menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

28.12.2017 Marketing i PR

Produkcja filmów promocyjnych. Sposób na skuteczną reklamę

nomono.eu

Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się reklamy w formie wideo. Docierają do szerokiego grona odbiorców i wyjątkowo skutecznie potrafią zaprezentować firmę oraz jej ofertę w korzystnym świetle. Produkcja filmów promocyjnych wymaga jednak starannego przygotowania, jeśli opracowane materiały mają zrobić pożądane wrażenie na potencjalnych klientach.

artykuł sponsorowany

Produkcja filmów promocyjnych. Sposób na skuteczną reklamę

Produkcja filmów promocyjnych dla firm


Przed rozpoczęciem prac nad filmem trzeba się zastanowić, czy ma on reklamować konkretny produkt, czy może raczej jego celem będzie przede wszystkim budowanie wizerunku firmy. Należy przy tym pamiętać, że obecnie zainteresowaniem ze strony odbiorców cieszą się w dużej mierze wideo, które koncentrują się na przekazywaniu emocji, zamiast skupiać się wyłącznie na ofercie danej marki.

Niezbędne jest też określenie grupy odbiorców, do których ma być kierowany przekaz. Produkcja filmów promocyjnych okaże się opłacalnym rozwiązaniem tylko wtedy, gdy materiał będzie przygotowany z myślą o potencjalnych klientach, ich upodobaniach oraz wartościach. Przykładowo, kiedy grupą docelową jest młodzież, należy wziąć pod uwagę trendy ze świata ludzi młodych, język jakim się posługują i ich zwyczaje. Wtedy też można poeksperymentować z formą i zdecydować się na bardziej oryginalne sposoby montażu oraz efekty specjalne.

Przy planowaniu produkcji filmów promocyjnych, nie bez znaczenia jest również kanał dystrybucji. Ma on niemały wpływ na ostateczną formę reklamy. Materiały filmowe mogą być zamieszczane w wielu miejscach, np. na stronie internetowej firmy oraz na jej profilach w mediach społecznościowych. Warto się na to decydować, ponieważ jeśli wideo będzie interesujące i spodoba się internautom, będą go komentować i udostępniać innym osobom, co jeszcze zwiększy zasięg reklamy. Można też rozważyć realizację filmu, stworzonego głównie z myślą o emisji w telewizji. Duży wybór kanałów dystrybucji sprawia, że przekaz marki może trafiać do szerokiej liczby odbiorców i tym samym, zwiększać jej rozpoznawalność.

Skuteczność reklamy a wybór studia filmowego


Liczba firm, które decydują się na produkcję filmów promocyjnych ciągle wzrasta, dlatego też ważne jest stworzenie takiego wideo, które będzie się wyróżniać na tle konkurencji. W tym celu warto rozpocząć współpracę z profesjonalnym studiem, które kompleksowo zajmie się produkcją filmu, biorąc przy tym pod uwagę aktualne trendy w reklamie. Przed podjęciem decyzji o wyborze firmy, najlepiej zobaczyć jej portfolio i przekonać się, jak wyglądają jej wcześniejsze realizacje. Należy przy tym zwrócić szczególną uwagę na ich jakość. Ciekawe projekty można obejrzeć, np. na stronie: https://www.nomono.eu/portfolio/produkcja-filmow-promocyjnych. Dobrym pomysłem jest też sprawdzenie, jakie opinie na temat studia można znaleźć w internecie.

Produkcja filmów promocyjnych może się okazać niezwykle korzystnym rozwiązaniem, który przyczyni się do zwiększenia zainteresowania marką i pomoże budować jej pozytywny wizerunek. Warto się o tym przekonać i wziąć pod uwagę tę formę reklamy podczas planowania strategii marketingowej dla swojej firmy.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak skutecznie przeprowadzić kampanię mobilną

Aneta Świderska
Według raportu Digital in 2017: Global Overview, 46% populacji na świecie łączy się z internetem za pomocą smartfonów. W Polsce aż 74% mieszkańców korzysta z Internetu mobilnego. Takie statystyki są dowodem na to, że mobile ma ogromny potencjał marketingowy.

Spada widoczność reklam display. Raport Meetrics

Paweł Usakowski
Jak wynika z najnowszego raportu „Viewability Benchmark Report”, wskaźnik Viewability reklam online w Polsce spadł w IV kwartale minionego roku o 2 punkty procentowe, do poziomu 54%. Średnia wartość Viewability dla wszystkich badanych rynków w Europie jest wyższa niż w Polsce o 4 punkty procentowe.

Prowadzenie firmowego bloga. Poradnik dla początkujących

Kamila Kaczmarczyk
Najlepiej już na początku tworzenia bloga zdecydować o jego charakterze. Czy będziesz tam pisać o nowych produktach, aktualnościach z życia firmy, reagować na trudne dla marki sytuacje, czy publikować ciekawostki z branży - przemyśl to już na samym początku. Problem się w pewnym stopniu sam rozwiązuje.

Skuteczna reklama zewnętrzna. Na czym polega dobry przekaz DOOH

Diana Polska
Podczas planowania kampanii DOOH należy przede wszystkim skupić się na grupie docelowej, a dokładniej na jej potrzebach i zainteresowaniach. Konsumenci chcą, aby przekaz w formie digital signage był dopasowany do ich potrzeb i przynosił wymierne korzyści.

Era m-commerce. Czas na biznes w telefonie

Bartosz Tomczyk
Rok 2020 minął w atmosferze ciągłej niepewności o stan krajowego biznesu. Obronną ręką wydają się wychodzić przedsiębiorcy, którzy przenieśli swoje usługi do internetu. Właśnie krok w stronę sieci może przesądzić o dalszych losach przedsiębiorczości jako takiej, szczególnie w kontekście wykorzystania urządzeń mobilnych.

Czy tanie pozycjonowanie strony firmowej ma sens?

Paweł Duda
O konieczności pozycjonowania strony w wyszukiwarce Google słyszał już chyba każdy właściciel firmy poszukujący klientów w Internecie. Zdecydowana większość przedsiębiorców będzie poszukiwała do współpracy agencji SEO i wybierać najtańsze oferty pozycjonowania.

Jak napisać dobrą informację prasową? Od struktury po treści

Krzysztof Janik
W sieci każdego dnia pojawia się wiele nowych treści tego typu, choć większość z nich nie wzbudza większego zainteresowania. Nierzadko powodem jest słaba wartość merytoryczna lub nieodpowiednia konstrukcja.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23