Jaki dysk M.2 wybrać do komputera biurowego?
artykuł sponsorowany
Praca biurowa bardzo często wiąże się z wykonywaniem wielu różnych zadań na komputerze – wprowadzanie danych, kopiowanie plików, tworzenie tekstów czy grafik. Ważne więc, by komputer chodził płynnie, a wszelkie potrzebne programy uruchamiały się szybko. Może w tym pomóc odpowiedni nośnik SSD. Jaki dysk M.2 wybrać?

Jak dysk M.2 SSD wpływa na działanie komputera?
Nie od dziś wiadomo, że dyski M.2 SSD mają sporą przewagę nad HDD. Przede wszystkim są szybsze, ale i mniej awaryjne i ciche. Wynika to przede wszystkim z ich specyficznej budowy, która pozbawiona jest ruchomych talerzy. Praca z ich wykorzystaniem jest więc bardzo komfortowa – nie słychać charakterystycznego buczenia, a sam komputer pracuje dużo płynniej. Szybkie dyski NVMe wpływają bezpośrednio na szybsze uruchamianie systemu oraz poszczególnych programów. A praca biurowa to przecież nie tylko rachunkowość czy administracja. Możemy mówić tu też o osobach pracujących np. w marketingu, które na co dzień zajmują się m.in. tworzeniem treści i grafik na social mediach. Dobry dysk M.2 przyspieszy uruchamianie się programów do obróbki i edycji grafik czy do tworzenia animacji.
Oczywiście dzięki dyskom SSD będziemy mogli cieszyć się również szybszym kopiowaniem i zapisywaniem plików. Będzie miało to szczególne znaczenie dla osób, które na co dzień zajmują się wprowadzaniem wielu danych, tworzeniem faktur oraz analizą danych.
Jaki dysk M.2 wybrać?
Osoby zajmujące się pracą biurową nie będą wymagać aż tak dużej pojemności dysku, jak np. montażyści wideo czy profesjonalni gracze. W zupełności wystarczy nam więc nośnik M.2 SSD o pojemności 256 GB lub 500 GB. Nie ma sensu kupować większych dysków, ponieważ będą one droższe, a raczej nie wykorzystamy nawet w połowie dostępnej przestrzeni.
Kolejne pytanie, to czy wybrać dyski NVMe, czy wystarczą SATA? W podstawowych pracach biurowych, takich jak wprowadzanie danych, wystawianie faktur, przeglądanie i wysłanie maili czy sprawdzanie zamówień, w zupełności wystarczą nam nośniki SATA, których prędkość może osiągnąć ok. 600 MB/s. Przy takich działaniach nie zauważymy w ogóle różnicy między SATA a NVMe, więc nie ma sensu przepłacać. Różnica jednak będzie zauważalna, jeśli porównamy je z HDD – wówczas z pewnością odczujemy lepszy komfort pracy i szybsze działanie komputera.
Jeśli jednak mówiąc o pracy biurowej mamy na myśli np. zatrudnienie w biurze projektowym, wówczas lepiej postawić na technologię NVMe. Programy do tworzenia rysunków technicznych czy wizualizacji przestrzeni będą wtedy szybciej się uruchamiać i krócej zapisywać projekty.
W pracy biurowej istotne będzie też odpowiednie zabezpieczenie danych. Warto wybrać nośnik z 256-bitowym szyfrowaniem AES, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się o ważne pliki i dane klientów czy pracowników.
Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Od doktoratu do biznesu – jak wykorzystać pracę naukową w świecie poza akademią?
artykuł sponsorowany
Uzyskanie stopnia doktora to ogromne osiągnięcie, które wymaga lat intensywnej pracy badawczej, analitycznego myślenia i wytrwałości. Jednak coraz więcej doktorantów staje dziś przed pytaniem: co dalej? Tradycyjna ścieżka akademicka nie zawsze okazuje się satysfakcjonująca, a dostępność etatów naukowych bywa ograniczona.
Jak bawić się z dzieckiem, wspierając rozwój? Psycholog podpowiada
patronat Reporterzy.info
Spontaniczna, przyjemna i dobrowolna – to cechy, które definiują zabawę. Dla dziecka jest ona naturalnym sposobem odkrywania świata, a dla rodzica może stać się okazją do budowania pozytywnej relacji oraz wsparcia w rozwoju malucha. Jak sprawić, by wspólna zabawa była zarazem radosna i edukacyjna?
Dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny?
artykuł sponsorowany
Praca przy biurku wymaga zastosowania takich rozwiązań, które pozwolą odciążyć kręgosłup, zredukować ryzyko wystąpienia bóli i wad postawy oraz zapewnić komfort przez wiele godzin. Aby to było możliwe należy wybrać nie tylko biurko o odpowiedniej wysokości, ale również wygodny fotel biurowy. Dziś dowiecie się, dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny.
Podobne artykuły:
Zakaz konkurencji w pracy - co musisz wiedzieć jako pracownik?
artykuł sponsorowany
Pracownik podejmujący współpracę z przedsiębiorstwem zobligowany jest prawem pracy dwukierunkowo - chroni ono pracownika, zapewnia mu przywileje wynikające z kodeksu pracy takie jak prawo do urlopu wypoczynkowego, dodatki stażowe. Jednak prawo pracy działa dwukierunkowo.
Skuteczne strategie poszukiwań archiwalnych
artykuł sponsorowany
Badania genealogiczne stanowią fascynującą podróż w głąb czasu, pozwalającą odkrywać korzenie i historię własnej rodziny. W artykule koncentrujemy się na profesjonalnych technikach poszukiwania przodków, kładąc nacisk na analizę rodzinnej historii.
Jak sprawdzić historię serwisu www?
zgred.pl
Nie bez powodu mówi się, że w internecie nic nie ginie. Okazuje się, że istnieje łatwy sposób weryfikacje wyglądu stron www w przeszłości. Jak i gdzie to sprawdzić? Dowiedzmy się, w jakim celu warto korzystać z możliwości podglądu historii stron internetowych. [Materiał zewnętrzny]
3 wskazówki, które pomogą Ci prowadzić skuteczny marketing treści
artykuł sponsorowany
Content Marketing polega na tworzeniu wartościowych treści, będących odpowiedzią na potrzeby odbiorców. Ogólna odpowiedź na pytanie, jak prowadzić go skutecznie, jest zawarta w samej definicji – należy skupić się na tym, by przekaz był wartościowy. Rozkładając jednak tę radę na bardziej konkretne sugestie, wyodrębniliśmy 3 wskazówki.