menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

16.04.2021

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?

artykuł sponsorowany

Plotki o nowym iPhone 13 krążą już od kilku miesięcy. Jedną z fundamentalnych zmian ma być całkowite pozbycie się portu Lighting. Czy nowy iPhone rzeczywiście nie będzie posiadał portów? Podobno Apple nad tym pracuje.

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?fot. Times Press

Telefony iPhone bez złącza


Telefony iPhone nie przechodzą zbyt wielkiej rewolucji. Można się dopatrzyć wielu wspólnych cech w obecnych urządzeniach i tych sprzed kilku lat. Zmienia się jednak kwestia ich użytkowania. Jeszcze kilka lat temu wszystkie niezbędne rzeczy przechowywaliśmy w pamięci wewnętrznej urządzeń. Natomiast dzisiaj większość danych pobieramy w czasie rzeczywistym z tzw. chmur. Dzięki temu nie musimy podłączać telefonu do czegokolwiek. Mamy do dyspozycji bezprzewodowe słuchawki, indukcyjne ładowanie, czyli bez użycia zbędnego kabla. Natomiast przesyłanie zdjęć i innych danych z komputera na smartfon lub odwrotnie możemy wygodnie realizować przy użyciu internetu, a nie kabla. Na tej podstawie możemy wnioskować, że niedługo pojawią się smartfony bez złącza. Mają nimi być telefony iPhone. Czy rzeczywiście tak będzie?

Apple chce wprowadzić smartfony bez portów


Nie od dziś wiadomo, że Apple pracuje nad tym, aby kolejne iPhone`y nie miały żadnego portu. Na takie rozwiązanie czekają wszyscy fani innowacyjnych rozwiązań. O ile nie będzie tu żadnego problemu z przesyłaniem danych, o tyle wiele osób zastanawia się, co jeśli telefon się zepsuje? Jak wtedy odzyskać dane? W przypadku Apple Watch utrata danych wiąże się z interwencją serwisu producenta. Jesteśmy zmuszeni oddać swój zegarek na kilka dni. A do tego zapłacić niemałą sumę.

To niezbyt wygodna opcja. Przecieki mówią, że podobno gigant z Cupertino pracuje nad stworzeniem systemu, który pozwoliłby odzyskać wszystkie utracone dane samodzielnie, bez konieczności oddania smartfona do serwisu i zapłacenia za usługę. Miejmy nadzieję, że tak będzie. Raczej nikomu nie spodoba się opcja oddania telefonu na kilka dni do naprawy i zapłacenia sporej kwoty. Według plotek rozwiązaniem ma być Internet Recovery, który umożliwi dokonanie wszelkich zmian takich jak wyjęcie danych czy aktualizacja. W sieci pojawiły się również przecieki, że telefony iPhone miałyby połączyć się z komputerem z iTunes przez bluetooth. Ostatecznie zrezygnowano z tej technologii, ponieważ jest niestabilna i powolna. Niezależnie jednak od metody, widać, że gigant z Cupertino pragnie stworzyć smartfony, które nie będą posiadały żadnego porty. Wszystko wskazuje, że modele z serii 13 mogą być pierwszymi bezprzewodowymi iPhone’ami.

iPhone Pro Max 13 bez portu


Analityk Apple Ming-Chi Kuo, leakster Fudge oraz Bloomer informują, że pierwszym bezprzewodowym modelem będzie iPhone 13 Pro Max, czyli najdroższy wariant z serii, która zadebiutuje już w tym roku. A co z tańszymi modelami? Prawdopodobnie nie będą one bezprzewodowe. Dopiero w 2022 będziemy mogli się spodziewać wszystkich nowych modeli bez portów. Jednak ostatecznie trzeba poczekać na premierę. Być może Apple nas zaskoczy i stworzy nie jeden, a aż cztery modele bez portów. Kto wie! Na chwilę obecną musimy uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Gdańska Szkoła Ćwiczeń dla nauczycieli przełamuje schematy

Reporterzy.info wspierają
Ćwiczenia z nauczania eksperymentalnego, pokazy innowacyjnych lekcji i sposobów nauczania, warsztaty metodyczne i wykorzystanie nowych technologii w szkole. Nauczyciele z pomorskich szkół wzięli udział w projekcie, który pomoże im uatrakcyjnić codzienną pracę z uczniami, dzielić się wzajemnie wiedzą i wspólnie rozwijać warsztat.

Soundbar do 1000 zł - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Samsung
Soundbar to świetna alternatywa dla kina domowego, które nie dość, że jest drogie, to wymaga sporo miejsca, a do tego koniecznie trzeba jakoś ukryć liczne przewody. Podczas gdy po samych telewizorach nie ma co spodziewać się krystalicznego dźwięku, takie sprytne urządzenie o niewielkich gabarytach pomoże poprawić wrażenia brzmieniowe bez inwestowania dużych pieniędzy i zajmowania cennej przestrzeni w mieszkaniu. [materiał zewnętrzny]

Jak przebiegają badania techniczne autobusów i samochodów ciężarowych?

bosmal.com.pl
Jakie obowiązki spoczywają w tym zakresie na właścicielu pojazdu? Nie tylko zdrowy rozsądek, ale również obowiązujące przepisy prawa nakładają na właścicieli obowiązek regularnego przeglądu stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach publicznych. [artykuł sponsorowany]

Jak szkolić się z UX?

artykuł gościnny
User Experience to dziedzina, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nabrała ogromnego znaczenia, nie tylko w branży IT, ale wielu innych, gdzie zadowolenie i satysfakcja klienta z realizowanej usługi stanowi klucz do zyskania przewag konkurencyjnej. Dlatego też coraz częściej możemy natrafić na ogłoszenia o pracę, które dotyczą właśnie specjalistów UX. W jaki sposób zdobyć kompetencje, które umożliwią nam rozpoczęcie przygody z UX?

Trzy powody, dla których warto współpracować z agencją PR

iconstrategies.pl
Zarówno tradycyjne media, jak i te społecznościowe czy też szereg komunikacyjnych usprawnień wewnątrz przedsiębiorstwa to niezwykle ważne zadania, przed którymi stają mniejsze i większe firmy, a także wyzwania dla agencji PR. Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po pomoc specjalistów. [artykuł sponsorowany]

Jak chronić przed wykluczeniem dziecko z chorobą dietozależną?

kampania społeczna
Coraz więcej wiemy na temat chorób dietozależnych. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że ograniczają – często w dużym stopniu – dietę. Ma to, często negatywny wpływ nie tylko na kwestie kulinarne, ale również społeczne. Jak temu zaradzić?

Targeting IP - jego rola w marketingu

artykuł gościnny
Podstawą marketingu jest dziś rywalizacja o klienta. Skuteczna kampania reklamowa może być bodźcem determinującym wybór, którego dokona klient. Atrakcyjność i zarazem konkurencyjność produktu oraz marki wzrasta, kiedy informacja o nich dociera we właściwym czasie i formie do grupy docelowej. To właśnie dlatego targetowanie IP i geofencing są takie ważne dla marketingu cyfrowego.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24