menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

24.08.2020

Czym właściwie jest PR?

CluePR

Choć definicja public relations na stałe wpisała się w polski słownik, wielu nadal nie może zrozumieć, kim właściwie są PR-owcy i czym się zajmują. Tymczasem przeciętny Kowalski z każdej strony otaczany jest działaniami sektora PR, które obecnie kształtują nawet pewne nawyki społeczeństwa. O co chodzi z tym całym PR-em?

artykuł sponsorowany

Czym właściwie jest PR?fot. CluePR

Relacje z otoczeniem


Wyniki sondażu zorganizowanego przez jeden z międzynarodowych koncernów do badania opinii publicznej ukazały, że co trzeci ankietowany uważa PR za działalność reklamową, którą stosują dziennikarze. Definicja terminu kształtuje się nieco inaczej. Public Relations to najogólniej rzecz ujmując, dbanie o relacje z otoczeniem, a także kreowanie i promowanie pozytywnego wizerunku marki, przedsiębiorstwa czy pojedynczej osoby.

Działania PR są dokładnie zaplanowane i powinny tworzyć spójną całość. Wdrażanie ustalonych planów jest długofalowe, lecz efektem jest oddziaływanie na otoczenie, które pozytywnie odbija się na pozycji obiektu będącego przedmiotem promocji.

PR jako skuteczne narzędzie marketingowe


Działania sektora PR skupiają się na komunikacji z otoczeniem, a ich celem jest wypracowanie pozytywnego wizerunku jednostki. Dobry PR obejmuje między innymi realizację kampanii promocyjnych, dbanie o bieżący przepływ informacji w mediach masowego przekazu, współpracę z dziennikarzami czy przygotowywanie materiałów o firmie lub marce.

Wszelkie działania podejmowane przez agencję PR muszą być prowadzone w sposób zgodny i spójny z zasadami etyki zawodowej. Stosowanie nieuczciwych praktyk określa się mianem czarnego PR, który polega na zaplanowanym i świadomym działaniu na szkodę innej firmy. Specjaliści z sektora public relations zgodnie twierdzą, że tego typu działania informacyjne wybiegają daleko poza branżę PR i nie powinny być stosowane w jej kontekście.

Codzienna praca PR-owca


Założeniem działań public relations jest pomoc w realizacji celów przedsiębiorstwa i zadbanie o jego pozytywny wizerunek. Każde czynności podejmowane przez agencję PR są zatem skrupulatnie planowane i systematycznie wdrażane. Specjaliści tworzą, redagują i dystrybuują materiały, aby za pośrednictwem mediów dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Działania obejmują między innymi notatki prasowe, udzielanie wywiadów, tworzenie strategii marketingowej, której celem jest szukanie rozgłosu i zwiększenie świadomości odbiorców na politykę firmy, marki lub osoby.

Wypracowanie pozytywnego wizerunku zajmuje sporo czasu, stąd też mowa o zaplanowanych i długofalowych działaniach PR. Największe znaczenie mają precyzyjnie przygotowywane komunikaty, za pośrednictwem których można zdobyć zaufanie odbiorców (działanie te noszą nazwę content marketingu).

Osiągnięcie idealnej harmonii z otoczeniem jest niezwykle trudne i wymaga specjalistycznej wiedzy. PR-owcy to najczęściej ludzie z wykształceniem marketingowym, którzy doskonale wiedzą jak wykorzystać i zaimplementować strategiczne elementy organizacji. Dlatego chcąc wykreować pozytywny wizerunek swojej marki, warto zwrócić się do specjalistów.

Partnerem materiału jest CluePR - Agencja PR.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Światowy Dzień Walki z Rakiem. Ile warte jest życie?

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Jeszcze trzydzieści lat temu z choroby nowotworowej udawało się wyleczyć zaledwie co piąte dziecko. Dziś te proporcje są odwrotne. Nawet 85 procent dzieci wraca do zdrowia. Decydujący jest oczywiście rozwój medycyny, ale nie mniej istotna jest również zmiana podejścia i świadomości. Historia Sary i Stasia to wzruszające dowody na to, że dzięki pomocy dobrych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych. [Reporterzy.info wspierają]

Oprawianie książek - co należy wiedzieć?

sowadruk.pl
Oprawa książki może być jej dobrą reklamą, bo choć nie powinno oceniać się książki po okładce - często to właśnie oprawa zwraca uwagę jako pierwsza. Zlecając oprawę książek warto zastanowić się nad wykorzystanym materiałem. Dobierając oprawę, warto zastanowić się też nad przeznaczeniem książki. [artykuł sponsorowany]

Co nie może być znakiem towarowym?

artykuł sponsorowany
Celem znaku towarowego jest odróżnienie towarów i usług swojej firmy od innych na rynku. To czym jest znak towarowy podlega jednak pewnym restrykcjom. W związku z tym wszelkie identyczne lub podobne znaki towarowe, zwłaszcza jeśli są używane dla podobnych towarów, podlegają odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. Wyszukiwanie znaków towarowych może być w takich sytuacjach bardzo przydatne, aby uniknąć dubli.

Gotówkowy czy samochodowy?

lowcakredytow.pl
Czasem wybór sposobu zakupu samochodu zajmuje więcej czasu niż decyzja, które auto kupić. Większość klientów wspomaga się różnego rodzaju kredytami lub też pożyczkami, a tym samym mogą sobie pozwolić na wymarzone cztery kółka. Oferty banków i parabanków oraz dealerów samochodowych sprawiają, że mamy naprawdę dużo możliwości do wyboru. [artykuł sponsorowany]

Dlaczego popularność zakupów online rośnie?

Bdsklep.pl
Zakupy online stają się niezwykle popularne i to już fakt. Zastanawiasz się jednak, dlaczego coraz więcej osób wybiera sklepy internetowe? A może sam jesteś regularnym klientem e-sklepów? Przyjrzyjmy się wspólnie źródłom ich popularności. [artykuł sponsorowany]

Formularze PIT i nowe wzory. Sprawdź, które druki się zmieniają [LINK]

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Poradnik Podatnika 2021. PIT-36, PIT-37, PIT/B, PIT/D, PIT/IP, PIT/O, PIT/Z, PIT/WZ – między innymi te rodzaje dokumentów dotyczących zeznań podatkowych od 1 stycznia 2021 roku powinny być rozliczane na nowych formularzach. Wprowadzone modyfikacje mają dostosować druki do zmian w prawie. Z tego tekstu dowiesz się, jak nie zgubić się w gąszczu aktualizacji i gdzie znaleźć obowiązujące wzory.

To był Rolki Reggae Express! 100 kilometrów na rolkach dla Kacpra

BARD
Zakręcona trasa po prostej. 17 pętli, 100 kilometrów w 12 godzin. Oleśniccy rasta-rolkarze Agata i Wojtek pomagali Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" w wysłaniu na pilną operację 11-letniego Kacpra. Patronem medialnym Rolki Reggae Express był tygodnik Reporterzy.info.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22