menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Vobis

1.12.2022

Internetowa bramka SMS a marketing – jak ją wykorzystać w biznesie?

artykuł sponsorowany

Istnieje wiele skutecznych metod dotarcia do klienta z komunikatem marketingowym i lista ta nieustannie się wydłuża. Czy oznacza to, że dotychczas stosowane metody przestają być skuteczne? Nic bardziej mylnego. Masowa wysyłka wiadomości, obok innych powszechnie znanych metod komunikacji marketingowej, wciąż cieszy się dużą popularnością, gdyż niskim kosztem pozwala wygenerować satysfakcjonujące dla biznesu rezultaty. Jak zaplanować masową wysyłkę wiadomości SMS? Jak pomóc w tym może profesjonalna bramka SMS?

Mailing czy masowa wysyłka wiadomości SMS?


Strategie marketingowe wielu podmiotów zakładają wykorzystanie przy promocji zarówno mailingu, jak i masowej wysyłki wiadomości SMS lub MMS. To doskonale znane i sprawdzone przez wiele branż metody promocji niezmiennie od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem marketerów i pozwalają im efektywnie wykorzystywać dostępne budżety marketingowe.

Mailing niewątpliwie oferuje nieco większe możliwości w zakresie przekazywania treści promocyjnych – pozwala bowiem wykorzystać zarówno pliki graficzne, video oraz treść. Doskonale sprawdza się tym samym w przypadku działań, w których forma i sposób prezentacji odrywają bardzo dużą rolę. Czy oznacza to, że mailing wygrywa z masową wysyłką wiadomości SMS lub MMS? Niekoniecznie. Wszystko bowiem zależy od celu realizowanej kampanii. W wielu przypadkach w zupełności wystarczy krótka wiadomość lub zdjęcie, które będą za sobą niosły konkretną wiadomość – np. o otwarciu nowego salonu w pobliżu miejsca zamieszkania odbiorcy wiadomości czy rozpoczęciu akcji wyprzedażowej.

Dlaczego warto pomyśleć o SMS-ach w działaniach marketingowych?


Uwzględnienie w działaniach marketingowych SMS-ów czy MMS-ów jest zalecane przede wszystkim z uwagi na niskie koszty realizowania takich działań promocyjnych. Przy masowej wysyłce koszt w przeliczeniu na jedną wiadomość może być naprawdę niewielki. O ile sama treść takiej wiadomości zostanie odpowiednio przemyślana i trafi we właściwym czasie do właściwych osób, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo tego, że efekt kampanii będzie satysfakcjonujący.

By jednak tak się stało, kampania musi zostać właściwie zaplanowana i dobrze przemyślana. Zadbać warto zarówno o treść samej wiadomości, ale również jej personalizację. Mowa nie tylko o zwracaniu się w treści wiadomości do klienta po imieniu, ale również dostosowywaniu jej treści do jego potrzeb i preferencji. Inny ton wypowiedzi trafi bowiem do ludzi młodych, a inny do ich rodziców. Mając na uwadze powyższe, warto zdefiniowaną na potrzeby kampanii grupę docelową podzielić na dodatkowe segmenty i dla każdego z nich przygotować odmienną kreację czy treść.

Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie kilku alternatywnych wiadomości w ramach każdego z segmentów, by w ten sposób zweryfikować, jaka forma i sposób komunikacji najlepiej rezonują z odbiorcami. Jest to szczególnie zalecane podmiotom, które nie znają jeszcze zbyt dobrze preferencji swoich klientów i nie mają zbyt dużego doświadczenia w zakresie masowych wysyłek  – nie wiedzą, jakie wiadomości i w jakim momencie dnia wysyłane konwertują najlepiej.

Jak działa bramka SMS?


Realizacja masowej wysyłki wiadomości SMS czy MMS odbywa się przy pomocy profesjonalnej braki SMS. Niegdyś wiele osób korzystało z bramek, by przy ich pomocy bezkosztowo wysyłać wiadomości tekstowe. Wraz z pojawieniem się komunikatorów i mediów społecznościowych, a także znaczną obniżką kosztów wiadomości SMS i MMS, korzystanie z bramek przez osoby prywatne przestało być tak powszechne. Nie zmieniło się jednak jedno – wciąż aktywnie korzysta z nich biznes, który w ten sposób realizuje masowe wysyłki wiadomości.

Na rynku funkcjonuje dziś wiele bramek SMS, jednak szukając partnera do realizacji planowanej kampanii, warto stawiać na najbardziej doświadczone podmioty, które oferują nie tylko konkurencyjne ceny, ale również profesjonalne wsparcie oraz zaawansowane opcje raportowania.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Kryteria wyboru agencji brandingowej

artykuł sponsorowany
Na pewnym etapie rozwoju firmy pojawia się potrzeba odświeżenia marki. Wówczas po pomoc warto poprosić agencje brandingowe, które na podstawie aktualnej tożsamości tworzą spójną wizję przedsiębiorstwa. Takie działanie może nadać prędkości rozwojowi i otwiera nowe perspektywy.

Łożyska plastikowe – tandeta czy zdrowy rozsądek?

artykuł sponsorowany
W świecie inżynierii i produkcji, łożyska są nieodłącznym elementem szerokiej gamy maszyn i urządzeń. Tradycyjnie wykonane z metali, łożyska odgrywają kluczową rolę w zapewnianiu płynnego ruchu i redukcji tarcia.

Sprawdź, jak oszczędnie podróżować po Polsce

kuplio.pl
Podróżowanie to jedna z najlepszych rzeczy, jakie robić możemy w wolnym czasie. Polska to piękny kraj, w którym jest naprawdę wiele do zobaczenia. Co więcej, możemy zwiedzić ją naprawdę tanim kosztem. Jak zaoszczędzić podczas krajowych podróży? [artykuł sponsorowany]

Co to jest i jak działa Shopify Support?

artykuł sponsorowany
Shopify to ogólnoświatowa platforma e-commerce SaaS, na której można zbudować swój firmowy sklep internetowy. Nieograniczone możliwości konfigurowania sklepów Shopify sprawiają, że ich użytkownicy mogą mieć wiele pytań dotyczących prawidłowego działania oraz konfiguracji sklepów.

Wakacje w Bodrum - o czym warto wiedzieć?

materiał zewnętrzny
Zaplanowanie wakacji w dalekich krajach często spędza nam sen z powiek. Aby zniwelować stres związany z organizacją takiej wyprawy i zaoszczędzić czas, warto postawić na wsparcie renomowanego biura podróży! Z tego miejsca chętnie korzysta coraz większa liczba turystów, którzy pragną odwiedzać dalekie rejony wygodnie i komfortowo.

Dlaczego dobry konferansjer to połowa sukcesu organizacji eventu?

artykuł gościnny
Organizacja interesującego eventu, który przyciągnie grono zainteresowanych gości, wcale nie jest taka prosta. Wielu organizatorów imprez masowych zachodzi w głowę co zrobić, aby ich wydarzenie było jak najbardziej atrakcyjne, interaktywne, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju i aby przyniosło zamierzony cel.

Pudełka z nadrukiem na różne okazje

Materiał zewnętrzny
Do pudełek pakuje się nie tylko prezenty, ale również produkty, które następnie mają trafić do sprzedaży. Często nie mogą to być pudełka w dowolnym kolorze, zdobione obojętnie jakim wzorem, czy tym bardziej znaczone logo konkurencji. Stąd wzrosło zainteresowanie usługami, które polegają na projektowaniu i produkcji pudełek kartonowych pod indywidualne zamówienie.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24