menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

28.03.2023

Bezpieczna baza danych klientów indywidualnych. Jaka powinna być?

artykuł sponsorowany

Prowadzenie własnego biznesu nieodłącznie wiąże się z koniecznością poszukiwania potencjalnych klientów oraz kontaktem z tymi już pozyskanymi. Ten proces natomiast, na różnych swoich etapach i w różnym zakresie, wymaga wykorzystania bazy danych. Aby cała procedura była bezpieczna i w pełni legalna, pod uwagę trzeba wziąć szereg przepisów.

Bezpieczna baza danych klientów indywidualnych. Jaka powinna być?fot. Scott Graham/CC0/Unsplash

Wyjaśniamy, jakie warunki musi spełniać konsumencka baza danych, aby zachować zgodność z tymi kryteriami.

  • 1. Bazy danych dostępne na rynku
  • 2. Legalna baza danych, czyli jaka?
  • 3. Jak uchronić się przed zakupem nielegalnych baz danych?

Jeśli interesuje cię baza danych klientów indywidualnych, z pewnością znajdziesz w internecie szereg ofert proponujących konsumenckie bazy danych. Skorzystaj z poniższych porad, aby nie wydać pieniędzy na próżno.

Bazy danych dostępne na rynku


Jakie zagrożenia generują dostępne w sprzedaży bazy danych? Zacznijmy od wyjaśnienia, że o legalności bazy danych decydują okoliczności pierwotnego pozyskania danych osobowych oraz fakt spełnienia kluczowych warunków tego procesu przez podmiot pozyskujący.

W praktyce jednak, nawet gdy dostawca deklaruje, że baza danych klientów indywidualnych została stworzona z dopełnieniem wszelkich formalności, nie ma możliwości zweryfikowania takiego oświadczenia. Ryzyko nielegalnego wykorzystania danych osobowych i potencjalnej kary administracyjnej jest zatem dość wysokie. Bezpieczeństwo można sobie zapewnić, gdy baza klientów biznesowych i baza klientów indywidualnych pochodzi ze sprawdzonego źródła.

Legalna baza danych, czyli jaka?


Rozpatrując kwestię legalności bazy danych klientów indywidualnych, należy skupić się na realizacji obowiązku informacyjnego oraz pozyskania zgód. Obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych nie wprowadzają przecież zakazu przetwarzania danych, ale wprowadzają istotne reguły kierujące tym procesem.

Przede wszystkim osoba, której dane są przetwarzane w postaci bazy klientów, powinna zostać o tym fakcie poinformowana. Ten krok daje głównemu zainteresowanemu szansę na skorzystanie z przysługujących jej praw, na przykład złożenia sprzeciwu. Obowiązek informacyjny ciąży na każdym podmiocie pozyskującym dane osobowe. Drugim ważnym punktem jest treść i skuteczność zgód marketingowych. Osoba wyrażająca zgodę musi być w pełni świadoma tego, na co się zgadza, a sama treść zgody zrozumiała.

Jak uchronić się przed zakupem nielegalnych baz danych?


Jak wynika z powyższych informacji, decydując się pozyskać bazy konsumenckie, należy jednocześnie uzyskać maksymalnie pełną informację o sposobie pozyskania danych, obowiązku informacyjnym oraz pozyskanych zgodach. Nie warto bazować na samej deklaracji. Zdecydowanie lepiej uzyskać konkretne treści zgód i informacji.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Najlepsze kantory internetowe w Polsce. Forbes zbadał ich szybkość

Krzysztof Fiedorek
Zaledwie 10 minut trwa operacja wymiany walut w najszybszym kantorze online w polskiej sieci. Średni wynik lidera rankingu jest prawie sześciokrotnie lepszy od konkurencji. [artykuł sponsorowany]

10 sposobów na przygotowanie domu do sprzedaży

artykuł sponsorowany
Kiedy przychodzi czas na sprzedaż domu, niezwykle ważne jest, aby zaprezentować go w jak najlepszym świetle. Oto jak to zrobić.

Jak wybrać dobrą ofertę kredytową?

materiał zewnętrzny
Każdy z nas staje czasem w sytuacji, w której potrzebne są dodatkowe środki finansowe. Najlepszym na nie sposobem jest zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Banki oferują bardzo różnorodne oferty, a różnica między nimi może być naprawdę znacząca. Czy wiesz, w jaki sposób znaleźć najbardziej opłacalną ofertę kredytu?

Ekomarketing - trend dla dobra planety

versus-reklama.pl
Ekologiczny nurt porwał ze sobą niemal wszystkich. Potrzeby dotyczące troski o środowisko głęboko zakorzeniły się w świadomości ludzi, którzy wspierają działania dotyczące lepszego jutra. Współczesne wpływy ekologiczne widać przede wszystkim w aranżacji wnętrz czy u producentów sprzętów oferujących rozwiązania korzystne dla otoczenia. [artykuł sponsorowany]

Oprawianie książek - co należy wiedzieć?

sowadruk.pl
Oprawa książki może być jej dobrą reklamą, bo choć nie powinno oceniać się książki po okładce - często to właśnie oprawa zwraca uwagę jako pierwsza. Zlecając oprawę książek warto zastanowić się nad wykorzystanym materiałem. Dobierając oprawę, warto zastanowić się też nad przeznaczeniem książki. [artykuł sponsorowany]

Ile kosztuje profesjonalna strona www, która pomoże ci wypromować biznes?

artykuł gościnny
Wiele osób ma konkretny plan działania i decyduje się rozkręcić własny biznes. Wobec tego jeśli produkt i marka są już opracowane, wówczas pojawia się jeszcze konieczność założenia profesjonalnej strony www, która okaże się wizytówką całego przedsięwzięcia. To w dużej mierze od witryny internetowej zależy sukces biznesu, więc musi być ona odpowiednio zaprojektowana. Jednak ile kosztuje profesjonalna strona www?

Jak stworzyć program lojalnościowy?

artykuł sponsorowany
Program lojalnościowy zakłada dodatkowe benefity dla klienta. Otrzymuje on nie tylko to, za co płaci, ale również punkty, które może wymieniać na nagrody, a także zniżki i bony rabatowe. Ostateczne zasady programu lojalnościowego zależą od wcześniej stworzonej strategii. Z założenia ma on budować pozytywne i trwałe relacje z klientami, wspierać ich lojalność, być promocją dla marki i oczywiście generować większe zyski. Jak się do niego dobrze przygotować?

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

Lidl.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23