menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

23.05.2022

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?

artykuł partnera

Biznes wiąże się z ciągłymi zmianami. Przedsiębiorcom zależy na nieustannym rozwoju firmy, pozyskiwaniu nowych partnerów oraz zawieraniu intratnych kontraktów. Jednak wszystko to wiąże się z odpowiednimi regulacjami prawnymi, które często są zawiłe i niezrozumiałe dla właścicieli firm. Podpisanie umowy zobowiązuje do przestrzegania i wypełniania jej zapisów wraz z wynikającymi konsekwencjami. Właśnie dlatego ważny jest przebieg negocjacji biznesowych oraz fachowa pomoc prawnika.

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?fot. adwokat-weglowski.pl/WhitePress

Co jest przedmiotem negocjacji biznesowych?


Negocjacje to, po prostu proces komunikowania się pomiędzy stronami, w celu osiągnięcia konsensusu w kwestiach spornych, poprzez kompromis.

Prowadzenie negocjacji biznesowych to niewątpliwie trudne zadanie. Efekt rozmów może znacząco wpłynąć na prowadzoną działalność gospodarczą. Osiągnięcie zamierzonych celów powinno zapewnić pozytywne korzyści dla firmy, jednak niepowodzenie negocjacji może skutkować negatywnymi konsekwencjami, nie tylko finansowymi, ale również prawnymi.

Przedmiotem prowadzonych negocjacji najczęściej są kwestie dotyczące prawa umów. Odnosi się to przede wszystkim do sporządzania umów handlowych. Chcąc pozyskać intratne kontrakty, każdy przedsiębiorca bierze udział w negocjacjach, które mają zapewnić jak najkorzystniejsze zapisy. Wzajemne rozmowy mają na celu uzgodnienie warunków współpracy. Najczęściej dotyczy to: jakości, ceny, terminu realizacji czy dodatkowych kosztów. Przedmiotem rozmów może być także realizacja określonej inwestycji. Dodatkowo negocjacje mogą dotyczyć także połączenia się dwóch przedsiębiorstw tzw. fuzji lub przejęcia firmy.

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?fot. adwokat-weglowski.pl/WhitePress

Jak prowadzić negocjacje?


Podstawą owocnych negocjacji jest odpowiednie przygotowanie. Warto przemyśleć kwestie dotyczące jej przebiegu, a mianowicie: co jest kluczowe, kiedy rozmowy będą uznane za sukces, z czego można zrezygnować, na jakie ustępstwa można się zgodzić i jaki jest minimalny cel, który przedsiębiorca chce osiągnąć. Warto pamiętać, że negocjacje to obustronny kompromis, mający na celu wypracowanie konsensusu, który będzie korzystny dla każdej ze stron. Kurczowe trzymanie się swoich warunków bez możliwości ich negocjacji nie przyniesie korzyści.

Spotkania biznesowe powinny odbywać się w przyjaznej atmosferze i z odpowiednio zaplanowanym zapasem czasowym. Podczas negocjacji należy zachować dystans emocjonalny, być skupionym i uważnym. Warto analizować poczynania drugiej strony, by nie dać sobą manipulować. Rozmowy biznesowe to długi i żmudny proces, dlatego zawsze należy zachować czujność. Wypracowanie wspólnego porozumienia zaowocuje podpisaniem umowy handlowej. Sporządzenie kontraktu najlepiej zlecić kancelarii prawnej, która zadba o poprawność wszystkich zapisów.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej podczas negocjacji?


Prawo jest dziedziną niezwykle rozbudowaną, dlatego zrozumiałe jest, że większość właścicieli firm decyduje się na stałą obsługę prawną, którą oferuje kancelaria adwokacka w Świnoujściu Łukasza Węgłowskiego. Jednak ci przedsiębiorcy, którzy na co dzień nie korzystają z tego rozwiązania, mogą zasięgnąć porady niemal w każdej wątpliwej dla nich kwestii. Dotyczy to również przebiegu negocjacji. Prawnik będzie bardzo pomocny podczas rozmów biznesowych. To nie tylko stały nadzór nad ich przebiegiem, ale przede wszystkim dbałość o interesy swojego klienta. Przedsiębiorca może liczyć na wsparcie merytoryczne oraz fachowe doradztwo. Budzące wątpliwości zapisy należy konsultować ze specjalistą. Prawnik po dokładnym zapoznaniu się z dokumentacją wyjaśni klientowi, jakie mogą spowodować konsekwencje prawne lub finansowe.

Pomoc prawnika to nie tylko negocjacje. Już na etapie rejestrowania działalności gospodarczej, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Wsparcie będzie nieocenione również podczas sporów pomiędzy pracownikami a pracodawcą oraz w przypadku fuzji lub przejęcia innej spółki.

Mediacje – w czym może pomóc adwokat?


Negocjacje i mediacje mają ten sam cel, a mianowicie wypracowanie wspólnego porozumienia, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron.

Mediacja będzie konieczna w sytuacji, kiedy podczas negocjacji obie strony nie są w stanie wypracować konsensusu w danej kwestii. W takim przypadku warto skorzystać z usług mediatora – prawnika. To właśnie on ma za zadanie sprawować kontrolę nad przebiegiem negocjacji, poprzez zaangażowanie się we wzajemną komunikację oraz wypracowanie wspólnego porozumienia. Co ważne, mediator nie narzuca swojego zdania, nie ocenia i nie wskazuje, kto ma rację. Jego praca polega na zażegnaniu sporu, poprzez osiągnięcie rozwiązania, które usatysfakcjonuje obie strony, dlatego podczas negocjacji to właśnie on sprawuje piecze nad przebiegiem rozmowy.

Warto pamiętać, że mediator jest zobowiązany do zachowania tajemnicy, dlatego korzystając z jego usług, przedsiębiorcy mogą mieć pewność, że żadne informacje nie zostaną ujawnione bez ich wyraźnej zgody.

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?fot. adwokat-weglowski.pl/WhitePress

Jak znaleźć dobrą kancelarię?


Szukając odpowiedniego wsparcia, warto upewnić się, że dana kancelaria dysponuje wykwalifikowaną kadrą prawniczą, specjalizującą się w różnych dziedzinach prawa. To zarówno prawo gospodarcze, jak i administracyjne. Prowadząc negocjacje biznesowe, warto skorzystać z pomocy prawnika, który będzie obecny na wszystkich etapach rozmów. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści dla przedsiębiorcy. To nie tylko możliwość konsultacji zawiłych zapisów, ale przede wszystkim pewność, że adwokat zadba o dobro swojego klienta. Dodatkowo podczas kwestii spornych rola mediatora będzie nieoceniona. Decydując się na konkretną kancelarię, warto sprawdzić, czy specjalizuje się w prowadzeniu mediacji. To ważne, ponieważ polubowne rozwiązanie konfliktu, wymaga prawnika specjalizującego się w prawie gospodarczym, w którego skład wchodzi: prawo handlowe, cywilne oraz karne gospodarcze. Z tego właśnie względu nie każdy adwokat może być mediatorem.

Negocjacje biznesowe to trudny i żmudny proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Warto pamiętać, że decyzje, które zapadną podczas rozmów, będą mieć wpływ na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Z tego względu dobrze jest skorzystać z pomocy specjalistów z kancelarii prawnej.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ
Reporterzy.info na Google News

Zobacz artykuły na podobny temat:

Bezpłatne szkolenia Parlamentu Europejskiego dla młodych dziennikarzy

Reporterzy polecają
Parlament Europejski we współpracy z Fundacją Centrum im. prof. Bronisława Geremka oraz „Gazetą Wyborczą” zaprasza na 3. edycję „Szkolenia Parlamentu Europejskiego dla młodych dziennikarzy”. Rekrutacja trwa do 22 września 2024.

Profesjonalne szkolenia sprzedażowe i ich znaczenie dla nowoczesnego przedsiębiorstwa

artykuł sponsorowany
Zapotrzebowanie na niektóre produkty i usługi nigdy nie maleje. Jak jednak pokazuje praktyka, dobry handlowiec zawsze jest w stanie zwiększyć sprzedaż – nawet wielokrotnie. Do tego niezbędne są zarówno doświadczenie, jak i wiedza, doskonała znajomość klienta, jego potrzeb i oczekiwań.

Wystartował Charytatywny Maraton Szycia. Teraz Wasza kolej!

Justyna Zalewska
Mali Pacjenci kliniki onkologicznej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu wzięli udział w wyjątkowym przedsięwzięciu: zaprojektowali... najprawdziwszą maszynę do szycia! Nazywa się "Nadzieja", wyprodukowała ją firma Łucznik i w właśnie miała swoją oficjalną premierę. I to jaką! [materiał partnera]

Jak chronić przed wykluczeniem dziecko z chorobą dietozależną?

kampania społeczna
Coraz więcej wiemy na temat chorób dietozależnych. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że ograniczają – często w dużym stopniu – dietę. Ma to, często negatywny wpływ nie tylko na kwestie kulinarne, ale również społeczne. Jak temu zaradzić?

Klucze sukcesu w SEO: Dlaczego warto inwestować w profesjonalną agencję?

artykuł gościnny
Zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektóre strony internetowe pojawiają się na pierwszej stronie wyników wyszukiwania Google, podczas gdy inne pozostają w tyle? Odpowiedź na to pytanie tkwi w skutecznej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, znanym jako SEO (Search Engine Optimization).

Strona internetowa czy mobilna aplikacja?

RAB
Po roku 2010 mobilne aplikacje zyskały na popularności. Startupy typu Snap czy Taxify były synonimem słowa „app”, które silnie kierowało nas w stronę wyłącznie mobilnego oprogramowania. Mobilna gorączka była wszechobecna. Obecnie mamy rok 2020, a obsesja na punkcie aplikacji mobilnych trochę ucichła, natomiast zagwozdka przedsiębiorców co zbudować najpierw – witrynę internetową czy aplikację mobilną, została. [materiał partnera]

Sprawdź, jak oszczędnie podróżować po Polsce

kuplio.pl
Podróżowanie to jedna z najlepszych rzeczy, jakie robić możemy w wolnym czasie. Polska to piękny kraj, w którym jest naprawdę wiele do zobaczenia. Co więcej, możemy zwiedzić ją naprawdę tanim kosztem. Jak zaoszczędzić podczas krajowych podróży? [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle FlyToy
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24