menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

16.04.2021

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?

artykuł sponsorowany

Plotki o nowym iPhone 13 krążą już od kilku miesięcy. Jedną z fundamentalnych zmian ma być całkowite pozbycie się portu Lighting. Czy nowy iPhone rzeczywiście nie będzie posiadał portów? Podobno Apple nad tym pracuje.

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?fot. Times Press

Telefony iPhone bez złącza


Telefony iPhone nie przechodzą zbyt wielkiej rewolucji. Można się dopatrzyć wielu wspólnych cech w obecnych urządzeniach i tych sprzed kilku lat. Zmienia się jednak kwestia ich użytkowania. Jeszcze kilka lat temu wszystkie niezbędne rzeczy przechowywaliśmy w pamięci wewnętrznej urządzeń. Natomiast dzisiaj większość danych pobieramy w czasie rzeczywistym z tzw. chmur. Dzięki temu nie musimy podłączać telefonu do czegokolwiek. Mamy do dyspozycji bezprzewodowe słuchawki, indukcyjne ładowanie, czyli bez użycia zbędnego kabla. Natomiast przesyłanie zdjęć i innych danych z komputera na smartfon lub odwrotnie możemy wygodnie realizować przy użyciu internetu, a nie kabla. Na tej podstawie możemy wnioskować, że niedługo pojawią się smartfony bez złącza. Mają nimi być telefony iPhone. Czy rzeczywiście tak będzie?

Apple chce wprowadzić smartfony bez portów


Nie od dziś wiadomo, że Apple pracuje nad tym, aby kolejne iPhone`y nie miały żadnego portu. Na takie rozwiązanie czekają wszyscy fani innowacyjnych rozwiązań. O ile nie będzie tu żadnego problemu z przesyłaniem danych, o tyle wiele osób zastanawia się, co jeśli telefon się zepsuje? Jak wtedy odzyskać dane? W przypadku Apple Watch utrata danych wiąże się z interwencją serwisu producenta. Jesteśmy zmuszeni oddać swój zegarek na kilka dni. A do tego zapłacić niemałą sumę.

To niezbyt wygodna opcja. Przecieki mówią, że podobno gigant z Cupertino pracuje nad stworzeniem systemu, który pozwoliłby odzyskać wszystkie utracone dane samodzielnie, bez konieczności oddania smartfona do serwisu i zapłacenia za usługę. Miejmy nadzieję, że tak będzie. Raczej nikomu nie spodoba się opcja oddania telefonu na kilka dni do naprawy i zapłacenia sporej kwoty. Według plotek rozwiązaniem ma być Internet Recovery, który umożliwi dokonanie wszelkich zmian takich jak wyjęcie danych czy aktualizacja. W sieci pojawiły się również przecieki, że telefony iPhone miałyby połączyć się z komputerem z iTunes przez bluetooth. Ostatecznie zrezygnowano z tej technologii, ponieważ jest niestabilna i powolna. Niezależnie jednak od metody, widać, że gigant z Cupertino pragnie stworzyć smartfony, które nie będą posiadały żadnego porty. Wszystko wskazuje, że modele z serii 13 mogą być pierwszymi bezprzewodowymi iPhone’ami.

iPhone Pro Max 13 bez portu


Analityk Apple Ming-Chi Kuo, leakster Fudge oraz Bloomer informują, że pierwszym bezprzewodowym modelem będzie iPhone 13 Pro Max, czyli najdroższy wariant z serii, która zadebiutuje już w tym roku. A co z tańszymi modelami? Prawdopodobnie nie będą one bezprzewodowe. Dopiero w 2022 będziemy mogli się spodziewać wszystkich nowych modeli bez portów. Jednak ostatecznie trzeba poczekać na premierę. Być może Apple nas zaskoczy i stworzy nie jeden, a aż cztery modele bez portów. Kto wie! Na chwilę obecną musimy uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Audyt techniczny SEO

Marcin Kordowski
Jeśli nie masz doświadczenia technicznego, przeprowadzenie technicznego audytu SEO Twojej witryny prawdopodobnie będzie procesem nie do przejścia. W końcu słowo „techniczny” jest w nazwie i jest przymiotnikiem, którego wielu marketerów nigdy by nie użyło do opisania swoich umiejętności. [artykuł sponsorowany]

Jakie są etapy aktualizacji serwisu e-commerce PrestaShop wybranej wersji?

artykuł sponsorowany
Prowadząc sprzedaż online na serwisie e-commerce, warto pamiętać o tym, by co jakiś czas aktualizować taką stronę internetową. Nawet jeśli opiera się na PrestaShop, wciąż wymaga instalacji nowszej wersji tej platformy. Jak przebiega aktualizacja i jakie dane można przenieść wraz z instalacją najnowszej wersji?

Co powinieneś wiedzieć zanim otworzysz swój sklep internetowy?

Feb.net.pl
Właśnie otworzyłeś sklep internetowy na jednej z popularnych platform sklepowych. Dobrze, ale co dalej? Skąd Twoi potencjalni klienci mogą się dowiedzieć o jego istnieniu? Jakie formy promocji warto wykorzystać, aby z czasem zbudować bazę stałych klientów i osiągnąć finansowy sukces? [artykuł sponsorowany]

Jak zlojalizować swojego klienta?

artykuł sponsorowany
Każda firma chce mieć jak największą ilość klientów, ponieważ przekłada się to bezpośrednio na zarobek. Prawda jest jednak taka, że od ilości znacznie większe znaczenie ma jakość: lojalny klient przyjdzie zawsze, osoba która widzi twoją firmę po raz pierwszy może z kolei już nigdy więcej do ciebie nie trafić.

Tworzenie stron internetowych. Każda firma musi zadbać o swoją internetową witrynę

Materiał zewnętrzny
Trudno trafić na produkt, miejsce, o którym nigdy wcześniej się nie słyszało. Dlatego żeby otworzyć drzwi do świadomości konsumentów musimy włożyć trochę pracy i wiedzy, a także pieniędzy. Metody są na to różne i zwykle dobierane do profilu firmy. Są jednak pewne inwestycje, od których nie można uciekać. Jedną z nich jest stworzenie strony internetowej. Powodzeniem nieustannie cieszą się także ulotki.

Program Broviac. Dzieci chore na raka mniej czasu spędzą w szpitalu

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" uruchomiła "Program Broviac. Krócej w szpitalu". To unikalny w skali kraju program dla małych pacjentów, zmagających się z nowotworami. Wspólnie z partnerami, firmami Starwax, TIM SA i Argiden funduje rodzicom bezpłatne zestawy do bezpiecznej pielęgnacji wkłucia centralnego w domu. [Reporterzy.info wspierają]

Jak wybrać dobre worki na odpady?

artykuł sponsorowany
Od recyklingu po wyrzucanie śmieci, posiadanie odpowiedniego worka na odpady jest niezbędne w każdym gospodarstwie domowym. Te torby są dostępne w różnych rozmiarach, kształtach i materiałach, aby pasowały do każdego celu.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23