menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

28.12.2017 Marketing i PR

Produkcja filmów promocyjnych. Sposób na skuteczną reklamę

nomono.eu

Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się reklamy w formie wideo. Docierają do szerokiego grona odbiorców i wyjątkowo skutecznie potrafią zaprezentować firmę oraz jej ofertę w korzystnym świetle. Produkcja filmów promocyjnych wymaga jednak starannego przygotowania, jeśli opracowane materiały mają zrobić pożądane wrażenie na potencjalnych klientach.

artykuł sponsorowany

Produkcja filmów promocyjnych. Sposób na skuteczną reklamę

Produkcja filmów promocyjnych dla firm


Przed rozpoczęciem prac nad filmem trzeba się zastanowić, czy ma on reklamować konkretny produkt, czy może raczej jego celem będzie przede wszystkim budowanie wizerunku firmy. Należy przy tym pamiętać, że obecnie zainteresowaniem ze strony odbiorców cieszą się w dużej mierze wideo, które koncentrują się na przekazywaniu emocji, zamiast skupiać się wyłącznie na ofercie danej marki.

Niezbędne jest też określenie grupy odbiorców, do których ma być kierowany przekaz. Produkcja filmów promocyjnych okaże się opłacalnym rozwiązaniem tylko wtedy, gdy materiał będzie przygotowany z myślą o potencjalnych klientach, ich upodobaniach oraz wartościach. Przykładowo, kiedy grupą docelową jest młodzież, należy wziąć pod uwagę trendy ze świata ludzi młodych, język jakim się posługują i ich zwyczaje. Wtedy też można poeksperymentować z formą i zdecydować się na bardziej oryginalne sposoby montażu oraz efekty specjalne.

Przy planowaniu produkcji filmów promocyjnych, nie bez znaczenia jest również kanał dystrybucji. Ma on niemały wpływ na ostateczną formę reklamy. Materiały filmowe mogą być zamieszczane w wielu miejscach, np. na stronie internetowej firmy oraz na jej profilach w mediach społecznościowych. Warto się na to decydować, ponieważ jeśli wideo będzie interesujące i spodoba się internautom, będą go komentować i udostępniać innym osobom, co jeszcze zwiększy zasięg reklamy. Można też rozważyć realizację filmu, stworzonego głównie z myślą o emisji w telewizji. Duży wybór kanałów dystrybucji sprawia, że przekaz marki może trafiać do szerokiej liczby odbiorców i tym samym, zwiększać jej rozpoznawalność.

Skuteczność reklamy a wybór studia filmowego


Liczba firm, które decydują się na produkcję filmów promocyjnych ciągle wzrasta, dlatego też ważne jest stworzenie takiego wideo, które będzie się wyróżniać na tle konkurencji. W tym celu warto rozpocząć współpracę z profesjonalnym studiem, które kompleksowo zajmie się produkcją filmu, biorąc przy tym pod uwagę aktualne trendy w reklamie. Przed podjęciem decyzji o wyborze firmy, najlepiej zobaczyć jej portfolio i przekonać się, jak wyglądają jej wcześniejsze realizacje. Należy przy tym zwrócić szczególną uwagę na ich jakość. Ciekawe projekty można obejrzeć, np. na stronie: https://www.nomono.eu/portfolio/produkcja-filmow-promocyjnych. Dobrym pomysłem jest też sprawdzenie, jakie opinie na temat studia można znaleźć w internecie.

Produkcja filmów promocyjnych może się okazać niezwykle korzystnym rozwiązaniem, który przyczyni się do zwiększenia zainteresowania marką i pomoże budować jej pozytywny wizerunek. Warto się o tym przekonać i wziąć pod uwagę tę formę reklamy podczas planowania strategii marketingowej dla swojej firmy.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak zoptymalizować stronę pod urządzenia mobilne

Joanna Pierzynka
Coraz popularniejsze staje się tworzenie stron dopasowanych w pierwszej kolejności do urządzeń mobilnych, a dopiero później skalowanie ich do wersji desktopowej. Pozwala to tworzyć szybkie oraz intuicyjne serwisy internetowe zgodne z zaleceniami Google i nowym podejściem, jakim jest Mobile-First index.

Gościnne blogowanie. Czy naprawdę się opłaca?

Karolina Matyska
Publikacje gościnne możesz śmiało włączyć do swojej strategii marketingowej, a nawet podpiąć pod działania PR-owe. Blogując gościnnie, nie wydajesz ani złotówki, a jedynym kosztem, który ponosisz jest twój czas.

Telewizja daje mały wybór. W sieci o sukcesie filmu decyduje 8 sekund

Katarzyna Sadło
Kluczem do sukcesu na rynku wideo jest storytelling, bo tylko 5 proc. widzów pamięta statystyki, za to aż 65 proc. historię. Co zrobić, by zainteresować widzów w czasach, kiedy co sekundę powstaje 211 milionów filmów? Odpowiedzi szukali uczestnicy festiwalu komunikacji interaktywnej Filmteractive.

Reklamy internetowe w Europie 2017. Kto tak naprawdę w nie klika?

Amelia Kurp
Reklamodawcy w Europie Środkowo-Wschodniej emitują w internecie ogromne ilości treści promocyjnych. Komu wyświetlają się reklamy online i kto w nie klika? Jakie wnioski może i powinna wyciągnąć z tej wiedzy cała branża reklamowa? Odpowiedzi dostarcza raport gemiusAdMonitor.

Jak zostać influencerem. Poradnik praktyczny

Szymon Frączek
Publikacja sponsorowanych wpisów, otrzymywanie darmowych produktów, dostęp do zamkniętych wydarzeń - to tylko kilka korzyści bycia influencerem. Coraz więcej influencerów decyduje się nawet porzucić pracę i rozwijać markę osobistą, ale jak to zrobić?

Reklama w e-wydaniach gazet. Czy jest skuteczna?

Emilia Klepacka
Rich media angażują odbiorców na dłużej, przez co zasadniczo wpływają na postrzeganie i odbiór reklamy. Wykorzystanie tego potencjału wciąż jednak nie jest powszechne.

Przyszłość reklamy DOOH. Trendy i prognozy na rok 2020

Diana Polska-Pękala
Medium DOOH z każdym rokiem zyskuje na wartości. Cyfrowa reklama zewnętrzna rozwija się według prognoz i powinna utrzymać w nadchodzących latach tendencję wzrostową. Co sprawia, że reklamodawcy coraz chętniej decydują się na rozpoczęcie kampanii na cyfrowych ekranach OOH? Komu reklama DOOH zawdzięcza swój sukces?

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert


gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Be Active
Be Active
Charaktery
Charaktery
Forbes
Forbes
Gala
Gala
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23