menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

17.09.2022

Wprowadzenie do strategii marki

artykuł sponsorowany

Strategię marki można przygotować na każdym etapie jej istnienia. Jeśli mamy możliwość stworzyć markę i przygotować jej strategię dosłownie od zera - świetnie. Jednak nie jest to jedyna droga. Istniejącą już markę można poddać rewitalizacji, która pozwoli odświeżyć jej wizerunek.

Wprowadzenie do strategii markiilustracja: 44branddesign.com

Czym jest strategia marki?


Strategia marki określa szereg długofalowych działań podejmowanych przez markę. Najczęściej są to prace, które mają zapewnić marce komercyjny sukces i wesprzeć jej rozwój. Strategia musi być spójna z misją, wartościami i tożsamością marki oraz sukcesywnie budować jej wizerunek. W ten proces powinni zostać zaangażowani wszyscy - od zarządu po pracowników firmy.

Jedną z najważniejszych cech strategii marki jest zmienność. Wraz ze zmianą potrzeb marki, jej konsumentów, lub sytuacji na rynku, obrana już strategia może okazać się przestarzała lub wymagać zmiany kierunku. Profesjonalne agencje brandingowe najczęściej wspomagają przedsiębiorstwa w tych procesach, na nowo tworząc lub korygując strategię marki.

Strategia dla nowej marki


Jeśli marka dopiero powstaje, opracowanie jej fundamentów znacząco pomoże w dalszym rozwoju. W ramach przygotowania strategii dla nowej marki wykonuje się analizy i badania w oparciu o dane sprzedażowe, trendy w wybranej branży, czy też segmentację klientów i analizę ich potrzeb. Kluczowy pozostaje etap wywiadów konsumenckich oraz ich analizy.

Na bazie zebranych danych opracowuje się portfel produktów, pozycjonowanie, a także plany komunikacyjne dla dotarcia do klientów.

Przeczytaj również: https://44branddesign.com/living-logo-living-branding/

Rozwój istniejącej marki


Nawet jeśli marka już działa, jej strategia wciąż może zostać ulepszona. Aby wykorzystać potencjał istniejącej marki wykonuje się analizę bieżących działań marki oraz jej konkurencji i obecnych w branży trendów. Portfel produktów może zostać zmieniony lub rozbudowany -według potrzeb marki (np. jako marki strategicznej czy energizer).

Cały proces ma za zadanie wsparcie marki w najwyższym punkcie jej rozwoju i wykorzystanie rosnącego momentum.

Przeczytaj również: https://44branddesign.com/kosmetyki-okiem-dizajnera/

Rewitalizacja strategii dla istniejącej marki


Jeśli marka istnieje na rynku już jakiś czas i jej strategia wymaga gruntownego odświeżenia - można to wykonać w ramach procesu rewitalizacji marki. Po latach działania marki uzyskamy szeroki wachlarz danych, które można wykorzystać w tym procesie. W przygotowaniu nowej strategii zaczynamy zazwyczaj od U&A, segmentacji, analizy kondycji i atrybutów marki, a także badań eksploracyjnych opartych na wywiadach konsumenckich i odkrywaniu metafor. Kontynuujemy analizę semiotyczną i określamy wschodzących kodów kulturowych. Po zebraniu tych informacji następuje repozycjonowanie marki, przygotowanie nowych produktów i w razie potrzeby rezygnacja z części starych. W proces włączamy przygotowanie submarek i ich strategii. Przygotowujemy również battle plans dla nowej strategii marki oraz wytyczne dla jej komunikacji.

Obrane podejście pozwala wykorzystać wizerunek znanej, doświadczonej marki i odświeżyć go dla nowych klientów.

Źródło: https://44branddesign.com/strategia-marki/

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Pudełka z nadrukiem na różne okazje

Materiał zewnętrzny
Do pudełek pakuje się nie tylko prezenty, ale również produkty, które następnie mają trafić do sprzedaży. Często nie mogą to być pudełka w dowolnym kolorze, zdobione obojętnie jakim wzorem, czy tym bardziej znaczone logo konkurencji. Stąd wzrosło zainteresowanie usługami, które polegają na projektowaniu i produkcji pudełek kartonowych pod indywidualne zamówienie.

Jak przekonać dziecko do wizyty u psychologa

kampania społeczna
Choroby i zaburzenia psychiczne kojarzą się nam z takimi objawami jak mówienie do siebie czy słyszenie głosów. Myśląc o wizycie u psychologa boimy się więc, że w oczach innych ludzi – albo, co gorsza, w swoich własnych – staniemy się kimś gorszym, zaburzonym, nie w pełni wartościowym. Specjalistka radzi, jak się tych obaw pozbyć.

Portfolio grafika komputerowego i jego rola w poszukiwaniu pracy

Dominika Sobieraj
Niezwykle istotnym elementem dla grafika komputerowego, który poszukuje pracy, jest portfolio, które w tym zawodzie stanowi nieodłączny element CV, będąc niejako jego wizualnym uzupełnieniem i rozwinięciem. [materiał partnera]

Projektowanie stron internetowych w agencji interaktywnej. SEO i budowa widoczności

artykuł partnera
By móc lepiej zrozumieć użytkowników, ich potrzeby oraz w jaki sposób przeglądają Twoją stronę internetową warto poznać i zrozumieć ich zachowania na stronie.

Na czym polega marketing automotion?

growinternational.eu
Automatyzacja prowadzanych zadań pozwala na oszczędzenie czasu i prowadzenie bardziej skoncentrowanych działań. Marketing automotion, czyli automatyzacja marketingu to nie tylko popularny ostatnio trend, ale i skuteczne delegowanie pracy podczas prowadzonej kampanii marketingowej. Pozwala też na prowadzenie bardzo szeroko zakrojonych prac w krótkim czasie. Co warto wiedzieć o tym trendzie? [artykuł sponsorowany]

Moje życie, Twój 1%. Rusza z kampania PIT dla dzieci chorych na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
W tym roku Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową zdecydowanie szybciej wystartowała z kampanią informacyjną na temat przekazywania 1% podatku PIT. Już od początku stycznia prowadzi komunikację w kanałach online o możliwości wsparcia dzieci chorych na raka, małych pacjentów kliniki "Przylądek Nadziei". [materiał partnera]

Wsparcie dla uczniów z Ukrainy. Rusza akcja Chodźmy razem do szkoły!

Reporterzy.info wspierają
Prawie trzystu uczniów z Ukrainy będzie się uczyć od września w powstających właśnie we Wrocławiu i Gdańsku klasach przygotowawczych, tworzonych przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty. To dzieci, które razem z mamami uciekły przed wojną do Polski.

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22