menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Lumix

17.09.2022

Wprowadzenie do strategii marki

artykuł sponsorowany

Strategię marki można przygotować na każdym etapie jej istnienia. Jeśli mamy możliwość stworzyć markę i przygotować jej strategię dosłownie od zera - świetnie. Jednak nie jest to jedyna droga. Istniejącą już markę można poddać rewitalizacji, która pozwoli odświeżyć jej wizerunek.

Wprowadzenie do strategii markiilustracja: 44branddesign.com

Czym jest strategia marki?


Strategia marki określa szereg długofalowych działań podejmowanych przez markę. Najczęściej są to prace, które mają zapewnić marce komercyjny sukces i wesprzeć jej rozwój. Strategia musi być spójna z misją, wartościami i tożsamością marki oraz sukcesywnie budować jej wizerunek. W ten proces powinni zostać zaangażowani wszyscy - od zarządu po pracowników firmy.

Jedną z najważniejszych cech strategii marki jest zmienność. Wraz ze zmianą potrzeb marki, jej konsumentów, lub sytuacji na rynku, obrana już strategia może okazać się przestarzała lub wymagać zmiany kierunku. Profesjonalne agencje brandingowe najczęściej wspomagają przedsiębiorstwa w tych procesach, na nowo tworząc lub korygując strategię marki.

Strategia dla nowej marki


Jeśli marka dopiero powstaje, opracowanie jej fundamentów znacząco pomoże w dalszym rozwoju. W ramach przygotowania strategii dla nowej marki wykonuje się analizy i badania w oparciu o dane sprzedażowe, trendy w wybranej branży, czy też segmentację klientów i analizę ich potrzeb. Kluczowy pozostaje etap wywiadów konsumenckich oraz ich analizy.

Na bazie zebranych danych opracowuje się portfel produktów, pozycjonowanie, a także plany komunikacyjne dla dotarcia do klientów.

Przeczytaj również: https://44branddesign.com/living-logo-living-branding/

Rozwój istniejącej marki


Nawet jeśli marka już działa, jej strategia wciąż może zostać ulepszona. Aby wykorzystać potencjał istniejącej marki wykonuje się analizę bieżących działań marki oraz jej konkurencji i obecnych w branży trendów. Portfel produktów może zostać zmieniony lub rozbudowany -według potrzeb marki (np. jako marki strategicznej czy energizer).

Cały proces ma za zadanie wsparcie marki w najwyższym punkcie jej rozwoju i wykorzystanie rosnącego momentum.

Przeczytaj również: https://44branddesign.com/kosmetyki-okiem-dizajnera/

Rewitalizacja strategii dla istniejącej marki


Jeśli marka istnieje na rynku już jakiś czas i jej strategia wymaga gruntownego odświeżenia - można to wykonać w ramach procesu rewitalizacji marki. Po latach działania marki uzyskamy szeroki wachlarz danych, które można wykorzystać w tym procesie. W przygotowaniu nowej strategii zaczynamy zazwyczaj od U&A, segmentacji, analizy kondycji i atrybutów marki, a także badań eksploracyjnych opartych na wywiadach konsumenckich i odkrywaniu metafor. Kontynuujemy analizę semiotyczną i określamy wschodzących kodów kulturowych. Po zebraniu tych informacji następuje repozycjonowanie marki, przygotowanie nowych produktów i w razie potrzeby rezygnacja z części starych. W proces włączamy przygotowanie submarek i ich strategii. Przygotowujemy również battle plans dla nowej strategii marki oraz wytyczne dla jej komunikacji.

Obrane podejście pozwala wykorzystać wizerunek znanej, doświadczonej marki i odświeżyć go dla nowych klientów.

Źródło: https://44branddesign.com/strategia-marki/

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak wykorzystać technologię augumented reality do celów marketingowych?

artykuł sponsorowany
Nowoczesne technologie, takie jak Augmented Reality (AR), czyli rzeczywistość rozszerzona, zyskują coraz większą popularność w marketingu. Oferują one unikalne doświadczenia dla klientów, zwiększają zaangażowanie i pomagają budować silną markę. Przyjrzyjmy się, jak technologia AR może stać się potężnym narzędziem w rękach marketerów.

Moje życie, Twój 1%. Rusza z kampania PIT dla dzieci chorych na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
W tym roku Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową zdecydowanie szybciej wystartowała z kampanią informacyjną na temat przekazywania 1% podatku PIT. Już od początku stycznia prowadzi komunikację w kanałach online o możliwości wsparcia dzieci chorych na raka, małych pacjentów kliniki "Przylądek Nadziei". [materiał partnera]

Rolki Reggae Rajd pod patronatem Reporterzy.info

BARD
Dwa wielkie serducha, cztery pary rolek, dwanaście kółek, dwadzieścia dni, TYSIĄC kilometrów. Agata i Wojtek Miszewscy, małżeństwo rasta-wariatów z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, ruszają na najbardziej zwariowany projekt charytatywny tego roku - Rolki Reggae Rajd. Wyprawę na rolkach ze Zgorzelca na Ostróda Reggae Festival.

Czy przygoda może być dziedziną nauki? Oczywiście!

materiał partnera
Turystyka przygodowa naukowym okiem i skoordynowana współpraca szkoły średniej z uczelnią wyższą. W Poznaniu Akademickie Liceum NALO i Akademia Wychowania Fizycznego wyznaczają nowatorski trend łączenia dwóch etapów świata edukacji.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o platformie e-commerce

artykuł sponsorowany
Współcześni konsumenci coraz częściej i chętniej wybierają zakupy online, a nie w tradycyjnym sklepie stacjonarnym. Wynika to z wygody, szybkości i dostępności. Internet umożliwia im zakupy 24/7 bez konieczności opuszczania domu, co jest szczególnie ważne w dobie rosnącego tempa życia i popularności pracy zdalnej.

Mama ma siłę! Ważna kampania wspierająca OnkoMamy

kampania społeczna
Mamy towarzyszące dzieciom w chorobie onkologicznej nie mają czasu myśleć o sobie. Wraz z diagnozą u dziecka ich życie wywraca się do góry nogami. 26 maja Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” rozpoczyna kampanię “Mama ma siłę!”, by okazać im wsparcie i solidarność.

Jak zastrzec znak towarowy?

Artykuł sponsorowany
Dla każdej firmy marka jest szalenie ważna. To dzięki jej rozpoznawalności twoje towary lub usługi przyciągają coraz większe rzesze klientów. Za przykład mogą służyć Coca-Cola, Audi, Microsoft czy IKEA. Jest to więc pewna pokusa dla twoich konkurentów. Mało kto wie, ale nawę lub logo firmy da się ukraść! Można się przed tym zabezpieczyć rejestrując je w Urzędzie Patentowym. W tym artykule chciałbym pokazać ci jak zastrzec znak towarowy.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24