menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMALeadStar program afiliacyjny

10.09.2020

Aparat z funkcją Wi-Fi - sprawdź, co jeszcze umożliwia

artykuł sponsorowany

Moduł Wi-Fi w aparacie fotograficznym nie jest tak kluczowym elementem, jak przetwornik obrazu czy obiektyw o dobrych parametrach. Daje jednak szereg możliwości, związanych z bezprzewodowym przesyłaniem zdjęć czy sterowaniem aparatem przez smartfona. Sprawdź, dlaczego aparat z Wi-Fi to dobry wybór.

Aparat z funkcją Wi-Fi - sprawdź, co jeszcze umożliwiafot. Pixabay/Pixabay License

Jak działa aparat z Wi-Fi?


Do aparatu fotograficznego z modułem Wi-Fi możesz bezpośrednio, bezprzewodowo podłączyć inne urządzenia, takie jak telefon, tablet, laptop czy telewizor, by zapewnić komunikację między sprzętami. Karta sieciowa często pozwala też instalować dodatkowe aplikacje, które oferują nowe funkcje fotograficzne lub dają możliwość dodawania zdjęć do serwisów społecznościowych.

Bardzo przydatna jest również technologia NFC, która umożliwia błyskawiczne sparowanie aparatu ze smartfonem. Wieloma funkcjami aparatu możesz wtedy sterować zarówno z interfejsu urządzenia, jak i na telefonie po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji mobilnej.

Co daje bezprzewodowe przesyłanie zdjęć z aparatu fotograficznego?


Część aparatów z Wi-Fi umożliwia Ci projekcję zdjęć na większym ekranie bez użycia kabla. Możesz to zrobić nie tylko na laptopie, lecz także na telewizorach, które posiadają funkcję Wi-Fi Direct. Największą zaletą jest jednak bezprzewodowe przesyłanie zdjęć na telefon.

Wybrane pliki możesz kopiować ręcznie na przykład, by podzielić się nimi na portalu społecznościowym. Często bardzo wygodnym rozwiązaniem jest jednak automatyczne przesyłanie nowych zdjęć do pamięci smartfona po zbliżeniu sparowanych urządzeń lub przed wyłączeniem aparatu.

Bezprzewodowo i bez wysiłku tworzysz w ten sposób kopię zapasową zrobionych zdjęć. Telefon z kolei można tak skonfigurować, by automatycznie wrzucał zdjęcia w chmurę (np. do Zdjęć Google). Masz wtedy nie tylko pewność, że nie stracisz żadnej fotografii, ale zyskujesz do nich błyskawiczny dostęp z każdego urządzenia, na którym zalogujesz się do swojego konta.

Aparat z Wi-Fi sterowany przez smartfona


Połączenie bezprzewodowe pozwoli Ci również zdalnie sterować wieloma funkcjami aparatu fotograficznego i uzyskać podgląd kadrowanej sceny na wyświetlaczu smartfona lub tabletu. Będzie to znacznie wygodniejsze niż korzystanie z samowyzwalacza.

Opcję tę możesz wykorzystać zarówno przy autoportretach, jak i przy zdjęciach grupowych, na których też chcesz być. Aparat z Wi-Fi pomoże Ci także zrobić naturalne zdjęcia innym, gdy nie są tego świadomi. Jest też dobrym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie ustawienie sprzętu utrudnia jego obsługę i kadrowanie.

Dzięki specjalnym aplikacjom producentów możesz też zdalnie kontrolować nie tylko samowyzwalacz, ale również pozostałe parametry. Należą do nich między innymi: zoom, czas naświetlania, korekcja ekspozycji czy czułość ISO. Inna możliwość to geotagowanie zdjęć, czyli dodawanie do nich znaczników miejsca, w którym zostały wykonane.

Dodatkowe aplikacje na aparat z Wi-Fi


Część aparatów w Wi-Fi pozwoli Ci także pobierać dodatkowe aplikacje, które oferują nowe możliwości. Ich dostępność zależy od konkretnego producenta i modelu aparatu fotograficznego. Część takiego oprogramowania jest darmowa, lecz niektóre funkcje są dodatkowo płatne.

Aplikacje umożliwiają między innymi:

  • Dodawanie zdjęć do serwisów społecznościowych bezpośrednio z poziomu aparatu;
  • Kompensację zniekształceń obiektywu;
  • Profesjonalny bracketing;
  • Wielokrotną ekspozycję;
  • Zdjęcia poklatkowe;
  • Zdjęcia w ruchu.

Rodzaje aparatów z Wi-Fi


Aparaty z Wi-Fi już od dobrych kilku lat są w ofercie wszystkich ważniejszych producentów sprzętu fotograficznego. Funkcja jest też dostępna w różnych typach urządzeń. Moduł Wi-Fi znajdziesz zarówno w niektórych lustrzankach z wymienną optyką, jak i w wielu bezlusterkowcach.

Jeszcze częściej posiadają go dobre kompakty. Przykładem mogą być choćby modele Cyber-shot, czyli kompaktowe aparaty z Wi-Fi marki Sony, dostępne między innymi w sklepie Sony Centre (sprawdź: https://scentre.pl/shop/category/list?kategoria=aparaty_kompaktowe_sony_cybershot).

Ten ceniony sprzęt występuje w trzech seriach, które różnią się parametrami, lecz należą do najlepszych w swoich klasach. Rozpiętość cen jest spora, bo najtańsze modele kosztują mniej niż tysiąc złotych, a najdroższe od 4 do nawet ponad 6 tysięcy.

Obiektywy i przetworniki obrazu w aparatach fotograficznych Sony Cyber-shot


Co ciekawe, wszystkie obiektywy i część innych podzespołów w aparatach fotograficznych Sony Cyber-shot stworzono w kooperacji z legendarną firmą ZEISS, czyli niemieckim wytwórcą najwyższej jakości optyki. Obiektywy w serii RX dorównują jasnością tym z aparatów bezlusterkowych. Modele HX mają z kolei bardzo duży zoom, a nawet budżetowe aparaty z serii WX często poradzą sobie także przy gorszym oświetleniu.

W aparatach fotograficznych Sony Cyber-shot znajdziesz też szybki autofokus oraz zaawansowane technologie przetwarzania i stabilizacji obrazu. Sprzęt z serii RX wyposażony jest wyłącznie w przetworniki obrazu w rozmiarze 1,0" o efektywnej rozdzielczości często przekraczającej 20 Mpix. Pozostałe modele najczęściej mają przetworniki obrazu CMOS Exmor wielkości 1/2,3".

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ
Czytaj prasę w PDF

Najnowsze w dziale :

Od doktoratu do biznesu – jak wykorzystać pracę naukową w świecie poza akademią?

artykuł sponsorowany
Uzyskanie stopnia doktora to ogromne osiągnięcie, które wymaga lat intensywnej pracy badawczej, analitycznego myślenia i wytrwałości. Jednak coraz więcej doktorantów staje dziś przed pytaniem: co dalej? Tradycyjna ścieżka akademicka nie zawsze okazuje się satysfakcjonująca, a dostępność etatów naukowych bywa ograniczona.

Jak bawić się z dzieckiem, wspierając rozwój? Psycholog podpowiada

patronat Reporterzy.info
Spontaniczna, przyjemna i dobrowolna – to cechy, które definiują zabawę. Dla dziecka jest ona naturalnym sposobem odkrywania świata, a dla rodzica może stać się okazją do budowania pozytywnej relacji oraz wsparcia w rozwoju malucha. Jak sprawić, by wspólna zabawa była zarazem radosna i edukacyjna?

Dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny?

artykuł sponsorowany
Praca przy biurku wymaga zastosowania takich rozwiązań, które pozwolą odciążyć kręgosłup, zredukować ryzyko wystąpienia bóli i wad postawy oraz zapewnić komfort przez wiele godzin. Aby to było możliwe należy wybrać nie tylko biurko o odpowiedniej wysokości, ale również wygodny fotel biurowy. Dziś dowiecie się, dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny.

Podobne artykuły:

Centrum Nauczania Zdalnego. Lekcja w szkole, nauczyciel z internetu

Reporterzy.info polecają
Uczniowie w klasie w swojej szkole, a na interaktywnym ekranie nauczyciel wybranego przedmiotu. Nowa formuła nauczania online może stać się lekiem na braki kadrowe w polskich szkołach. Pionierskie rozwiązanie tworzy fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty. Będzie wdrażane w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030.

SEO czy PPC - co wybrać?

Widoczni.com
Co wybrać, SEO czy PPC? To chyba jedno z najczęściej zadawanych pytań przez osoby chcące wypromować swoje produkty czy usługi w sieci. Obie formy promocji wchodzą w skład SEM, czyli marketingu w wyszukiwarkach internetowych. Na czym polega ich działanie? Która z tych metod jest lepsza, skuteczniejsza? Czy musimy wybierać pomiędzy SEO a PPC? Czy można stosować obie formy promocji jednocześnie? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w poniższym artykule. [artykuł sponsorowany]

Alpejskie Davos już niebawem. Krynica Forum rusza 13.09.23!

artykuł sponsorowany
Krynica Zdrój, nazywana często „Alpejskim Davosem”, co roku staje się magnesem dla elit gospodarczych Europy Środkowej. Jak ewoluowało tamtejsze forum ekonomiczne i kto zaszczycił je swoją obecnością? Jakie tematy będą kluczowe podczas tegorocznej edycji? Zobaczmy!

Jak wykorzystać technologię augumented reality do celów marketingowych?

artykuł sponsorowany
Nowoczesne technologie, takie jak Augmented Reality (AR), czyli rzeczywistość rozszerzona, zyskują coraz większą popularność w marketingu. Oferują one unikalne doświadczenia dla klientów, zwiększają zaangażowanie i pomagają budować silną markę. Przyjrzyjmy się, jak technologia AR może stać się potężnym narzędziem w rękach marketerów.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter TikTok Instagram Threads Youtube Google News Blue Sky Social RSS

Reporterzy.info - internetowy magazyn medioznawczy. Świat komunikacji od kuchni. Media, dziennikarstwo, PR i marketing. Dane, raporty, analizy, porady. Historia i rynek, prawo, fotografia, oferty pracy.


praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Grafik, Social Media, SEO, reklama
Warszawa • Białystok • Bydgoszcz • Gdańsk • Katowice • Kielce • Kraków • Lublin • Łódź • Olsztyn • Opole • Poznań • Rzeszów • Szczecin • Toruń • Wrocław • Zielona Góra • Praca zdalna Więcej

reklama

Flying Tiger



Sklep reportera

Sklep reportera

Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
do pisania
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
dla fotoreportera
Książki i e-booki o mediach
Książki i e-booki o mediach
do czytania
Drony wideo i latające kamery
Drony wideo i latające kamery
dla pilota
Gimbale do stabilizacji wideo
Gimbale do stabilizacji wideo
dla operatora
Oprogramowanie i aplikacje
Oprogramowanie i aplikacje
dla twórców
więcej produktów


zajrzyj na nasz 👉 Youtube

Zobacz więcej 👇
#59sec REPORT SHORTS
gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka 21.WIEK HISTORY
21.WIEK HISTORY
Okładka Gazeta Polska Codziennie
Gazeta Polska Codziennie
Okładka Książki. Magazyn do Czytania
Książki. Magazyn do Czytania
Okładka Nowa Fantastyka
Nowa Fantastyka
Okładka Tygodnik Do Rzeczy
Tygodnik Do Rzeczy
Okładka Tygodnik Powszechny
Tygodnik Powszechny
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o25