14.05.2018 Marketing i PR
Jak wygenerować ruch na stronie internetowej
Krzysztof Kłosiński, Conture
Wysoki ruch w naszej witrynie to podstawa jej sprawnego funkcjonowania. Sprawia on, że potencjalni klienci mają możliwość zapoznania się z naszą ofertą. Ponadto jest on jednym z głównych elementów, które wyszukiwarka Google bierze pod uwagę w trakcie ustalania pozycji naszej strony w wynikach wyszukiwania.

Media społecznościowe
Jednym z kanałów, który pomoże w generowaniu ruchu są media społecznościowe. Jeżeli stworzymy profil marki i zadbamy o regularną publikację treści, będziemy w stanie stworzyć całkiem sporą społeczność. Jak zebranych fanów przekierować na naszą stronę? Najlepszym sposobem jest linkowanie treści pojawiającej się na witrynie.
Tym samym każdy, kto będzie miał ochotę się z nią zapoznać, odwiedzi naszą stronę. Ponadto marki, które są właścicielami sklepów internetowych, wykorzystują social media do informowania o specjalnych promocjach, przeznaczonych tylko dla obserwatorów ich profilu. W ten sposób, chcąc skorzystać z rabatów, przeniosą się oni na naszą witrynę i wygenerują ruch.
Blog firmowy
To kolejny ważny element naszej układanki, który może pomóc w zwiększeniu ruchu na naszej stronie. Jeśli wypełnimy naszego bloga ciekawymi i wartościowymi tekstami, możemy być pewni, że przyciągną one wielu odbiorców. Osoby, które już trafią do naszych tekstów, będzie można zachęcić do pozostania na stronie i skierować je np. do sklepu internetowego lub newslettera. Jeśli chcemy, żeby blog był odpowiednio widoczny w sieci, musimy zadbać o kwestię jego pozycjonowania. Podejmując właściwe działania SEO i wykorzystując odpowiednie słowa kluczowe, sprawimy, że nasze teksty pojawią się wysoko w wynikach wyszukiwania. Pamiętajmy, aby frazy, które wybierzemy, realnie odpowiadały na potrzeby i problemy użytkowników.
Linkowanie
Warto zadbać o wartościowe linki kierujące do naszego serwisu. W tym celu możemy współpracować z serwisami czy blogami powiązanymi tematycznie z naszą witryną. W ten sposób wygenerujemy spory ruch, jednocześnie pozytywnie wpływając na pozycjonowanie. Pamiętajmy, że istotna jest siła serwisu, z którego linkujemy: jego wysoka pozycja zdecydowanie przełoży się na jakość linkowania, dlatego unikajmy niepotrzebnego spamu linkami.
Warto pamiętać o tym, że linkować można nie tylko z wewnętrznych serwisów. Linkowanie wewnętrzne to pozyskiwanie linków z artykułów opublikowanych na tej samej stronie. Tego typu linki również mogą poprawić pozycje naszej strony. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest poprawa wygody użytkownika i szansa na przedłużenie jego wizyty na naszej stronie.
Optymalizacja SEO i wysoka jakość contentu
Wspominaliśmy o optymalizacji SEO pod kątem bloga firmowego. Warto jednak zająć się tym w obrębie całego serwisu. Pamiętajmy o podstawowych zasadach, które wpływają na wysoką pozycję w wyszukiwarce: odpowiednie słowa kluczowe, wykorzystywanie nagłówków H1, H2, H3 czy używanie atrybutów alt. Nie zapominajmy o skłonności Google do promowania treści wysokiej jakości.
Czas zapomnieć o tekstach-zapychaczach i postawić na wartościowy content: artykuły, infografiki, filmy czy podcasty z pewnością przysłużą się pozycjonowaniu i jednocześnie zaciekawią odbiorców. Pamiętajmy o SEO nawet w takich miejscach jak sklep internetowy: skuteczny opis produktu poza pozytywnym wpływem na klienta, poprawi nasze wyniki w wyszukiwarce, a tym samym przyczyni się do zwiększonego ruchu.
Płatne rozwiązania
Na sam koniec warto wspomnieć o rozwiązaniach płatnych. Narzędzia takie jak Google Adwords, Facebook Ads, a także wykupienie linków czy artykułów sponsorowanych na innych witrynach, mogą przynieść znaczny zastrzyk dodatkowego ruchu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zrezygnować z wcześniejszych działań. Są one podstawą, która może zostać ewentualnie usprawniona za pomocą wykupienia reklamy. Nie zapominajmy o tym, gdyż w przeciwnym wypadku pozyskamy co najwyżej pusty ruch, który momentalnie odbije się od naszej strony i nie przyniesie nam żadnych korzyści.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
9 istotnych faktów na temat Public Relations
Barbara Trepka
Najważniejsze wnioski po drugiej edycji Konferencji "Włącz się na PR", zorganizowanej przez Stowarzyszenie PRON. Wykorzystanie mediów społecznościowych i Youtube. Sposoby dotarcia do pokolenia Z.
Transmisje live na Facebooku. Relacja na żywo angażuje najlepiej
Magdalena Gronert
Wideo online stanowi idealny sposób na przyciągnięcie uwagi widza. Jest o co walczyć, gdyż ludzki mózg zapamiętuje ponad 50 procent z tego co jednocześnie widzi i słyszy. Tylko jak osiągnąć zamierzony efekt?
Jak wypromować się na małym ekranie?
MEC
Dotarcie do docelowej grupy klientów z wybraną marką czy też konkretnym produktem w zależności od przypadku może okazać się w praktyce dość trudnym zdaniem. Czy warto w takim układzie oszczędzać na kampanii, czy może lepiej powierzyć ją od razu najlepszym w swoim fachu?
[artykuł sponsorowany]
Real time marketing. Możliwości i efekty kampanii "tu i teraz"
Diana Polska
Reklamy outdoor mogą towarzyszyć odbiorcom zawsze w odpowiednim miejscu i odpowiednim czasie. Pod warunkiem, że są dobrze użyte. Oto przykłady, jak wykorzystać je optymalnie.
Reklama w podświadomości. Product placement po polsku
PMR Research
Niemal połowa osób oglądających telewizję spotkała się z oznaczeniem „audycja zawierała lokowanie produktu”, ale tylko jedna trzecia z nich deklaruje, że wie co to oznacza.
Jak napisać dobrą informację prasową? Od struktury po treści
Krzysztof Janik
W sieci każdego dnia pojawia się wiele nowych treści tego typu, choć większość z nich nie wzbudza większego zainteresowania. Nierzadko powodem jest słaba wartość merytoryczna lub nieodpowiednia konstrukcja.
Komunikacja, marketing, reklama i nowe trendy w agencjach
Newseria
Wzrost liczby osób pracujących w informacji i komunikacji na przestrzeni lat 2020–2021 wyniósł blisko 8%. Przetasowania pandemiczne z pewnością odcisnęły na tym swoje piętno. Zmienia się rynek pracy, branża, ale też oczekiwania klientów. Jak odpowiadają na to agencje?