menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

28.03.2023

Bezpieczna baza danych klientów indywidualnych. Jaka powinna być?

artykuł sponsorowany

Prowadzenie własnego biznesu nieodłącznie wiąże się z koniecznością poszukiwania potencjalnych klientów oraz kontaktem z tymi już pozyskanymi. Ten proces natomiast, na różnych swoich etapach i w różnym zakresie, wymaga wykorzystania bazy danych. Aby cała procedura była bezpieczna i w pełni legalna, pod uwagę trzeba wziąć szereg przepisów.

Bezpieczna baza danych klientów indywidualnych. Jaka powinna być?fot. Scott Graham/CC0/Unsplash

Wyjaśniamy, jakie warunki musi spełniać konsumencka baza danych, aby zachować zgodność z tymi kryteriami.

  • 1. Bazy danych dostępne na rynku
  • 2. Legalna baza danych, czyli jaka?
  • 3. Jak uchronić się przed zakupem nielegalnych baz danych?

Jeśli interesuje cię baza danych klientów indywidualnych, z pewnością znajdziesz w internecie szereg ofert proponujących konsumenckie bazy danych. Skorzystaj z poniższych porad, aby nie wydać pieniędzy na próżno.

Bazy danych dostępne na rynku


Jakie zagrożenia generują dostępne w sprzedaży bazy danych? Zacznijmy od wyjaśnienia, że o legalności bazy danych decydują okoliczności pierwotnego pozyskania danych osobowych oraz fakt spełnienia kluczowych warunków tego procesu przez podmiot pozyskujący.

W praktyce jednak, nawet gdy dostawca deklaruje, że baza danych klientów indywidualnych została stworzona z dopełnieniem wszelkich formalności, nie ma możliwości zweryfikowania takiego oświadczenia. Ryzyko nielegalnego wykorzystania danych osobowych i potencjalnej kary administracyjnej jest zatem dość wysokie. Bezpieczeństwo można sobie zapewnić, gdy baza klientów biznesowych i baza klientów indywidualnych pochodzi ze sprawdzonego źródła.

Legalna baza danych, czyli jaka?


Rozpatrując kwestię legalności bazy danych klientów indywidualnych, należy skupić się na realizacji obowiązku informacyjnego oraz pozyskania zgód. Obowiązujące przepisy o ochronie danych osobowych nie wprowadzają przecież zakazu przetwarzania danych, ale wprowadzają istotne reguły kierujące tym procesem.

Przede wszystkim osoba, której dane są przetwarzane w postaci bazy klientów, powinna zostać o tym fakcie poinformowana. Ten krok daje głównemu zainteresowanemu szansę na skorzystanie z przysługujących jej praw, na przykład złożenia sprzeciwu. Obowiązek informacyjny ciąży na każdym podmiocie pozyskującym dane osobowe. Drugim ważnym punktem jest treść i skuteczność zgód marketingowych. Osoba wyrażająca zgodę musi być w pełni świadoma tego, na co się zgadza, a sama treść zgody zrozumiała.

Jak uchronić się przed zakupem nielegalnych baz danych?


Jak wynika z powyższych informacji, decydując się pozyskać bazy konsumenckie, należy jednocześnie uzyskać maksymalnie pełną informację o sposobie pozyskania danych, obowiązku informacyjnym oraz pozyskanych zgodach. Nie warto bazować na samej deklaracji. Zdecydowanie lepiej uzyskać konkretne treści zgód i informacji.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

E-booki dla Ukrainy

Reporterzy.info polecają
Najdłużej działający w Polsce portal historyczny, Histmag.org organizuje akcję wspierającą Ukrainę. Ty też możesz pomóc.

Kalendarze firmowe

artykuł sponsorowany
Kalendarze firmowe są świetnym wyborem do działań marketingowych Twojej marki. Indywidualny projekt kalendarza będzie prezentował się profesjonalnie i posiadał wysoką jakość. Kalendarze książkowe, kalendarze trójdzielne i inne są przedmiotami codziennego użytku, chętnie wykorzystywanymi przez wielu jako narzędzie planowania, organizowania, zapisywania ważnych spotkań, czy urodzin.

Aktywność fizyczna. Terapia dla seniorów i pacjentów onkologicznych

sprawdzonyfizjoterapeuta.pl
Aktywność fizyczna to jeden z najważniejszych czynników, które służą ograniczeniu ryzyka wystąpienia poważnych chorób. Jest również zbawienna wtedy, gdy ciężka choroba już nas dopadnie. [artykuł sponsorowany]

Badanie satysfakcji rodziców. NPS dla publicznych szkół i przedszkoli

Reporterzy.info polecają
Czy publiczne przedszkole i szkołę podstawową można lubić i polecać? Z diagnozy przeprowadzonej przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty wśród rodziców dzieci z 52 placówek w 6 województwach wynika, że tak. Wyniki badania przyniosły też kilka niespodziewanych wniosków.

Jest Plan dla edukacji! Drogowskaz do zmiany polskiej szkoły

artykuł gościnny
Plan dla edukacji to praktyczny plan rozwoju polskiej szkoły, opierający się o cele i działania, które może wcielać w życie każdy z nas. Jego podstawą są realnie wyznaczone kierunki działań i określone sposoby ich realizacji, które będą opierać się na współpracy i otwartości na nowe idee.

Filmy szkoleniowe w formie animacji - dlaczego warto?

artykuł sponsorowany
Filmy szkoleniowe stały się nieodłącznym elementem strategii edukacyjnej wielu firm. Dlaczego warto wybrać ich animowaną formę? Oto krótki przewodnik, który odpowie na to pytanie. Dowiesz się między innymi, czym są filmy szkoleniowe, dlaczego warto postawić na animacje i gdzie je zamówić. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się podstawowymi informacjami na temat skutecznych materiałów edukacyjnych.

Rosyjski alfabet: transkrypcja i wymowa w języku polskim

artykuł gościnny
Odkryj alfabet rosyjski - fundament nauki języka. Zanurz się w sekrety wymowy i ortografii, oraz opanuj strategie skutecznej nauki. Poznaj różnice między literami pisanych a drukowanymi oraz naucz się ich właściwego używania.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24