menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Work in media. Find a job in the world of communications.

3.07.2018 Marketing i PR

W jaki sposób wpłynąć na pozytywny wizerunek własnej firmy?

Consulting`n more

Jedną z kluczowych kwestii przy prowadzeniu działalności gospodarczej jest marka i jej rozpoznawalność. Dbanie o dobry wizerunek firmy jest jednym z kluczowych zadań, jakie powinniśmy stawiać przed sobą, gdy decydujemy się wkroczyć na rynek. Dobrze, by nasi potencjalni klienci nie tylko rozpoznawali nasze logo, ale by nasza marka budziła w nich pozytywne skojarzenia, jak np. najwyższa jakość, profesjonalizm, terminowość. W jaki sposób można skutecznie wpływać na pozytywny wizerunek własnej firmy?

artykuł sponsorowany

W jaki sposób wpłynąć na pozytywny wizerunek własnej firmy?fot. consultingandmore.pl

Identyfikacja wizualna


Jeśli prowadzisz działalność już od wielu lat (gdyż wtedy nie przywiązywano do tego większego znaczenia) albo dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki, być może nie posiadasz jeszcze profesjonalnego logo, znaku Twojej marki, który będzie rozpoznawalny przez potencjalnych klientów i pomoże budować pozytywny wizerunek firmy. W dzisiejszym świecie jest to właściwie nieodzowny element budowania własnej pozycji na rynku. Warto zainwestować w odpowiednie logo, wyróżniające firmę z szeregu innych przedsiębiorstw.

Obecność w mediach społecznościowych


W dzisiejszym świecie jest to właściwie rzecz nieodzowna, jeśli prowadzimy działalność gospodarczą. W mediach społecznościowych budujemy wizerunek swojej marki, staramy się dotrzeć do nowych, potencjalnych klientów i sprawiamy, że nasza firma staje się coraz bardziej zauważalna. Platformy społecznościowe powinny również służyć nam do budowania długotrwałych więzi z naszymi klientami, którzy tym chętniej będą do nas wracać i korzystać z naszej oferty.

  • Dbaj o jakość
    Choć głównym celem przedsiębiorstwa powinna być dochodowość, warto postawić na jakość towarów czy świadczonych usług. Zadowoleni klienci to największy potencjał w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Jeśli nie mają uwag, co do jakości i obsługi w naszym przedsiębiorstwie, staną się lojalnymi partnerami w budowaniu wizerunku marki. Z własnej woli będą polecać ją innym osobom i będą przekazywać pozytywną opinię na temat naszej działalności.
  • Bądź obecny
    Budowanie wizerunku marki to również duża aktywność w różnych obszarach życia społecznego. Patronat nad jakimś wydarzeniem albo działalność charytatywna naszego przedsiębiorstwa zostanie na pewno dostrzeżona i doceniona w przestrzeni publicznej. Warto zadbać o to, by choćby od czasu do czasu wziąć udział w tego rodzaju wydarzeniu.
  • Pogłębiaj wiedzę
    Budowanie pozytywnej marki wymaga stałego aktualizowania wiedzy. Warto czytać na ten temat albo np. brać udział w konferencjach PR w Warszawie. Możemy również poszukać blogów marketingowych, które prowadzą specjaliści public relations z Warszawy. Ich podpowiedzi mogą być bardzo pomocne przy budowaniu dobrego wizerunku firmy.

Pomoc profesjonalistów


Kiedy nie wiemy, jak promować własną markę lub chcemy dowiedzieć się, co możemy poprawić, możemy skorzystać z agencji public relations w Warszawie, jak np. Consulting`n more. Profesjonalna konsultacja pozwoli nam na zwiększenie efektywności naszych działań marketingowych. Specjaliści public relations z Warszawy, którzy posiadają duże doświadczenie we współpracy z największymi firmami krajowymi i międzynarodowymi, na pewno będą wiedzieli, co zrobić, by zwiększyć efektywność naszych działań promocyjnych.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Ranking blogów w e-commerce 2024. Najlepsze SEO i content marketing

Dorota Prokopiak
Analitycy agencji Elephate przeprowadzili analizę 524 sklepów internetowych z 32 różnych branż. Celem tego raportu jest wyróżnienie sklepów online, które najbardziej efektywnie stosują strategie SEO i content marketingowe w celu rozwoju swojego biznesu poprzez blogowanie.

Reklama porównawcza. Jak ją stworzyć, by była zgodna z prawem?

Marta Maliszewska
W wielu krajach (w tym w Polsce) reklama porównawcza może stanowić czyn nieuczciwej konkurencji lub nieuczciwą praktykę rynkową, za co Prezes UOKiK może nałożyć na przedsiębiorcę karę pieniężną. Co ważne, za takie działania ukarany może być nie tylko promowany przedsiębiorca, ale także twórca reklamy, czyli np. agencja reklamowa.

Widoczność reklam w polskiej sieci rośnie. Raport Meetrics

LD
Wskaźnik Viewability reklam online w Polsce wzrósł kwartał do kwartału o 3 punkty procentowe. Dzięki temu polski rynek awansował z ostatniego miejsca europejskiej stawki na przedostatnie (z wynikiem Viewability na poziomie 53 proc), wyprzedzając Włochy.

Największe kryzysy wizerunkowe. Badanie Alert Media Communications

Marlena Garucka-Kubajek
W celu uzyskania pełnego obrazu kryzysowego pejzażu 2019 roku badanie przeprowadzono w ostatnich dniach grudnia wśród 108 starannie wyselekcjonowanych przedstawicieli branży public relations odpowiadających za komunikację w wiodących polskich firmach, instytucjach oraz organizacjach.

Zadyma na tomografii i chirurgii. Charytatywny remont błyskawiczny

patronat Reporterzy.info
Załoga Rolki Reggae Rajd i Przyjaciele kolejny raz pojawiła się w Dolnośląskim Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii, wyposażona w pędzle, farby, meble i tapety. W ciągu jednego weekendu oddziały tomografii i chirurgii zmieniły się nie do poznania.

Dobre wystąpienie na konferencji, czyli jak zaciekawić słuchaczy

WP
Organizowanie konferencji w dzisiejszych czasach stało się niezwykle popularne. Nie każdy jednak potrafi odpowiednio zaciekawić słuchaczy. Do tego potrzebna jest odpowiednia wiedza i umiejętności nabyte w trakcie praktykowania wystąpień.

Reklama w czasie pandemii. Analiza agencji Zenith

Joanna Carbol
Według estymacji agencji mediowej Zenith, opublikowanej w Zenith Advertising Expenditure Forecasts, globalne wydatki na reklamę zmniejszą się w 2020 roku o 9,1%. Dla porównania, wydatki na reklamę podczas recesji w 2009 roku spadły o 9,5%.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

Amazon Prime
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24