menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Bron.pl

17.09.2022

Wprowadzenie do strategii marki

artykuł sponsorowany

Strategię marki można przygotować na każdym etapie jej istnienia. Jeśli mamy możliwość stworzyć markę i przygotować jej strategię dosłownie od zera - świetnie. Jednak nie jest to jedyna droga. Istniejącą już markę można poddać rewitalizacji, która pozwoli odświeżyć jej wizerunek.

Wprowadzenie do strategii markiilustracja: 44branddesign.com

Czym jest strategia marki?


Strategia marki określa szereg długofalowych działań podejmowanych przez markę. Najczęściej są to prace, które mają zapewnić marce komercyjny sukces i wesprzeć jej rozwój. Strategia musi być spójna z misją, wartościami i tożsamością marki oraz sukcesywnie budować jej wizerunek. W ten proces powinni zostać zaangażowani wszyscy - od zarządu po pracowników firmy.

Jedną z najważniejszych cech strategii marki jest zmienność. Wraz ze zmianą potrzeb marki, jej konsumentów, lub sytuacji na rynku, obrana już strategia może okazać się przestarzała lub wymagać zmiany kierunku. Profesjonalne agencje brandingowe najczęściej wspomagają przedsiębiorstwa w tych procesach, na nowo tworząc lub korygując strategię marki.

Strategia dla nowej marki


Jeśli marka dopiero powstaje, opracowanie jej fundamentów znacząco pomoże w dalszym rozwoju. W ramach przygotowania strategii dla nowej marki wykonuje się analizy i badania w oparciu o dane sprzedażowe, trendy w wybranej branży, czy też segmentację klientów i analizę ich potrzeb. Kluczowy pozostaje etap wywiadów konsumenckich oraz ich analizy.

Na bazie zebranych danych opracowuje się portfel produktów, pozycjonowanie, a także plany komunikacyjne dla dotarcia do klientów.

Przeczytaj również: https://44branddesign.com/living-logo-living-branding/

Rozwój istniejącej marki


Nawet jeśli marka już działa, jej strategia wciąż może zostać ulepszona. Aby wykorzystać potencjał istniejącej marki wykonuje się analizę bieżących działań marki oraz jej konkurencji i obecnych w branży trendów. Portfel produktów może zostać zmieniony lub rozbudowany -według potrzeb marki (np. jako marki strategicznej czy energizer).

Cały proces ma za zadanie wsparcie marki w najwyższym punkcie jej rozwoju i wykorzystanie rosnącego momentum.

Przeczytaj również: https://44branddesign.com/kosmetyki-okiem-dizajnera/

Rewitalizacja strategii dla istniejącej marki


Jeśli marka istnieje na rynku już jakiś czas i jej strategia wymaga gruntownego odświeżenia - można to wykonać w ramach procesu rewitalizacji marki. Po latach działania marki uzyskamy szeroki wachlarz danych, które można wykorzystać w tym procesie. W przygotowaniu nowej strategii zaczynamy zazwyczaj od U&A, segmentacji, analizy kondycji i atrybutów marki, a także badań eksploracyjnych opartych na wywiadach konsumenckich i odkrywaniu metafor. Kontynuujemy analizę semiotyczną i określamy wschodzących kodów kulturowych. Po zebraniu tych informacji następuje repozycjonowanie marki, przygotowanie nowych produktów i w razie potrzeby rezygnacja z części starych. W proces włączamy przygotowanie submarek i ich strategii. Przygotowujemy również battle plans dla nowej strategii marki oraz wytyczne dla jej komunikacji.

Obrane podejście pozwala wykorzystać wizerunek znanej, doświadczonej marki i odświeżyć go dla nowych klientów.

Źródło: https://44branddesign.com/strategia-marki/

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak przekonać dziecko do wizyty u psychologa

kampania społeczna
Choroby i zaburzenia psychiczne kojarzą się nam z takimi objawami jak mówienie do siebie czy słyszenie głosów. Myśląc o wizycie u psychologa boimy się więc, że w oczach innych ludzi – albo, co gorsza, w swoich własnych – staniemy się kimś gorszym, zaburzonym, nie w pełni wartościowym. Specjalistka radzi, jak się tych obaw pozbyć.

Jak koszulka z nadrukiem poprawia rozpoznawalność firmy?

printing-season.com
Im więcej osób je nosi, tym lepiej dla promocji danej działalności gospodarczej. Dlatego przedsiębiorczy nomen omen przedsiębiorcy inwestują w przykuwający uwagę nadruk na koszulkach. A następnie wręczają je klientom oraz rodzinom pracowników. Warto rozdawać taką odzież podczas targów oraz innych imprez branżowych. [artykuł gościnny]

Projektowanie stron internetowych w agencji interaktywnej. SEO i budowa widoczności

artykuł partnera
By móc lepiej zrozumieć użytkowników, ich potrzeby oraz w jaki sposób przeglądają Twoją stronę internetową warto poznać i zrozumieć ich zachowania na stronie.

Systemy wystawiennicze

Retio
Targi, konferencje oraz szkolenia to tylko kilka z wydarzeń, które mogą wymagać tego, aby postawić tam systemy wystawiennicze. Warto jednak zastanowić się nad rozwiązaniami, które będą dobre do zastosowania w odpowiedniej sytuacji. [materiał zewnętrzny]

Wynajem powierzchni reklamowych

znajdzreklame.pl
Jak wynająć powierzchnie reklamowe? Wynajem powierzchni reklamowych to jeden z najbardziej popularnych i sprawdzonych sposobów pozyskania klientów za pomocą reklamy. Jest to najlepszy środek przekazu, chociażby ze względu na swoją masowość. Każdy początkujący przedsiębiorca, żeby zaistnieć musi stworzyć dobrą kampanię reklamową. Tylko wtedy może się pokazać światu. [artykuł sponsorowany]

Czym jest oferta handlowa?

artykuł sponsorowany
Wbrew pozorom to właśnie często niedoceniana oferta handlowa przyczynia się w dużym stopniu do sukcesu przedsiębiorstwa. Właściwie przygotowana oferta pełni rolę wizytówki będącej skutecznym narzędziem prezentowanym na spotkaniu z kontrahentami.

Jak nauczyć dziecko jeść owoce i warzywa zamiast słodyczy?

kampania społeczna
W trzy miesiące można oduczyć dziecko podjadania cukierków. I to znacznie łatwiej niż mogłoby się wydawać – w formie zabawy z żarłocznymi leniuszkami i pracowitymi obrońcami brzuszka w rolach głównych.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

baner Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23