21.02.2018 Prawo w mediach
Czym wyróżnia się dobra kancelaria adwokacka?
przebindowski.com.pl
W dzisiejszych czasach coraz częściej korzystamy z usług prawniczych. Niezależnie od tego, czy wymaga tego sytuacja życiowa, chcemy uzyskać lepsze efekty swoich działań, czy próbujemy dojść swoich praw, pomoc rozmaitych specjalistów w dziedzinie prawa, może nam znacznie ułatwić wiele spraw. Dlatego też przedstawiamy kilka rzeczy, którymi kancelaria adwokacka powinna zwrócić Waszą uwagę.
fot. Kancelaria adwokacka Macieja Przebindowskiego
Renoma
Potocznie mówi się, że o dobrym prawniku usłyszy się ma mieście. W tym stwierdzeniu jest sporo prawdy, gdyż dobra reputacja często wyprzedza prawnika. Naturalną koleją rzeczy ludzie opowiadają o tym, w jaki sposób dany prawnik im pomógł, a inni przekazują tę informację w rozmowach z innymi. Po jakimś czasie o sprawie wie spore grono osób, a reputacja danego prawnika wzrasta. Kancelaria adwokacka pracuje na pozytywną opinię w identyczny sposób, z tą różnicą, że w kancelarii może, choć nie musi pracować więcej niż jeden prawnik. Wynika z tego, że rzetelna praca i wysoka skuteczność zwraca się nie tylko w kwestiach finansowych, lecz także w procesie kreowania wizerunku, który z kolei przyciąga coraz większe rzesze klientów.
Zakres działań
Jak powszechnie wiadomo, jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Nie inaczej jest w przypadku świadczenia usług prawniczych. Dobra kancelaria adwokacka będzie zatrudniała specjalistów z różnych dziedzin lub prowadziła zadania w pewnym zakresie. Jeżeli kancelaria zapewnia, że zajmie się każdą sprawą, to możemy się spodziewać, że z pewnością odbije się to na jakości wykonania usługi. Poza tym, jeżeli zauważymy tendencję do zbierania wszystkich spraw jak leci, to warto zastanowić się nad powodami. Równie dobrze może to być duża sprawność w prowadzeniu różnych spraw, co słaba sytuacja firmy, która w desperacki sposób próbuje odbić się od dna.
Cennik
Usługi prawnicze mają swoją cenę. Jest to efekt wieloletnich przygotowań i stałego praktykowania zawodu, a także wysokiej odpowiedzialności za swoją pracę. W naszym kraju zawsze szuka się oszczędności, jednak nie można zignorować faktu, że skuteczny, pewny swojej wiedzy i umiejętności prawnik zawsze będzie się cenił. Kancelaria adwokacka, która oferuje swoje usługi po kosztach, może stwarzać wrażenie nieskutecznej i niegodnej zaufania. Z drugiej strony może być to spowodowane chęcią pozyskania większej liczby klientów. Warto jednak zawsze mieć na uwadze początek tego akapitu – dobry prawnik ceni swój czas i doświadczenie.
Artykuł powstał dzięki informacjom ze strony www.przebindowski.com.pl.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Prawo w mediach:
Prawo wkrótce będzie tworzyć nam AI. Prognozy eksperta PIE [ROZMOWA]
Mira Suchodolska
– Zanim algorytmy zaczną wydawać wyroki, pewnie jeszcze minie trochę czasu, ale już wkrótce AI będzie pomagała tworzyć uzasadnienia do decyzji sądowych i uczestniczyć w procesie tworzenia aktów prawnych – przewiduje Ignacy Święcicki, kierownik Zespołu Gospodarki Cyfrowej w Polskim Instytucie Ekonomicznym.
Jak rządy w Azji Południowej manipulują mediami. Raport IFJ
Krzysztof Fiedorek
Azja Południowa zmaga się z ogromnymi wyzwaniami w utrzymaniu demokracji i wolności prasy. Najnowszy raport Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy (IFJ), „Artificial Independence: The Fight To Save Media and Democracy”, przedstawia rosnące zagrożenia dla dziennikarzy, którzy mierzą się z przemocą, presją finansową i cenzurą
Influencer i podatki. Jaki podatek od umowy barterowej?
Mikołaj Gendaszyk
Influencer otrzymuje produkty lub usługi w zamian za promocję, recenzję lub innego rodzaju działania marketingowe. Barter polega więc na wymianie usług lub towarów bez bezpośredniego przepływu pieniędzy. Rodzi się zatem wątpliwość, w jaki sposób umowy barterowe powinny być rozliczane pod kątem fiskusa.
Podobne artykuły:
Konta biznesowe na Facebooku i Instagramie na celowniku oszustów
Piotr Rozmiarek
Od początku kwietnia badacze z Bitdefender Antispam Lab wykrywają nową falę wiadomości phishingowych wymierzonych w posiadaczy kont biznesowych Meta. Fałszywe wiadomości rzekomo pochodzące od pracowników Facebooka i Instagrama są skierowane do mieszkańców Ameryki Północnej i Europejczyków.
Zasada domniemania niewinności a media
dr Anna Malicka-Ochtera
Czy w dobie internetu, wszechobecnych kamer i podsłuchów, przecieków z postępowania przygotowawczego oraz błyskawicznego tempa przepływu informacji, podstawowa zasada procesu karnego, czyli zasada domniemania niewinności ma rację bytu? Kogo dotyczy ta zasada? Jakie jest jej znaczenie oraz czas obowiązywania?
Plagiat, autor widmo, twórczość równoległa. Formy korzystania z utworu
Paweł Kowalewicz
Każda forma korzystania z cudzej twórczości jest powszechnie i błędnie uznawana za plagiat. Takich postaci użytkowania jest o wiele więcej, co postaram się przedstawić w niniejszym tekście.
Upominki od firm - przyjmować czy nie?
Patrycja Kierzkowska
Zdania w tej kwestii są podzielone. Przyjęcie prezentu do niczego nie zobowiązuje, ale daje przekonanie, że można Cię kupić.