menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

28.12.2017 Marketing i PR

Produkcja filmów promocyjnych. Sposób na skuteczną reklamę

nomono.eu

Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się reklamy w formie wideo. Docierają do szerokiego grona odbiorców i wyjątkowo skutecznie potrafią zaprezentować firmę oraz jej ofertę w korzystnym świetle. Produkcja filmów promocyjnych wymaga jednak starannego przygotowania, jeśli opracowane materiały mają zrobić pożądane wrażenie na potencjalnych klientach.

artykuł sponsorowany

Produkcja filmów promocyjnych. Sposób na skuteczną reklamę

Produkcja filmów promocyjnych dla firm


Przed rozpoczęciem prac nad filmem trzeba się zastanowić, czy ma on reklamować konkretny produkt, czy może raczej jego celem będzie przede wszystkim budowanie wizerunku firmy. Należy przy tym pamiętać, że obecnie zainteresowaniem ze strony odbiorców cieszą się w dużej mierze wideo, które koncentrują się na przekazywaniu emocji, zamiast skupiać się wyłącznie na ofercie danej marki.

Niezbędne jest też określenie grupy odbiorców, do których ma być kierowany przekaz. Produkcja filmów promocyjnych okaże się opłacalnym rozwiązaniem tylko wtedy, gdy materiał będzie przygotowany z myślą o potencjalnych klientach, ich upodobaniach oraz wartościach. Przykładowo, kiedy grupą docelową jest młodzież, należy wziąć pod uwagę trendy ze świata ludzi młodych, język jakim się posługują i ich zwyczaje. Wtedy też można poeksperymentować z formą i zdecydować się na bardziej oryginalne sposoby montażu oraz efekty specjalne.

Przy planowaniu produkcji filmów promocyjnych, nie bez znaczenia jest również kanał dystrybucji. Ma on niemały wpływ na ostateczną formę reklamy. Materiały filmowe mogą być zamieszczane w wielu miejscach, np. na stronie internetowej firmy oraz na jej profilach w mediach społecznościowych. Warto się na to decydować, ponieważ jeśli wideo będzie interesujące i spodoba się internautom, będą go komentować i udostępniać innym osobom, co jeszcze zwiększy zasięg reklamy. Można też rozważyć realizację filmu, stworzonego głównie z myślą o emisji w telewizji. Duży wybór kanałów dystrybucji sprawia, że przekaz marki może trafiać do szerokiej liczby odbiorców i tym samym, zwiększać jej rozpoznawalność.

Skuteczność reklamy a wybór studia filmowego


Liczba firm, które decydują się na produkcję filmów promocyjnych ciągle wzrasta, dlatego też ważne jest stworzenie takiego wideo, które będzie się wyróżniać na tle konkurencji. W tym celu warto rozpocząć współpracę z profesjonalnym studiem, które kompleksowo zajmie się produkcją filmu, biorąc przy tym pod uwagę aktualne trendy w reklamie. Przed podjęciem decyzji o wyborze firmy, najlepiej zobaczyć jej portfolio i przekonać się, jak wyglądają jej wcześniejsze realizacje. Należy przy tym zwrócić szczególną uwagę na ich jakość. Ciekawe projekty można obejrzeć, np. na stronie: https://www.nomono.eu/portfolio/produkcja-filmow-promocyjnych. Dobrym pomysłem jest też sprawdzenie, jakie opinie na temat studia można znaleźć w internecie.

Produkcja filmów promocyjnych może się okazać niezwykle korzystnym rozwiązaniem, który przyczyni się do zwiększenia zainteresowania marką i pomoże budować jej pozytywny wizerunek. Warto się o tym przekonać i wziąć pod uwagę tę formę reklamy podczas planowania strategii marketingowej dla swojej firmy.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Przyszłość reklamy DOOH. Trendy i prognozy na rok 2020

Diana Polska-Pękala
Medium DOOH z każdym rokiem zyskuje na wartości. Cyfrowa reklama zewnętrzna rozwija się według prognoz i powinna utrzymać w nadchodzących latach tendencję wzrostową. Co sprawia, że reklamodawcy coraz chętniej decydują się na rozpoczęcie kampanii na cyfrowych ekranach OOH? Komu reklama DOOH zawdzięcza swój sukces?

Podaruj prezent pod choinkę dzieciom spędzającym święta w szpitalu

Klaudia Smolarska-Kulej
Ponad 1000 gier, książek, klocków i innych zabawek otrzymali od pacjenci Przylądka Nadziei w ubiegłym roku. Wszystkie dały ogromną radość, uśmiech i siłę. Wolontariusze z kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei spędzili dzięki nim ponad 2500 godzin na zabawie z dziećmi, które nawet święta spędzają w szpitalu. Powtórzmy to i w te święta! [Reporterzy.info wspierają]

Reklama programmatic. Jak płacić tylko za skuteczny marketing

Paweł Treściński
Model programmatic umożliwia kierowanie formatów reklamowych na określoną grupę odbiorców. Segmenty mogą obejmować płeć, wiek, status społeczny, a także położenie geograficzne w niektórych rejonach kraju. Oprócz tego, można również kontrolować reklamy według określonej pory dnia a także monitorować ich częstotliwość.

Komunikacja, marketing, reklama i nowe trendy w agencjach

Newseria
Wzrost liczby osób pracujących w informacji i komunikacji na przestrzeni lat 2020–2021 wyniósł blisko 8%. Przetasowania pandemiczne z pewnością odcisnęły na tym swoje piętno. Zmienia się rynek pracy, branża, ale też oczekiwania klientów. Jak odpowiadają na to agencje?

Maraton gier online i pomaganie. Gracze wspierają dziecięcą logopedię

patronat Reporterzy.info
Fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty i youtuber Kronos zapraszają 29 i 30 lipca na charytatywny stream, czyli transmisję z grania w gry komputerowe. Wydarzenie #MAMYNATORADĘ! to dwa dni zabawy, licytacji i konkursów w szczytnym celu.

Marketing na Facebooku. Najważniejsze wydarzenia roku 2017

Sebastian Lipka
Mark Zuckerberg i jego zespół zadbali nie tylko o przyrost nowych użytkowników, ale też o to, aby mogli oni korzystać z coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań i być z Facebookiem przez cały czas. Równie dobrze można powiedzieć, że ci nowi użytkownicy przyszli właśnie ze względu na ten nieustanny rozwój.

Na ratunek chłopcu, który nie czuje bólu. 27 maratonów na rolkach

BARD
Dwójka zwariowanych rolkarzy i rekordzistów Polski, Agata i Wojtek Miszewscy z Oleśnicy, podejmuje kolejne, charytatywne wyzwanie. Codziennie od 1 do 27 czerwca, gdzieś w Polsce, pokonują na rolkach dystans maratonu. Żeby pomóc zebrać pieniądze na operację 12-letniego Krystiana. Pierwszego w Polsce chłopca, który nie czuje bólu głębokiego. [PATRONAT REPORTERZY.INFO]

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24