3.07.2018 Marketing i PR
W jaki sposób wpłynąć na pozytywny wizerunek własnej firmy?
Consulting`n more
Jedną z kluczowych kwestii przy prowadzeniu działalności gospodarczej jest marka i jej rozpoznawalność. Dbanie o dobry wizerunek firmy jest jednym z kluczowych zadań, jakie powinniśmy stawiać przed sobą, gdy decydujemy się wkroczyć na rynek. Dobrze, by nasi potencjalni klienci nie tylko rozpoznawali nasze logo, ale by nasza marka budziła w nich pozytywne skojarzenia, jak np. najwyższa jakość, profesjonalizm, terminowość. W jaki sposób można skutecznie wpływać na pozytywny wizerunek własnej firmy?

Identyfikacja wizualna
Jeśli prowadzisz działalność już od wielu lat (gdyż wtedy nie przywiązywano do tego większego znaczenia) albo dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki, być może nie posiadasz jeszcze profesjonalnego logo, znaku Twojej marki, który będzie rozpoznawalny przez potencjalnych klientów i pomoże budować pozytywny wizerunek firmy. W dzisiejszym świecie jest to właściwie nieodzowny element budowania własnej pozycji na rynku. Warto zainwestować w odpowiednie logo, wyróżniające firmę z szeregu innych przedsiębiorstw.
Obecność w mediach społecznościowych
W dzisiejszym świecie jest to właściwie rzecz nieodzowna, jeśli prowadzimy działalność gospodarczą. W mediach społecznościowych budujemy wizerunek swojej marki, staramy się dotrzeć do nowych, potencjalnych klientów i sprawiamy, że nasza firma staje się coraz bardziej zauważalna. Platformy społecznościowe powinny również służyć nam do budowania długotrwałych więzi z naszymi klientami, którzy tym chętniej będą do nas wracać i korzystać z naszej oferty.
- Dbaj o jakość
Choć głównym celem przedsiębiorstwa powinna być dochodowość, warto postawić na jakość towarów czy świadczonych usług. Zadowoleni klienci to największy potencjał w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Jeśli nie mają uwag, co do jakości i obsługi w naszym przedsiębiorstwie, staną się lojalnymi partnerami w budowaniu wizerunku marki. Z własnej woli będą polecać ją innym osobom i będą przekazywać pozytywną opinię na temat naszej działalności. - Bądź obecny
Budowanie wizerunku marki to również duża aktywność w różnych obszarach życia społecznego. Patronat nad jakimś wydarzeniem albo działalność charytatywna naszego przedsiębiorstwa zostanie na pewno dostrzeżona i doceniona w przestrzeni publicznej. Warto zadbać o to, by choćby od czasu do czasu wziąć udział w tego rodzaju wydarzeniu. - Pogłębiaj wiedzę
Budowanie pozytywnej marki wymaga stałego aktualizowania wiedzy. Warto czytać na ten temat albo np. brać udział w konferencjach PR w Warszawie. Możemy również poszukać blogów marketingowych, które prowadzą specjaliści public relations z Warszawy. Ich podpowiedzi mogą być bardzo pomocne przy budowaniu dobrego wizerunku firmy.
Pomoc profesjonalistów
Kiedy nie wiemy, jak promować własną markę lub chcemy dowiedzieć się, co możemy poprawić, możemy skorzystać z agencji public relations w Warszawie, jak np. Consulting`n more. Profesjonalna konsultacja pozwoli nam na zwiększenie efektywności naszych działań marketingowych. Specjaliści public relations z Warszawy, którzy posiadają duże doświadczenie we współpracy z największymi firmami krajowymi i międzynarodowymi, na pewno będą wiedzieli, co zrobić, by zwiększyć efektywność naszych działań promocyjnych.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Czym jest social commerce i social selling?
Bartosz Tomczyk
Oba hasła są na tyle zbliżone, że często traktuje się je synonimicznie, jednak social commerce jest niezaprzeczalnie pojęciem szerszym. Esencją takiego podejścia jest wykorzystanie kanałów społecznościowych do transakcji internetowych.
Marketing Web3. Nadchodzi koniec monopolu GAFA
Urszula Kostrzewa
Według większości definicji, Web3 jest trendem, który dzięki wykorzystaniu technologii blockchain i związanej z nią decentralizacją, pozwoli czerpać korzyści autorom treści zamiast tylko jej dystrybutorom. Web3 ma też być przyczynkiem do demonopolizacji sieci i końca skrajnej dominacji wielkich firm technologicznych.
Telewizja daje mały wybór. W sieci o sukcesie filmu decyduje 8 sekund
Katarzyna Sadło
Kluczem do sukcesu na rynku wideo jest storytelling, bo tylko 5 proc. widzów pamięta statystyki, za to aż 65 proc. historię. Co zrobić, by zainteresować widzów w czasach, kiedy co sekundę powstaje 211 milionów filmów? Odpowiedzi szukali uczestnicy festiwalu komunikacji interaktywnej Filmteractive.
VoD przyszłością cyfrowej reklamy
Mariusz Maksymiuk
Od początku późnych lat 20. telewizja przeszła wiele transformacji: nadejście koloru, dźwięku i tę największą – Internetu. To właśnie Internet całkowicie zmienił jej format. Dziś nikt z nas nie musi siadać na kanapie o określonej porze, aby obejrzeć ulubiony serial.
Gościnne blogowanie. Czy naprawdę się opłaca?
Karolina Matyska
Publikacje gościnne możesz śmiało włączyć do swojej strategii marketingowej, a nawet podpiąć pod działania PR-owe. Blogując gościnnie, nie wydajesz ani złotówki, a jedynym kosztem, który ponosisz jest twój czas.
Transmisje live na Facebooku. Relacja na żywo angażuje najlepiej
Magdalena Gronert
Wideo online stanowi idealny sposób na przyciągnięcie uwagi widza. Jest o co walczyć, gdyż ludzki mózg zapamiętuje ponad 50 procent z tego co jednocześnie widzi i słyszy. Tylko jak osiągnąć zamierzony efekt?
Reklama suplementów diety. Jak sprzedaje się produkty udające leki
Ewa Zygadło-Kozaczuk
Różnobarwne opakowania kuszą nas cudownymi właściwościami leczniczymi, a my kupujemy je licząc na zgrabną sylwetkę, dobry sen, wspaniały humor i świetny seks. Czy wiemy jednak co kryje się za magiczną tabletką, kapsułką albo syropem? Czy mamy świadomość, że reklamowane produkty tylko udają leki?