21.02.2018 Prawo w mediach
Czym wyróżnia się dobra kancelaria adwokacka?
przebindowski.com.pl
W dzisiejszych czasach coraz częściej korzystamy z usług prawniczych. Niezależnie od tego, czy wymaga tego sytuacja życiowa, chcemy uzyskać lepsze efekty swoich działań, czy próbujemy dojść swoich praw, pomoc rozmaitych specjalistów w dziedzinie prawa, może nam znacznie ułatwić wiele spraw. Dlatego też przedstawiamy kilka rzeczy, którymi kancelaria adwokacka powinna zwrócić Waszą uwagę.

Renoma
Potocznie mówi się, że o dobrym prawniku usłyszy się ma mieście. W tym stwierdzeniu jest sporo prawdy, gdyż dobra reputacja często wyprzedza prawnika. Naturalną koleją rzeczy ludzie opowiadają o tym, w jaki sposób dany prawnik im pomógł, a inni przekazują tę informację w rozmowach z innymi. Po jakimś czasie o sprawie wie spore grono osób, a reputacja danego prawnika wzrasta. Kancelaria adwokacka pracuje na pozytywną opinię w identyczny sposób, z tą różnicą, że w kancelarii może, choć nie musi pracować więcej niż jeden prawnik. Wynika z tego, że rzetelna praca i wysoka skuteczność zwraca się nie tylko w kwestiach finansowych, lecz także w procesie kreowania wizerunku, który z kolei przyciąga coraz większe rzesze klientów.
Zakres działań
Jak powszechnie wiadomo, jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Nie inaczej jest w przypadku świadczenia usług prawniczych. Dobra kancelaria adwokacka będzie zatrudniała specjalistów z różnych dziedzin lub prowadziła zadania w pewnym zakresie. Jeżeli kancelaria zapewnia, że zajmie się każdą sprawą, to możemy się spodziewać, że z pewnością odbije się to na jakości wykonania usługi. Poza tym, jeżeli zauważymy tendencję do zbierania wszystkich spraw jak leci, to warto zastanowić się nad powodami. Równie dobrze może to być duża sprawność w prowadzeniu różnych spraw, co słaba sytuacja firmy, która w desperacki sposób próbuje odbić się od dna.
Cennik
Usługi prawnicze mają swoją cenę. Jest to efekt wieloletnich przygotowań i stałego praktykowania zawodu, a także wysokiej odpowiedzialności za swoją pracę. W naszym kraju zawsze szuka się oszczędności, jednak nie można zignorować faktu, że skuteczny, pewny swojej wiedzy i umiejętności prawnik zawsze będzie się cenił. Kancelaria adwokacka, która oferuje swoje usługi po kosztach, może stwarzać wrażenie nieskutecznej i niegodnej zaufania. Z drugiej strony może być to spowodowane chęcią pozyskania większej liczby klientów. Warto jednak zawsze mieć na uwadze początek tego akapitu – dobry prawnik ceni swój czas i doświadczenie.
Artykuł powstał dzięki informacjom ze strony www.przebindowski.com.pl.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Prawo w mediach:
Phishing w branży kryptowalut. Fałszywe rekrutacje kradną dane
Piotr Rozmiarek
Badacze zajmujący się bezpieczeństwem wykryli kampanię socjotechniczną, wymierzoną w osoby poszukujące pracy w branży Web3. Atak ma na celu zorganizowanie fałszywych rozmów kwalifikacyjnych za pośrednictwem aplikacji do spotkań, która instaluje złośliwe oprogramowanie kradnące informacje.
Legal Design. Prawnicze teksty ludzkim głosem brzmią coraz wyraźniej
Sonia Stępień
Legal design jako metoda oraz - szerzej - filozofia - skupia się na rozwiązaniach przyjaznych człowiekowi. Odbiorca będący na końcu łańcucha procesu prawnego dostaje do ręki umowy, regulaminy i pisma, których często nie rozumie. Legal design chce to zmienić. I zmienia coraz skuteczniej.
Pozwy SLAPP w Europie. Jak ucisza się dziennikarzy i aktywistów
Krzysztof Fiedorek
W Europie rośnie liczba strategicznych pozwów, które mają na celu zastraszenie dziennikarzy, aktywistów i organizacji społeczeństwa obywatelskiego. Jak wynika z raportu CASE SLAPPs Report 2024, w latach 2010–2023 zidentyfikowano aż 1049 takich przypadków. Najwięcej - w Polsce.
Podobne artykuły:
Największe grzechy polskich mediów według Rady Etyki Mediów
Money.pl
Manipulacja faktami i podkręcanie informacji, amatorska lustracja, odmowa publikacji sprostowań, a także załatwianie prywatnych porachunków właścicieli.
Ochrona sygnalistów. Ważne zmiany w prawie już obowiązują
Karolina Siudyła
Wprowadzone zmiany w przepisach prawa pracy są wynikiem implementacji unijnej dyrektywy o ochronie sygnalistów. Nakładają nowe obowiązki na przedsiębiorstwa. Ustawa o ochronie sygnalistów obowiązuje przedsiębiorców od 25 września 2024 roku.
Dlaczego ludzie szerzą dezinformację? Wyniki badań DigiPatch
Ewelina Krajczyńska-Wujec
Osoby silnie motywowane potrzebą władzy częściej udostępniają posty w mediach społecznościowych, w tym dezinformację. Sama władza, podobnie jak potrzeba zdobycia prestiżu i uznania, nie wiąże się z częstotliwością rozpowszechniania fałszywych informacji - wynika z badań z udziałem prof. Małgorzaty Kossowskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ministerialna sieć dezinformacji
Tomasz Bonek, Bartosz Chochołowski, Money.pl
Strony internetowe ministerstw często zawierają nieaktualne dane. Trudno się po nich poruszać, a w dodatku z reguły informacje napisane są hermetycznym, urzędniczym żargonem.