menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

29.11.2018

Jak rzucić palenie?

proficredit.pl

Nikogo nie trzeba przekonywać, że palenie papierosów ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Rzucenie tego nałogu jednak nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Wymaga bardzo dużo cierpliwości i wytrwałości. Jak rzucić palenie?

artykuł sponsorowany

Jak rzucić palenie?fot. proficredit.pl

Co nam szkodzi?


Zanim podejmiemy decyzję o rzuceniu papierosów, warto dokładnie sprawdzić, co tak naprawdę szkodzi naszemu organizmowi. O tym, że palenie ma zły wpływ na zdrowie, wiedza wszyscy, jednak tylko część palaczy wie, które składniki mogą siać spustoszenie w organizmie. W skład dymu tytoniowego, który powstaje w wyniki palenia i który palacz wciąga do płuc, znajduje się szereg szkodliwych substancji, z czego 40 jest rakotwórczych – tlenek węgla, nikotyna, arsen, polon, cyjanowodór, aceton… To właśnie te składniki papierosa szkodzą naszemu zdrowiu.

Dlaczego warto rzucić palenie?


Palacze są znacznie bardziej narażeni na choroby nowotworowe płuc, trzustki, tchawicy czy krtani. Znacznie częściej niż osoby niepalące chorują na raka jamy ustnej, nerek czy wątroby. Zmagają się też innymi problemami – choroby zębów, nieprzyjemny oddech, żółte zęby, nadciśnienie, choroba wieńcowa, miażdżyca… Choroby i dolegliwości związane z paleniem papierosów można wymieniać w nieskończoność.

Rodzaje uzależnień


Od papierosów możemy być uzależnieni na dwa sposoby. Z jednej strony uzależnia nas rytuał palenia– nie wyobrażamy sobie porannej kawy bez papierosa, uzależniają nas gesty, zaciąganie się dymem czy strzepywanie popiołu. Takie uzależnienie ma podłoże psychiczne i jeśli tylko to nas trzyma przy paleniu, wystarczy silna wola i wytrwałość. Natomiast trudniejsze jest uzależnienie od nikotyny – tutaj może być konieczne wsparcie poradni antynikotynowej czy nikotynowa terapia zastępcza w postaci plastrów, tabletek czy gumy do życia.

Jak przygotować się do rzucenia palenia?


Jeśli podjęliśmy już tę trudną decyzją, że kończymy z nałogiem, warto powiadomić o tym jak największą ilość osób z naszego otoczenia. Takie dodatkowe wsparcie rodziny i znajomych jest bardzo ważne. Jeśli mamy taką możliwość, warto zrezygnować ze spotkań towarzyskich z innymi palaczami – przynajmniej na samym początku procesu, aby zapach papierosa nie kusił. Otoczenie zewnętrzne jest bardzo ważne i może nam zarówno pomóc, jak i przeszkodzić w osiągnięciu zamierzonego celu.

Ostre cięcie czy metoda małych kroków?


Na to pytanie nie ma jednoznaczniej odpowiedzi. Możemy spróbować rzucić palenie z dnia na dzień – wybierzmy dzień, w którym zapalimy ostatniego papierosa i postarajmy się wytrwać w postanowieniu. Możemy także stosować metodę małych kroków i zacząć od ograniczenia ilości wypalanych papierosów. Palimy paczkę dziennie? Spróbujmy zmniejszyć ilość o połowę. Gdy nam się to uda, zejdźmy do 3 papierosów na dzień i stopniowo odrzucajmy kolejne sztuki, aż całkowicie wyeliminujemy ten rytuał ze swojego planu dnia.

Jak sobie pomóc?


Odrzucenie nikotyny może być bardzo trudne dla naszego organizmu. Musimy liczyć się z tym, że będziemy rozdrażnieni, może nas boleć głowa, wystąpi kaszel (płuca w ten sposób oczyszczają się z zalegających w nich substancji) i napady głodu. Dlatego też warto powiedzieć najbliższym o ambitnym planie, aby wykazali się wyrozumiałością i cierpliwością. Z powodu zwiększonego apetytu częstym niepożądanych skutkiem odstawienia papierosów jest tycie – ciągle uczucie głodu zachęca nas do podjadania. Dlatego warto mieć pod ręką zdrową przekąskę, np. orzechy, owoce czy słonecznik. Pamiętajmy też, żeby dużo pić. Warto również wprowadzić do naszego życia aktywność fizyczną, jeśli do tej pory była nam obca. Pomoże też piłeczka antystresowa, która przyda się, aby zająć czymś ręce.

Zmień otoczenie


Rzucenie palenia warto rozpocząć w trakcie trwania urlopu. Stres związany z pracą czy obecność innych palaczy może nam utrudnić zerwanie z nałogiem. Urlop warto spędzić na wakacyjnym wyjeździe – świeże powietrze, dużo zajęć i nowe miejsca mogą nam pomóc i zajmą nasze myśli. Jeśli nie mamy wystarczających oszczędności na opłacenie takiej wycieczki, pomocne mogą się okazać pożyczki online w https://proficredit.pl. Dzięki takiemu wsparciu finansowemu będziemy mogli zrelaksować się i odpocząć w ładnych okolicznościach przyrody, a możliwość spłaty pożyczki online w miesięcznych ratach nie obciąży znacząco naszego budżetu. Warto jednak pamiętać, że pożyczki online, tak samo jak pożyczki zaciągane stacjonarnie, wymagają terminowej spłaty, dlatego zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie takiego zobowiązania finansowego upewnijmy się, że nie będziemy mieli kłopotów z uregulowaniem należności na czas.


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Marketing lokalnego biznesu. Do czego może przydać Ci się hala?

gaj-stal.com
Jeżeli planujesz rozpocząć własną działalność gospodarczą z zakresu sprzedaży akcesoriów rolniczych, ziemi pakowanej w worki i sadzonek, na pewno przyda Ci się przestrzeń do magazynowania i ekspozycji produktów. Jakie jeszcze korzyści wiążą się z użytkowaniem hali? [artykuł sponsorowany]

Agencja content marketing – czym jest i co oferuje?

Artykuł sponsorowany
Dzięki współpracy z agencją content marketingową uzyskasz fachową pomoc w tworzeniu po-prawnych treści dopasowanych do indywidualnych potrzeb Swojej działalności. Grono profesjona-listów tworzących zespół pracowników agencji zajmie się umiejętnym połączeniem tekstu z cela-mi biznesowymi. Przyjrzyjmy się zatem istocie działania agencji content marketingowej i oceńmy jej przydatność.

Jadą po życie dla siedmioletniego Adriana. Rolkarze ruszają z pomocą

patronat Reporterzy.info
Ponad 100 kilometrów rolkarskiego ultramaratonu z Wrocławia do Głuchołazów. Agata i Wojciech Miszewscy, małżeństwo z Oleśnicy, rusza z pomocą dla siedmioletniego Adriana ze Świebodzic. Chłopcu trzeba pilnie przeprogramować krew, żeby wygrał wyścig o życie z białaczką. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info

Artykuły sponsorowane i reklama display w Reporterzy.info [LINK]

Reporterzy.info
Tygodnik Reporterzy.info oferuje możliwość zamieszczania reklam banerowych, artykułów sponsorowanych, natywnych oraz content marketingowych. Szczegóły oferty, wymagań merytorycznych i technicznych oraz modele współpracy prezentujemy w dziale REKLAMA.

#niemarnuj1%! Viral, do którego dołączają internauci i… celebryci

Justyna Zalewska
Ponad 5 milionów Polaków nie przekazuje 1% podatku potrzebującym na wybrany cel charytatywny. Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” postanowiła to zmienić i stworzyła akcję społeczną na Instagramie o nazwie #niemarnuj1% do której dołączyło już około 100 internautów, w tym znani sportowcy, celebryci i influencerzy. [Reporterzy.info wspierają]

Historia i wykorzystanie wariografów w praktyce śledczej

Materiał zewnętrzny
W filmach sensacyjnych często mamy do czynienia ze sceną, podczas której spocony z emocji podejrzany jest przesłuchiwany za pomocą tak zwanego "wykrywacza kłamstw". Prawda jest taka, że wariografy wielokrotnie czynnie przyczyniły się do ustalenia faktów związanych z morderstwami, gwałtami i innymi przestępstwami. Historia ich wykorzystania oraz praktyka śledcza na nich oparta w procesie dochodzeniowym będą główną osią poniższego artykułu.

Jak szkolić się z UX?

artykuł gościnny
User Experience to dziedzina, która na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat nabrała ogromnego znaczenia, nie tylko w branży IT, ale wielu innych, gdzie zadowolenie i satysfakcja klienta z realizowanej usługi stanowi klucz do zyskania przewag konkurencyjnej. Dlatego też coraz częściej możemy natrafić na ogłoszenia o pracę, które dotyczą właśnie specjalistów UX. W jaki sposób zdobyć kompetencje, które umożliwią nam rozpoczęcie przygody z UX?

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22