menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

29.12.2023

Dlaczego dobry konferansjer to połowa sukcesu organizacji eventu?

artykuł gościnny

Organizacja interesującego eventu, który przyciągnie grono zainteresowanych gości, wcale nie jest taka prosta. Wielu organizatorów imprez masowych zachodzi w głowę co zrobić, aby ich wydarzenie było jak najbardziej atrakcyjne, interaktywne, niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju i aby przyniosło zamierzony cel - zdobycie wiedzy przez uczestników, integrację grupy, dobrą zabawę czy po prostu coś, czego za bardzo słowami określić się nie da: pewnego rodzaju satysfakcję z tego, że uczestniczyło się w danej imprezie - poczucie “spełnienia”.

Dlaczego dobry konferansjer to połowa sukcesu organizacji eventu?fot. Freestocks.org/CC0 1.0/Wikimedia

Jednym z elementów, o którym nie wolno zapomnieć na żadnym evencie estradowym jest dobry konferansjer


Organizując tzw. “imprezy estradowe”, czyli takie, w których większość aktywności rozgrywa się na scenie, a publiczność należy do grona obserwatorów (koncerty, pokazy, wykłady, inne wydarzenia artystyczne), niezbędnym jest zaangażowanie profesjonalnego konferansjera. Warto wspomnieć, że nie zawsze musi być to osoba zawodowo wykonująca tę funkcję (choć zatrudnienie zawodowca w tym zakresie jak najbardziej byłoby wskazane i dało gwarancję sukcesu imprezy), musi być to natomiast ktoś, kto dobrze czuje się w roli prowadzącego. Ktoś, kto “porwie tłumy”, jest elastyczny i - jak to się popularnie określa - ma “gadane”.

Dlaczego konferansjer jest taki ważny podczas eventu?


Nie ulega wątpliwości, że każda impreza o charakterze estradowym potrzebuje przynajmniej zapowiedzi, a w większości przypadków - całościowego prowadzenia, bieżących komentarzy czy po prostu moderacji. Konferansjer pełni zatem rolę właśnie takiego “przewodnika”, który z jednej strony ma za zadanie zainteresować gości tematem, z drugiej zaś dbać o to, by “impreza merytorycznie się nie rozleciała” - pilnować jej formy, tematów i ogarniać całość. To właśnie na konferansjerze spoczywa odpowiedzialność za to, by plan imprezy został zrealizowany w 100% oraz by event zmieścił się w założonych ramach czasowych. Żaden festyn, koncert, spotkanie firmowe czy impreza masowa nie może się odbyć bez odpowiedniego jej poprowadzenia. Warto ponadto wspomnieć, że różne typy imprez mają swój własny, niepowtarzalny charakter, do którego konferansjer powinien się dostosować. Prowadzenie eventu jest więc sztuką, której sprostać mogą tylko profesjonaliści i prawdziwi pasjonaci tego zadania.

Cechy konferansjera, na które warto zwrócić uwagę organizując event


Przyglądnijmy się teraz zatem, czym powinien charakteryzować się dobry konferansjer, aby warto było zaangażować go do prowadzenia naszego eventu:

  • Pasja - jak już zostało wspomniane wcześniej - dobry konferansjer musi przede wszystkim lubić to, co robi. Jeżeli taka osoba całym sobą jest zaangażowana w swoją funkcję, publiczność momentalnie odbiera jej emocje i również reaguje zaangażowaniem. Co więcej - takiemu człowiekowi, pełnemu pasji, słuchacze wybaczą nawet drobne błędy czy niedociągnięcia i taki mówca zostanie lepiej odebrany, niż konferansjer perfekcyjny, który jednak nie “wkłada serca” w to, co robi. Paradoks, czyż nie?
  • Profesjonalizm (na który składa się przygotowanie i doświadczenie) - wspomnieliśmy wcześniej o drobnych błędach, “wpadkach”. Wprawdzie z jednej strony zostaną one wybaczone, gdy konferansjer jest zaangażowany w to, co robi, zachowuje się i mówi z pasją, z drugiej jednak - mimo wszystko lepiej, aby takich wpadek nie było. Tylko mówca, który profesjonalnie podejdzie do swojego zadania, odpowiednio przygotowując się do imprezy i przewidując różnego rodzaju nieoczekiwane zdarzenia, będzie w stanie zminimalizować ilość popełnionych błędów. Co ponadto istotne, tylko profesjonalista o bogatym doświadczeniu, konferansjer, który “do niejednego mikrofonu już gadał” będzie w stanie szybko zareagować w momentach stresujących - jego umiejętność odnalezienia się na scenie będzie wówczas kluczowa.
  • Nienaganna dykcja i prezencja - ogromne znaczenie w prowadzeniu każdej imprezy ma to, w jaki sposób zapowiadający przekazuje publiczności informacje. Przede wszystkim czy mówi wyraźnie (czy da się go zrozumieć) oraz czy włada dobrą intonacją głosu. Nie ma nic gorszego, niż konferansjer “odklepujący formułki”, bądź czytający wszystko “jak leci” z kartki. Ponadto - ogromnie ważny jest też wygląd prowadzącego - ubiór schludny, nienachalny, pasujący do charakteru danej imprezy. W tym aspekcie warto, gdy konferansjerowi przyświeca hasło “nie wyróżniam się z tłumu ubiorem, lecz doświadczeniem”.

Kto powinien być wybrany na konferansjera eventu?


Doskonale zapowiadana impreza, jak również świetny kontakt z publicznością to przynajmniej połowa sukcesu w organizacji każdego scenicznego wydarzenia. Warto zatem już na etapie przygotowań dobrze zastanowić się, kogo chcemy na taki event zatrudnić. Czy ma to być osoba szalona, czy raczej stonowana - chłodno, lecz profesjonalnie trzymająca się tematu. Czy chcemy postawić na kogoś “swojego” (niekoniecznie profesjonalistę, lecz osobę doskonale znającą dany temat i środowisko), czy raczej wolimy osobę z zewnątrz, której doświadczenie w prowadzeniu imprez i u nas nie zawiedzie. Która pomimo, że nie należy do danej grupy czy branży, będzie potrafiła na każdej imprezie tchnąć w nią nieco świeżości.

Publikacja powstała we współpracy z firmą Twój Event zajmującą się organizacją eventów i obsługą imprez firmowych.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Szukasz wypożyczalni kamer w Katowicach? Zajrzyj do Strip Rental!

artykuł sponsorowany
Wiele osób i firm potrzebuje wypożyczyć sprzęt filmowy na jakąś okazję. Jeśli z góry wiadomo, że np. kamera będzie użytkowana tylko przez kilka godzin czy dni, to zakup urządzenia na własność nie ma uzasadnienia ekonomicznego. O wiele bardziej opłacalna jest opcja wynajmu. Sprawdzoną wypożyczalnią kamer w Katowicach jest Strip Rental, w której ofercie znajdziesz sprzęt z najwyższej półki w bardzo dobrej cenie.

Nauka języka angielskiego online - dlaczego warto?

artykuł sponsorowany
Nauka języka angielskiego to ważna obecnie umiejętność, która może pomóc w wielu dziedzinach życia. Na przykład, jeśli chcesz pracować w międzynarodowej firmie lub podróżować za granicę, znajomość języka angielskiego ułatwi ci życie.

Pomaganie jest sexi! Pierwsza taka kampania charytatywna na Tinderze

BARD
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" wystartowała z wyjątkową kampanią charytatywną, skierowaną do… użytkowników Tindera. Twórcy namawiają randkowiczów, żeby pokazali dobre serca i przekazali 1% podatku na leczenie małych pacjentów kliniki onkologicznej. [Reporterzy.info polecają]

Poszukiwanie ofert pracy w opiece w Niemczech

artykuł sponsorowany
Coraz więcej polskich pracowników rozgląda się za pracą u naszych zachodnich sąsiadów. Jedną z najpopularniejszych profesji jest zawód opiekuna lub opiekunki osób starszych. Wynagrodzenia są bardzo atrakcyjne w porównaniu do niskich wymagań – wystarczą przynajmniej podstawy niemieckiego i empatyczna, altruistyczna dusza. Ofert pracy w opiece w Niemczech jest wiele, ale jak wybrać tę najlepszą?

Tworzenie stron internetowych. Każda firma musi zadbać o swoją internetową witrynę

Materiał zewnętrzny
Trudno trafić na produkt, miejsce, o którym nigdy wcześniej się nie słyszało. Dlatego żeby otworzyć drzwi do świadomości konsumentów musimy włożyć trochę pracy i wiedzy, a także pieniędzy. Metody są na to różne i zwykle dobierane do profilu firmy. Są jednak pewne inwestycje, od których nie można uciekać. Jedną z nich jest stworzenie strony internetowej. Powodzeniem nieustannie cieszą się także ulotki.

Formularze PIT i nowe wzory. Sprawdź, które druki się zmieniają [LINK]

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Poradnik Podatnika 2021. PIT-36, PIT-37, PIT/B, PIT/D, PIT/IP, PIT/O, PIT/Z, PIT/WZ – między innymi te rodzaje dokumentów dotyczących zeznań podatkowych od 1 stycznia 2021 roku powinny być rozliczane na nowych formularzach. Wprowadzone modyfikacje mają dostosować druki do zmian w prawie. Z tego tekstu dowiesz się, jak nie zgubić się w gąszczu aktualizacji i gdzie znaleźć obowiązujące wzory.

Wynajem samochodu - najważniejsze zalety

Comfort Car
W pewnych sytuacjach, takich jak dojazd do pracy, dowiezienie dziecka do szkoły czy wyprawa po większe zakupy, samochód jest niezbędny. Podobnie w firmie, gdzie często auto pełni funkcję narzędzia pracy. Na szczęście, żyjemy w czasach, gdy swobodny dostęp do samochodu nie jest równoznaczny z koniecznością zakupu auta. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24