menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

23.02.2021

Trendy w projektowaniu stron na 2021 rok

materiał partnera

Dziś każda firma powinna mieć swoją stronę internetową, jeśli zależy jej na dotarciu do nowych klientów. Zobacz, jakie trendy w projektowaniu wyznaczają wygląd aktualnie tworzonych witryn.

Trendy w projektowaniu stron na 2021 rokfot. cg2.pl/Off-site.pl

Animacja – ruch, który angażuje


Współczesne strony internetowe są pełne animacji. Elementy interaktywne wznoszą strony internetowe na zupełnie inny poziom. Poruszające się obiekty, animowane postaci oraz historie, jakie za nimi podążają, wprowadzają nieznaną dotąd jakość i angażują odbiorcę na niespotykaną skalę. Najbliższe lata na pewno będą sprzyjać branży motion design.

Minimalizm – gdy mniej znaczy więcej


Mniej znaczy więcej – w branży projektowania stron internetowych zasada ta sporo znaczy. Strony internetowe Wrocław są coraz bardziej czytelne, przejrzyste i nieprzytłoczone. Wynika to zazwyczaj nie tylko z przemyślanego projektu, ale również oszczędności zastosowanych stylów i czcionek. Trend, który pozostanie z nami na dłużej.

Strony niczym aplikacje – czytelność przede wszystkim


W parze z minimalizmem idzie ostatnio ukryte menu. Wysuwa się po najechaniu kursorem na określony punkt strony. Tak zaprojektowany layout nie przytłacza nadmiarem informacji czy bogactwem zawartości. Na plan pierwszy wysuwa się jej funkcjonalność oraz czytelność.

Responsywność – funkcjonalność na pierwszym miejscu


Strony www, które mają dotrzeć i zrobić wrażenie na klientach, muszą być responsywne. Coraz więcej użytkowników przegląda Internet, korzystając z urządzeń mobilnych – najczęściej za pomocą smartfonów. Witryna idealnie dopasowana do ekranu sprawia wrażenie nowoczesnej, funkcjonalnej i przyjaznej w odbiorze. Responsywne strony internetowe od lat realizuje firma https://cg2.pl/responsywne-strony-internetowe/.

Asymetria – powiew nowoczesności


W stronach internetowych projektowanych w 2021 roku widać wyraźną tendencję do stosowania asymetrii. Pozwala to wyeksponować oryginalność layoutu. Wizualnie asymetria może prowadzić do iluzji ruchu oraz zrywać z dotychczasową monotonią.

Ciemne barwy – ukłon w stronę użytkownika


Coraz więcej firm decyduje się na zastosowanie ciemnego szablonu. Pozwala to zaprezentować się klientom z nowej, mniej oczywistej strony. Ciemna barwa doskonale podkreśla jakość premium wielu marek. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia również mniejsze obciążenie oczu w czasie śledzenia treści zawartej na stronie www.

Warstwowość – indywidualne podejście do projektowania


Jeszcze do niedawna przesiewanie treści wstawkami graficznymi było standardem. Aktualne trendy projektowe skłaniają się w stronę nakładania jednego zdjęcia na drugie. Taki zabieg podkreśla świeżość i indywidualizm projektu.

Wideo – historia, której oglądania nie chce się przerywać


Aktualnie projektowane strony www są coraz bogatsze w nagrania wideo. Wynika to z ogromnej efektywności tej formy przekazu. Zaangażowanie, jakie wiąże się z tego typu contentem, jest doprawdy imponujące. Projektując stronę www, na której planowane jest zamieszczenie wielu filmów, warto wziąć pod uwagę aspekt szybkiego ładowania strony i bezproblemowego działania samych treści filmowych.

Elementy 3D – powiew przyszłości


Wirtualna rzeczywistość, zapewniana przez technologię VR i AR, staje się coraz łatwiej dostępna. Elementy trójwymiarowe powoli przenikają także do sektora projektowania stron internetowych. Łatwo zapadają w pamięć i pozwalają wydłużyć średni czas sesji.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na Google+ dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jaką wiedzę powinieneś posiadać by zarządzać najmem komercyjnym

jgt.pl
Rynek nieruchomości daje duże możliwości zarabiania i inwestowania nadwyżek kapitału. Dla tych, którzy nie lubią jednak ryzykować własnych oszczędności, pozostaje także inna droga zarabiania, a mianowicie zarządzanie najmem komercyjnym. [artykuł sponsorowany]

Jak przekonać dziecko do wizyty u psychologa

kampania społeczna
Choroby i zaburzenia psychiczne kojarzą się nam z takimi objawami jak mówienie do siebie czy słyszenie głosów. Myśląc o wizycie u psychologa boimy się więc, że w oczach innych ludzi – albo, co gorsza, w swoich własnych – staniemy się kimś gorszym, zaburzonym, nie w pełni wartościowym. Specjalistka radzi, jak się tych obaw pozbyć.

Jakie są etapy aktualizacji serwisu e-commerce PrestaShop wybranej wersji?

artykuł sponsorowany
Prowadząc sprzedaż online na serwisie e-commerce, warto pamiętać o tym, by co jakiś czas aktualizować taką stronę internetową. Nawet jeśli opiera się na PrestaShop, wciąż wymaga instalacji nowszej wersji tej platformy. Jak przebiega aktualizacja i jakie dane można przenieść wraz z instalacją najnowszej wersji?

Humaniści do IT!

RAB
Dynamiczny rozwój branży IT sprawia, że z każdym rokiem wzrasta zapotrzebowanie na kolejnych ekspertów. Kompetencje techniczne w dalszym ciągu są istotne, jednak do tego dochodzą nowe umiejętności, takie jak znajomość języków obcych, zdolności adaptacji i przede wszystkim otwarta głowa na ciągłe zmiany. [artykuł sponsorowany]

Python - jak nauczyć się w nim programować?

artykuł sponsorowany
Python jest obecnie jednym z najpopularniejszych języków programowania, tym samym jest również jednym z najbardziej uniwersalnych i intuicyjnych języków. Można napisać w nim dosłownie wszystko - od prostego kodu, przez samodzielną aplikację po gigantyczną stronę Internetową. Dlaczego warto się go uczyć i jak zacząć?

Jadą po życie dla siedmioletniego Adriana. Rolkarze ruszają z pomocą

patronat Reporterzy.info
Ponad 100 kilometrów rolkarskiego ultramaratonu z Wrocławia do Głuchołazów. Agata i Wojciech Miszewscy, małżeństwo z Oleśnicy, rusza z pomocą dla siedmioletniego Adriana ze Świebodzic. Chłopcu trzeba pilnie przeprogramować krew, żeby wygrał wyścig o życie z białaczką. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info

Social media marketing – dlaczego warto korzystać?

kobosystem.pl
To właśnie social media marketing jest doskonały sposobem na dwukierunkową komunikację i na budowanie oraz utrzymywanie dobrego wizerunku firmy w sieci. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś, Wydawnictwo RMzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22