27.10.2006 Warsztat reportera
Słowniczek telewizji cyfrowej
Grupa Vectra
Wraz z nowoczesnymi technologiami pojawiają się nowe skróty. Dobrze wiedzieć co oznaczają. Grupa Vectra przygotowała słownik pojęć związanych z telewizją cyfrową.
VOD (Video on Demand) - wirtualna wypożyczalnia, która pozwala na zamawianie programów z udostępnionego przez operatora katalogu. Dzięki temu abonent może wypożyczyć film, dowolny odcinek serialu czy też mecz ulubionej drużyny bez wychodzenia z domu.
PVR (Personal Video Recorder) - urządzenie elektroniczne, które umożliwia zaprogramowanie nagrania wybranego programu telewizyjnego. Dzięki temu abonent może go później obejrzeć w dowolnym momencie i z pominięciem reklam. PVR to gwarancja, że nie przegapimy ulubionego programu oraz, że nie będzie on kolidował z naszymi obowiązkami.
PPV (Pay per View) - usługa, która polega na płaceniu za konkretny program nadawany na wybranym kanale. Dzięki temu abonent nie musi decydować się np. na cały pakiet kanałów sportowych, aby obejrzeć mistrzostwa świata w piłce nożnej, tylko może zapłacić za kilka wybranych meczów.
EPG (Electronic Program Guide) - prosty w obsłudze przewodnik, ułatwiający przeglądanie programów nadawanych obecnie lub zaplanowanych przez poszczególne kanały telewizyjne. Dla ułatwienia wyszukiwania programy podzielone są na poszczególne kategorie. Oprócz tego EPG zawiera opisy programów, czas ich trwania, recenzje czy informacje o obsadzie aktorskiej.
STB (Set-Top-Box) - dekoder umożliwiający odbieranie telewizji cyfrowej. Jego instalacja i obsługa jest nieskomplikowana, a funkcje zostały przygotowane z myślą o wygodzie użytkownika.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Wywiad wywiadowczy
Patrycja Kierzkowska
Słyszeć od własnego faceta słowa: "Współczuję ludziom, z którymi robisz wywiady" to największy komplement, jaki mogłabym usłyszeć.
Język inkluzywny, czyli jaki? Jakie korzyści daje unikanie stereotypów
Sandra Frydrysiak
Współczesne badania dowodzą, że język kształtuje naszą rzeczywistość i ma istotny wpływ na sposób postrzegania osób, organizacji i marek. Oto jakie korzyści płyną z języka inkluzywnego i dlaczego powinien być standardem w organizacjach.
Przefajnione media
Jakub Halcewicz-Pleskaczewski
Nie sposób inaczej, jak tylko wielkimi oczami, zareagować na komentarz Agnieszki Kublik z "Gazety Wyborczej" o zmianach na rynku telewizyjnych serwisów informacyjnych. [Źródło: Merkuriusz Uniwersytecki].
Jak działa ChatGPT, Google Gemini i inne Duże Modele Językowe LLM
Krzysztof Fiedorek
Te potężne algorytmy potrafią generować teksty, tłumaczyć języki, pisać różnorodne rodzaje kreatywnych treści oraz odpowiadać na Twoje pytania w sposób, który często przypomina rozmowę z człowiekiem. Ale jak to możliwe, że maszyna potrafi tak dobrze naśladować ludzką inteligencję?
Krzysztof Miller. Prawdziwa historia reportera wojennego
Przemysław Ciszak, MenStream.pl
Słynny reporter w rozmowie z MenStream.pl opowiada o trzynastu krwawych wojnach, które fotografował i tej czternastej - z własną psychiką i z syndromem stresu bojowego.
Filozofia. Wykład III
Krzysztof Dowgird
Wykłady Magisterskiego Zaocznego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.
Oł je, łał
Katarzyna Pakuła
Dziś na topie jest przesadne używanie zapożyczeń. I nie wynika to wcale ze znajomości języków obcych. Czy to początek końca naszej mowy ojczystej? [Źródło: Merkuriusz Uniwersytecki].