Jaki dysk M.2 wybrać do komputera biurowego?
artykuł sponsorowany
Praca biurowa bardzo często wiąże się z wykonywaniem wielu różnych zadań na komputerze – wprowadzanie danych, kopiowanie plików, tworzenie tekstów czy grafik. Ważne więc, by komputer chodził płynnie, a wszelkie potrzebne programy uruchamiały się szybko. Może w tym pomóc odpowiedni nośnik SSD. Jaki dysk M.2 wybrać?
Jak dysk M.2 SSD wpływa na działanie komputera?
Nie od dziś wiadomo, że dyski M.2 SSD mają sporą przewagę nad HDD. Przede wszystkim są szybsze, ale i mniej awaryjne i ciche. Wynika to przede wszystkim z ich specyficznej budowy, która pozbawiona jest ruchomych talerzy. Praca z ich wykorzystaniem jest więc bardzo komfortowa – nie słychać charakterystycznego buczenia, a sam komputer pracuje dużo płynniej. Szybkie dyski NVMe wpływają bezpośrednio na szybsze uruchamianie systemu oraz poszczególnych programów. A praca biurowa to przecież nie tylko rachunkowość czy administracja. Możemy mówić tu też o osobach pracujących np. w marketingu, które na co dzień zajmują się m.in. tworzeniem treści i grafik na social mediach. Dobry dysk M.2 przyspieszy uruchamianie się programów do obróbki i edycji grafik czy do tworzenia animacji.
Oczywiście dzięki dyskom SSD będziemy mogli cieszyć się również szybszym kopiowaniem i zapisywaniem plików. Będzie miało to szczególne znaczenie dla osób, które na co dzień zajmują się wprowadzaniem wielu danych, tworzeniem faktur oraz analizą danych.
Jaki dysk M.2 wybrać?
Osoby zajmujące się pracą biurową nie będą wymagać aż tak dużej pojemności dysku, jak np. montażyści wideo czy profesjonalni gracze. W zupełności wystarczy nam więc nośnik M.2 SSD o pojemności 256 GB lub 500 GB. Nie ma sensu kupować większych dysków, ponieważ będą one droższe, a raczej nie wykorzystamy nawet w połowie dostępnej przestrzeni.
Kolejne pytanie, to czy wybrać dyski NVMe, czy wystarczą SATA? W podstawowych pracach biurowych, takich jak wprowadzanie danych, wystawianie faktur, przeglądanie i wysłanie maili czy sprawdzanie zamówień, w zupełności wystarczą nam nośniki SATA, których prędkość może osiągnąć ok. 600 MB/s. Przy takich działaniach nie zauważymy w ogóle różnicy między SATA a NVMe, więc nie ma sensu przepłacać. Różnica jednak będzie zauważalna, jeśli porównamy je z HDD – wówczas z pewnością odczujemy lepszy komfort pracy i szybsze działanie komputera.
Jeśli jednak mówiąc o pracy biurowej mamy na myśli np. zatrudnienie w biurze projektowym, wówczas lepiej postawić na technologię NVMe. Programy do tworzenia rysunków technicznych czy wizualizacji przestrzeni będą wtedy szybciej się uruchamiać i krócej zapisywać projekty.
W pracy biurowej istotne będzie też odpowiednie zabezpieczenie danych. Warto wybrać nośnik z 256-bitowym szyfrowaniem AES, dzięki któremu nie będziemy musieli martwić się o ważne pliki i dane klientów czy pracowników.
Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Kompleksowy rozwój online – jak połączyć marketing z nowoczesnym designem?
artykuł sponsorowany
Internet to przestrzeń, w której codziennie rywalizują tysiące marek. Chcąc wyróżnić się na tym dynamicznym rynku, trzeba podejść do tematu kompleksowo. Nowoczesna firma nie może polegać jedynie na ładnym logotypie czy podstawowej stronie internetowej – klucz tkwi w synergii.
Jak pozycjonować swoją witrynę internetową, aby odnieść sukces na rynkach zagranicznych
artykuł sponsorowany
Odkryj skuteczne strategie pozycjonowania swojej witryny w celu osiągnięcia sukcesu na rynkach zagranicznych i dotarcia do nowych odbiorców.
Media tradycyjne kontra digital marketing. Jak skutecznie łączyć oba światy?
artykuł sponsorowany
Firmy w marketingu mają do wyboru różne kanały komunikacji, aby dotrzeć do swoich odbiorców. Media tradycyjne, takie jak telewizja, prasa czy radio, mają ugruntowaną pozycję, jednak marketing cyfrowy oferuje nowe możliwości, które pozwalają na precyzyjne targetowanie i analizę wyników.
Podobne artykuły:
Cykl Seria z Papugą Jacka Ostrowskiego – literatura dla wymagających miłośników kryminału
artykuł sponsorowany
Jacek Ostrowski to pisarz, który doskonale wie, jak stworzyć kryminał, który nie tylko trzyma w napięciu, ale również bawi i zmusza do refleksji. Jego „Seria z Papugą” wyróżnia się na tle innych cykli kryminalnych, a to za sprawą specyficznego klimatu, nieprzeciętnych bohaterów oraz zaskakujących zwrotów akcji.
Jak chronić przed wykluczeniem dziecko z chorobą dietozależną?
kampania społeczna
Coraz więcej wiemy na temat chorób dietozależnych. Ich wspólnym mianownikiem jest to, że ograniczają – często w dużym stopniu – dietę. Ma to, często negatywny wpływ nie tylko na kwestie kulinarne, ale również społeczne. Jak temu zaradzić?
Studia podyplomowe w biznesie – jakie niosą korzyści?
artykuł sponsorowany
Współczesny rynek pracy nieustannie się zmienia i stawia nowe wymagania. Dlatego każdy, kto chce osiągnąć sukces, musi się stale rozwijać. Sposobem na podniesienie swoich kompetencji są studia podyplomowe. Zobacz, jakie korzyści niesie ukończenie kierunków z dziedziny biznesu i zarządzania!
Na czym polega pozycjonowanie stron? 3 rzeczy, które warto wiedzieć
dolp.pl
Pozycjonowanie stron jest kluczowym procesem, mającym na celu doprowadzić do wysokiej widoczności marki w internecie. Organiczne wejścia na stronę to tylko fragment ruchu w witrynie internetowej. Znacznie ważniejsze są wyniki wyszukiwania. Z Google.pl korzysta miesięcznie 20 mln Internautów, wśród których przynajmniej część to potencjalni klienci. O czym powinieneś wiedzieć, rozważając skorzystanie z usługi pozycjonowania? [Materiał zewnętrzny]