Dlaczego dobry konferansjer to połowa sukcesu organizacji eventu?
artykuł gościnny

Jednym z elementów, o którym nie wolno zapomnieć na żadnym evencie estradowym jest dobry konferansjer
Organizując tzw. “imprezy estradowe”, czyli takie, w których większość aktywności rozgrywa się na scenie, a publiczność należy do grona obserwatorów (koncerty, pokazy, wykłady, inne wydarzenia artystyczne), niezbędnym jest zaangażowanie profesjonalnego konferansjera. Warto wspomnieć, że nie zawsze musi być to osoba zawodowo wykonująca tę funkcję (choć zatrudnienie zawodowca w tym zakresie jak najbardziej byłoby wskazane i dało gwarancję sukcesu imprezy), musi być to natomiast ktoś, kto dobrze czuje się w roli prowadzącego. Ktoś, kto “porwie tłumy”, jest elastyczny i - jak to się popularnie określa - ma “gadane”.
Dlaczego konferansjer jest taki ważny podczas eventu?
Nie ulega wątpliwości, że każda impreza o charakterze estradowym potrzebuje przynajmniej zapowiedzi, a w większości przypadków - całościowego prowadzenia, bieżących komentarzy czy po prostu moderacji. Konferansjer pełni zatem rolę właśnie takiego “przewodnika”, który z jednej strony ma za zadanie zainteresować gości tematem, z drugiej zaś dbać o to, by “impreza merytorycznie się nie rozleciała” - pilnować jej formy, tematów i ogarniać całość. To właśnie na konferansjerze spoczywa odpowiedzialność za to, by plan imprezy został zrealizowany w 100% oraz by event zmieścił się w założonych ramach czasowych. Żaden festyn, koncert, spotkanie firmowe czy impreza masowa nie może się odbyć bez odpowiedniego jej poprowadzenia. Warto ponadto wspomnieć, że różne typy imprez mają swój własny, niepowtarzalny charakter, do którego konferansjer powinien się dostosować. Prowadzenie eventu jest więc sztuką, której sprostać mogą tylko profesjonaliści i prawdziwi pasjonaci tego zadania.
Cechy konferansjera, na które warto zwrócić uwagę organizując event
Przyglądnijmy się teraz zatem, czym powinien charakteryzować się dobry konferansjer, aby warto było zaangażować go do prowadzenia naszego eventu:
- Pasja - jak już zostało wspomniane wcześniej - dobry konferansjer musi przede wszystkim lubić to, co robi. Jeżeli taka osoba całym sobą jest zaangażowana w swoją funkcję, publiczność momentalnie odbiera jej emocje i również reaguje zaangażowaniem. Co więcej - takiemu człowiekowi, pełnemu pasji, słuchacze wybaczą nawet drobne błędy czy niedociągnięcia i taki mówca zostanie lepiej odebrany, niż konferansjer perfekcyjny, który jednak nie “wkłada serca” w to, co robi. Paradoks, czyż nie?
- Profesjonalizm (na który składa się przygotowanie i doświadczenie) - wspomnieliśmy wcześniej o drobnych błędach, “wpadkach”. Wprawdzie z jednej strony zostaną one wybaczone, gdy konferansjer jest zaangażowany w to, co robi, zachowuje się i mówi z pasją, z drugiej jednak - mimo wszystko lepiej, aby takich wpadek nie było. Tylko mówca, który profesjonalnie podejdzie do swojego zadania, odpowiednio przygotowując się do imprezy i przewidując różnego rodzaju nieoczekiwane zdarzenia, będzie w stanie zminimalizować ilość popełnionych błędów. Co ponadto istotne, tylko profesjonalista o bogatym doświadczeniu, konferansjer, który “do niejednego mikrofonu już gadał” będzie w stanie szybko zareagować w momentach stresujących - jego umiejętność odnalezienia się na scenie będzie wówczas kluczowa.
- Nienaganna dykcja i prezencja - ogromne znaczenie w prowadzeniu każdej imprezy ma to, w jaki sposób zapowiadający przekazuje publiczności informacje. Przede wszystkim czy mówi wyraźnie (czy da się go zrozumieć) oraz czy włada dobrą intonacją głosu. Nie ma nic gorszego, niż konferansjer “odklepujący formułki”, bądź czytający wszystko “jak leci” z kartki. Ponadto - ogromnie ważny jest też wygląd prowadzącego - ubiór schludny, nienachalny, pasujący do charakteru danej imprezy. W tym aspekcie warto, gdy konferansjerowi przyświeca hasło “nie wyróżniam się z tłumu ubiorem, lecz doświadczeniem”.
Kto powinien być wybrany na konferansjera eventu?
Doskonale zapowiadana impreza, jak również świetny kontakt z publicznością to przynajmniej połowa sukcesu w organizacji każdego scenicznego wydarzenia. Warto zatem już na etapie przygotowań dobrze zastanowić się, kogo chcemy na taki event zatrudnić. Czy ma to być osoba szalona, czy raczej stonowana - chłodno, lecz profesjonalnie trzymająca się tematu. Czy chcemy postawić na kogoś “swojego” (niekoniecznie profesjonalistę, lecz osobę doskonale znającą dany temat i środowisko), czy raczej wolimy osobę z zewnątrz, której doświadczenie w prowadzeniu imprez i u nas nie zawiedzie. Która pomimo, że nie należy do danej grupy czy branży, będzie potrafiła na każdej imprezie tchnąć w nią nieco świeżości.
Publikacja powstała we współpracy z firmą Twój Event zajmującą się organizacją eventów i obsługą imprez firmowych. |
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Email Marketing w 2025 roku: Sprawdzone Strategie, Trendy i Obowiązki Prawne
artykuł sponsorowany
Mimo dynamicznych zmian technologicznych oraz rosnącej liczby kanałów komunikacji, mailing nadal gwarantuje wysoki zwrot z inwestycji i bezpośredni kontakt z odbiorcą. W 2025 roku znaczenie tego kanału jeszcze bardziej rośnie, głównie ze względu na coraz ostrzejsze regulacje prawne i oczekiwania konsumentów dotyczące prywatności.
Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych. Jak skutecznie walczyć o swoje prawa?
artykuł sponsorowany
Odzyskiwanie odszkodowań komunikacyjnych to proces, który dla wielu poszkodowanych wydaje się zawiły i pełen pułapek. Tymczasem zrozumienie przysługujących praw oraz wsparcie doświadczonej kancelarii prawnej może znacząco zwiększyć szanse na uzyskanie sprawiedliwego świadczenia. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje, które pomogą Ci skutecznie dochodzić roszczeń po wypadku drogowym.
Jak może wyglądać nowoczesna edukacja finansowa dla najmłodszych?
materiał partnera
Ponad 700 dzieci z Wrocławia, Gdańska, Poznania, Lublina i Rękus wyruszy na wakacje z nową wiedzą finansową. To ważne, bo - jak pokazują badania - potrzebują jej już pięciolatki, a tylko troje na czworo dzieci w tym wieku rozmawia o pieniądzach ze swoimi najbliższymi.
Podobne artykuły:
Wyzwania pracy zdalnej w mediach – jak budować wiarygodność i zaufanie bez fizycznych spotkań?
artykuł sponsorowany
Praca zdalna to nie tylko trend ostatnich lat, ale już rzeczywistość dla wielu specjalistów, szczególnie w branży medialnej. Ludzie coraz częściej stają przed wyzwaniami związanymi z interakcjami na odległość, brakiem spotkań twarzą w twarz oraz koniecznością budowania zaufania.
Dlaczego popularność zakupów online rośnie?
Bdsklep.pl
Zakupy online stają się niezwykle popularne i to już fakt. Zastanawiasz się jednak, dlaczego coraz więcej osób wybiera sklepy internetowe? A może sam jesteś regularnym klientem e-sklepów? Przyjrzyjmy się wspólnie źródłom ich popularności. [artykuł sponsorowany]
Jaki dysk M.2 wybrać do komputera biurowego?
artykuł sponsorowany
Praca biurowa bardzo często wiąże się z wykonywaniem wielu różnych zadań na komputerze – wprowadzanie danych, kopiowanie plików, tworzenie tekstów czy grafik. Ważne więc, by komputer chodził płynnie, a wszelkie potrzebne programy uruchamiały się szybko. Może w tym pomóc odpowiedni nośnik SSD. Jaki dysk M.2 wybrać?
Rolki Reggae Rajd pod patronatem Reporterzy.info
BARD
Dwa wielkie serducha, cztery pary rolek, dwanaście kółek, dwadzieścia dni, TYSIĄC kilometrów. Agata i Wojtek Miszewscy, małżeństwo rasta-wariatów z Oleśnicy na Dolnym Śląsku, ruszają na najbardziej zwariowany projekt charytatywny tego roku - Rolki Reggae Rajd. Wyprawę na rolkach ze Zgorzelca na Ostróda Reggae Festival.