menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

14.08.2018 Marketing i PR

Jak pozycjonować bloga firmowego?

Agencja SEO Empressia

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm decyduje się na prowadzenie bloga firmowego, dzięki któremu przekazuje swoim aktualnym i potencjalnym klientom porady związane ze świadczonymi usługami, prezentuje nowości czy wreszcie wchodzi w interakcje z klientami. Samo prowadzenie bloga to jednak nie wszystko, żeby był on dla użytkowników wyszukiwarki Google widoczny, musi być on przede wszystkim dobrze wypozycjonowany, jak to zrobić? Sprawdź!

artykuł sponsorowany

Jak pozycjonować bloga firmowego?źródło: Agencja SEO Empressia

Pozycjonowanie bloga firmowego w Google


Pozycjonowanie bloga firmowego w wyszukiwarce Google to przede wszystkim umiejętność korzystania z dostępnych narzędzi oferowanych przez firmę Google oraz platformy blogowe, takie jak WordPress.

Specjaliści zajmujący się tą tematyką wskazują, że podstawą, jeżeli chce się znaleźć wysoko w wynikach wyszukiwania, jest posiadanie własnej domeny oraz serwera. Kolejną sprawą jest zainstalowanie wtyczek SEO, które intuicyjnie przeprowadzą nas przez proces optymalizacji strony, dzięki czemu znacznie łatwiej jest sprawić, żeby nasza strona była przyjazna użytkownikom i była postrzegana przez roboty wyszukiwarki jako warta wyświetlenia. Wtyczka do Wodpressa - Yoast SEO zadba przede wszystkim o to, jak Google będzie widział dany blog firmowy — po przejściu procesu konfiguracji w zdecydowanej większości przypadków obserwuje się zwiększoną ilość odwiedzić na blogu.

Myśląc poważnie o pozycjonowaniu, trzeba się także nauczyć korzystać z narzędzi takich jak Google Analytics czy Google Webmaster Tools. Oba te narzędzia pozwalają na analizowanie ruchu na prowadzonym przez nas blogu. Google Webmaster Tools to narzędzie, umożliwiające podglądanie słów kluczowych, za pomocą których użytkownicy docierają na konkretny blog, co ma ogromne znaczenie, ponieważ daje informacje o tym jakie treści, frazy i słowa kluczowe są poszukiwane, a to z kolei pozwala tworzyć teksty, które są potrzebne i będą chętnie czytane.

Jedna z odpowiedzi na pytanie „jak pozycjonować bloga firmowego” jest więc następująca: dobrze poznać swoją grupę docelową i na tej podstawie tworzyć treści, które będą się cieszyły zainteresowaniem — w głównej mierze to właśnie na tym właśnie polega skuteczne pozycjonowanie bloga.

Pozycjonowanie bloga, a odpowiednia optymalizacja umieszczanych treści


Mówiąc o tym, jak pozycjonować bloga firmowego, kluczową sprawą jest podjęcie tematu optymalizacji umieszczanych na nim treści. To dzięki odpowiedniej jakości artykułom zwiększa się szansa na pozyskanie użytkowników, którzy poszukują konkretnego produktu czy usługi w wyszukiwarce Google. Co jeszcze jest ważne? Przygotowywanie tekstów na bloga firmowego, tak aby zyskał on lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania.


Należy wziąć pod uwagę następujące elementy:

  • unikalność umieszczanych na stronie treści – Google nie toleruje plagiatów, możemy być więc pewni, że jeżeli na blogu znajdą się skopiowane treści, nie ma co liczyć na wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania,
  • odpowiedni dobór słów i fraz kluczowych oraz ich równomierne rozmieszczenie w tekście,
  • stosowanie odmienionych form słów i fraz kluczowych,
  • stosowanie nagłówków (oznaczonych H1),
  • stosowanie śródtytułów (oznaczonych nagłówkami H2-H3),
  • wykorzystywanie formatowania tekstowego – mowa tutaj m.in. o justowaniu, pogrubianiu, kursywie czy wypunktowaniach. Roboty wyszukiwarki zwracają uwagę na wizualną jakość tekstu,
  • używanie fraz i słów kluczowych w śródtytułach (można korzystać z formy pytań – gdy naszym słowem kluczowym są np. stalowe hale magazynowe, jako śródtytuł doskonale sprawdzi się pytanie: „Czy stalowe hale magazynowe są dobrym rozwiązaniem?”),
  • stosowanie różnych form contentu – użytkownicy lubią dobrej jakości grafikę oraz materiały video, nie ograniczaj się więc jedynie do tekstu. Video to także łatwy sposób na to, aby na zatrzymać użytkownika na dłużej,
  • dodawanie opisów do zdjęć – „nieopisanych” grafik Google nie widzi i nie rozpoznaje,
  • stosowanie linkowania wewnętrznego.

Jak systematyczność wpływa na pozycjonowanie bloga?


Mówiąc o pozycjonowaniu bloga, trzeba wspomnieć o konieczności ciągłego rozwoju treści. Roboty wyszukiwarki Google bardzo dużą wagę przykładają bowiem do tego, czy strona jest na bieżąco aktualizowana. W miarę możliwości należy więc jak najczęściej publikować nowe artykuły, co oczywiście wymaga aktywnego poszukiwania nowych, interesujących tematów. W tym celu warto wykorzystać pytania klientów, aktualne trendy czy nowości dotyczące danej branży. Warto tez zadbać o to, by treści były wyczerpujące. Według badań najlepiej w wynikach wyszukiwania radzą sobie treści obszerne - od 5000 znaków ze spacjami w górę.

Pozycjonowanie, a szybkość ładowania się strony


Choć może to niektórych dziwić, algorytm wyszukiwarki Google zwraca uwagę na szybkość ładowania się strony, co w przypadku blogów, na których znajduje się bardzo dużo zdjęć, ma szczególne znaczenie. Aby zwiększyć szybkość ładowania się strony, warto m.in. korzystać z aplikacji, które potrafią zmniejszyć wagę zdjęć nawet o połowę, bez szkód dla jakości takiego obrazu.

Korzyści, jakie daje prowadzenie dobrze wypozycjonowanego bloga firmowego, są aktualnie nie do przecenienia — daje on przede wszystkim możliwość bezpośredniego dialogu z klientem. Warto pamiętać także o tym, że wpisy blogowe są chętnie udostępniane na portalach społecznościowych, należy więc dbać o to, żeby były one wartościowe, tak aby mogły być wizytówką firmy.

Konsultacja: Agencja SEO Empressia

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ
Czytaj prasę w PDF

Najnowsze w dziale Marketing i PR:

Fałszywe recenzje i opinie w internecie. Raport TrustMate.io

Marek Jaworowski
Aż 25% badanych miało problem z odróżnieniem fałszu od prawdziwych recenzji, co wskazuje na coraz bardziej zaawansowane techniki manipulacji opiniami. Pomimo działań UOKiK-u, proceder kwitnie choć jest zagrożony karą sięgającą nawet 10 proc. obrotu uznanego za winnego przedsiębiorcy. Jak się bronić przed takim oszustwem?

Nowoczesna komunikacja mobilna. Jak firmy budują relacje przez telefon

KFi
Firmy nie mogą już dłużej traktować mobilnych kanałów komunikacji jako dodatku do swojej działalności. Skuteczna strategia mobilna staje się filarem kontaktu z klientem, a także narzędziem poprawy obsługi i optymalizacji procesów wewnętrznych. Jeśli potrafi się z tych możliwości korzystać.

Kiedy każda reklama stanie się... sklepem? Prognozy Omdia

KFi
Globalne wydatki konsumenckie w sieci rosną w niespotykanym tempie. Już w 2025 roku osiągną wartość 4,4 biliona dolarów, a same USA będą odpowiadać za 1,4 biliona. Granice między reklamą, rozrywką i handlem będą się zacierać, tworząc nową erę cyfrowej konsumpcji.

Podobne artykuły:

Reklama kontekstowa w prasie. PBC zmierzyły jej skuteczność

BARD
Reklama prasowa, jeśli zamieszczona jest w odpowiednim kontekście redakcyjnym, przyciąga wzrok o 67% lepiej, niż ta opublikowana w innej przestrzeni - wynika z badań przeprowadzonych dla Polskich Badań Czytelnictwa. Na reklamę kontekstową odbiorcy patrzą dłużej i bardziej się w nią angażują.

Co to jest strategia marketingowa? Definicja, elementy i cele

Mateusz Wrzesiński
Co dokładnie oznacza strategia marketingowa? Jakie są jej elementy i jak można ją efektywnie wdrożyć? W tym artykule odpowiemy na te pytania, omawiając szczegółowo wszystkie kluczowe aspekty strategii marketingowej, które pomagają firmom budować wartość, zdobywać klientów i rozwijać swoją działalność.

Największe kryzysy wizerunkowe w Polsce. Kryzysometr 2022/2023

Dagmara Gac
Katastrofa ekologiczna na Odrze, skandal obyczajowy w Ordo Iuris i medialne zarzuty wobec Tomasza Lisa. To największe kryzysy wizerunkowe według badania Kryzysometr 22/23, przeprowadzonego przez agencję Alert Media Communications.

Skuteczna reklama zewnętrzna. Na czym polega dobry przekaz DOOH

Diana Polska
Podczas planowania kampanii DOOH należy przede wszystkim skupić się na grupie docelowej, a dokładniej na jej potrzebach i zainteresowaniach. Konsumenci chcą, aby przekaz w formie digital signage był dopasowany do ich potrzeb i przynosił wymierne korzyści.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter TikTok Instagram Threads Youtube Google News Blue Sky Social RSS

Reporterzy.info - internetowy magazyn medioznawczy. Świat komunikacji od kuchni. Media, dziennikarstwo, PR i marketing. Dane, raporty, analizy, porady. Historia i rynek, prawo, fotografia, oferty pracy.


praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Grafik, Social Media, SEO, reklama
Warszawa • Białystok • Bydgoszcz • Gdańsk • Katowice • Kielce • Kraków • Lublin • Łódź • Olsztyn • Opole • Poznań • Rzeszów • Szczecin • Toruń • Wrocław • Zielona Góra • Praca zdalna Więcej

reklama

Media Review 24/7

Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy



Sklep reportera

Sklep reportera

Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
do pisania
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
dla fotoreportera
Książki i e-booki o mediach
Książki i e-booki o mediach
do czytania
Drony wideo i latające kamery
Drony wideo i latające kamery
dla pilota
Gimbale do stabilizacji wideo
Gimbale do stabilizacji wideo
dla operatora
Oprogramowanie i aplikacje
Oprogramowanie i aplikacje
dla twórców
więcej produktów


zajrzyj na nasz 👉 Youtube

Zobacz więcej 👇
#59sec REPORT SHORTS
gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka 21.WIEK HISTORY
21.WIEK HISTORY
Okładka Gazeta Wyborcza
Gazeta Wyborcza
Okładka Kuchnia
Kuchnia
Okładka National Geographic Traveler
National Geographic Traveler
Okładka Super Express
Super Express
Okładka Wprost
Wprost
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o25