menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

20.09.2020

Katalogi reklamowe są wciąż istotne w marketingu

artykuł sponsorowany

Katalogi są formą marketingu tradycyjnego, a początki jego samego sięgają aż XV wieku. Pomimo swojej długiej historii oraz rozwoju nowych kanałów komunikacyjnych, katalogi wciąż są skutecznym narzędziem promocji. Na czym polega ich fenomen?

Katalogi reklamowe są wciąż istotne w marketingufot. jkbprint.pl

Katalogi faktycznie mają wpływ na decyzje konsumentów


Katalogi reklamowe to proaktywna i dotykowa forma promocji. Fizyczność katalogów wymaga od odbiorcy tego, by ten coś z nimi zrobił: chwycił, obejrzał, przełożył kartki. Zatem to nie tylko skuteczna forma komunikacji z odbiorcą, ale też źródło doświadczeń i doznań. Faktura papieru, format katalogu, sposób szycia stron, a nawet zapach kartek, wszystko to współtworzy komunikat, który wymaga zaangażowania wielu zmysłów. W zależności od tego, jaki produkt prezentujemy w katalogu, istnieje możliwość ciekawego urozmaicenia oferty. Jeśli to będą kosmetyki, w katalogu może pojawić się darmowa próbka, jeśli reklamujemy ubrania, możemy dołączyć fragmenty tkanin. Kreatywne podejście do katalogów daje wiele możliwości niestandardowej komunikacji z konsumentem.

Katalogi reklamowe to nie tylko prezentacja produktów


Współczesny nadawca treści reklamowych powinien mieć świadomość potrzeby tworzenia narracji wokół produktu. Zakup, który jest osadzony w szerszym, najczęściej ideologicznym kontekście jest dla współczesnego konsumenta atrakcyjniejszy. Katalogi reklamowe są formą promocji umożliwiającą osadzenie produktu w szerszym kontekście, zarówno poprzez materialność katalogu, która pozwala na osadzenie go w przestrzeni, jak i jego treść. Treść katalogu, oprócz oferty handlowej, powinna obejmować także historie, artykuły, wszelkie komunikaty, które zainteresują odbiorcę niezależnie od zainteresowania produktem. To pozwoli na osadzenie katalogu w kontekście ideologicznym. Jeśli sprzedajemy kosmetyki, w naszym katalogu mogą pojawić się artykuły dotyczące wpływu zanieczyszczeń powietrza na kondycję skóry. Chodzi o to, by dany produkt był osadzony w atrakcyjnej dla odbiorcy treści.

Tożsamość wizualna marki a katalog


Ważne, aby katalog był spójny typograficznie, kolorystycznie i ideologicznie z tożsamością wizualną marki. Skuteczny marketing to konsekwentny marketing. Katalogi reklamowe muszą być ładne, przyjemne w odbiorze, atrakcyjne pod względem doboru papieru, estetyczne. Odbiorca musi chcieć obcować z katalogiem, oglądać go, podziwiać, położyć na półce. Dobrym pomysłem jest zaprojektowanie okładki oraz ilustracji, które wywołają w konsumencie przyjemność estetyczną podobną do przyjemności obcowania ze sztuką. Przyjemność obcowania z katalogiem może stać się przyjemnością obcowania z produktem, a na pewno zbuduje wokół produktu sieć pozytywnych skojarzeń.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Tapety na ścianę 3d hitem w aranżacji wnętrz!

www.fototap.pl
Nie od dziś wiadomo, że w branży aranżacji przestrzeni ciągle mamy do czynienia z różnego typu trendami i modami. Jest dokładnie tak, jak w branży odzieżowej, coś przestaje być na topie, coś innego natomiast rewolucjonizuje wręcz jej świat. Sprawdźmy wiec, co jest dziś modne, gdy mówimy o świecie tapet. Czy pojawiło się może coś nowego? [artykuł sponsorowany]

Targeting IP - jego rola w marketingu

artykuł gościnny
Podstawą marketingu jest dziś rywalizacja o klienta. Skuteczna kampania reklamowa może być bodźcem determinującym wybór, którego dokona klient. Atrakcyjność i zarazem konkurencyjność produktu oraz marki wzrasta, kiedy informacja o nich dociera we właściwym czasie i formie do grupy docelowej. To właśnie dlatego targetowanie IP i geofencing są takie ważne dla marketingu cyfrowego.

Promocja video – czy warto ją stosować?

materiał partnera
Ostatnie miesiące pokazały, jak wiele można zyskać dzięki przeniesieniu biznesu do rzeczywistości wirtualnej. Daje to wymierne rezultaty w czasie pandemii, ale też pozwala zyskać nowe grupy odbiorców na rozmaite towary lub usługi na przyszłość.

Co nie może być znakiem towarowym?

artykuł sponsorowany
Celem znaku towarowego jest odróżnienie towarów i usług swojej firmy od innych na rynku. To czym jest znak towarowy podlega jednak pewnym restrykcjom. W związku z tym wszelkie identyczne lub podobne znaki towarowe, zwłaszcza jeśli są używane dla podobnych towarów, podlegają odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. Wyszukiwanie znaków towarowych może być w takich sytuacjach bardzo przydatne, aby uniknąć dubli.

Rolki Reggae Express 2. Wyścig z czasem dla małej Hani

Bartłomiej Dwornik
130 kilometrów na rolkach w niecałe 10 godzin. Rolkarze z Dolnego Śląska podejmują wyzwanie dla 8-miesięcznej Hani, chorej na neuroblastomę. To najbardziej złośliwy nowotwór dziecięcy. Wspierać ich będzie kilkuset sportowców z całego świata za pośrednictwem Endomondo. Reporterzy.info patronują temu wyzwaniu!

Jak sobie radzić z agresją u dzieci? Porady pedagoga

kampania społeczna
Czym się różni zachowanie agresywne od złości? Jak reagować na wybuchy wściekłości dziecka, a jak z nim pracować, kiedy pojawiają się niepokojąco często? Pedagog radzi rodzicom, jak zrozumieć i pracować z dziećmi, których temperament wymyka się czasem spod kontroli.

Wspieraj, zamiast zabraniać. Jak nie obarczać dziecka swoim lękiem

kampania społeczna
Czy pozwolić dziecku przewrócić się i nabić guza? Kiedy i na jakich zasadach zgodzić się na nocowanie u koleżanki czy kolegi? Gdzie leży granica między troską a chorobliwym lękiem? Przeczytaj porady psychologa, jak mądrze zastąpić strach o dziecko zaufaniem i korzystać z tego w przyszłości.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22