menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

16.04.2021

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?

artykuł sponsorowany

Plotki o nowym iPhone 13 krążą już od kilku miesięcy. Jedną z fundamentalnych zmian ma być całkowite pozbycie się portu Lighting. Czy nowy iPhone rzeczywiście nie będzie posiadał portów? Podobno Apple nad tym pracuje.

Czy nowy iPhone nie będzie posiadał portów?fot. Times Press

Telefony iPhone bez złącza


Telefony iPhone nie przechodzą zbyt wielkiej rewolucji. Można się dopatrzyć wielu wspólnych cech w obecnych urządzeniach i tych sprzed kilku lat. Zmienia się jednak kwestia ich użytkowania. Jeszcze kilka lat temu wszystkie niezbędne rzeczy przechowywaliśmy w pamięci wewnętrznej urządzeń. Natomiast dzisiaj większość danych pobieramy w czasie rzeczywistym z tzw. chmur. Dzięki temu nie musimy podłączać telefonu do czegokolwiek. Mamy do dyspozycji bezprzewodowe słuchawki, indukcyjne ładowanie, czyli bez użycia zbędnego kabla. Natomiast przesyłanie zdjęć i innych danych z komputera na smartfon lub odwrotnie możemy wygodnie realizować przy użyciu internetu, a nie kabla. Na tej podstawie możemy wnioskować, że niedługo pojawią się smartfony bez złącza. Mają nimi być telefony iPhone. Czy rzeczywiście tak będzie?

Apple chce wprowadzić smartfony bez portów


Nie od dziś wiadomo, że Apple pracuje nad tym, aby kolejne iPhone`y nie miały żadnego portu. Na takie rozwiązanie czekają wszyscy fani innowacyjnych rozwiązań. O ile nie będzie tu żadnego problemu z przesyłaniem danych, o tyle wiele osób zastanawia się, co jeśli telefon się zepsuje? Jak wtedy odzyskać dane? W przypadku Apple Watch utrata danych wiąże się z interwencją serwisu producenta. Jesteśmy zmuszeni oddać swój zegarek na kilka dni. A do tego zapłacić niemałą sumę.

To niezbyt wygodna opcja. Przecieki mówią, że podobno gigant z Cupertino pracuje nad stworzeniem systemu, który pozwoliłby odzyskać wszystkie utracone dane samodzielnie, bez konieczności oddania smartfona do serwisu i zapłacenia za usługę. Miejmy nadzieję, że tak będzie. Raczej nikomu nie spodoba się opcja oddania telefonu na kilka dni do naprawy i zapłacenia sporej kwoty. Według plotek rozwiązaniem ma być Internet Recovery, który umożliwi dokonanie wszelkich zmian takich jak wyjęcie danych czy aktualizacja. W sieci pojawiły się również przecieki, że telefony iPhone miałyby połączyć się z komputerem z iTunes przez bluetooth. Ostatecznie zrezygnowano z tej technologii, ponieważ jest niestabilna i powolna. Niezależnie jednak od metody, widać, że gigant z Cupertino pragnie stworzyć smartfony, które nie będą posiadały żadnego porty. Wszystko wskazuje, że modele z serii 13 mogą być pierwszymi bezprzewodowymi iPhone’ami.

iPhone Pro Max 13 bez portu


Analityk Apple Ming-Chi Kuo, leakster Fudge oraz Bloomer informują, że pierwszym bezprzewodowym modelem będzie iPhone 13 Pro Max, czyli najdroższy wariant z serii, która zadebiutuje już w tym roku. A co z tańszymi modelami? Prawdopodobnie nie będą one bezprzewodowe. Dopiero w 2022 będziemy mogli się spodziewać wszystkich nowych modeli bez portów. Jednak ostatecznie trzeba poczekać na premierę. Być może Apple nas zaskoczy i stworzy nie jeden, a aż cztery modele bez portów. Kto wie! Na chwilę obecną musimy uzbroić się w cierpliwość.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Agencja SEO dla sukcesu Twojego biznesu: Jak znaleźć najlepszą spośród wielu opcji

artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach, aby odnieść sukces w biznesie, konieczne jest posiadanie silnej obecności online. Aby osiągnąć to, niezbędna jest optymalizacja dla wyszukiwarek internetowych (SEO). Jednym ze sposobów na osiągnięcie sukcesu w tym zakresie jest współpraca z agencją SEO.

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?

artykuł gościnny
Sezonowość wpływa na kształtowanie strategii marketingowych wielu przedsiębiorstw, co pociąga również konsekwencje dla inwestycji w gadżety reklamowe. W jaki sposób sezonowość odbija się na rynku gadżetów promocyjnych i czy można to wykorzystać w celu przyciągnięcia nowych klientów do własnego biznesu?

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?

artykuł partnera
Biznes wiąże się z ciągłymi zmianami. Przedsiębiorcom zależy na nieustannym rozwoju firmy, pozyskiwaniu nowych partnerów oraz zawieraniu intratnych kontraktów. Jednak wszystko to wiąże się z odpowiednimi regulacjami prawnymi, które często są zawiłe i niezrozumiałe dla właścicieli firm.

Jak przebiegają badania techniczne autobusów i samochodów ciężarowych?

bosmal.com.pl
Jakie obowiązki spoczywają w tym zakresie na właścicielu pojazdu? Nie tylko zdrowy rozsądek, ale również obowiązujące przepisy prawa nakładają na właścicieli obowiązek regularnego przeglądu stanu technicznego pojazdów poruszających się po drogach publicznych. [artykuł sponsorowany]

Czy dziennikarz, reporter ma szansę znaleźć pracę w korporacji?

artykuł sponsorowany
Zawód dziennikarza jest postrzegany dwojako. Dla niektórych jest to przyszłościowy kierunek, jako że rynek pracy ciągle się zmienia i ewoluuje, dając większe pole możliwości. Są też tacy, dla których dziennikarze to zawód powoli wymierający. Jak to wygląda w rzeczywistości i czy reporter może znaleźć pracę np. w korporacji?

Konkurs dla fotoreporterów Śląska Fotografia Prasowa

POLECAMY
Biblioteka Śląska w Katowicach ogłasza dziewiętnastą edycję międzynarodowego konkursu Śląska Fotografia Prasowa. Kapituła wybierze najlepsze zdjęcia 2021 roku. Przyjmowanie zgłoszeń właśnie się rozpoczęło. Do wygrania czeki na niemałe kwoty.

Agencja hyperCREW wprowadza na rynek nową markę #DASHRADE

hyperCREW
Strategiczno-kreatywna agencja hyperCREW opracowała strategię wprowadzającą na rynek nową markę #DASHRADE, oferującą produkty funkcjonalne dla sportowców. hyperCREW odpowiada za stworzenie kompleksowej komunikacji marki: nazwy, identyfikacji wizualnej, kreacje, copy oraz strategię marketingową. [artykuł PR]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24