menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

28.03.2023

Bezpieczna baza danych klientów indywidualnych. Jaka powinna być?

artykuł sponsorowany

Prowadzenie własnego biznesu nieodłącznie wiąże się z koniecznością poszukiwania potencjalnych klientów oraz kontaktem z tymi już pozyskanymi. Ten proces natomiast, na różnych swoich etapach i w różnym zakresie, wymaga wykorzystania bazy danych. Aby cała procedura była bezpieczna i w pełni legalna, pod uwagę trzeba wziąć szereg przepisów.

Bezpieczna baza danych klientów indywidualnych. Jaka powinna być?fot. Scott Graham/CC0/Unsplash

Wyjaśniamy, jakie warunki musi spełniać konsumencka baza danych, aby zachować zgodność z tymi kryteriami.

  • 1. Bazy danych dostępne na rynku
  • 2. Legalna baza danych, czyli jaka?
  • 3. Jak uchronić się przed zakupem nielegalnych baz danych?

Jeśli interesuje cię baza danych klientów indywidualnych, z pewnością znajdziesz w internecie szereg ofert proponujących konsumenckie bazy danych. Skorzystaj z poniższych porad, aby nie wydać pieniędzy na próżno.

Bazy danych dostępne na rynku


Jakie zagrożenia generują dostępne w sprzedaży bazy danych? Zacznijmy od wyjaśnienia, że o legalności bazy danych decydują okoliczności pierwotnego pozyskania danych osobowych oraz fakt spełnienia kluczowych warunków tego procesu przez podmiot pozyskujący.

W praktyce jednak, nawet gdy dostawca deklaruje, że baza danych klientów indywidualnych została stworzona z dopełnieniem wszelkich formalności, nie ma możliwości zweryfikowania takiego oświadczenia. Ryzyko nielegalnego wykorzystania danych osobowych i potencjalnej kary administracyjnej jest zatem dość wysokie. Bezpieczeństwo można sobie zapewnić, gdy baza klientów biznesowych i baza klientów indywidualnych pochodzi ze sprawdzonego źródła.

Legalna baza danych, czyli jaka?


Rozpatrując kwestię legalności bazy danych klientów indywidualnych, należy skupić się na realizacji obowiązku informacyjnego oraz pozyskania zgód. Obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych nie wprowadzają przecież zakazu przetwarzania danych, ale wprowadzają istotne reguły kierujące tym procesem.

Przede wszystkim osoba, której dane są przetwarzane w postaci bazy klientów, powinna zostać o tym fakcie poinformowana. Ten krok daje głównemu zainteresowanemu szansę na skorzystanie z przysługujących jej praw, na przykład złożenia sprzeciwu. Obowiązek informacyjny ciąży na każdym podmiocie pozyskującym dane osobowe. Drugim ważnym punktem jest treść i skuteczność zgód marketingowych. Osoba wyrażająca zgodę musi być w pełni świadoma tego, na co się zgadza, a sama treść zgody zrozumiała.

Jak uchronić się przed zakupem nielegalnych baz danych?


Jak wynika z powyższych informacji, decydując się pozyskać bazy konsumenckie, należy jednocześnie uzyskać maksymalnie pełną informację o sposobie pozyskania danych, obowiązku informacyjnym oraz pozyskanych zgodach. Nie warto bazować na samej deklaracji. Zdecydowanie lepiej uzyskać konkretne treści zgód i informacji.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Samodzielny marketing online. Jak zacząć?

samodzielny-marketing.pl
Każdy biznes potrzebuje marketingu, żeby funkcjonować – tego online i offline. Kampanie ATL mogą być poza Twoim zasięgiem, jeśli dopiero startujesz z biznesem lub Twoja działalność jest mała. Marketing online możesz jednak prowadzić samodzielnie – bez agencji, wielkich budżetów, czy skomplikowanych procesów. Jak zacząć? [Materiał zewnętrzny]

Przyszłość gier online

bananki.pl
Gry online nadal dostarczają rozrywki i mają grono swoich odbiorców, chociaż wydaje się, że rynek takich gier w ostatnim czasie niewiele się zmienił. Zmieniło się natomiast całe otoczenie, wyrosła ogromna konkurencja ze strony aplikacji mobilnych oraz konsoli, a także zaawansowanych i bardzo rozbudowanych gier z różnymi scenariuszami i wciągającą fabułą. [artykuł sponsorowany]

Wspieraj, zamiast zabraniać. Jak nie obarczać dziecka swoim lękiem

kampania społeczna
Czy pozwolić dziecku przewrócić się i nabić guza? Kiedy i na jakich zasadach zgodzić się na nocowanie u koleżanki czy kolegi? Gdzie leży granica między troską a chorobliwym lękiem? Przeczytaj porady psychologa, jak mądrze zastąpić strach o dziecko zaufaniem i korzystać z tego w przyszłości.

Marketing lokalnego biznesu. Do czego może przydać Ci się hala?

gaj-stal.com
Jeżeli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą z zakresu sprzedaży akcesoriów rolniczych, ziemi pakowanej w worki i sadzonek, na pewno przyda Ci się przestrzeń do magazynowania i ekspozycji produktów. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z użytkowaniem hali? [artykuł sponsorowany]

Przegląd zakładów pogrzebowych w Warszawie

artykuł sponsorowany
Warszawa, stolica Polski, jest miejscem, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością, a każda dzielnica posiada swoją unikalną atmosferę. Wśród wielu aspektów codziennego życia w mieście, zakłady pogrzebowe pełnią nieocenioną rolę, oferując wsparcie rodzinom w jednym z najtrudniejszych momentów ich życia. Dzięki nim możemy uczcić pamięć bliskich nam osób w odpowiedni sposób.

Jak wybrać dobrą agencję brandingową?

Agencja Invitro
Nawet jeżeli posiadasz świetny produkt, którego opracowanie wymagało wielu miesięcy pracy i dużych nakładów finansowych, to trudno go będzie sprzedać bez odpowiedniego opakowania. [artykuł sponsorowany]

Billboardy: Świat Wielkoformatowej Ekspresji

artykuł sponsorowany
Żyjemy w świecie, gdzie każda powierzchnia może stać się medium przekazu. Olbrzymie billboardy, plakaty, banery - wszystko to kształtuje nasze społeczeństwo, wywierając wpływ na nasze zachowania, myśli, a nawet emocje.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24