21.02.2018 Prawo w mediach
Czym wyróżnia się dobra kancelaria adwokacka?
przebindowski.com.pl

Renoma
Potocznie mówi się, że o dobrym prawniku usłyszy się ma mieście. W tym stwierdzeniu jest sporo prawdy, gdyż dobra reputacja często wyprzedza prawnika. Naturalną koleją rzeczy ludzie opowiadają o tym, w jaki sposób dany prawnik im pomógł, a inni przekazują tę informację w rozmowach z innymi. Po jakimś czasie o sprawie wie spore grono osób, a reputacja danego prawnika wzrasta. Kancelaria adwokacka pracuje na pozytywną opinię w identyczny sposób, z tą różnicą, że w kancelarii może, choć nie musi pracować więcej niż jeden prawnik. Wynika z tego, że rzetelna praca i wysoka skuteczność zwraca się nie tylko w kwestiach finansowych, lecz także w procesie kreowania wizerunku, który z kolei przyciąga coraz większe rzesze klientów.
Zakres działań
Jak powszechnie wiadomo, jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Nie inaczej jest w przypadku świadczenia usług prawniczych. Dobra kancelaria adwokacka będzie zatrudniała specjalistów z różnych dziedzin lub prowadziła zadania w pewnym zakresie. Jeżeli kancelaria zapewnia, że zajmie się każdą sprawą, to możemy się spodziewać, że z pewnością odbije się to na jakości wykonania usługi. Poza tym, jeżeli zauważymy tendencję do zbierania wszystkich spraw jak leci, to warto zastanowić się nad powodami. Równie dobrze może to być duża sprawność w prowadzeniu różnych spraw, co słaba sytuacja firmy, która w desperacki sposób próbuje odbić się od dna.
Cennik
Usługi prawnicze mają swoją cenę. Jest to efekt wieloletnich przygotowań i stałego praktykowania zawodu, a także wysokiej odpowiedzialności za swoją pracę. W naszym kraju zawsze szuka się oszczędności, jednak nie można zignorować faktu, że skuteczny, pewny swojej wiedzy i umiejętności prawnik zawsze będzie się cenił. Kancelaria adwokacka, która oferuje swoje usługi po kosztach, może stwarzać wrażenie nieskutecznej i niegodnej zaufania. Z drugiej strony może być to spowodowane chęcią pozyskania większej liczby klientów. Warto jednak zawsze mieć na uwadze początek tego akapitu – dobry prawnik ceni swój czas i doświadczenie.
Artykuł powstał dzięki informacjom ze strony www.przebindowski.com.pl.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Prawo w mediach:
Prawo w marketingu. Nowe regulacje dla branży
Agnieszka Gilewska
W 2025 roku branża marketingowa staje przed wyzwaniem dostosowania strategii do coraz bardziej rygorystycznych regulacji dotyczących ochrony prywatności użytkowników, transparentności i wykorzystania sztucznej inteligencji. Jak się przygotować?
Zatrucie SEO. Hakerzy wykorzystują wyszukiwarki do ataków na firmy
Piotr Rozmiarek
Wyszukiwarki pomagają nam szybko znaleźć informacje, ale mogą być również wykorzystywane przez cyberprzestępców. Zatruwanie SEO to taktyka, w której atakujący manipulują rankingami wyszukiwarek, aby umieścić szkodliwe witryny na szczycie wyników wyszukiwania.
Phishing w branży kryptowalut. Fałszywe rekrutacje kradną dane
Piotr Rozmiarek
Badacze zajmujący się bezpieczeństwem wykryli kampanię socjotechniczną, wymierzoną w osoby poszukujące pracy w branży Web3. Atak ma na celu zorganizowanie fałszywych rozmów kwalifikacyjnych za pośrednictwem aplikacji do spotkań, która instaluje złośliwe oprogramowanie kradnące informacje.
Podobne artykuły:
Największe grzechy polskich mediów według Rady Etyki Mediów
Money.pl
Manipulacja faktami i podkręcanie informacji, amatorska lustracja, odmowa publikacji sprostowań, a także załatwianie prywatnych porachunków właścicieli.
Prawo do zapomnienia. Wydawcy będą usuwać artykuły z archiwum
PAP MediaRoom, Prawo.pl
Konieczność anonimizacji lub usunięcia artykułu gazetowego, który znalazł się w internetowym archiwum gazety i był w związku z tym stale dostępny, realizuje prawo bohatera artykułu do zapomnienia i nie narusza dziennikarskiej wolności wypowiedzi wydawcy - uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka w wyroku z 25 listopada 2021.
Czy dziennikarz ma godność?
Witold Filipowicz
Sąd chyba uważa, że dziennikarz nie ma, a może nie powinien mieć godności. Tak można byłoby sądzić po wydanym w dniu 19 lipca 2007 r. postanowieniu na rozprawie przed sądem rejonowym w Warszawie.
Prawo prasowe. Tekst ustawy
Kancelaria Sejmu RP
Ustawa Prawo Prasowe z dnia 28 stycznia 1984 roku z późniejszymi zmianami. Tekst ujednolicony.