menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

28.12.2017 Marketing i PR

Produkcja filmów promocyjnych. Sposób na skuteczną reklamę

nomono.eu

Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się reklamy w formie wideo. Docierają do szerokiego grona odbiorców i wyjątkowo skutecznie potrafią zaprezentować firmę oraz jej ofertę w korzystnym świetle. Produkcja filmów promocyjnych wymaga jednak starannego przygotowania, jeśli opracowane materiały mają zrobić pożądane wrażenie na potencjalnych klientach.

artykuł sponsorowany

Produkcja filmów promocyjnych. Sposób na skuteczną reklamę

Produkcja filmów promocyjnych dla firm


Przed rozpoczęciem prac nad filmem trzeba się zastanowić, czy ma on reklamować konkretny produkt, czy może raczej jego celem będzie przede wszystkim budowanie wizerunku firmy. Należy przy tym pamiętać, że obecnie zainteresowaniem ze strony odbiorców cieszą się w dużej mierze wideo, które koncentrują się na przekazywaniu emocji, zamiast skupiać się wyłącznie na ofercie danej marki.

Niezbędne jest też określenie grupy odbiorców, do których ma być kierowany przekaz. Produkcja filmów promocyjnych okaże się opłacalnym rozwiązaniem tylko wtedy, gdy materiał będzie przygotowany z myślą o potencjalnych klientach, ich upodobaniach oraz wartościach. Przykładowo, kiedy grupą docelową jest młodzież, należy wziąć pod uwagę trendy ze świata ludzi młodych, język jakim się posługują i ich zwyczaje. Wtedy też można poeksperymentować z formą i zdecydować się na bardziej oryginalne sposoby montażu oraz efekty specjalne.

Przy planowaniu produkcji filmów promocyjnych, nie bez znaczenia jest również kanał dystrybucji. Ma on niemały wpływ na ostateczną formę reklamy. Materiały filmowe mogą być zamieszczane w wielu miejscach, np. na stronie internetowej firmy oraz na jej profilach w mediach społecznościowych. Warto się na to decydować, ponieważ jeśli wideo będzie interesujące i spodoba się internautom, będą go komentować i udostępniać innym osobom, co jeszcze zwiększy zasięg reklamy. Można też rozważyć realizację filmu, stworzonego głównie z myślą o emisji w telewizji. Duży wybór kanałów dystrybucji sprawia, że przekaz marki może trafiać do szerokiej liczby odbiorców i tym samym, zwiększać jej rozpoznawalność.

Skuteczność reklamy a wybór studia filmowego


Liczba firm, które decydują się na produkcję filmów promocyjnych ciągle wzrasta, dlatego też ważne jest stworzenie takiego wideo, które będzie się wyróżniać na tle konkurencji. W tym celu warto rozpocząć współpracę z profesjonalnym studiem, które kompleksowo zajmie się produkcją filmu, biorąc przy tym pod uwagę aktualne trendy w reklamie. Przed podjęciem decyzji o wyborze firmy, najlepiej zobaczyć jej portfolio i przekonać się, jak wyglądają jej wcześniejsze realizacje. Należy przy tym zwrócić szczególną uwagę na ich jakość. Ciekawe projekty można obejrzeć, np. na stronie: https://www.nomono.eu/portfolio/produkcja-filmow-promocyjnych. Dobrym pomysłem jest też sprawdzenie, jakie opinie na temat studia można znaleźć w internecie.

Produkcja filmów promocyjnych może się okazać niezwykle korzystnym rozwiązaniem, który przyczyni się do zwiększenia zainteresowania marką i pomoże budować jej pozytywny wizerunek. Warto się o tym przekonać i wziąć pod uwagę tę formę reklamy podczas planowania strategii marketingowej dla swojej firmy.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Widoczność reklam w polskim internecie. 30 miliardów emisji w miesiąc

Gemius
We wrześniu polskim internautom korzystającym z komputerów osobistych i laptopów wyemitowano ponad 30 mld reklam – to średnio 1,3 tys. na jednego użytkownika sieci. 52 proc. tych kreacji zostało wyświetlonych w polu widzenia internauty i były tam widoczne przez średnio 11 sekund.

W jaki sposób wpłynąć na pozytywny wizerunek własnej firmy?

Consulting`n more
Dbanie o dobry wizerunek firmy jest jednym z kluczowych zadań, jakie powinniśmy stawiać przed sobą, gdy decydujemy się wkroczyć na rynek. Dobrze, by nasi potencjalni klienci nie tylko rozpoznawali nasze logo, ale by nasza marka budziła w nich pozytywne skojarzenia, jak np. najwyższa jakość, profesjonalizm, terminowość. [artykuł sponsorowany]

Storytelling. Angażująca opowieść wykorzystywana w marketingu

Krzysztof Kłosiński
Storytelling pojawia się w przekazach reklamowych, jest obecny zarówno na stronach internetowych, w mediach społecznościowych, a także w email marketingu. Większe firmy tworzą spoty reklamowe, które czasami przybierają formę mini serialu, śledzonego przez tysiące ludzi. I co najważniejsze - to działa!

Marketing i Public Relations. Nowy dział w Reporterzy.info [LINK]

Reporterzy.info
Ze względu na rosnącą liczbę raportów, analiz, badań i opinii dotyczących rynku reklamowego, Reporterzy.info uruchamiają dedykowaną sekcję poświęconą tematyce marketingu, reklamy i public relations. Znajdziecie w niej wszystkie dotąd opublikowane materiały na te tematy. Tutaj też trafiać będą kolejne publikacje.

Product placement. Element przemyślanej strategii marketingowej

Karolina Rutkowska
Napis „Audycja zawierała lokowanie produktu” jest już nieodłącznym elementem każdego odcinka twojego ulubionego serialu. Jak się jednak okazuje, wielu odbiorców nawet nie jest świadomych lokowania produktu. To wszystko dlatego, że product placement działa na podświadomość, a tym samym daje rewelacyjne efekty sprzedażowe.

5 błędów w komunikacji marek B2B

Barbara Trepka
Największym błędem w komunikacji jest jej brak. Marki są jednak coraz bardziej świadome, jak bardzo jest ważna i podejmują próby komunikowania się z odbiorcami. Czy robią to wystarczająco dobrze? Poznaj 5 najczęstszych błędów, które występują w komunikacji marek z sektora B2B.

Mobile gaming konkuruje z Tik Tokiem. Marketing dla pokolenia Z

Paulina Kunicka
Ostatnie kontrowersje wokół Tik Toka związane z naruszaniem prywatności i blokowaniem tej aplikacji przez Indie, Hong Kong czy może niebawem USA – pozwalają zakładać nadchodzące zmiany w lokowaniu budżetów reklamowych, kierowanych na generację Z, czyli pokolenia "post millenials"

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22