Jak szkolić się z UX?
artykuł gościnny

Szkolenia UX
Nie da się ukryć, że UX to dziedzina, która powszechnie stosowana jest w biznesie dopiero od kilku lat. Wprawdzie teoretyczne podstawy analizy doświadczeń klienta były obecne już od dawna, to nie docenia ich. Dzisiaj jednak ten stan rzeczy zmienia się, a co za tym idzie, coraz więcej osób interesuje się obszarem UI/UX, i wiąże z tym swoją ścieżkę zawodową. Jaki jest najlepszy sposób na to, by zdobyć kompetencje niezbędne do pracy na stanowisku UX specjalista.
Najłatwiejsze rozwiązanie to uczestnictwo w kursach i szkoleniach, które w praktyczny sposób dostarczą nam całej niezbędnej wiedzy potrzebnej do rozpoczęcia pracy. Szkolenia w formie stacjonarnej lub online nastawione są oczywiście na praktykę. Wprawdzie zostaniemy wyposażeni w odpowiedni teoretyczny wstęp, jednak to właśnie praktyką stoi cała branża IT, a zatem także UX. Praca z nowoczesnymi narzędziami UX, praktyczne modelowanie przypadków i wiele więcej czeka nas na tego typu szkoleniu. Jak długo potrwa kurs? To zależy bezpośrednio od konkretnej oferty szkoleniowej. Najkrótsze kursy trwają tydzień, jeśli jednak chcemy na poważnie zacząć pracę z UX, niezbędne będzie uczestnictwo w nieco dłuższym kursie.
Studia podyplomowe UX
Alternatywą w stosunku do kursów są studia podyplomowe, które kształcą przyszłych specjalistów UX. Takie kierunki są najczęściej otwierane na uczelniach, które oferują także standardowe studia z zakresu nowoczesnych technologii, jak na przykład Informatyka. UX może stanowić dopełnienie naszego wykształcenia i być doskonałą bazą pod potencjalne przebranżowienie. Oczywiście do rozpoczęcia studiów podyplomowych z zakresu UX nie jest wymagane wykształcenie informatyczne. Wręcz przeciwnie - wiele osób po humanistycznych kierunkach, nie widząc perspektyw zatrudnienia w wyuczonym kierunku, decydują się właśnie na studia podyplomowe z UX, by mieć możliwość startu w branży IT.
Samodzielna nauka UX
Istnieje jeszcze jedna alternatywa w stosunku do dwóch wcześniej wspomnianych rozwiązań. Mowa tu o samodzielnym edukowaniu się, za pomocą darmowych kursów, materiałów dostępnych w internecie i książek. Jest to jednak najtrudniejsza droga, która wymaga od nas przede wszystkim ogromnej determinacji i dyscypliny. W takim modelu ciężko także o stworzenie ciekawych praktycznych projektów, które mogą stanowić bazę do pochwalenia się na rozmowie rekrutacyjnej. Samodzielna nauka daje natomiast świetne rezultaty jako dopełnienie wiedzy, którą nabyliśmy podczas kursów, szkoleń czy studiów. W takim aspekcie pogłębianie wiedzy w ramach samodzielnej pracy na pewno zaowocuje lepszym startem w branży.
Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z uxupgrade.pl |
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Email Marketing w 2025 roku: Sprawdzone Strategie, Trendy i Obowiązki Prawne
artykuł sponsorowany
Mimo dynamicznych zmian technologicznych oraz rosnącej liczby kanałów komunikacji, mailing nadal gwarantuje wysoki zwrot z inwestycji i bezpośredni kontakt z odbiorcą. W 2025 roku znaczenie tego kanału jeszcze bardziej rośnie, głównie ze względu na coraz ostrzejsze regulacje prawne i oczekiwania konsumentów dotyczące prywatności.
Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych. Jak skutecznie walczyć o swoje prawa?
artykuł sponsorowany
Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych to proces, który dla wielu poszkodowanych wydaje się zawiły i pełen pułapek. Tymczasem zrozumienie przysługujących praw oraz wsparcie doświadczonej kancelarii prawnej może znacząco zwiększyć szanse na uzyskanie sprawiedliwego świadczenia. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje, które pomogą Ci skutecznie dochodzić roszczeń po wypadku drogowym.
Jak może wyglądać nowoczesna edukacja finansowa dla najmłodszych?
materiał partnera
Ponad 700 dzieci z Wrocławia, Gdańska, Poznania, Lublina i Rękus wyruszy na wakacje z nową wiedzą finansową. To ważne, bo - jak pokazują badania - potrzebują jej już pięciolatki, a tylko troje na czworo dzieci w tym wieku rozmawia o pieniądzach ze swoimi najbliższymi.
Podobne artykuły:
Jakie są najważniejsze zasady SEO?
artykuł sponsorowany
W dzisiejszych czasach trudno jest sobie wyobrazić biznes na większą skalę bez internetu. Większość przedsiębiorstw, instytucji i organizacji pozarządowych ma strony internetowe. Samo posiadanie sklepu internetowego, witryny informacyjnej czy portalu niezbyt wiele oznacza.
SEO PR – klucz do sukcesu w cyfrowym świecie marketingu
artykuł sponsorowany
W erze cyfrowej, gdzie granice między różnymi dziedzinami marketingu stają się coraz bardziej płynne już ponad dekadę temu pojawiła się usługa o nazwie SEO PR. Jest to strategia, która łączy zalety pozycjonowania stron internetowych (SEO) z tradycyjnymi metodami public relations (PR), tworząc potężne narzędzie w rękach marketerów.
Jak zwiększyć świadomość i rozpoznawalność Twojej marki? Podpowiadamy
artykuł sponsorowany
Budowanie rozpoznawalności marki to proces, który wymaga czasu, konsekwencji i dobrze zaplanowanej strategii. W świecie pełnym komunikatów reklamowych trudno wyróżnić się bez przemyślanej obecności – zarówno w internecie, jak i w przestrzeni miejskiej.
Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe?
artykuł sponsorowany
Jak wybrać odpowiednie opakowania produktowe? Jakie wyróżnia się rodzaje opakowań produktowych? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania, zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.