14.05.2018 Marketing i PR
Jak wygenerować ruch na stronie internetowej
Krzysztof Kłosiński, Conture
Wysoki ruch w naszej witrynie to podstawa jej sprawnego funkcjonowania. Sprawia on, że potencjalni klienci mają możliwość zapoznania się z naszą ofertą. Ponadto jest on jednym z głównych elementów, które wyszukiwarka Google bierze pod uwagę w trakcie ustalania pozycji naszej strony w wynikach wyszukiwania.
Media społecznościowe
Jednym z kanałów, który pomoże w generowaniu ruchu są media społecznościowe. Jeżeli stworzymy profil marki i zadbamy o regularną publikację treści, będziemy w stanie stworzyć całkiem sporą społeczność. Jak zebranych fanów przekierować na naszą stronę? Najlepszym sposobem jest linkowanie treści pojawiającej się na witrynie.
Tym samym każdy, kto będzie miał ochotę się z nią zapoznać, odwiedzi naszą stronę. Ponadto marki, które są właścicielami sklepów internetowych, wykorzystują social media do informowania o specjalnych promocjach, przeznaczonych tylko dla obserwatorów ich profilu. W ten sposób, chcąc skorzystać z rabatów, przeniosą się oni na naszą witrynę i wygenerują ruch.
Blog firmowy
To kolejny ważny element naszej układanki, który może pomóc w zwiększeniu ruchu na naszej stronie. Jeśli wypełnimy naszego bloga ciekawymi i wartościowymi tekstami, możemy być pewni, że przyciągną one wielu odbiorców. Osoby, które już trafią do naszych tekstów, będzie można zachęcić do pozostania na stronie i skierować je np. do sklepu internetowego lub newslettera. Jeśli chcemy, żeby blog był odpowiednio widoczny w sieci, musimy zadbać o kwestię jego pozycjonowania. Podejmując właściwe działania SEO i wykorzystując odpowiednie słowa kluczowe, sprawimy, że nasze teksty pojawią się wysoko w wynikach wyszukiwania. Pamiętajmy, aby frazy, które wybierzemy, realnie odpowiadały na potrzeby i problemy użytkowników.
Linkowanie
Warto zadbać o wartościowe linki kierujące do naszego serwisu. W tym celu możemy współpracować z serwisami czy blogami powiązanymi tematycznie z naszą witryną. W ten sposób wygenerujemy spory ruch, jednocześnie pozytywnie wpływając na pozycjonowanie. Pamiętajmy, że istotna jest siła serwisu, z którego linkujemy: jego wysoka pozycja zdecydowanie przełoży się na jakość linkowania, dlatego unikajmy niepotrzebnego spamu linkami.
Warto pamiętać o tym, że linkować można nie tylko z wewnętrznych serwisów. Linkowanie wewnętrzne to pozyskiwanie linków z artykułów opublikowanych na tej samej stronie. Tego typu linki również mogą poprawić pozycje naszej strony. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest poprawa wygody użytkownika i szansa na przedłużenie jego wizyty na naszej stronie.
Optymalizacja SEO i wysoka jakość contentu
Wspominaliśmy o optymalizacji SEO pod kątem bloga firmowego. Warto jednak zająć się tym w obrębie całego serwisu. Pamiętajmy o podstawowych zasadach, które wpływają na wysoką pozycję w wyszukiwarce: odpowiednie słowa kluczowe, wykorzystywanie nagłówków H1, H2, H3 czy używanie atrybutów alt. Nie zapominajmy o skłonności Google do promowania treści wysokiej jakości.
Czas zapomnieć o tekstach-zapychaczach i postawić na wartościowy content: artykuły, infografiki, filmy czy podcasty z pewnością przysłużą się pozycjonowaniu i jednocześnie zaciekawią odbiorców. Pamiętajmy o SEO nawet w takich miejscach jak sklep internetowy: skuteczny opis produktu poza pozytywnym wpływem na klienta, poprawi nasze wyniki w wyszukiwarce, a tym samym przyczyni się do zwiększonego ruchu.
Płatne rozwiązania
Na sam koniec warto wspomnieć o rozwiązaniach płatnych. Narzędzia takie jak Google Adwords, Facebook Ads, a także wykupienie linków czy artykułów sponsorowanych na innych witrynach, mogą przynieść znaczny zastrzyk dodatkowego ruchu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy zrezygnować z wcześniejszych działań. Są one podstawą, która może zostać ewentualnie usprawniona za pomocą wykupienia reklamy. Nie zapominajmy o tym, gdyż w przeciwnym wypadku pozyskamy co najwyżej pusty ruch, który momentalnie odbije się od naszej strony i nie przyniesie nam żadnych korzyści.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Analiza predykcyjna i marketing. Klient jeszcze nie wie, reklama już tak
Krzysztof Fiedorek
Sztuczna inteligencja zmienia zasady gry w marketingu. Przewidywanie zachowań klientów przez zaawansowane algorytmy AI i podejmowanie decyzji opartych na danych to już teraźniejszość. Raport „The State of AI”, opublikowany przez McKinsey pokazuje, jaki będzie to miało wpływ na cały rynek reklamy i marketingu.
Co zrobić, kiedy dziecko kłamie? Porady pedagoga
patronat Reporterzy.info
Zdarza się, że maluch wymyśla niestworzone historie, a ty nie wiesz jak zareagować? Twoje dziecko opowiada koleżankom i kolegom, że zwiedziliście cały świat, a wasz pies mówi ludzkim głosem? Pedagog radzi, jak się zachować się w takich sytuacjach i jak uniknąć ich w przyszłości. Tygodnik Reporterzy.info jest patronem medialnym cyklu #MAMYNATORADĘ.
Co to jest strategia marketingowa? Definicja, elementy i cele
Mateusz Wrzesiński
Co dokładnie oznacza strategia marketingowa? Jakie są jej elementy i jak można ją efektywnie wdrożyć? W tym artykule odpowiemy na te pytania, omawiając szczegółowo wszystkie kluczowe aspekty strategii marketingowej, które pomagają firmom budować wartość, zdobywać klientów i rozwijać swoją działalność.
Podobne artykuły:
Jak skutecznie przeprowadzić kampanię mobilną
Aneta Świderska
Według raportu Digital in 2017: Global Overview, 46% populacji na świecie łączy się z internetem za pomocą smartfonów. W Polsce aż 74% mieszkańców korzysta z Internetu mobilnego. Takie statystyki są dowodem na to, że mobile ma ogromny potencjał marketingowy.
Wirtualne ciężarówki dały sygnał do startu kampanii Złota Wstążka
BARD
Trzy tysiące widzów przez dwa dni. Wyzwanie przejechania ciężarówką wokół Europy i gigantyczny Konwój Charytatywny z Wrocławia do Calais. Społeczność graczy Euro Truck Simulator 2 w ostatni weekend sierpnia ruszyła z pomocą małym pacjentom kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Partnerem wydarzenia był tygodnik Reporterzy.info.
Wiarygodne kontra fałszywe recenzje w internecie. Badanie TrustMate
Marek Jaworowski
Tylko 3% klientów pisze recenzje i wystawia oceny w internecie z własnej inicjatywy. Co gorsza, są to zazwyczaj bardzo krótkie i powtarzające się opinie, zawierające zaledwie 20 znaków, których większość brzmi "wszystko ok, polecam". Dodatkowym problemem jest zalew internetu fałszywymi opiniami.
Outreach Marketing. Tajna broń marketera i SEO-wca
Pamela Tomicka
Budowanie widoczności w sieci to wyzwanie, nawet przy szerokim wachlarzu możliwości, jakie daje współczesny marketing. Co zrobić, gdy dotychczas stosowane praktyki nie przynoszą zadowalających efektów? Rozwiązaniem może okazać się outreach, czyli metoda aktywnego pozyskiwania linków.