Trendy w projektowaniu stron na 2021 rok
materiał partnera
Dziś każda firma powinna mieć swoją stronę internetową, jeśli zależy jej na dotarciu do nowych klientów. Zobacz, jakie trendy w projektowaniu wyznaczają wygląd aktualnie tworzonych witryn.

Animacja – ruch, który angażuje
Współczesne strony internetowe są pełne animacji. Elementy interaktywne wznoszą strony internetowe na zupełnie inny poziom. Poruszające się obiekty, animowane postaci oraz historie, jakie za nimi podążają, wprowadzają nieznaną dotąd jakość i angażują odbiorcę na niespotykaną skalę. Najbliższe lata na pewno będą sprzyjać branży motion design.
Minimalizm – gdy mniej znaczy więcej
Mniej znaczy więcej – w branży projektowania stron internetowych zasada ta sporo znaczy. Strony internetowe Wrocław są coraz bardziej czytelne, przejrzyste i nieprzytłoczone. Wynika to zazwyczaj nie tylko z przemyślanego projektu, ale również oszczędności zastosowanych stylów i czcionek. Trend, który pozostanie z nami na dłużej.
Strony niczym aplikacje – czytelność przede wszystkim
W parze z minimalizmem idzie ostatnio ukryte menu. Wysuwa się po najechaniu kursorem na określony punkt strony. Tak zaprojektowany layout nie przytłacza nadmiarem informacji czy bogactwem zawartości. Na plan pierwszy wysuwa się jej funkcjonalność oraz czytelność.
Responsywność – funkcjonalność na pierwszym miejscu
Strony www, które mają dotrzeć i zrobić wrażenie na klientach, muszą być responsywne. Coraz więcej użytkowników przegląda Internet, korzystając z urządzeń mobilnych – najczęściej za pomocą smartfonów. Witryna idealnie dopasowana do ekranu sprawia wrażenie nowoczesnej, funkcjonalnej i przyjaznej w odbiorze. Responsywne strony internetowe od lat realizuje firma https://cg2.pl/responsywne-strony-internetowe/.
Asymetria – powiew nowoczesności
W stronach internetowych projektowanych w 2021 roku widać wyraźną tendencję do stosowania asymetrii. Pozwala to wyeksponować oryginalność layoutu. Wizualnie asymetria może prowadzić do iluzji ruchu oraz zrywać z dotychczasową monotonią.
Ciemne barwy – ukłon w stronę użytkownika
Coraz więcej firm decyduje się na zastosowanie ciemnego szablonu. Pozwala to zaprezentować się klientom z nowej, mniej oczywistej strony. Ciemna barwa doskonale podkreśla jakość premium wielu marek. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia również mniejsze obciążenie oczu w czasie śledzenia treści zawartej na stronie www.
Warstwowość – indywidualne podejście do projektowania
Jeszcze do niedawna przesiewanie treści wstawkami graficznymi było standardem. Aktualne trendy projektowe skłaniają się w stronę nakładania jednego zdjęcia na drugie. Taki zabieg podkreśla świeżość i indywidualizm projektu.
Wideo – historia, której oglądania nie chce się przerywać
Aktualnie projektowane strony www są coraz bogatsze w nagrania wideo. Wynika to z ogromnej efektywności tej formy przekazu. Zaangażowanie, jakie wiąże się z tego typu contentem, jest doprawdy imponujące. Projektując stronę www, na której planowane jest zamieszczenie wielu filmów, warto wziąć pod uwagę aspekt szybkiego ładowania strony i bezproblemowego działania samych treści filmowych.
Elementy 3D – powiew przyszłości
Wirtualna rzeczywistość, zapewniana przez technologię VR i AR, staje się coraz łatwiej dostępna. Elementy trójwymiarowe powoli przenikają także do sektora projektowania stron internetowych. Łatwo zapadają w pamięć i pozwalają wydłużyć średni czas sesji.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Od doktoratu do biznesu – jak wykorzystać pracę naukową w świecie poza akademią?
artykuł sponsorowany
Uzyskanie stopnia doktora to ogromne osiągnięcie, które wymaga lat intensywnej pracy badawczej, analitycznego myślenia i wytrwałości. Jednak coraz więcej doktorantów staje dziś przed pytaniem: co dalej? Tradycyjna ścieżka akademicka nie zawsze okazuje się satysfakcjonująca, a dostępność etatów naukowych bywa ograniczona.
Jak bawić się z dzieckiem, wspierając rozwój? Psycholog podpowiada
patronat Reporterzy.info
Spontaniczna, przyjemna i dobrowolna – to cechy, które definiują zabawę. Dla dziecka jest ona naturalnym sposobem odkrywania świata, a dla rodzica może stać się okazją do budowania pozytywnej relacji oraz wsparcia w rozwoju malucha. Jak sprawić, by wspólna zabawa była zarazem radosna i edukacyjna?
Dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny?
artykuł sponsorowany
Praca przy biurku wymaga zastosowania takich rozwiązań, które pozwolą odciążyć kręgosłup, zredukować ryzyko wystąpienia bóli i wad postawy oraz zapewnić komfort przez wiele godzin. Aby to było możliwe należy wybrać nie tylko biurko o odpowiedniej wysokości, ale również wygodny fotel biurowy. Dziś dowiecie się, dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny.
Podobne artykuły:
Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?
artykuł sponsorowany
Plotki o nowym iPhone 13 krążą już od kilku miesięcy. Jedną z fundamentalnych zmian ma być całkowite pozbycie się portu Lighting. Czy nowy iPhone rzeczywiście nie będzie posiadał portów? Podobno Apple nad tym pracuje.
Formularze PIT i nowe wzory. Sprawdź, które druki się zmieniają [LINK]
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Poradnik Podatnika 2021. PIT-36, PIT-37, PIT/B, PIT/D, PIT/IP, PIT/O, PIT/Z, PIT/WZ – między innymi te rodzaje dokumentów dotyczących zeznań podatkowych od 1 stycznia 2021 roku powinny być rozliczane na nowych formularzach. Wprowadzone modyfikacje mają dostosować druki do zmian w prawie. Z tego tekstu dowiesz się, jak nie zgubić się w gąszczu aktualizacji i gdzie znaleźć obowiązujące wzory.
Pomaganie jest sexi! Pierwsza taka kampania charytatywna na Tinderze
BARD
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" wystartowała z wyjątkową kampanią charytatywną, skierowaną do… użytkowników Tindera. Twórcy namawiają randkowiczów, żeby pokazali dobre serca i przekazali 1% podatku na leczenie małych pacjentów kliniki onkologicznej. [Reporterzy.info polecają]
Uprawa warzyw przez cały rok – czy szklarnia ogrodowa z poliwęglanu to dobre rozwiązanie?
materiał zewnętrzny
Uprawa warzyw przez cały rok staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), w 2023 roku produkcja warzyw gruntowych oraz tych uprawianych pod osłonami wyniosła około 5,5 mln ton.