menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

1.12.2022

Internetowa bramka SMS a marketing – jak ją wykorzystać w biznesie?

artykuł sponsorowany

Istnieje wiele skutecznych metod dotarcia do klienta z komunikatem marketingowym i lista ta nieustannie się wydłuża. Czy oznacza to, że dotychczas stosowane metody przestają być skuteczne? Nic bardziej mylnego. Masowa wysyłka wiadomości, obok innych powszechnie znanych metod komunikacji marketingowej, wciąż cieszy się dużą popularnością, gdyż niskim kosztem pozwala wygenerować satysfakcjonujące dla biznesu rezultaty. Jak zaplanować masową wysyłkę wiadomości SMS? Jak pomóc w tym może profesjonalna bramka SMS?

Mailing czy masowa wysyłka wiadomości SMS?


Strategie marketingowe wielu podmiotów zakładają wykorzystanie przy promocji zarówno mailingu, jak i masowej wysyłki wiadomości SMS lub MMS. To doskonale znane i sprawdzone przez wiele branż metody promocji niezmiennie od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem marketerów i pozwalają im efektywnie wykorzystywać dostępne budżety marketingowe.

Mailing niewątpliwie oferuje nieco większe możliwości w zakresie przekazywania treści promocyjnych – pozwala bowiem wykorzystać zarówno pliki graficzne, video oraz treść. Doskonale sprawdza się tym samym w przypadku działań, w których forma i sposób prezentacji odrywają bardzo dużą rolę. Czy oznacza to, że mailing wygrywa z masową wysyłką wiadomości SMS lub MMS? Niekoniecznie. Wszystko bowiem zależy od celu realizowanej kampanii. W wielu przypadkach w zupełności wystarczy krótka wiadomość lub zdjęcie, które będą za sobą niosły konkretną wiadomość – np. o otwarciu nowego salonu w pobliżu miejsca zamieszkania odbiorcy wiadomości czy rozpoczęciu akcji wyprzedażowej.

Dlaczego warto pomyśleć o SMS-ach w działaniach marketingowych?


Uwzględnienie w działaniach marketingowych SMS-ów czy MMS-ów jest zalecane przede wszystkim z uwagi na niskie koszty realizowania takich działań promocyjnych. Przy masowej wysyłce koszt w przeliczeniu na jedną wiadomość może być naprawdę niewielki. O ile sama treść takiej wiadomości zostanie odpowiednio przemyślana i trafi we właściwym czasie do właściwych osób, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo tego, że efekt kampanii będzie satysfakcjonujący.

By jednak tak się stało, kampania musi zostać właściwie zaplanowana i dobrze przemyślana. Zadbać warto zarówno o treść samej wiadomości, ale również jej personalizację. Mowa nie tylko o zwracaniu się w treści wiadomości do klienta po imieniu, ale również dostosowywaniu jej treści do jego potrzeb i preferencji. Inny ton wypowiedzi trafi bowiem do ludzi młodych, a inny do ich rodziców. Mając na uwadze powyższe, warto zdefiniowaną na potrzeby kampanii grupę docelową podzielić na dodatkowe segmenty i dla każdego z nich przygotować odmienną kreację czy treść.

Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie kilku alternatywnych wiadomości w ramach każdego z segmentów, by w ten sposób zweryfikować, jaka forma i sposób komunikacji najlepiej rezonują z odbiorcami. Jest to szczególnie zalecane podmiotom, które nie znają jeszcze zbyt dobrze preferencji swoich klientów i nie mają zbyt dużego doświadczenia w zakresie masowych wysyłek  – nie wiedzą, jakie wiadomości i w jakim momencie dnia wysyłane konwertują najlepiej.

Jak działa bramka SMS?


Realizacja masowej wysyłki wiadomości SMS czy MMS odbywa się przy pomocy profesjonalnej braki SMS. Niegdyś wiele osób korzystało z bramek, by przy ich pomocy bezkosztowo wysyłać wiadomości tekstowe. Wraz z pojawieniem się komunikatorów i mediów społecznościowych, a także znaczną obniżką kosztów wiadomości SMS i MMS, korzystanie z bramek przez osoby prywatne przestało być tak powszechne. Nie zmieniło się jednak jedno – wciąż aktywnie korzysta z nich biznes, który w ten sposób realizuje masowe wysyłki wiadomości.

Na rynku funkcjonuje dziś wiele bramek SMS, jednak szukając partnera do realizacji planowanej kampanii, warto stawiać na najbardziej doświadczone podmioty, które oferują nie tylko konkurencyjne ceny, ale również profesjonalne wsparcie oraz zaawansowane opcje raportowania.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Trzy powody, dla których warto współpracować z agencją PR

iconstrategies.pl
Zarówno tradycyjne media, jak i te społecznościowe czy też szereg komunikacyjnych usprawnień wewnątrz przedsiębiorstwa to niezwykle ważne zadania, przed którymi stają mniejsze i większe firmy, a także wyzwania dla agencji PR. Sprawdź, dlaczego warto sięgnąć po pomoc specjalistów. [artykuł sponsorowany]

Właściciele szkół i przedszkoli mają pomysł jak naprawiać polską oświatę

materiał partnera
Łatwiejszy dostęp do zawodu i podnoszenie kwalifikacji zawodowych, pomysły na poprawę warunków pracy w oświacie i podniesienie jakości edukacji? Jest na to plan. Jedenaście podmiotów oświatowych z Poznania, Wrocławia i Łodzi założyło pierwszy w Polsce związek pracodawców branży przedszkolnej i szkolnej.

Jak nauczyć dziecko jeść owoce i warzywa zamiast słodyczy?

kampania społeczna
W trzy miesiące można oduczyć dziecko podjadania cukierków. I to znacznie łatwiej niż mogłoby się wydawać – w formie zabawy z żarłocznymi leniuszkami i pracowitymi obrońcami brzuszka w rolach głównych.

Wprowadzenie do strategii marki

artykuł sponsorowany
Strategię marki można przygotować na każdym etapie jej istnienia. Jeśli mamy możliwość stworzyć markę i przygotować jej strategię dosłownie od zera - świetnie. Jednak nie jest to jedyna droga. Istniejącą już markę można poddać rewitalizacji, która pozwoli odświeżyć jej wizerunek.

Rolki Reggae Rajd pod patronatem Reporterzy.info

BARD
Dwa wielkie serducha, cztery pary rolek, dwanaście kółek, dwadzieścia dni, TYSIĄC kilometrów. Agata i Wojtek Miszewscy, małżeństwo rasta-wariatów z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, ruszają na najbardziej zwariowany projekt charytatywny tego roku - Rolki Reggae Rajd. Wyprawę na rolkach ze Zgorzelca na Ostróda Reggae Festival.

Zakładasz odzieżowy sklep online? Sprawdź, od czego zacząć

weldoro.com
Branża e-commerce ma bardzo dobre perspektywy na przyszłość. 54% internautów kupuje produkty w sklepach internetowych. Z roku na rok klientów online przybywa. Rośnie też liczba miejsc, w których mogą dokonać zakupów. Jeżeli marzy Ci się prowadzenie odzieżowego sklepu internetowego, mamy dla Ciebie krótki poradnik. [artykuł sponsorowany]

Gotówkowy czy samochodowy?

lowcakredytow.pl
Czasem wybór sposobu zakupu samochodu zajmuje więcej czasu niż decyzja, które auto kupić. Większość klientów wspomaga się różnego rodzaju kredytami lub też pożyczkami, a tym samym mogą sobie pozwolić na wymarzone cztery kółka. Oferty banków i parabanków oraz dealerów samochodowych sprawiają, że mamy naprawdę dużo możliwości do wyboru. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24