Dlaczego dobry konferansjer to połowa sukcesu organizacji eventu?
artykuł gościnny
Organizacja interesującego eventu, który przyciągnie grono zainteresowanych gości, wcale nie jest taka prosta. Wielu organizatorów imprez masowych zachodzi w głowę co zrobić, aby ich wydarzenie było jak najbardziej atrakcyjne, interaktywne, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju i aby przyniosło zamierzony cel - zdobycie wiedzy przez uczestników, integrację grupy, dobrą zabawę czy po prostu coś, czego za bardzo słowami określić się nie da: pewnego rodzaju satysfakcję z tego, że uczestniczyło się w danej imprezie - poczucie “spełnienia”.
Jednym z elementów, o którym nie wolno zapomnieć na żadnym evencie estradowym jest dobry konferansjer
Organizując tzw. “imprezy estradowe”, czyli takie, w których większość aktywności rozgrywa się na scenie, a publiczność należy do grona obserwatorów (koncerty, pokazy, wykłady, inne wydarzenia artystyczne), niezbędnym jest zaangażowanie profesjonalnego konferansjera. Warto wspomnieć, że nie zawsze musi być to osoba zawodowo wykonująca tę funkcję (choć zatrudnienie zawodowca w tym zakresie jak najbardziej byłoby wskazane i dało gwarancję sukcesu imprezy), musi być to natomiast ktoś, kto dobrze czuje się w roli prowadzącego. Ktoś, kto “porwie tłumy”, jest elastyczny i - jak to się popularnie określa - ma “gadane”.
Dlaczego konferansjer jest taki ważny podczas eventu?
Nie ulega wątpliwości, że każda impreza o charakterze estradowym potrzebuje przynajmniej zapowiedzi, a w większości przypadków - całościowego prowadzenia, bieżących komentarzy czy po prostu moderacji. Konferansjer pełni zatem rolę właśnie takiego “przewodnika”, który z jednej strony ma za zadanie zainteresować gości tematem, z drugiej zaś dbać o to, by “impreza merytorycznie się nie rozleciała” - pilnować jej formy, tematów i ogarniać całość. To właśnie na konferansjerze spoczywa odpowiedzialność za to, by plan imprezy został zrealizowany w 100% oraz by event zmieścił się w założonych ramach czasowych. Żaden festyn, koncert, spotkanie firmowe czy impreza masowa nie może się odbyć bez odpowiedniego jej poprowadzenia. Warto ponadto wspomnieć, że różne typy imprez mają swój własny, niepowtarzalny charakter, do którego konferansjer powinien się dostosować. Prowadzenie eventu jest więc sztuką, której sprostać mogą tylko profesjonaliści i prawdziwi pasjonaci tego zadania.
Cechy konferansjera, na które warto zwrócić uwagę organizując event
Przyglądnijmy się teraz zatem, czym powinien charakteryzować się dobry konferansjer, aby warto było zaangażować go do prowadzenia naszego eventu:
- Pasja - jak już zostało wspomniane wcześniej - dobry konferansjer musi przede wszystkim lubić to, co robi. Jeżeli taka osoba całym sobą jest zaangażowana w swoją funkcję, publiczność momentalnie odbiera jej emocje i również reaguje zaangażowaniem. Co więcej - takiemu człowiekowi, pełnemu pasji, słuchacze wybaczą nawet drobne błędy czy niedociągnięcia i taki mówca zostanie lepiej odebrany, niż konferansjer perfekcyjny, który jednak nie “wkłada serca” w to, co robi. Paradoks, czyż nie?
- Profesjonalizm (na który składa się przygotowanie i doświadczenie) - wspomnieliśmy wcześniej o drobnych błędach, “wpadkach”. Wprawdzie z jednej strony zostaną one wybaczone, gdy konferansjer jest zaangażowany w to, co robi, zachowuje się i mówi z pasją, z drugiej jednak - mimo wszystko lepiej, aby takich wpadek nie było. Tylko mówca, który profesjonalnie podejdzie do swojego zadania, odpowiednio przygotowując się do imprezy i przewidując różnego rodzaju nieoczekiwane zdarzenia, będzie w stanie zminimalizować ilość popełnionych błędów. Co ponadto istotne, tylko profesjonalista o bogatym doświadczeniu, konferansjer, który “do niejednego mikrofonu już gadał” będzie w stanie szybko zareagować w momentach stresujących - jego umiejętność odnalezienia się na scenie będzie wówczas kluczowa.
- Nienaganna dykcja i prezencja - ogromne znaczenie w prowadzeniu każdej imprezy ma to, w jaki sposób zapowiadający przekazuje publiczności informacje. Przede wszystkim czy mówi wyraźnie (czy da się go zrozumieć) oraz czy włada dobrą intonacją głosu. Nie ma nic gorszego, niż konferansjer “odklepujący formułki”, bądź czytający wszystko “jak leci” z kartki. Ponadto - ogromnie ważny jest też wygląd prowadzącego - ubiór schludny, nienachalny, pasujący do charakteru danej imprezy. W tym aspekcie warto, gdy konferansjerowi przyświeca hasło “nie wyróżniam się z tłumu ubiorem, lecz doświadczeniem”.
Kto powinien być wybrany na konferansjera eventu?
Doskonale zapowiadana impreza, jak również świetny kontakt z publicznością to przynajmniej połowa sukcesu w organizacji każdego scenicznego wydarzenia. Warto zatem już na etapie przygotowań dobrze zastanowić się, kogo chcemy na taki event zatrudnić. Czy ma to być osoba szalona, czy raczej stonowana - chłodno, lecz profesjonalnie trzymająca się tematu. Czy chcemy postawić na kogoś “swojego” (niekoniecznie profesjonalistę, lecz osobę doskonale znającą dany temat i środowisko), czy raczej wolimy osobę z zewnątrz, której doświadczenie w prowadzeniu imprez i u nas nie zawiedzie. Która pomimo, że nie należy do danej grupy czy branży, będzie potrafiła na każdej imprezie tchnąć w nią nieco świeżości.
Publikacja powstała we współpracy z firmą Twój Event zajmującą się organizacją eventów i obsługą imprez firmowych. |
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Dlaczego sitodruk jest jedną z najtrwalszych metod nadruku na koszulkach?
artykuł sponsorowany
Nadruki na koszulkach stały się popularnym sposobem personalizacji odzieży w branży reklamowej, sportowej i modowej. Wybór odpowiedniej metody nadruku ma kluczowe znaczenie dla trwałości i wyglądu produktu. Wśród wielu dostępnych technik sitodruk wyróżnia się wyjątkową trwałością i efektywnością.
Kompleksowy rozwój online – jak połączyć marketing z nowoczesnym designem?
artykuł sponsorowany
Internet to przestrzeń, w której codziennie rywalizują tysiące marek. Chcąc wyróżnić się na tym dynamicznym rynku, trzeba podejść do tematu kompleksowo. Nowoczesna firma nie może polegać jedynie na ładnym logotypie czy podstawowej stronie internetowej – klucz tkwi w synergii.
Jak pozycjonować swoją witrynę internetową, aby odnieść sukces na rynkach zagranicznych
artykuł sponsorowany
Odkryj skuteczne strategie pozycjonowania swojej witryny w celu osiągnięcia sukcesu na rynkach zagranicznych i dotarcia do nowych odbiorców.
Podobne artykuły:
Kryteria wyboru agencji brandingowej
artykuł sponsorowany
Na pewnym etapie rozwoju firmy pojawia się potrzeba odświeżenia marki. Wówczas po pomoc warto poprosić agencje brandingowe, które na podstawie aktualnej tożsamości tworzą spójną wizję przedsiębiorstwa. Takie działanie może nadać prędkości rozwojowi i otwiera nowe perspektywy.
Wynajem studia fotograficznego – jak wybrać idealne miejsce?
artykuł sponsorowany
Wybór odpowiedniego studia fotograficznego może przesądzić o jakości końcowego efektu sesji. Poniżej przyjrzymy się aspektom, na które warto zwrócić uwagę przy wynajmie studia fotograficznego, aby praca przebiegła bez problemów, a efekt końcowy spełnił Twoje oczekiwania!
Sztuka robienia notatek
artykuł sponsorowany
Dobrze przygotowane notatki i umiejętność notowania znaczenie przyspiesza i ułatwia naukę i przyswajanie wiedzy. Zapisywanie informacji wydaje się banalnie proste, jednak aby było to efektywne, trzeba robić to zgodnie z tym jak nasz mózg przetwarza informacje.
Windery jako skuteczna reklama mobilna
supraprint.pl
Maszty reklamowe cieszą się coraz większą popularnością wśród osób chcących wypromować swój event. Mogą one być wykonane z włókna szklanego czy też z materiałów kompozytowych. Jest to rodzaj dynamicznej formy reklamy, która cały czas powiewa na wietrze, przez co nie sposób jest jej nie zauważyć. [artykuł sponsorowany]