menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

20.09.2020

Katalogi reklamowe są wciąż istotne w marketingu

artykuł sponsorowany

Katalogi są formą marketingu tradycyjnego, a początki jego samego sięgają aż XV wieku. Pomimo swojej długiej historii oraz rozwoju nowych kanałów komunikacyjnych, katalogi wciąż są skutecznym narzędziem promocji. Na czym polega ich fenomen?

Katalogi reklamowe są wciąż istotne w marketingufot. jkbprint.pl

Katalogi faktycznie mają wpływ na decyzje konsumentów


Katalogi reklamowe to proaktywna i dotykowa forma promocji. Fizyczność katalogów wymaga od odbiorcy tego, by ten coś z nimi zrobił: chwycił, obejrzał, przełożył kartki. Zatem to nie tylko skuteczna forma komunikacji z odbiorcą, ale też źródło doświadczeń i doznań. Faktura papieru, format katalogu, sposób szycia stron, a nawet zapach kartek, wszystko to współtworzy komunikat, który wymaga zaangażowania wielu zmysłów. W zależności od tego, jaki produkt prezentujemy w katalogu, istnieje możliwość ciekawego urozmaicenia oferty. Jeśli to będą kosmetyki, w katalogu może pojawić się darmowa próbka, jeśli reklamujemy ubrania, możemy dołączyć fragmenty tkanin. Kreatywne podejście do katalogów daje wiele możliwości niestandardowej komunikacji z konsumentem.

Katalogi reklamowe to nie tylko prezentacja produktów


Współczesny nadawca treści reklamowych powinien mieć świadomość potrzeby tworzenia narracji wokół produktu. Zakup, który jest osadzony w szerszym, najczęściej ideologicznym kontekście jest dla współczesnego konsumenta atrakcyjniejszy. Katalogi reklamowe są formą promocji umożliwiającą osadzenie produktu w szerszym kontekście, zarówno poprzez materialność katalogu, która pozwala na osadzenie go w przestrzeni, jak i jego treść. Treść katalogu, oprócz oferty handlowej, powinna obejmować także historie, artykuły, wszelkie komunikaty, które zainteresują odbiorcę niezależnie od zainteresowania produktem. To pozwoli na osadzenie katalogu w kontekście ideologicznym. Jeśli sprzedajemy kosmetyki, w naszym katalogu mogą pojawić się artykuły dotyczące wpływu zanieczyszczeń powietrza na kondycję skóry. Chodzi o to, by dany produkt był osadzony w atrakcyjnej dla odbiorcy treści.

Tożsamość wizualna marki a katalog


Ważne, aby katalog był spójny typograficznie, kolorystycznie i ideologicznie z tożsamością wizualną marki. Skuteczny marketing to konsekwentny marketing. Katalogi reklamowe muszą być ładne, przyjemne w odbiorze, atrakcyjne pod względem doboru papieru, estetyczne. Odbiorca musi chcieć obcować z katalogiem, oglądać go, podziwiać, położyć na półce. Dobrym pomysłem jest zaprojektowanie okładki oraz ilustracji, które wywołają w konsumencie przyjemność estetyczną podobną do przyjemności obcowania ze sztuką. Przyjemność obcowania z katalogiem może stać się przyjemnością obcowania z produktem, a na pewno zbuduje wokół produktu sieć pozytywnych skojarzeń.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Dlaczego konsultacje marketingowe są przydatne?

artykuł sponsorowany
Konsultacje marketingowe są dostępne dla firm każdej wielkości i mogą być skutecznym sposobem na poprawę skuteczności strategii marketingowych firmy. Bez względu na to, jak duża lub mała jest Twoja firma, posiadanie doświadczonego specjalisty, który oceni Twój plan marketingowy, może pomóc Ci w pełni wykorzystać swoje wysiłki.

Zalety programów afiliacyjnych

artykuł sponsorowany
Programy afiliacyjne to doskonały sposób na to, by popularni twórcy internetowi - vlogerzy, blogerzy i właściciele poczytnych stron internetowych mogli osiągać zadowalające dochody z tytułu swojej aktywności. Czym dokładnie jest afiliacja, kto może nawiązać współpracę z programem partnerskim i jakie korzyści można z niego wyciągnąć?

Doradztwo marketingowe - kiedy warto z niego skorzystać?

artykuł sponsorowany
W obecnych czasach rynek wyróżnia się dużą konkurencyjnością i dynamiką. Z tego też względu, coraz więcej właścicieli firm rozważa skorzystanie z profesjonalnej pomocy w zakresie marketingu. Na czym dokładnie polega doradztwo marketingowe? Kiedy warto skorzystać z tego rodzaju usługi?

Oprawianie książek - co należy wiedzieć?

sowadruk.pl
Oprawa książki może być jej dobrą reklamą, bo choć nie powinno oceniać się książki po okładce - często to właśnie oprawa zwraca uwagę jako pierwsza. Zlecając oprawę książek warto zastanowić się nad wykorzystanym materiałem. Dobierając oprawę, warto zastanowić się też nad przeznaczeniem książki. [artykuł sponsorowany]

Wpływ aktywności fizycznej na Twój wizerunek

artykuł gościnny
Aktywność fizyczna odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu naszego wizerunku i wpływa na to, jak postrzegamy samych siebie oraz jak jesteśmy postrzegani przez innych. W dzisiejszym społeczeństwie, gdzie pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie, dbanie o swoją kondycję fizyczną poprzez regularny trening, zwłaszcza trening siłowy, może mieć istotny wpływ na nasz wygląd, pewność siebie oraz ogólną samoocenę.

Poradnik młodego humanisty. Jak studiować i nie zwariować?

POLECAMY
E-book opracowany przez specjalistów z portalu historycznego Histmag.org to lektura obowiązkowa dla przyszłych i obecnych studentów kierunków humanistycznych. Znajdziecie w nim mnóstwo cennej wiedzy praktycznej i podpowiedzi, jak sprawnie poruszać się w nowym, studenckim świecie.

Pomaganie jest sexi! Pierwsza taka kampania charytatywna na Tinderze

BARD
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" wystartowała z wyjątkową kampanią charytatywną, skierowaną do… użytkowników Tindera. Twórcy namawiają randkowiczów, żeby pokazali dobre serca i przekazali 1% podatku na leczenie małych pacjentów kliniki onkologicznej. [Reporterzy.info polecają]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24