menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Bron.pl

16.04.2021

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?

artykuł sponsorowany

Plotki o nowym iPhone 13 krążą już od kilku miesięcy. Jedną z fundamentalnych zmian ma być całkowite pozbycie się portu Lighting. Czy nowy iPhone rzeczywiście nie będzie posiadał portów? Podobno Apple nad tym pracuje.

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?fot. Times Press

Telefony iPhone bez złącza


Telefony iPhone nie przechodzą zbyt wielkiej rewolucji. Można się dopatrzyć wielu wspólnych cech w obecnych urządzeniach i tych sprzed kilku lat. Zmienia się jednak kwestia ich użytkowania. Jeszcze kilka lat temu wszystkie niezbędne rzeczy przechowywaliśmy w pamięci wewnętrznej urządzeń. Natomiast dzisiaj większość danych pobieramy w czasie rzeczywistym z tzw. chmur. Dzięki temu nie musimy podłączać telefonu do czegokolwiek. Mamy do dyspozycji bezprzewodowe słuchawki, indukcyjne ładowanie, czyli bez użycia zbędnego kabla. Natomiast przesyłanie zdjęć i innych danych z komputera na smartfon lub odwrotnie możemy wygodnie realizować przy użyciu internetu, a nie kabla. Na tej podstawie możemy wnioskować, że niedługo pojawią się smartfony bez złącza. Mają nimi być telefony iPhone. Czy rzeczywiście tak będzie?

Apple chce wprowadzić smartfony bez portów


Nie od dziś wiadomo, że Apple pracuje nad tym, aby kolejne iPhone`y nie miały żadnego portu. Na takie rozwiązanie czekają wszyscy fani innowacyjnych rozwiązań. O ile nie będzie tu żadnego problemu z przesyłaniem danych, o tyle wiele osób zastanawia się, co jeśli telefon się zepsuje? Jak wtedy odzyskać dane? W przypadku Apple Watch utrata danych wiąże się z interwencją serwisu producenta. Jesteśmy zmuszeni oddać swój zegarek na kilka dni. A do tego zapłacić niemałą sumę.

To niezbyt wygodna opcja. Przecieki mówią, że podobno gigant z Cupertino pracuje nad stworzeniem systemu, który pozwoliłby odzyskać wszystkie utracone dane samodzielnie, bez konieczności oddania smartfona do serwisu i zapłacenia za usługę. Miejmy nadzieję, że tak będzie. Raczej nikomu nie spodoba się opcja oddania telefonu na kilka dni do naprawy i zapłacenia sporej kwoty. Według plotek rozwiązaniem ma być Internet Recovery, który umożliwi dokonanie wszelkich zmian takich jak wyjęcie danych czy aktualizacja. W sieci pojawiły się również przecieki, że telefony iPhone miałyby połączyć się z komputerem z iTunes przez bluetooth. Ostatecznie zrezygnowano z tej technologii, ponieważ jest niestabilna i powolna. Niezależnie jednak od metody, widać, że gigant z Cupertino pragnie stworzyć smartfony, które nie będą posiadały żadnego porty. Wszystko wskazuje, że modele z serii 13 mogą być pierwszymi bezprzewodowymi iPhone’ami.

iPhone Pro Max 13 bez portu


Analityk Apple Ming-Chi Kuo, leakster Fudge oraz Bloomer informują, że pierwszym bezprzewodowym modelem będzie iPhone 13 Pro Max, czyli najdroższy wariant z serii, która zadebiutuje już w tym roku. A co z tańszymi modelami? Prawdopodobnie nie będą one bezprzewodowe. Dopiero w 2022 będziemy mogli się spodziewać wszystkich nowych modeli bez portów. Jednak ostatecznie trzeba poczekać na premierę. Być może Apple nas zaskoczy i stworzy nie jeden, a aż cztery modele bez portów. Kto wie! Na chwilę obecną musimy uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Wynajem powierzchni reklamowych

znajdzreklame.pl
Jak wynająć powierzchnie reklamowe? Wynajem powierzchni reklamowych to jeden z najbardziej popularnych i sprawdzonych sposobów pozyskania klientów za pomocą reklamy. Jest to najlepszy środek przekazu, chociażby ze względu na swoją masowość. Każdy początkujący przedsiębiorca, żeby zaistnieć musi stworzyć dobrą kampanię reklamową. Tylko wtedy może się pokazać światu. [artykuł sponsorowany]

Historia za ścianami: odkrywanie historii poprzednich mieszkańców

artykuł sponsorowany
Mury, choć nie mówią, skrywają w sobie wiele sekretów. Każde mieszkanie, każdy dom ma swoją historię, opowieść czekającą na odkrycie przez kolejnych mieszkańców. Jak jednak zbliżyć się do przeszłości miejsca, które wybraliśmy na swój nowy dom? Jak poznać historie tych, którzy mieszali tu przed nami?

Pozycjonowanie za efekt – jak do tego podejść?

Materiał zewnętrzny
Pozycjonowanie stron internetowych jest zadaniem złożonym, wymagającym niemałej wiedzy, doświadczenia, ale także pewnego rodzaju wyczucia. Niewiele trzeba, żeby zniweczyć cały włożony trud i stracić eksponowane miejsce w wyszukiwarce Google, zwłaszcza w przypadku niedoświadczonego i nieumiejętnego pozycjonera.

Ogólnopolski Operator Oświaty i Kulczyk Foundation dla dzieci z Ukrainy

Reporterzy.info wspierają
"Chodźmy Razem do Szkoły", realizowany w Gdańsku i Wrocławiu przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty projekt szkolnych klas przygotowawczych dla uczniów z Ukrainy zyskał ważnego partnera. Kulczyk Foundation przekazała ponad 192 tysiące złotych na pomoc w nauce dla kilkuset ukraińskich dzieci.

Zastosowanie animacji reklamowych w marketingu i reklamie - poradnik

artykuł sponsorowany
Zastosowanie animacji w biznesie wymaga odpowiedniego rozplanowania. Bardzo ważny jest także dobór jak najlepszego usługodawcy. W tym artykule dowiesz się, w jaki sposób zastosować animację reklamową w marketingu i reklamie.

Jakie są stawki w copywritingu?

Contentwriter.pl
Nasze wybory konsumenckie podyktowane są wieloma różnymi czynnikami. Do jednego z najważniejszych należą finanse. Dlatego w przypadku korzystania z usług copywriterskich, tak istotne okazują się stawki za 1000 znaków. [Materiał zewnętrzny]

Trzy powody, dla których warto współpracować z agencją PR

iconstrategies.pl
Zarówno tradycyjne media, jak i te społecznościowe czy też szereg komunikacyjnych usprawnień wewnątrz przedsiębiorstwa to niezwykle ważne zadania, przed którymi stają mniejsze i większe firmy, a także wyzwania dla agencji PR. Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po pomoc specjalistów. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

baner Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23