menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

20.09.2020

Katalogi reklamowe są wciąż istotne w marketingu

artykuł sponsorowany

Katalogi są formą marketingu tradycyjnego, a początki jego samego sięgają aż XV wieku. Pomimo swojej długiej historii oraz rozwoju nowych kanałów komunikacyjnych, katalogi wciąż są skutecznym narzędziem promocji. Na czym polega ich fenomen?

Katalogi reklamowe są wciąż istotne w marketingufot. jkbprint.pl

Katalogi faktycznie mają wpływ na decyzje konsumentów


Katalogi reklamowe to proaktywna i dotykowa forma promocji. Fizyczność katalogów wymaga od odbiorcy tego, by ten coś z nimi zrobił: chwycił, obejrzał, przełożył kartki. Zatem to nie tylko skuteczna forma komunikacji z odbiorcą, ale też źródło doświadczeń i doznań. Faktura papieru, format katalogu, sposób szycia stron, a nawet zapach kartek, wszystko to współtworzy komunikat, który wymaga zaangażowania wielu zmysłów. W zależności od tego, jaki produkt prezentujemy w katalogu, istnieje możliwość ciekawego urozmaicenia oferty. Jeśli to będą kosmetyki, w katalogu może pojawić się darmowa próbka, jeśli reklamujemy ubrania, możemy dołączyć fragmenty tkanin. Kreatywne podejście do katalogów daje wiele możliwości niestandardowej komunikacji z konsumentem.

Katalogi reklamowe to nie tylko prezentacja produktów


Współczesny nadawca treści reklamowych powinien mieć świadomość potrzeby tworzenia narracji wokół produktu. Zakup, który jest osadzony w szerszym, najczęściej ideologicznym kontekście jest dla współczesnego konsumenta atrakcyjniejszy. Katalogi reklamowe są formą promocji umożliwiającą osadzenie produktu w szerszym kontekście, zarówno poprzez materialność katalogu, która pozwala na osadzenie go w przestrzeni, jak i jego treść. Treść katalogu, oprócz oferty handlowej, powinna obejmować także historie, artykuły, wszelkie komunikaty, które zainteresują odbiorcę niezależnie od zainteresowania produktem. To pozwoli na osadzenie katalogu w kontekście ideologicznym. Jeśli sprzedajemy kosmetyki, w naszym katalogu mogą pojawić się artykuły dotyczące wpływu zanieczyszczeń powietrza na kondycję skóry. Chodzi o to, by dany produkt był osadzony w atrakcyjnej dla odbiorcy treści.

Tożsamość wizualna marki a katalog


Ważne, aby katalog był spójny typograficznie, kolorystycznie i ideologicznie z tożsamością wizualną marki. Skuteczny marketing to konsekwentny marketing. Katalogi reklamowe muszą być ładne, przyjemne w odbiorze, atrakcyjne pod względem doboru papieru, estetyczne. Odbiorca musi chcieć obcować z katalogiem, oglądać go, podziwiać, położyć na półce. Dobrym pomysłem jest zaprojektowanie okładki oraz ilustracji, które wywołają w konsumencie przyjemność estetyczną podobną do przyjemności obcowania ze sztuką. Przyjemność obcowania z katalogiem może stać się przyjemnością obcowania z produktem, a na pewno zbuduje wokół produktu sieć pozytywnych skojarzeń.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Kalendarze firmowe

artykuł sponsorowany
Kalendarze firmowe są świetnym wyborem do działań marketingowych Twojej marki. Indywidualny projekt kalendarza będzie prezentował się profesjonalnie i posiadał wysoką jakość. Kalendarze książkowe, kalendarze trójdzielne i inne są przedmiotami codziennego użytku, chętnie wykorzystywanymi przez wielu jako narzędzie planowania, organizowania, zapisywania ważnych spotkań, czy urodzin.

Poradnik młodego humanisty. Jak studiować i nie zwariować?

POLECAMY
E-book opracowany przez specjalistów z portalu historycznego Histmag.org to lektura obowiązkowa dla przyszłych i obecnych studentów kierunków humanistycznych. Znajdziecie w nim mnóstwo cennej wiedzy praktycznej i podpowiedzi, jak sprawnie poruszać się w nowym, studenckim świecie.

Jak przebiegają badania techniczne autobusów i samochodów ciężarowych?

bosmal.com.pl
Jakie obowiązki spoczywają w tym zakresie na właścicielu pojazdu? Nie tylko zdrowy rozsądek, ale również obowiązujące przepisy prawa nakładają na właścicieli obowiązek regularnego przeglądu stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach publicznych. [artykuł sponsorowany]

Kogo to numer

find-phone-number.com
Terror może przyjmować różne postaci. W dzisiejszych czasach możemy być męczeni psychicznie nawet przez telefon. Zapytasz jak to możliwe? Nie jest to żadna skomplikowana sprawa. Po prostu chodzi o to, że ktoś niepowołany może w jakiś podstępny lub nawet nie podstępny sposób zdobyć twój numer. [artykuł sponsorowany]

Jakie są etapy aktualizacji serwisu e-commerce PrestaShop wybranej wersji?

artykuł sponsorowany
Prowadząc sprzedaż online na serwisie e-commerce, warto pamiętać o tym, by co jakiś czas aktualizować taką stronę internetową. Nawet jeśli opiera się na PrestaShop, wciąż wymaga instalacji nowszej wersji tej platformy. Jak przebiega aktualizacja i jakie dane można przenieść wraz z instalacją najnowszej wersji?

Jak nauczyć dziecko jeść owoce i warzywa zamiast słodyczy?

kampania społeczna
W trzy miesiące można oduczyć dziecko podjadania cukierków. I to znacznie łatwiej niż mogłoby się wydawać – w formie zabawy z żarłocznymi leniuszkami i pracowitymi obrońcami brzuszka w rolach głównych.

Oprawianie książek - co należy wiedzieć?

sowadruk.pl
Oprawa książki może być jej dobrą reklamą, bo choć nie powinno oceniać się książki po okładce - często to właśnie oprawa zwraca uwagę jako pierwsza. Zlecając oprawę książek warto zastanowić się nad wykorzystanym materiałem. Dobierając oprawę, warto zastanowić się też nad przeznaczeniem książki. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23