menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Volcano

5.07.2023

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach - kluczowa w uzyskaniu pozwolenia zintegrowanego

artykuł sponsorowany

Inwestycje są niezbędne, aby firmy mogły się rozwijać. Niestety, niektóre przedsięwzięcia mają duży wpływ na środowisko lub zdrowie ludzi. Starasz się o wydanie pozwolenia zintegrowanego? Zanim to nastąpi, musisz uzyskać decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach.

Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach - kluczowa w uzyskaniu pozwolenia zintegrowanegofot. Toon Lambrechts/Unsplash License/Unsplash

Czym jest decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach?


Decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach jest wydawana w drodze administracyjnej. Jej treść jest istotna dla inwestora – w decyzji znajdzie on wskazówki, jak zrealizować przedsięwzięcie, aby w jak najmniejszym stopniu wpłynęło ono na stan środowiska.

Pozwolenie środowiskowe jest niezbędne, gdy:

  • planowana inwestycja będzie znacząco oddziaływać na środowisko – wówczas uzyskanie pozwolenia będzie koniecznością;
  • istnieje możliwość znaczącego oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko – urząd ma tu jednak pewną dowolność, gdy decyduje, czy przeprowadzi ocenę oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.

Jak starać się o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach?


Podstawą jest wniosek, do którego należy dołączyć załączniki. Lista wymaganych dokumentów wynika wprost z ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku, jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko.

Przykładowe dokumenty, które należy dołączyć do wniosku:

  • raport o oddziaływaniu inwestycji na środowisko – dotyczy to jednak wyłącznie przedsięwzięć mogących zawsze znacząco oddziaływać na środowisko;
  • karta informacyjna inwestycji – gdy inwestycja może potencjalnie znacząco oddziaływać na środowisko;
  • kopia mapy ewidencyjnej ze wskazaniem terenu, na którym inwestycja będzie realizowana – może ona mieć formę papierową lub elektroniczną;
  • wypis z rejestru gruntów – w oparciu o który możliwe będzie ustalenie stron postępowania;
  • analiza kosztów i korzyści.

Jak wygląda proces uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach?


Skoro uzyskanie pozwolenia zintegrowanego zależy od tego, czy uzyskane zostanie pozwolenie środowiskowe, to warto wiedzieć, jak wygląda ten proces. Złożenie kompletnego wniosku otwiera postępowanie w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach. Na tym etapie urzędnicy ustalają m.in. strony postępowania, które następnie są informowane o wszczęciu postępowania.

Kolejne kroki to opiniowanie wniosku przez uprawnione do tego organy. Procedura kończy się wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, przy czym inwestor może zostać też zobowiązany m.in. do monitorowania oddziaływania inwestycji na środowisko.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Tapety na ścianę 3d hitem w aranżacji wnętrz!

www.fototap.pl
Nie od dziś wiadomo, że w branży aranżacji przestrzeni ciągle mamy do czynienia z różnego typu trendami i modami. Jest dokładnie tak, jak w branży odzieżowej, coś przestaje być na topie, coś innego natomiast rewolucjonizuje wręcz jej świat. Sprawdźmy wiec, co jest dziś modne, gdy mówimy o świecie tapet. Czy pojawiło się może coś nowego? [artykuł sponsorowany]

Jaki wybrać papier A4 do drukarki?

artykuł sponsorowany
Papier A4 do drukarki wykorzystywany jest w biurach czy firmach w naprawdę dużych ilościach. Oczywiście trzeba pamiętać jak ważna jest jakość, ale i cena. Czas poznać rodzaje papieru do drukarki A4, a także ich zalety.

Jak sprawdzić historię serwisową samochodu przed zakupem?

artykuł sponsorowany
Czy zakup samochodu używanego jest bezpieczny? Czy można polegać na informacjach pochodzących od sprzedającego? Czy stan techniczny takiego auta rzeczywiście zgadza się z opisem prezentowanym w ofercie sprzedaży?

Ekomarketing - trend dla dobra planety

versus-reklama.pl
Ekologiczny nurt porwał ze sobą niemal wszystkich. Potrzeby dotyczące troski o środowisko głęboko zakorzeniły się w świadomości ludzi, którzy wspierają działania dotyczące lepszego jutra. Współczesne wpływy ekologiczne widać przede wszystkim w aranżacji wnętrz czy u producentów sprzętów oferujących rozwiązania korzystne dla otoczenia. [artykuł sponsorowany]

Studia podyplomowe w biznesie – jakie niosą korzyści?

artykuł sponsorowany
Współczesny rynek pracy nieustannie się zmienia i stawia nowe wymagania. Dlatego każdy, kto chce osiągnąć sukces, musi się stale rozwijać. Sposobem na podniesienie swoich kompetencji są studia podyplomowe. Zobacz, jakie korzyści niesie ukończenie kierunków z dziedziny biznesu i zarządzania!

Tworzenie stron internetowych. Każda firma musi zadbać o swoją internetową witrynę

Materiał zewnętrzny
Trudno trafić na produkt, miejsce, o którym nigdy wcześniej się nie słyszało. Dlatego żeby otworzyć drzwi do świadomości konsumentów musimy włożyć trochę pracy i wiedzy, a także pieniędzy. Metody są na to różne i zwykle dobierane do profilu firmy. Są jednak pewne inwestycje, od których nie można uciekać. Jedną z nich jest stworzenie strony internetowej. Powodzeniem nieustannie cieszą się także ulotki.

3 wskazówki, które pomogą Ci prowadzić skuteczny marketing treści

artykuł sponsorowany
Content Marketing polega na tworzeniu wartościowych treści, będących odpowiedzią na potrzeby odbiorców. Ogólna odpowiedź na pytanie, jak prowadzić go skutecznie, jest zawarta w samej definicji – należy skupić się na tym, by przekaz był wartościowy. Rozkładając jednak tę radę na bardziej konkretne sugestie, wyodrębniliśmy 3 wskazówki.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24