menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

23.05.2022

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?

artykuł partnera

Biznes wiąże się z ciągłymi zmianami. Przedsiębiorcom zależy na nieustannym rozwoju firmy, pozyskiwaniu nowych partnerów oraz zawieraniu intratnych kontraktów. Jednak wszystko to wiąże się z odpowiednimi regulacjami prawnymi, które często są zawiłe i niezrozumiałe dla właścicieli firm. Podpisanie umowy zobowiązuje do przestrzegania i wypełniania jej zapisów wraz z wynikającymi konsekwencjami. Właśnie dlatego ważny jest przebieg negocjacji biznesowych oraz fachowa pomoc prawnika.

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?fot. adwokat-weglowski.pl/WhitePress

Co jest przedmiotem negocjacji biznesowych?


Negocjacje to, po prostu proces komunikowania się pomiędzy stronami, w celu osiągnięcia konsensusu w kwestiach spornych, poprzez kompromis.

Prowadzenie negocjacji biznesowych to niewątpliwie trudne zadanie. Efekt rozmów może znacząco wpłynąć na prowadzoną działalność gospodarczą. Osiągnięcie zamierzonych celów powinno zapewnić pozytywne korzyści dla firmy, jednak niepowodzenie negocjacji może skutkować negatywnymi konsekwencjami, nie tylko finansowymi, ale również prawnymi.

Przedmiotem prowadzonych negocjacji najczęściej są kwestie dotyczące prawa umów. Odnosi się to przede wszystkim do sporządzania umów handlowych. Chcąc pozyskać intratne kontrakty, każdy przedsiębiorca bierze udział w negocjacjach, które mają zapewnić jak najkorzystniejsze zapisy. Wzajemne rozmowy mają na celu uzgodnienie warunków współpracy. Najczęściej dotyczy to: jakości, ceny, terminu realizacji czy dodatkowych kosztów. Przedmiotem rozmów może być także realizacja określonej inwestycji. Dodatkowo negocjacje mogą dotyczyć także połączenia się dwóch przedsiębiorstw tzw. fuzji lub przejęcia firmy.

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?fot. adwokat-weglowski.pl/WhitePress

Jak prowadzić negocjacje?


Podstawą owocnych negocjacji jest odpowiednie przygotowanie. Warto przemyśleć kwestie dotyczące jej przebiegu, a mianowicie: co jest kluczowe, kiedy rozmowy będą uznane za sukces, z czego można zrezygnować, na jakie ustępstwa można się zgodzić i jaki jest minimalny cel, który przedsiębiorca chce osiągnąć. Warto pamiętać, że negocjacje to obustronny kompromis, mający na celu wypracowanie konsensusu, który będzie korzystny dla każdej ze stron. Kurczowe trzymanie się swoich warunków bez możliwości ich negocjacji nie przyniesie korzyści.

Spotkania biznesowe powinny odbywać się w przyjaznej atmosferze i z odpowiednio zaplanowanym zapasem czasowym. Podczas negocjacji należy zachować dystans emocjonalny, być skupionym i uważnym. Warto analizować poczynania drugiej strony, by nie dać sobą manipulować. Rozmowy biznesowe to długi i żmudny proces, dlatego zawsze należy zachować czujność. Wypracowanie wspólnego porozumienia zaowocuje podpisaniem umowy handlowej. Sporządzenie kontraktu najlepiej zlecić kancelarii prawnej, która zadba o poprawność wszystkich zapisów.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnej podczas negocjacji?


Prawo jest dziedziną niezwykle rozbudowaną, dlatego zrozumiałe jest, że większość właścicieli firm decyduje się na stałą obsługę prawną, którą oferuje kancelaria adwokacka w Świnoujściu Łukasza Węgłowskiego. Jednak ci przedsiębiorcy, którzy na co dzień nie korzystają z tego rozwiązania, mogą zasięgnąć porady niemal w każdej wątpliwej dla nich kwestii. Dotyczy to również przebiegu negocjacji. Prawnik będzie bardzo pomocny podczas rozmów biznesowych. To nie tylko stały nadzór nad ich przebiegiem, ale przede wszystkim dbałość o interesy swojego klienta. Przedsiębiorca może liczyć na wsparcie merytoryczne oraz fachowe doradztwo. Budzące wątpliwości zapisy należy konsultować ze specjalistą. Prawnik po dokładnym zapoznaniu się z dokumentacją wyjaśni klientowi, jakie mogą spowodować konsekwencje prawne lub finansowe.

Pomoc prawnika to nie tylko negocjacje. Już na etapie rejestrowania działalności gospodarczej, warto skorzystać z pomocy specjalisty. Wsparcie będzie nieocenione również podczas sporów pomiędzy pracownikami a pracodawcą oraz w przypadku fuzji lub przejęcia innej spółki.

Mediacje – w czym może pomóc adwokat?


Negocjacje i mediacje mają ten sam cel, a mianowicie wypracowanie wspólnego porozumienia, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron.

Mediacja będzie konieczna w sytuacji, kiedy podczas negocjacji obie strony nie są w stanie wypracować konsensusu w danej kwestii. W takim przypadku warto skorzystać z usług mediatora – prawnika. To właśnie on ma za zadanie sprawować kontrolę nad przebiegiem negocjacji, poprzez zaangażowanie się we wzajemną komunikację oraz wypracowanie wspólnego porozumienia. Co ważne, mediator nie narzuca swojego zdania, nie ocenia i nie wskazuje, kto ma rację. Jego praca polega na zażegnaniu sporu, poprzez osiągnięcie rozwiązania, które usatysfakcjonuje obie strony, dlatego podczas negocjacji to właśnie on sprawuje piecze nad przebiegiem rozmowy.

Warto pamiętać, że mediator jest zobowiązany do zachowania tajemnicy, dlatego korzystając z jego usług, przedsiębiorcy mogą mieć pewność, że żadne informacje nie zostaną ujawnione bez ich wyraźnej zgody.

Negocjacje biznesowe – jaką kancelarię wybrać?fot. adwokat-weglowski.pl/WhitePress

Jak znaleźć dobrą kancelarię?


Szukając odpowiedniego wsparcia, warto upewnić się, że dana kancelaria dysponuje wykwalifikowaną kadrą prawniczą, specjalizującą się w różnych dziedzinach prawa. To zarówno prawo gospodarcze, jak i administracyjne. Prowadząc negocjacje biznesowe, warto skorzystać z pomocy prawnika, który będzie obecny na wszystkich etapach rozmów. Takie rozwiązanie ma wiele korzyści dla przedsiębiorcy. To nie tylko możliwość konsultacji zawiłych zapisów, ale przede wszystkim pewność, że adwokat zadba o dobro swojego klienta. Dodatkowo podczas kwestii spornych rola mediatora będzie nieoceniona. Decydując się na konkretną kancelarię, warto sprawdzić, czy specjalizuje się w prowadzeniu mediacji. To ważne, ponieważ polubowne rozwiązanie konfliktu, wymaga prawnika specjalizującego się w prawie gospodarczym, w którego skład wchodzi: prawo handlowe, cywilne oraz karne gospodarcze. Z tego właśnie względu nie każdy adwokat może być mediatorem.

Negocjacje biznesowe to trudny i żmudny proces, który wymaga odpowiedniego przygotowania. Warto pamiętać, że decyzje, które zapadną podczas rozmów, będą mieć wpływ na funkcjonowanie całego przedsiębiorstwa. Z tego względu dobrze jest skorzystać z pomocy specjalistów z kancelarii prawnej.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Nieśmiertelne katalogi firmowe. Jak mądrze ich używać?

artykuł sponsorowany
Zaawansowana technologia drukarska sprawia, że możliwe jest dziś wykonanie prawdziwych dzieł sztuki z papieru. Doskonałym przykładem są katalogi firmowe, które skutecznie zachęcą klientów do skorzystania z wybranych usług lub produktów. Zakupienie profesjonalnych katalogów będzie też przyczyniać się do lepszego marketingu i pomoże w budowaniu identyfikacji wizualnej marki. Poznaj więcej szczegółów poniżej!

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?

artykuł gościnny
Sezonowość wpływa na kształtowanie strategii marketingowych wielu przedsiębiorstw, co pociąga również konsekwencje dla inwestycji w gadżety reklamowe. W jaki sposób sezonowość odbija się na rynku gadżetów promocyjnych i czy można to wykorzystać w celu przyciągnięcia nowych klientów do własnego biznesu?

Social Media dla Biznesu - jak z nich korzystać?

artykuł zewnętrzny
Social Media to nie tylko źródło rozrywki i sposób na łatwą komunikację ze znajomymi. Odpowiednie wykorzystanie mediów społecznościowych to również doskonały sposób na promocję swojego biznesu. Przyjrzyjmy się zatem praktycznym metodom, które można wykorzystać do zwiększenia sprzedaży w firmie i zbudowania długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami.

Najnowsze trendy w SEO i jak dostosować swoją strategię

artykuł sponsorowany
W ostatnim czasie SEO (Search Engine Optimization) stało się nieodłącznym elementem strategii marketingowej każdej firmy. To właśnie dzięki efektywnej optymalizacji pod kątem wyszukiwarek, strony www zyskują widoczność, co jest kluczowe dla pozycjonowania w sieci. W tym kontekście zrozumienie i adaptacja do najnowszych trendów w SEO jest nie tylko pożądane, ale wręcz niezbędne, aby utrzymać się na powierzchni szybko ewoluującego krajobrazu cyfrowego.

Co nie może być znakiem towarowym?

artykuł sponsorowany
Celem znaku towarowego jest odróżnienie towarów i usług swojej firmy od innych na rynku. To czym jest znak towarowy podlega jednak pewnym restrykcjom. W związku z tym wszelkie identyczne lub podobne znaki towarowe, zwłaszcza jeśli są używane dla podobnych towarów, podlegają odpowiedzialności za naruszenie praw autorskich. Wyszukiwanie znaków towarowych może być w takich sytuacjach bardzo przydatne, aby uniknąć dubli.

Od czego zależy cena pozycjonowania strony WWW?

Materiał zewnętrzny
Od czego zależy cena pozycjonowania strony WWW? Dlaczego niekiedy kwota jest wysoka? I czy w ogóle opłaca się korzystać z usług agencji i pozycjonować swoją stronę WWW? Jeśli jesteś zainteresowany niniejszym tematem, zapraszamy do lektury.

Trendy w projektowaniu stron na 2021 rok

materiał partnera
Dziś każda firma powinna mieć swoją stronę internetową, jeśli zależy jej na dotarciu do nowych klientów. Zobacz, jakie trendy w projektowaniu wyznaczają wygląd aktualnie tworzonych witryn.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24