menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

23.02.2021

Trendy w projektowaniu stron na 2021 rok

materiał partnera

Dziś każda firma powinna mieć swoją stronę internetową, jeśli zależy jej na dotarciu do nowych klientów. Zobacz, jakie trendy w projektowaniu wyznaczają wygląd aktualnie tworzonych witryn.

Trendy w projektowaniu stron na 2021 rokfot. cg2.pl/Off-site.pl

Animacja – ruch, który angażuje


Współczesne strony internetowe są pełne animacji. Elementy interaktywne wznoszą strony internetowe na zupełnie inny poziom. Poruszające się obiekty, animowane postaci oraz historie, jakie za nimi podążają, wprowadzają nieznaną dotąd jakość i angażują odbiorcę na niespotykaną skalę. Najbliższe lata na pewno będą sprzyjać branży motion design.

Minimalizm – gdy mniej znaczy więcej


Mniej znaczy więcej – w branży projektowania stron internetowych zasada ta sporo znaczy. Strony internetowe Wrocław są coraz bardziej czytelne, przejrzyste i nieprzytłoczone. Wynika to zazwyczaj nie tylko z przemyślanego projektu, ale również oszczędności zastosowanych stylów i czcionek. Trend, który pozostanie z nami na dłużej.

Strony niczym aplikacje – czytelność przede wszystkim


W parze z minimalizmem idzie ostatnio ukryte menu. Wysuwa się po najechaniu kursorem na określony punkt strony. Tak zaprojektowany layout nie przytłacza nadmiarem informacji czy bogactwem zawartości. Na plan pierwszy wysuwa się jej funkcjonalność oraz czytelność.

Responsywność – funkcjonalność na pierwszym miejscu


Strony www, które mają dotrzeć i zrobić wrażenie na klientach, muszą być responsywne. Coraz więcej użytkowników przegląda Internet, korzystając z urządzeń mobilnych – najczęściej za pomocą smartfonów. Witryna idealnie dopasowana do ekranu sprawia wrażenie nowoczesnej, funkcjonalnej i przyjaznej w odbiorze. Responsywne strony internetowe od lat realizuje firma https://cg2.pl/responsywne-strony-internetowe/.

Asymetria – powiew nowoczesności


W stronach internetowych projektowanych w 2021 roku widać wyraźną tendencję do stosowania asymetrii. Pozwala to wyeksponować oryginalność layoutu. Wizualnie asymetria może prowadzić do iluzji ruchu oraz zrywać z dotychczasową monotonią.

Ciemne barwy – ukłon w stronę użytkownika


Coraz więcej firm decyduje się na zastosowanie ciemnego szablonu. Pozwala to zaprezentować się klientom z nowej, mniej oczywistej strony. Ciemna barwa doskonale podkreśla jakość premium wielu marek. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia również mniejsze obciążenie oczu w czasie śledzenia treści zawartej na stronie www.

Warstwowość – indywidualne podejście do projektowania


Jeszcze do niedawna przesiewanie treści wstawkami graficznymi było standardem. Aktualne trendy projektowe skłaniają się w stronę nakładania jednego zdjęcia na drugie. Taki zabieg podkreśla świeżość i indywidualizm projektu.

Wideo – historia, której oglądania nie chce się przerywać


Aktualnie projektowane strony www są coraz bogatsze w nagrania wideo. Wynika to z ogromnej efektywności tej formy przekazu. Zaangażowanie, jakie wiąże się z tego typu contentem, jest doprawdy imponujące. Projektując stronę www, na której planowane jest zamieszczenie wielu filmów, warto wziąć pod uwagę aspekt szybkiego ładowania strony i bezproblemowego działania samych treści filmowych.

Elementy 3D – powiew przyszłości


Wirtualna rzeczywistość, zapewniana przez technologię VR i AR, staje się coraz łatwiej dostępna. Elementy trójwymiarowe powoli przenikają także do sektora projektowania stron internetowych. Łatwo zapadają w pamięć i pozwalają wydłużyć średni czas sesji.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Pomaganie jest sexi! Pierwsza taka kampania charytatywna na Tinderze

BARD
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" wystartowała z wyjątkową kampanią charytatywną, skierowaną do… użytkowników Tindera. Twórcy namawiają randkowiczów, żeby pokazali dobre serca i przekazali 1% podatku na leczenie małych pacjentów kliniki onkologicznej. [Reporterzy.info polecają]

Wspieraj, zamiast zabraniać. Jak nie obarczać dziecka swoim lękiem

kampania społeczna
Czy pozwolić dziecku przewrócić się i nabić guza? Kiedy i na jakich zasadach zgodzić się na nocowanie u koleżanki czy kolegi? Gdzie leży granica między troską a chorobliwym lękiem? Przeczytaj porady psychologa, jak mądrze zastąpić strach o dziecko zaufaniem i korzystać z tego w przyszłości.

Najlepsze kantory internetowe w Polsce. Forbes zbadał ich szybkość

Krzysztof Fiedorek
Zaledwie 10 minut trwa operacja wymiany walut w najszybszym kantorze online w polskiej sieci. Średni wynik lidera rankingu jest prawie sześciokrotnie lepszy od konkurencji. [artykuł sponsorowany]

Sztuka robienia notatek

artykuł sponsorowany
Dobrze przygotowane notatki i umiejętność notowania znaczenie przyspiesza i ułatwia naukę i przyswajanie wiedzy. Zapisywanie informacji wydaje się banalnie proste, jednak aby było to efektywne, trzeba robić to zgodnie z tym jak nasz mózg przetwarza informacje.

Kurs Facebook Ads - czy warto?

materiał zewnętrzny
Internet zdominował świat, a wszelkie gałęzie biznesu prężnie rozwijają się właśnie w świecie wirtualnym. To sprawia, że jesteśmy zmuszeni ciągle uczyć się nowych rzeczy, a jedną z nich jest tworzenie kampanii reklamowych na Facebooku.

Dlaczego CS GO stał się tak bardzo popularny?

Bananki.pl
Są takie gry, które stają się legendami - bez wątpienia jedną z nich jest Counter Strike Global Offensive, gra z gatunku FPS, czyli First Person Shooter. Gracz wciela się tutaj w osobę posługującą się bronią na ostrą amunicję i widzi świat jej oczami. Jeżeli ktoś choć trochę orientuje się w świecie gier komputerowych, to na pewno wie, jak wielką popularność zdobył ten tytuł. Dziś spróbujemy przyjrzeć się jej przyczynom. [artykuł sponsorowany]

Soundbar do 1000 zł - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Samsung
Soundbar to świetna alternatywa dla kina domowego, które nie dość, że jest drogie, to wymaga sporo miejsca, a do tego koniecznie trzeba jakoś ukryć liczne przewody. Podczas gdy po samych telewizorach nie ma co spodziewać się krystalicznego dźwięku, takie sprytne urządzenie o niewielkich gabarytach pomoże poprawić wrażenia brzmieniowe bez inwestowania dużych pieniędzy i zajmowania cennej przestrzeni w mieszkaniu. [materiał zewnętrzny]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22