10.10.2017 Marketing i PR
Jak wypromować się na małym ekranie?
MEC

Indywidualne studium przypadku
Branża reklamowa rządzi się swoimi prawami i ulega nieustannym przemianom, dlatego zwykły śmiertelnik nie będzie w stanie wyłapać detali mających odzwierciedlenie w późniejszych wynikach. Liczby nie kłamią, także i w tej dziedzinie życia. Późniejsze statystyki doskonale obrazują odniesione porażki albo – co gorsza – niefortunne wpadki.
To, co niewątpliwie i być może odróżnia współczesne czasy o tych sprzed kilku dekad to nieprawdopodobna wręcz szybkość rozchodzenia się informacji. Obecnie zasięg umiejętnie przeprowadzonej kampanii reklamowej może przerosnąć oczekiwania samych jej twórców. Należy pamiętać również o tym, że rodzi to także pewne ryzyko, gdyż niepochlebne treści równie szybko mogą zawojować świat i narobić szkody o niewyobrażalnej skali. Takie przypadki należą do rzadkości, należy jednak pamiętać o możliwości ich wystąpienia.
Poważne firmy nigdy nie zgodzą się na to, ażeby promowanie ich samych, czy też produktów z obecnej oferty miało odbywać się na zasadzie prób i błędów. W świecie biznesu nie ma miejsca na takie zagrywki. Zresztą czemu miałyby one służyć, jeżeli przyczyniałyby się być może do strat idących w miliony? Kiedy mamy zamiar powierzyć komuś zadanie, najlepiej byłoby zwrócić się o pomoc do specjalistów. Stosunkowo jeszcze do niedawna planowanie telewizji było domeną szeroko pojętych agencji reklamowych. Dzisiaj najczęściej oddelegowane do tych zadań są specjalne komórki, tworzące np. niezależne domy mediowe. Skupianie się na działaniach w wybranej dziedzinie pozwala im w rzeczy samej jeszcze lepiej rozumieć realia promocji w określonych mediach. Ze względu na malejącą stopniowo widownie trzeba patrzeć na telewizję w zupełnie inny sposób, niż miało to miejsce jeszcze dekadę temu.
Klucz do przyszłych sukcesów
Kiedy chodzi o planowanie telewizji, w tym przypadku gra toczy się nierzadko o miliony. Budżety największych marek prosperujących lub chcących wejść na polski rynek pozwalają im niejako „zaszaleć”, by zwrócić na siebie uwagę jak najliczniejszej widowni. Promowanie się na taką skalę nikogo już nie szokuje. Proces ten wymaga jedynie skoordynowanych działań.
Czołowe domy mediowe poprzedzają swoje główne działania badaniami rynku. Dzięki temu mogą tak naprawdę dowiedzieć się znacznie więcej na temat promowanych przedmiotów bądź marek, niż można by przypuszczać. Na podstawie tych niezwykle cennych informacji opiera się dalsze działanie. Niekiedy bez przeprowadzenia takich badań tak naprawdę nie sposób podejmować żadnych ruchów. Ma to miejsce zwykle wtedy, kiedy chodzi o totalny debiut marki lub produktu.
Raczej nikt nie, kto nie siedzi w branży, nie będzie w stanie oszacować takich liczb, jak potrzebny czas antenowy. Specjaliści bez wątpienia wiedzą, gdzie najlepiej go wykupić i z jaką częstotliwością powinny pojawiać się kolejne spoty. W praktyce okazuje się również, że obecnie planowanie telewizji obejmuje znaczne więcej elementów niż dawniej. Poza klasyczną formą reklamy warto zwrócić uwagę na coraz istotniejszą możliwość lokowania produktów począwszy od programów śniadaniowych, na serialach i filmach kończąc.
O tym, jak w praktyce wygląda promowanie określonych dóbr i marek na małym ekranie, możemy dowiedzieć się z informacji zawartych na stronie: http://www.mecglobal.pl/. Jeden z potentatów branży reklamowej w Polsce pokazuje, jak zabrać się do dzieła, by osiągnąć spektakularny sukces.
W czasach tak silnej konkurencji niezależnie od branży nie sposób zapomnieć o przeprowadzeniu stosownej kampanii reklamowej. Podjęcie takich działań ma sens tylko wtedy, kiedy powierzy się je odpowiednim ludziom. Ich wiedza i doświadczenie pozwala nie zmarnować ani chwili czasu antenowego w telewizji oraz w innych mediach.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Reklama internetowa 2024/2025. Raport IAB Polska
KFi
Reklama online pochłania już 57% wszystkich budżetów. Na same formaty wideo firmy wydały 1,62 miliarda złotych. Po chudszych latach, słupki odbijają mocno w górę. Reklama cyfrowa urosła w rok o 20%, tradycyjna powoli znika z radarów.
Trendy i zagrożenia w reklamie online. Raport Media Quality Report 2025
Krzysztof Fiedorek
W 2024 roku świat reklamy cyfrowej stracił na fałszywych odsłonach około 100 miliardów dolarów. Raport opublikowany przez Integral Ad Science, pokazuje że tak zwane fraudy są coraz sprytniejsze, a kampanie coraz bardziej narażone.
SEO i AI w polskim e-commerce 2025. Raport analityków Harbingers
Krzysztof Fiedorek
Choć 44,56% ruchu w e-commerce pochodzi z organicznych wyników, ponad połowa sklepów nie notuje wzrostów. Największym zaskoczeniem pozostaje 9,5 mln wizyt miesięcznie traconych przez martwy content. Do tego 38% firm wciąż nie pojawia się w odpowiedziach AI, nowym źródle widoczności.
Podobne artykuły:
Analiza predykcyjna i marketing. Klient jeszcze nie wie, reklama już tak
Krzysztof Fiedorek
Sztuczna inteligencja zmienia zasady gry w marketingu. Przewidywanie zachowań klientów przez zaawansowane algorytmy AI i podejmowanie decyzji opartych na danych to już teraźniejszość. Raport „The State of AI”, opublikowany przez McKinsey pokazuje, jaki będzie to miało wpływ na cały rynek reklamy i marketingu.
Reklama suplementów diety. Jak sprzedaje się produkty udające leki
Ewa Zygadło-Kozaczuk
Różnobarwne opakowania kuszą nas cudownymi właściwościami leczniczymi, a my kupujemy je licząc na zgrabną sylwetkę, dobry sen, wspaniały humor i świetny seks. Czy wiemy jednak co kryje się za magiczną tabletką, kapsułką albo syropem? Czy mamy świadomość, że reklamowane produkty tylko udają leki?
Jak tworzyć skuteczne opisy produktów w sklepie internetowym?
sky-shop.pl
Nawet w przypadku posiadania w ofercie swojego sklepu internetowego produktów od renomowanych producentów w dobrej cenie nie ma gwarancji, że klienci złożą zamówienie właśnie u nas. Dlaczego? Otóż winne mogą być nieciekawe opisy produktów, które nie zachęcają do skorzystania z oferty danego sklepu. [artykuł sponsorowany]
Taki Tydzień, że OOO! Siedem dni nowatorskiej współpracy CSR
Reporterzy.info wspierają
Kto powiedział, że Black Friday, Cyber Monday i Giving Tuesday mają być tylko raz w roku? A gdyby zrobić je latem? Czy bez obniżania cen można dać klientom w gratisie poczucie, że robią coś ważnego i potrzebnego? Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty i Centrum elektrotechniki dla profesjonalistów TIM.pl testowali nowatorską formułę współpracy biznesu z OPP.