podatku na pomoc potrzebującym? Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i wymyśliła akcję społeczną #pokaPITa, aby uświadomić Polakom, jak ważne jest przekazanie 1% na cel charytatywny. [kampania społeczna]

Twarzą akcji społecznej jest Anita Sokołowska, która rzuca internautom wyzwanie - zrób sobie zdjęcie z PITem, lub z kartką na której jest widoczna nazwa akcji. Wrzuć je na Instagram, Facebooka albo inne media społecznościowe i oznacz je hasztagiem #pokaPITa. Dzięki temu pokazujesz, że i Ty pomagasz!
A to bardzo ważna pomoc. Może się wydawać, że 1% podatku to niewiele. Jednak nawet te niewielkie kwoty, przekazywane przez wszystkich dobrych ludzi złożyły się w ubiegłym roku na kwotę 750 milionów złotych! Dla wielu instytucji środki z 1% to podstawa ich budżetów. A dla podatnika nie stanowią żadnego kosztu. Wystarczy w odpowiednie pole formularza wpisać numer KRS wybranej organizacji.
Wykorzystując znane social media Fundacja stworzyła popularną akcję viralową o szerokim zasięgu. Do pomagania namawiają już: profesor Jan Miodek, wybitny polonista który od lat wspiera szczytne cele i profesor Alicja Chybicka, kierownik Katedry i Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Ambasadorami #pokaPITa zostali również:
- artyści: Misiek Koterski, Julka Cymbaluk, Ula Bogucka, kabaret Paranienormalni, Grupa AD HOC;
- ludzie mediów: m.in. Wojtek Jagielski;
- influencerzy i youtuberzy: Cybermarian, Aleksandra Drożdżyńska, Project Make-up, Kas.ber;
- sportowcy: Tariel Zandukeli, Artur Komorowski, Paweł Czapliński, Robert Jędrych wraz z siłownią Bridge National Crossfit, Roksana Wejs oraz zawodniczki z Volley Wrocław;
- firmy: Mercedes Grupa Wróbel, Pfegehelden, Techland, Bioherba,
Do #pokaPITa zaprasza też ciągle rosnąca rzesza internautów, którzy dają dobry przykład i są dowodem, że pomaganie ma sens!
Jeżeli chcecie zobaczyć, kto wziął udział w akcji, odwiedźcie oficjalną stronę #pokaPITa: https://naratunek.org/pokapita/
Zachęcamy do podjęcia wyzwania. Pokaż, że i Ty pomagasz!
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Od doktoratu do biznesu – jak wykorzystać pracę naukową w świecie poza akademią?
artykuł sponsorowany
Uzyskanie stopnia doktora to ogromne osiągnięcie, które wymaga lat intensywnej pracy badawczej, analitycznego myślenia i wytrwałości. Jednak coraz więcej doktorantów staje dziś przed pytaniem: co dalej? Tradycyjna ścieżka akademicka nie zawsze okazuje się satysfakcjonująca, a dostępność etatów naukowych bywa ograniczona.
Jak bawić się z dzieckiem, wspierając rozwój? Psycholog podpowiada
patronat Reporterzy.info
Spontaniczna, przyjemna i dobrowolna – to cechy, które definiują zabawę. Dla dziecka jest ona naturalnym sposobem odkrywania świata, a dla rodzica może stać się okazją do budowania pozytywnej relacji oraz wsparcia w rozwoju malucha. Jak sprawić, by wspólna zabawa była zarazem radosna i edukacyjna?
Dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny?
artykuł sponsorowany
Praca przy biurku wymaga zastosowania takich rozwiązań, które pozwolą odciążyć kręgosłup, zredukować ryzyko wystąpienia bóli i wad postawy oraz zapewnić komfort przez wiele godzin. Aby to było możliwe należy wybrać nie tylko biurko o odpowiedniej wysokości, ale również wygodny fotel biurowy. Dziś dowiecie się, dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny.
Podobne artykuły:
Odpowiedzialni za przyszłość. Pierwszy taki raport o CSR i biznesie
Reporterzy.info polecają
Aż 80% wrocławskich firm uważa, że działania związane ze społeczną odpowiedzialnością biznesu są potrzebne, jednak aktywność w tym obszarze podejmuje tylko 45% z nich. Co stoi za ich motywacjami i jak ich działalność wiąże się z edukacją? Wyjaśnia to raport „Odpowiedzialni za przyszłość”.
Poradnik młodego humanisty. Jak studiować i nie zwariować?
POLECAMY
E-book opracowany przez specjalistów z portalu historycznego Histmag.org to lektura obowiązkowa dla przyszłych i obecnych studentów kierunków humanistycznych. Znajdziecie w nim mnóstwo cennej wiedzy praktycznej i podpowiedzi, jak sprawnie poruszać się w nowym, studenckim świecie.
Wszędzie, ale razem! Cała Polska będzie ćwiczyć, żeby pomóc Kai
BARD
Na rolkach, na rowerach, biegiem, spacerem, a nawet chodząc po schodach. Już ponad 700 osób zadeklarowało, że 2 maja wyjdzie z domu żeby spalić nadmiar kalorii po kwarantannie. I przy okazji pomóc dwuletniej dziewczynce zebrać pieniądze na leczenie wyjątkowo złośliwego nowotworu nowoczesną terapią w klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info.
Wszystko, co trzeba wiedzieć o platformie e-commerce
artykuł sponsorowany
Współcześni konsumenci coraz częściej i chętniej wybierają zakupy online, a nie w tradycyjnym sklepie stacjonarnym. Wynika to z wygody, szybkości i dostępności. Internet umożliwia im zakupy 24/7 bez konieczności opuszczania domu, co jest szczególnie ważne w dobie rosnącego tempa życia i popularności pracy zdalnej.