menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Volcano

23.02.2021

Trendy w projektowaniu stron na 2021 rok

materiał partnera

Dziś każda firma powinna mieć swoją stronę internetową, jeśli zależy jej na dotarciu do nowych klientów. Zobacz, jakie trendy w projektowaniu wyznaczają wygląd aktualnie tworzonych witryn.

Trendy w projektowaniu stron na 2021 rokfot. cg2.pl/Off-site.pl

Animacja – ruch, który angażuje


Współczesne strony internetowe są pełne animacji. Elementy interaktywne wznoszą strony internetowe na zupełnie inny poziom. Poruszające się obiekty, animowane postaci oraz historie, jakie za nimi podążają, wprowadzają nieznaną dotąd jakość i angażują odbiorcę na niespotykaną skalę. Najbliższe lata na pewno będą sprzyjać branży motion design.

Minimalizm – gdy mniej znaczy więcej


Mniej znaczy więcej – w branży projektowania stron internetowych zasada ta sporo znaczy. Strony internetowe Wrocław są coraz bardziej czytelne, przejrzyste i nieprzytłoczone. Wynika to zazwyczaj nie tylko z przemyślanego projektu, ale również oszczędności zastosowanych stylów i czcionek. Trend, który pozostanie z nami na dłużej.

Strony niczym aplikacje – czytelność przede wszystkim


W parze z minimalizmem idzie ostatnio ukryte menu. Wysuwa się po najechaniu kursorem na określony punkt strony. Tak zaprojektowany layout nie przytłacza nadmiarem informacji czy bogactwem zawartości. Na plan pierwszy wysuwa się jej funkcjonalność oraz czytelność.

Responsywność – funkcjonalność na pierwszym miejscu


Strony www, które mają dotrzeć i zrobić wrażenie na klientach, muszą być responsywne. Coraz więcej użytkowników przegląda Internet, korzystając z urządzeń mobilnych – najczęściej za pomocą smartfonów. Witryna idealnie dopasowana do ekranu sprawia wrażenie nowoczesnej, funkcjonalnej i przyjaznej w odbiorze. Responsywne strony internetowe od lat realizuje firma https://cg2.pl/responsywne-strony-internetowe/.

Asymetria – powiew nowoczesności


W stronach internetowych projektowanych w 2021 roku widać wyraźną tendencję do stosowania asymetrii. Pozwala to wyeksponować oryginalność layoutu. Wizualnie asymetria może prowadzić do iluzji ruchu oraz zrywać z dotychczasową monotonią.

Ciemne barwy – ukłon w stronę użytkownika


Coraz więcej firm decyduje się na zastosowanie ciemnego szablonu. Pozwala to zaprezentować się klientom z nowej, mniej oczywistej strony. Ciemna barwa doskonale podkreśla jakość premium wielu marek. Na korzyść takiego rozwiązania przemawia również mniejsze obciążenie oczu w czasie śledzenia treści zawartej na stronie www.

Warstwowość – indywidualne podejście do projektowania


Jeszcze do niedawna przesiewanie treści wstawkami graficznymi było standardem. Aktualne trendy projektowe skłaniają się w stronę nakładania jednego zdjęcia na drugie. Taki zabieg podkreśla świeżość i indywidualizm projektu.

Wideo – historia, której oglądania nie chce się przerywać


Aktualnie projektowane strony www są coraz bogatsze w nagrania wideo. Wynika to z ogromnej efektywności tej formy przekazu. Zaangażowanie, jakie wiąże się z tego typu contentem, jest doprawdy imponujące. Projektując stronę www, na której planowane jest zamieszczenie wielu filmów, warto wziąć pod uwagę aspekt szybkiego ładowania strony i bezproblemowego działania samych treści filmowych.

Elementy 3D – powiew przyszłości


Wirtualna rzeczywistość, zapewniana przez technologię VR i AR, staje się coraz łatwiej dostępna. Elementy trójwymiarowe powoli przenikają także do sektora projektowania stron internetowych. Łatwo zapadają w pamięć i pozwalają wydłużyć średni czas sesji.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Social Media Marketing w firmie - od czego zacząć?

materiał zewnętrzny
Serwisów społecznościowych przybywa z każdym rokiem, a wszyscy dookoła zachwalają social media marketing. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej opłacalnych form reklamy, jednak gdzie najlepiej reklamować biznes, żeby osiągnąć najlepsze rezultaty? Sprawdźmy.

Social media dla restauracji

artykuł sponsorowany
Dziś chyba nikt nie ma już wątpliwości, że najskuteczniejszą ścieżką efektywnego marketingu, pozwalającą na zdobycie nowych klientów i wypromowanie marki, pozostaje promowanie działalności za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Gazowe pompy ciepła. Jak działają i dlaczego są ekologicznym wyborem?

artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach, w obliczu rosnącej świadomości ekologicznej, coraz większą uwagę poświęcamy wyborom związanym z technologią grzewczą. Jedną z innowacyjnych opcji, która zyskuje na popularności, są gazowe pompy ciepła.

Jak zrobić audyt SEO samemu?

Zgred.pl
W dobie coraz większego zafascynowania Internetem, braku czasu oraz poszukiwaniem wygodnych rozwiązań sklepy internetowe przeżywają prawdziwy rozkwit. Nie dziwi więc fakt, że duża część właścicieli stara się zrozumieć zjawiska, które mają bezpośrednie przełożenie na ich realne obroty. [materiał zewnętrzny]

Jak wybrać dobrą agencję brandingową?

Agencja Invitro
Nawet jeżeli posiadasz świetny produkt, którego opracowanie wymagało wielu miesięcy pracy i dużych nakładów finansowych, to trudno go będzie sprzedać bez odpowiedniego opakowania. [artykuł sponsorowany]

Tłumaczenia pisemne - rodzaje i podział

translationstreet.pl
Tłumaczenia pisemne stanowią bardzo szeroką grupę przekładów. W ich skład wchodzą zarówno przekłady przysięgłe, jak i zwykłe. Tłumaczenia pisemne można dodatkowo podzielić na specjalistyczne oraz przekłady nie wymagające wiedzy kierunkowej z danej dziedziny lub branży. [artykuł sponsorowany]

Humaniści do IT!

RAB
Dynamiczny rozwój branży IT sprawia, że z każdym rokiem wzrasta zapotrzebowanie na kolejnych ekspertów. Kompetencje techniczne w dalszym ciągu są istotne, jednak do tego dochodzą nowe umiejętności, takie jak znajomość języków obcych, zdolności adaptacji i przede wszystkim otwarta głowa na ciągłe zmiany. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24