menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

20.09.2020

Katalogi reklamowe są wciąż istotne w marketingu

artykuł sponsorowany

Katalogi są formą marketingu tradycyjnego, a początki jego samego sięgają aż XV wieku. Pomimo swojej długiej historii oraz rozwoju nowych kanałów komunikacyjnych, katalogi wciąż są skutecznym narzędziem promocji. Na czym polega ich fenomen?

Katalogi reklamowe są wciąż istotne w marketingufot. jkbprint.pl

Katalogi faktycznie mają wpływ na decyzje konsumentów


Katalogi reklamowe to proaktywna i dotykowa forma promocji. Fizyczność katalogów wymaga od odbiorcy tego, by ten coś z nimi zrobił: chwycił, obejrzał, przełożył kartki. Zatem to nie tylko skuteczna forma komunikacji z odbiorcą, ale też źródło doświadczeń i doznań. Faktura papieru, format katalogu, sposób szycia stron, a nawet zapach kartek, wszystko to współtworzy komunikat, który wymaga zaangażowania wielu zmysłów. W zależności od tego, jaki produkt prezentujemy w katalogu, istnieje możliwość ciekawego urozmaicenia oferty. Jeśli to będą kosmetyki, w katalogu może pojawić się darmowa próbka, jeśli reklamujemy ubrania, możemy dołączyć fragmenty tkanin. Kreatywne podejście do katalogów daje wiele możliwości niestandardowej komunikacji z konsumentem.

Katalogi reklamowe to nie tylko prezentacja produktów


Współczesny nadawca treści reklamowych powinien mieć świadomość potrzeby tworzenia narracji wokół produktu. Zakup, który jest osadzony w szerszym, najczęściej ideologicznym kontekście jest dla współczesnego konsumenta atrakcyjniejszy. Katalogi reklamowe są formą promocji umożliwiającą osadzenie produktu w szerszym kontekście, zarówno poprzez materialność katalogu, która pozwala na osadzenie go w przestrzeni, jak i jego treść. Treść katalogu, oprócz oferty handlowej, powinna obejmować także historie, artykuły, wszelkie komunikaty, które zainteresują odbiorcę niezależnie od zainteresowania produktem. To pozwoli na osadzenie katalogu w kontekście ideologicznym. Jeśli sprzedajemy kosmetyki, w naszym katalogu mogą pojawić się artykuły dotyczące wpływu zanieczyszczeń powietrza na kondycję skóry. Chodzi o to, by dany produkt był osadzony w atrakcyjnej dla odbiorcy treści.

Tożsamość wizualna marki a katalog


Ważne, aby katalog był spójny typograficznie, kolorystycznie i ideologicznie z tożsamością wizualną marki. Skuteczny marketing to konsekwentny marketing. Katalogi reklamowe muszą być ładne, przyjemne w odbiorze, atrakcyjne pod względem doboru papieru, estetyczne. Odbiorca musi chcieć obcować z katalogiem, oglądać go, podziwiać, położyć na półce. Dobrym pomysłem jest zaprojektowanie okładki oraz ilustracji, które wywołają w konsumencie przyjemność estetyczną podobną do przyjemności obcowania ze sztuką. Przyjemność obcowania z katalogiem może stać się przyjemnością obcowania z produktem, a na pewno zbuduje wokół produktu sieć pozytywnych skojarzeń.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

#pokaPITa. Anita Sokołowska namawia internautów do pomagania

Justyna Zalewska
Czy wiecie, że tylko 14 z 25 milionów Polaków przekazuje 1% swojego podatku na pomoc potrzebującym? Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i wymyśliła akcję społeczną #pokaPITa, aby uświadomić Polakom, jak ważne jest przekazanie 1% na cel charytatywny. [akcja społeczna]

Czy pozycjonowanie strony w Google ma sens?

artykuł sponsorowany
Znalezienie się na szczycie wyników wyszukiwania to duży zastrzyk nowych użytkowników. Nic dziwnego, że firmy, zarówno te małe, jak i te duże, nieustannie walczą o to, by ich strony internetowe zajmowały wyższe pozycje w rankingu giganta z Moutain View. Ale czy pozycjonowanie strony w Google w obecnych czasach ma sens? Przekonajmy się!

Wskazówki dla osób cierpiących na lęk przed leczeniem kanałowym

artykuł sponsorowany
Lęk przed leczeniem stomatologicznym jest powszechny, a gdy chodzi o leczenie kanałowe, może być jeszcze bardziej intensywny. Wielu ludzi obawia się bólu lub ewentualnych powikłań. Niemniej jednak, odpowiednie przygotowanie i stosowanie kilku prostych wskazówek mogą pomóc zmniejszyć lęk i uczynić całe doświadczenie bardziej znośnym.

Jakie są stawki w copywritingu?

Contentwriter.pl
Nasze wybory konsumenckie podyktowane są wieloma różnymi czynnikami. Do jednego z najważniejszych należą finanse. Dlatego w przypadku korzystania z usług copywriterskich, tak istotne okazują się stawki za 1000 znaków. [Materiał zewnętrzny]

Coraz bliżej święta

artykuł sponsorowany
Przywykliśmy do tego, że witryny sklepowe już w listopadzie przypominają nam o grudniowych Świętach Bożego Narodzenia. Nawet jeśli uważamy, że to odrobinę za wcześnie na epatowanie świąteczną atmosferą to jest to idealny moment na spokojne zastanowienie się i wybranie odpowiednich prezentów dla najbliższych i trochę dalszych, ale też dla współpracowników, czy pracowników. Chwila, gdy bez pośpiechu i z precyzyjnym podziałem środków budżetowych możemy zamówić upominki, bez obawy, że nie zdążą do nas dotrzeć na czas.

Jak prowadzić firmowy profil na Instagramie?

artykuł sponsorowany
Jednym ze współczesnych sposobów na rozwój Twojego biznesu jest korzystanie z mediów społecznościowych, a najlepiej zaistnieć na jak największej ilości tego rodzaju kanałach.

Doradztwo marketingowe - kiedy warto z niego skorzystać?

artykuł sponsorowany
W obecnych czasach rynek wyróżnia się dużą konkurencyjnością i dynamiką. Z tego też względu, coraz więcej właścicieli firm rozważa skorzystanie z profesjonalnej pomocy w zakresie marketingu. Na czym dokładnie polega doradztwo marketingowe? Kiedy warto skorzystać z tego rodzaju usługi?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24