menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

25.11.2018 Warsztat reportera

Maciej Orłoś dzieli się wiedzą "O sztuce wystąpień publicznych"

Krzysztof Fiedorek

Wystąpienia publiczne są jak jazda samochodem - mistrzostwa nabiera się w praktyce. Jednak warto też mieć dobrego instruktora i doradcę, szczególnie na początku. Dzięki najnowszej książce, wydanej przez Wydawnictwo RM, takim przewodnikiem dla swoich czytelników będzie znany prezenter i dziennikarz Maciej Orłoś.

Maciej Orłoś O sztuce wystąpień publicznych. Patronat Reporterzy.infofot. Reporterzy.info

Maciej Orłoś ma za sobą ponad ćwierć wieku doświadczenia, na które składa prowadzenie odnoszących sukcesy programów telewizyjnych, w tym kultowego Teleexpressu. W czasie swojej kariery był gospodarzem wielu uroczystości, spotkań oraz szkoleń. Przeprowadzał wywiady telewizyjne z takimi tuzami jak Meryl Streep, Anthony Hopkins, Celine Dion, Nicole Kidman czy Bill Gates. Jest laureatem trzech Wiktorów, Super Wiktora oraz Telekamery.

REKLAMA

Teraz postanowił podzielić się swoim doświadczeniem z każdym, kto odczuwa dyskomfort w sytuacjach, w których konieczne jest publiczne zabranie głosu, i poszukuje odpowiedzi na pytania:

  • Co zrobić, by publiczność z zaciekawieniem słuchała wystąpienia?
  • Jak poprowadzić prezentację, by widownia nagrodziła mówcę brawami? 
  • Jak dobrze zaprezentować się przed publicznością – kontrahentami, szefami, potencjalnymi klientami?
  • Jak na forum publicznym skutecznie reprezentować siebie i swoją firmę? 

Maciej Orłoś nie tylko zna odpowiedzi na te pytania, lecz także potrafi przekazać swoja wiedzę w ciekawy i skuteczny sposób. To książka dla każdego czytelnika gotowego zmierzyć się ze swoimi słabościami. Na 240 stronach otrzymuje solidną dawkę profesjonalnej wiedzy, popartej obrazowymi przykładami na temat:

  • budowania właściwej aury emocjonalnej,
  • komunikacji niewerbalnej,
  • zasad gestykulacji,
  • sposobów pokonywania tremy,
  • odpowiedniego doboru słów,
  • właściwego korzystania ze slajdów,
  • radzenia sobie z trudnymi pytaniami publiczności.

- Bądźcie takimi mówcami, jakich sami chcielibyście zobaczyć i słuchać, siedząc na widowni - radzi Maciej Orłoś swoim czytelnikom. A potem krok po kroku tłumaczy, jak ten efekt uzyskać.

ZAMÓW KSIĄŻKĘ


Książkę Macieja Orłosia wydało Wydawnictwo RM, znane z publikowania książek o tematyce poradnikowej, hobbystycznej i przewodników. Patronat medialny nad tytułem "O sztuce wystąpień publicznych" sprawuje Progress Project, Radio Kampus, Magazyn Marketing w praktyce. Media i szkolenia oraz tygodnik Reporterzy.info.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Media lokalne - wpływ właściciela

Bartłomiej Dwornik
Redaktor naczelny - w myśl zapisów Prawa Prasowego - odpowiadać powinien za treść przygotowywanych przez redakcję materiałów oraz sprawy redakcyjne i finansowe redakcji. Tyle teoria.

Sympatia i perfekcja. Maciej Orłoś ma sposoby na publiczność

Bartłomiej Dwornik
Czy można nauczyć się błyskotliwości i uroku osobistego? Dlaczego śpiewanie w autobusie może pomóc w przygotowaniu dobrej prezentacji? I jak trenować, żeby zawładnąć uczuciami publiczności? Rozmawiamy z Maciejem Orłosiem o jego książce "O sztuce wystąpień publicznych". [Patronat Reporterzy.info]

Kulturalna mistyfikacja w TV

Anna Hebda
Analizując magazyny z programem telewizyjnym, nietrudno zauważyć, iż telewizja publiczna realizuje tzw. misję w stopniu minimalnym. Owszem, są w ramówce programy kulturalne, te jednak po pierwsze trwają nie dłużej niż pół godziny, a po drugie są emitowane późno w nocy. [Źródło: Merkuriusz Uniwersytecki].

Sposoby walki z tremą

Maciej Orłoś
Do tremy można się przyzwyczaić. Można z nią żyć, można ją poskromić. Doskonały przykład, jak tego dokonać, dał Winston Churchill. W dzieciństwie i młodości był niezwykle nieśmiały, niepewny siebie, nie lubił występować publicznie. Ale przemógł tę wrodzoną nieśmiałość, pracował nad sobą i stał się znakomitym mówcą. Dziś jest często cytowany. Przeszedł do historii, podobnie jak jego wystąpienia.

Analiza informacji medialnych dla potrzeb wywiadu gospodarczego

Robert Nogacki, płk rez. dr inż. Krzysztof Surdyk
Amerykański wywiad zawsze doceniał informacje pochodzące ze źródeł otwartych. Według różnych danych od 80 do nawet 95 procent informacji wywiadowczych pozyskano z ogólnodostępnych źródeł. Głównie książek, gazet, czasopism czy audycji radiowych i telewizyjnych.

TV-Powielacze

Łukasz Przybysz
Dla odbiorcy ważny jest przekaz, a nie technologia. Dobrze, gdy ta pomaga w prezentowaniu informacji. Co jednak, jeśli treść jest tylko pretekstem do popisu technicznego? [Źródło: Merkuriusz Uniwersytecki].

Filozofia. Wykład I

Krzysztof Dowgird
Wykłady Magisterskiego Zaocznego Studium Dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

więcej w dziale: Warsztat reportera

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24