menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

23.02.2021

Trendy w projektowaniu stron na 2021 rok

materiał partnera

Dziś każda firma powinna mieć swoją stronę internetową, jeśli zależy jej na dotarciu do nowych klientów. Zobacz, jakie trendy w projektowaniu wyznaczają wygląd aktualnie tworzonych witryn.

Trendy w projektowaniu stron na 2021 rokfot. cg2.pl/Off-site.pl

Animacja – ruch, który angażuje


Współczesne strony internetowe są pełne animacji. Elementy interaktywne wznoszą strony internetowe na zupełnie inny poziom. Poruszające się obiekty, animowane postaci oraz historie, jakie za nimi podążają, wprowadzają nieznaną dotąd jakość i angażują odbiorcę na niespotykaną skalę. Najbliższe lata na pewno będą sprzyjać branży motion design.

Minimalizm – gdy mniej znaczy więcej


Mniej znaczy więcej – w branży projektowania stron internetowych zasada ta sporo znaczy. Strony internetowe Wrocław są coraz bardziej czytelne, przejrzyste i nieprzytłoczone. Wynika to zazwyczaj nie tylko z przemyślanego projektu, ale również oszczędności zastosowanych stylów i czcionek. Trend, który pozostanie z nami na dłużej.

Strony niczym aplikacje – czytelność przede wszystkim


W parze z minimalizmem idzie ostatnio ukryte menu. Wysuwa się po najechaniu kursorem na określony punkt strony. Tak zaprojektowany layout nie przytłacza nadmiarem informacji czy bogactwem zawartości. Na plan pierwszy wysuwa się jej funkcjonalność oraz czytelność.

Responsywność – funkcjonalność na pierwszym miejscu


Strony www, które mają dotrzeć i zrobić wrażenie na klientach, muszą być responsywne. Coraz więcej użytkowników przegląda Internet, korzystając z urządzeń mobilnych – najczęściej za pomocą smartfonów. Witryna idealnie dopasowana do ekranu sprawia wrażenie nowoczesnej, funkcjonalnej i przyjaznej w odbiorze. Responsywne strony internetowe od lat realizuje firma https://cg2.pl/responsywne-strony-internetowe/.

Asymetria – powiew nowoczesności


W stronach internetowych projektowanych w 2021 roku widać wyraźną tendencję do stosowania asymetrii. Pozwala to wyeksponować oryginalność layoutu. Wizualnie asymetria może prowadzić do iluzji ruchu oraz zrywać z dotychczasową monotonią.

Ciemne barwy – ukłon w stronę użytkownika


Coraz więcej firm decyduje się na zastosowanie ciemnego szablonu. Pozwala to zaprezentować się klientom z nowej, mniej oczywistej strony. Ciemna barwa doskonale podkreśla jakość premium wielu marek. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia również mniejsze obciążenie oczu w czasie śledzenia treści zawartej na stronie www.

Warstwowość – indywidualne podejście do projektowania


Jeszcze do niedawna przesiewanie treści wstawkami graficznymi było standardem. Aktualne trendy projektowe skłaniają się w stronę nakładania jednego zdjęcia na drugie. Taki zabieg podkreśla świeżość i indywidualizm projektu.

Wideo – historia, której oglądania nie chce się przerywać


Aktualnie projektowane strony www są coraz bogatsze w nagrania wideo. Wynika to z ogromnej efektywności tej formy przekazu. Zaangażowanie, jakie wiąże się z tego typu contentem, jest doprawdy imponujące. Projektując stronę www, na której planowane jest zamieszczenie wielu filmów, warto wziąć pod uwagę aspekt szybkiego ładowania strony i bezproblemowego działania samych treści filmowych.

Elementy 3D – powiew przyszłości


Wirtualna rzeczywistość, zapewniana przez technologię VR i AR, staje się coraz łatwiej dostępna. Elementy trójwymiarowe powoli przenikają także do sektora projektowania stron internetowych. Łatwo zapadają w pamięć i pozwalają wydłużyć średni czas sesji.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Czy pozycjonowanie strony w Google ma sens?

artykuł sponsorowany
Znalezienie się na szczycie wyników wyszukiwania to duży zastrzyk nowych użytkowników. Nic dziwnego, że firmy, zarówno te małe, jak i te duże, nieustannie walczą o to, by ich strony internetowe zajmowały wyższe pozycje w rankingu giganta z Moutain View. Ale czy pozycjonowanie strony w Google w obecnych czasach ma sens? Przekonajmy się!

Drukowane pudełka z tektury litej – na jakie produkty będą najlepsze?

artykuł sponsorowany
Pudła z tektury litej mogą być wykorzystane do szerokiej gamy produktów. Jakie przeznaczenie mają tego typu opakowania? Zobacz, jakie produkty najczęściej pakowane są do takich pudełek!

Przyszłość gier online

bananki.pl
Gry online nadal dostarczają rozrywki i mają grono swoich odbiorców, chociaż wydaje się, że rynek takich gier w ostatnim czasie niewiele się zmienił. Zmieniło się natomiast całe otoczenie, wyrosła ogromna konkurencja ze strony aplikacji mobilnych oraz konsoli, a także zaawansowanych i bardzo rozbudowanych gier z różnymi scenariuszami i wciągającą fabułą. [artykuł sponsorowany]

Audyt techniczny SEO

Marcin Kordowski
Jeśli nie masz doświadczenia technicznego, przeprowadzenie technicznego audytu SEO Twojej witryny prawdopodobnie będzie procesem nie do przejścia. W końcu słowo „techniczny” jest w nazwie i jest przymiotnikiem, którego wielu marketerów nigdy by nie użyło do opisania swoich umiejętności. [artykuł sponsorowany]

11 Koncert Nadziei. Największe wydarzenie charytatywne we Wrocławiu

BARD
Gwiazdy Teatru Muzycznego Capitol w duetach z przedstawicielami znanych firm. Takiego połączenia Wrocław jeszcze nie widział! 6 kwietnia będzie wyjątkowa okazja: charytatywny, 11. Koncert Nadziei "Capitalne Duety". [Reporterzy.info wspierają]

Jak rzucić palenie?

proficredit.pl
Nikogo nie trzeba przekonywać, że palenie papierosów ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Rzucenie tego nałogu jednak nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga bardzo dużo cierpliwości i wytrwałości. Jak rzucić palenie? [artykuł sponsorowany]

Jak zadbać o profesjonalny wizerunek firmy? Pomyśl o tych rzeczach

artykuł sponsorowany
Na wizerunek firmy składa się nie tylko jakość proponowanych usług, ale także sposób obsługi czy utrzymywanie kontaktów z kluczowymi kontrahentami. Jak skutecznie zbudować profesjonalny wizerunek firmy? O czym pamiętać przy planowaniu działań marketingowych? Przeczytaj ten artykuł, by się dowiedzieć!

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24