Zwróć uwagę na szczegóły. Typografia jako wartość dodana twojej ulotki
drukarniaonline.pl
Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez osoby projektujące ulotki jest brak odpowiedniego pochylenia się nad kwestią dobrania fontów dopasowanych do przygotowywanego materiału. Dowiedz się, co zrobić, aby czcionki współgrały z warstwą tekstową i graficzną twojej reklamy.
fot. drukarniaonline.pl
Krój, kształt, kolor i wielkość liter, to kwestie, które warto przemyśleć w procesie przygotowywania ulotki. To od tych czynników zależy często zarówno czytelność naszego materiału, jak i to jak będziemy postrzegani przez potencjalnego Klienta.
Postaw na czytelność
Tworząc treść do ulotki, musimy pamiętać o tym, że mamy jedynie krótką chwilę, by zainteresować odbiorcę naszą ofertą. Właśnie dlatego powinniśmy zrobić wszystko, aby główny przekaz naszego materiału został przedstawiony w sposób przejrzysty i przykuwający uwagę.
W uzyskaniu tego efektu mogą pomóc nam wyraźnie wyróżnione nagłówki, czy hasło będące główną korzyścią płynącą z naszej oferty. Tego rodzaju elementy warto wyróżnić za pomocą charakterystycznego koloru, pogrubienia czy czcionki innej niż ta stosowana przy reszcie tekstu.
Pamiętając o niewielkiej powierzchni, którą mamy do zagospodarowania, należy zwrócić uwagę na dostosowanie przestrzeni między literami do naszych potrzeb. Nagłówki, hasła oraz najważniejsze informacje, na których skupić ma się odbiorca warto wyróżnić większą przestrzenią, która nada im płynności i czytelności. Przy mniej istotnych informacjach odstępy z całą pewnością mogą pozostać mniejsze.
Czcionki pokazują kim jesteś
Projektując ulotkę, trzeba pamiętać również o rodzaju czcionek, które zastosujemy. Przede wszystkim należy wybierać kroje, które będą kojarzyły się z naszą branżą, dzięki czemu odbiorca od razu będzie wiedział, czy oferta zawarta w ulotce może go zainteresować.
Jeśli celem naszej reklamy ma być wypromowanie sklepu z narzędziami, warto postawić na font np. kojarzący się pismem technicznym. Z kolei dla usług z branży kosmetycznej zdecydowanie bardziej pasować będą kroje o smukłych, zaokrąglonych krawędziach kojarzące się z delikatnością.
Należy również pamiętać, aby dobrana czcionka dobrze współgrała z logotypem naszej firmy. Jeśli zdecydujemy się natomiast na korzystanie z więcej niż jednego rodzaju kroju (np. inny dla nagłówka i reszty tekstu), musimy zwrócić uwagę, czy są one spójne. W razie problemu z dobraniem fontu pasującego do naszego produktu, czy usługi, zawsze możemy poszukać inspiracji w internecie, wpisując w wyszukiwarkę nazwę naszej branży w języku angielskim oraz słowo „font”.
Kolejną kwestią jest dopasowanie kroju do papieru, na którym będzie wydrukowana ulotka. Sztywny papier z dodatkiem folii, czy lakieru będzie kojarzył się np. z elegancją, czy ekskluzywnym produktem. W takim wypadku font również powinien być powiązany z takim stylem. Dlatego też planując zastosowanie danego fount, warto skontaktować się z drukarnią, która podpowie, na jakim papierze najlepiej wydrukować ulotkę, aby spełniała nasze oczekiwania.
Warstwa wizualna ulotki to suma detali
Projektując ulotkę, musimy pamiętać o tym, że każdy, nawet najdrobniejszy element ma znaczenie. Nie inaczej jest z typografią, która może sprawić, że osoba po otrzymaniu ulotki od kolportera wczyta się w nią, a w efekcie skorzysta z naszej oferty. Dlatego też tak ważne jest, by była ona czytelna oraz współgrała z warstwą graficzną i pomogła nam wyróżnić najważniejsze walory usługi, czy produktu.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Edukacja STEAM zamiast dzwonków. We Wrocławiu rusza szkoła SPECTO
materiał partnera
Nowa, Publiczna Szkoła Podstawowa SPECTO przy ul. Lubelskiej we Wrocławiu od września przyjmie pierwszą setkę pierwszoklasistów. Ma dla nich nie tylko nowoczesny, ekologiczny budynek, ale także unikatowy pomysł na atrakcyjną realizację podstawy programowej.
Czy języka można się nauczyć samemu?
ESKK
Kursy językowe, obozy zagraniczne, lekcje w szkole, korepetycje z nauczycielami - wszystko to nas przekonuje, że w nauce języków obcych niezbędna nam jest pomoc innej osoby. Z tego powodu wiele osób nawet nie podejmuje próby samodzielnych lekcji, chociaż okoliczności nie pozwalają na zapisanie się na grupowe zajęcia. [artykuł sponsorowany]
Moje życie, Twój 1%. Rusza z kampania PIT dla dzieci chorych na raka
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
W tym roku Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową zdecydowanie szybciej wystartowała z kampanią informacyjną na temat przekazywania 1% podatku PIT. Już od początku stycznia prowadzi komunikację w kanałach online o możliwości wsparcia dzieci chorych na raka, małych pacjentów kliniki "Przylądek Nadziei". [materiał partnera]
Teczki Reklamowe: Klucz do Profesjonalnego Wizerunku i Trwałych Relacji
artykuł sponsorowany
W dzisiejszym dynamicznym świecie marketingu, teczki reklamowe stały się nieodzownym elementem strategii promocyjnych wielu firm. Teczki te pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną, przyciągając uwagę potencjalnych klientów. Warto zrozumieć, dlaczego inwestowanie w profesjonalne teczki reklamowe może przynieść wymierne korzyści dla każdej firmy.
Jak zarabiać na tworzeniu grafiki komputerowej?
artykuł gościnny
Grafika komputerowa, podobnie jak cała branża IT, to bardzo ceniona i prężnie rozwijająca się dziedzina. Tak zwane nowe zawody, ściśle związane z nowoczesnymi technologiami i rozwojem Internetu, zyskują na popularności i są coraz częściej wybierane, szczególnie przez młodych.
Jak sprawdzić historię serwisu www?
zgred.pl
Nie bez powodu mówi się, że w internecie nic nie ginie. Okazuje się, że istnieje łatwy sposób weryfikacje wyglądu stron www w przeszłości. Jak i gdzie to sprawdzić? Dowiedzmy się, w jakim celu warto korzystać z możliwości podglądu historii stron internetowych. [Materiał zewnętrzny]
Jak funkcjonują wyszukiwarki?
artykuł gościnny
Wyszukiwarki internetowe to kluczowe narzędzia umożliwiające dostęp do treści online. Google dominuje w tej kategorii, jednak istnieją także inne opcje, takie jak Bing, Yahoo czy DuckDuckGo. Każda z tych platform korzysta z unikalnych algorytmów, metod indeksowania treści oraz opcji wyszukiwania.