menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Volcano

17.09.2022

Wprowadzenie do strategii marki

artykuł sponsorowany

Strategię marki można przygotować na każdym etapie jej istnienia. Jeśli mamy możliwość stworzyć markę i przygotować jej strategię dosłownie od zera - świetnie. Jednak nie jest to jedyna droga. Istniejącą już markę można poddać rewitalizacji, która pozwoli odświeżyć jej wizerunek.

Wprowadzenie do strategii markiilustracja: 44branddesign.com

Czym jest strategia marki?


Strategia marki określa szereg długofalowych działań podejmowanych przez markę. Najczęściej są to prace, które mają zapewnić marce komercyjny sukces i wesprzeć jej rozwój. Strategia musi być spójna z misją, wartościami i tożsamością marki oraz sukcesywnie budować jej wizerunek. W ten proces powinni zostać zaangażowani wszyscy - od zarządu po pracowników firmy.

Jedną z najważniejszych cech strategii marki jest zmienność. Wraz ze zmianą potrzeb marki, jej konsumentów, lub sytuacji na rynku, obrana już strategia może okazać się przestarzała lub wymagać zmiany kierunku. Profesjonalne agencje brandingowe najczęściej wspomagają przedsiębiorstwa w tych procesach, na nowo tworząc lub korygując strategię marki.

Strategia dla nowej marki


Jeśli marka dopiero powstaje, opracowanie jej fundamentów znacząco pomoże w dalszym rozwoju. W ramach przygotowania strategii dla nowej marki wykonuje się analizy i badania w oparciu o dane sprzedażowe, trendy w wybranej branży, czy też segmentację klientów i analizę ich potrzeb. Kluczowy pozostaje etap wywiadów konsumenckich oraz ich analizy.

Na bazie zebranych danych opracowuje się portfel produktów, pozycjonowanie, a także plany komunikacyjne dla dotarcia do klientów.

Przeczytaj również: https://44branddesign.com/living-logo-living-branding/

Rozwój istniejącej marki


Nawet jeśli marka już działa, jej strategia wciąż może zostać ulepszona. Aby wykorzystać potencjał istniejącej marki wykonuje się analizę bieżących działań marki oraz jej konkurencji i obecnych w branży trendów. Portfel produktów może zostać zmieniony lub rozbudowany -według potrzeb marki (np. jako marki strategicznej czy energizer).

Cały proces ma za zadanie wsparcie marki w najwyższym punkcie jej rozwoju i wykorzystanie rosnącego momentum.

Przeczytaj również: https://44branddesign.com/kosmetyki-okiem-dizajnera/

Rewitalizacja strategii dla istniejącej marki


Jeśli marka istnieje na rynku już jakiś czas i jej strategia wymaga gruntownego odświeżenia - można to wykonać w ramach procesu rewitalizacji marki. Po latach działania marki uzyskamy szeroki wachlarz danych, które można wykorzystać w tym procesie. W przygotowaniu nowej strategii zaczynamy zazwyczaj od U&A, segmentacji, analizy kondycji i atrybutów marki, a także badań eksploracyjnych opartych na wywiadach konsumenckich i odkrywaniu metafor. Kontynuujemy analizę semiotyczną i określamy wschodzących kodów kulturowych. Po zebraniu tych informacji następuje repozycjonowanie marki, przygotowanie nowych produktów i w razie potrzeby rezygnacja z części starych. W proces włączamy przygotowanie submarek i ich strategii. Przygotowujemy również battle plans dla nowej strategii marki oraz wytyczne dla jej komunikacji.

Obrane podejście pozwala wykorzystać wizerunek znanej, doświadczonej marki i odświeżyć go dla nowych klientów.

Źródło: https://44branddesign.com/strategia-marki/

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Wpływ jakości druku wielkoformatowego na percepcję marki

artykuł sponsorowany
Jakość druku wielkoformatowego odgrywa kluczową rolę w budowaniu pozytywnego wizerunku marki. Wysokiej jakości druk odzwierciedla profesjonalizm i dbałość o detale, co przekłada się na postrzeganie marki jako wiarygodnej i wartościowej.

Rolki Reggae Rajd pod patronatem Reporterzy.info

BARD
Dwa wielkie serducha, cztery pary rolek, dwanaście kółek, dwadzieścia dni, TYSIĄC kilometrów. Agata i Wojtek Miszewscy, małżeństwo rasta-wariatów z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, ruszają na najbardziej zwariowany projekt charytatywny tego roku - Rolki Reggae Rajd. Wyprawę na rolkach ze Zgorzelca na Ostróda Reggae Festival.

Na ile można pozwalać nastolatkowi? Zobacz, co radzi psycholog

kampania społeczna
Rozwijając się, nastolatek oddala się od rodziców. Buduje w ten sposób ważną w dorosłym życiu autonomię. Odpowiednio ukształtowana, pomoże mu radzić sobie w przyszłości. Przeczytaj, dlaczego według psychologa trzeba pozwalać dziecku na błędy i kiedy rozmowa jest lepsza od szlabanu.

Nauka języka angielskiego online - dlaczego warto?

artykuł sponsorowany
Nauka języka angielskiego to ważna obecnie umiejętność, która może pomóc w wielu dziedzinach życia. Na przykład, jeśli chcesz pracować w międzynarodowej firmie lub podróżować za granicę, znajomość języka angielskiego ułatwi ci życie.

Chcesz wynajmować pokoje letnikom? Oto 3 podpowiedzi

Gothaer
Tylko w ubiegłym roku turyści wykupili w naszym kraju 84 miliony noclegów. To o 4,5 miliona więcej, niż w roku ubiegłym1, a prognozy na 2018 są jeszcze bardziej optymistyczne. Nic dziwnego, że jak na drożdżach rośnie prywatna baza noclegowa - w ubiegłym roku tylko 47 proc. turystów nocowało w hotelach. Wynajem pokoi letnikom to niezły interes pod warunkiem, że wiemy jak uniknąć ryzyka. [artykuł partnera]

Nano-Stretch: Jak SMMASH Tworzy Ubrania, Które Podążają za Tobą

artykuł sponsorowany
Wieloletni sport, a wraz z nim - ogomna ilość potu rozlanego na zawodach, treningach, a także trasach biegów terenowych, przeszkodowych czy ulicznych. Wszystkie te zmagania przekonały nas, z jakimi wyzwaniami zmagają się zawodnicy (profesjonaliści oraz amatorzy) różnych dyscyplin sportowych. Nasze śledztwo nie było bezcelowe.

Bezpieczna baza danych klientów indywidualnych. Jaka powinna być?

artykuł sponsorowany
Prowadzenie własnego biznesu nieodłącznie wiąże się z koniecznością poszukiwania potencjalnych klientów oraz kontaktem z tymi już pozyskanymi. Ten proces natomiast, na różnych swoich etapach i w różnym zakresie, wymaga wykorzystania bazy danych. Aby cała procedura była bezpieczna i w pełni legalna, pod uwagę trzeba wziąć szereg przepisów.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24