menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

2.12.2019 Marketing i PR

Czy tanie pozycjonowanie strony firmowej ma sens?

Paweł Duda, specjalista SEO z agencji Projekt Marketing

O konieczności pozycjonowania strony w wyszukiwarce Google słyszał już chyba każdy właściciel firmy poszukujący klientów w Internecie. Zdecydowana większość przedsiębiorców będzie poszukiwała do współpracy agencji SEO i wybierać najtańsze oferty pozycjonowania.

Czy tanie pozycjonowanie strony firmowej ma sens?ilustracja: Projekt Marketing

O konieczności pozycjonowania strony w wyszukiwarce Google słyszał już chyba każdy właściciel firmy poszukujący klientów w Internecie. Zdecydowana większość przedsiębiorców będzie poszukiwała do współpracy agencji SEO i wybierać najtańsze oferty pozycjonowania. Zanim zaczniesz rozglądać się za firmą pozycjonerską koniecznie zobacz ten wideo poradnik.Z teoretycznego punktu widzenia tanie pozycjonowanie stron jest możliwe, ale wiąże się ono z bardzo dużym zagrożeniem wizerunkowym dla firmowej strony.

Zacznijmy od zagrożeń


W praktyce okazuje się, że pozycjonowanie w abonamencie za 200 zł / mies. kończy się często nałożeniem filtra od Google za linki niskiej jakości i SPAM. A czasami dochodzi nawet do zbanowania strony, jeżeli pozycjonowanie opierało się na rażącym łamaniu wytycznych dla webmasterów Google i czarnych działań, określanych jako BLACK HAT SEO. Dokładnie jest to omówione w najdłuższym artykule o pozycjonowaniu w internecie - kliknij.

W nieco bardziej optymistycznym wariancie płacisz mniej uczciwej agencji SEO, która w praktyce nie będzie wykonywała żadnych prac pozycjonerskich, pobierając skromny abonament, który w skali roku przyniesie już całkiem pokaźną sumę pieniędzy.

Decydując się na pozycjonowanie oczekujesz skuteczności i efektów w postaci nowych klientów.

Podpowiadamy – tanie pozycjonowanie nie istnieje jako usługa wysokojakościowa


Warto wspomnieć również i o tym, że tanie pozycjonowanie stron przy cięciu kosztów było możliwe kilkanaście lat temu.

Ale te czasy przeminęły, ponieważ algorytm Google każdego dnia jest coraz lepszy


Kiedyś można było zdobywać hurtowe ilości słabych linków, które szybko dawały efekty. Od 2014 roku Google bardzo mocno zmieniło swoje algorytmy, dlatego też w dzisiejszych czasach wysokie pozycje można zdobyć jedynie dzięki dobrej optymalizacji strony, rozbudowie strony pod kątem treści z nasyconymi frazami kluczowymi i "mocnym linkom zewnętrznym", które oczywiście kosztują niemałe pieniądze – tutaj można o tym poczytać: projektmarketing.pl/oferta/pozycjonowanie-stron-www/.

Dlaczego dzisiaj pozycjonowanie nie może być tanie?


Bezpieczne i efektywne pozycjonowanie strony internetowej wymaga nie tylko mocnych linków zewnętrznych, ale również porządnej optymalizacji strony i wspomnianej rozbudowy treści na stronie. Warto zatrudnić doświadczonego SEO copywritera, który przygotuje wysokiej jakości treści na stronę.

REKLAMA

Przed pozycjonowaniem należy wykonać również kompleksowy audyt SEO. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w sytuacji, kiedy to nasza strona była wcześniej pozycjonowana. Audyt bardzo dokładnie pokaże, co dokładnie należy zrobić, aby osiągnąć wzrost widoczności organicznej w wyszukiwarce Google.

Dzięki audytowi można wykryć także wszelkie praktyki, które mogą obniżać pozycje naszej witryny. Kompleksowy i profesjonalny audyt SEO od A do Z to wydatek około 1500 zł lub więcej – w zależności od wielkości witryny czy tematyki strony.

Za co tak naprawdę płacimy firmie pozycjonerskiej?


Zatrudniając agencje SEO płacimy za wiedzę seowców i regularne usługi, które oferują każdego miesiąca na stronie i poza stroną pozycjonowaną. Korzystając z usług specjalistów SEO można liczyć zawsze na profesjonalne doradztwo. Nie warto pozycjonować strony samemu. Samodzielne działania SEO wymagają czasu, wiedzy i doświadczenia, które przychodzi z upływem czasu.

Doświadczona agencja podpowie nie tylko, jak dobrze przygotować witrynę do pozycjonowania, ale również jakie słowa kluczowe wybrać, aby wygenerować największy ruch na stronie. Wyznaczenie najbardziej konkurencyjnych słów kluczowych wcale nie jest prostym zadaniem i w wielu przypadkach niezbędne jest skorzystanie z pomocy specjalnych narzędzi SEO.

Warto wspomnieć także i o tym, że agencje SEO muszą na bieżąco monitorować i analizować poszczególne pozycje w wyszukiwarce Google. Zaawansowane narzędzia SEO kosztują niemałe pieniądze za których użytkowanie także płaci się zwykle w comiesięcznym abonamencie.

Czy warto zapłacić drożej za pozycjonowanie?


W dzisiejszych czasach nie wystarczy postawienie porządnej strony lub sklepu internetowego. Aby odnieść sukces potrzebna jest oczywiście solidna reklama, dzięki której będzie można pozyskać wielu nowych klientów. Według najnowszych statystyk z roku na rok, coraz więcej użytkowników dokonuje zakupu w sklepach internetowych, dlatego też warto jak najszybciej postawić na pozycjonowanie stron.

Usługi SEO na pierwszy rzut oka mogą okazać się bardzo kosztowne, jednak inwestycja w pozycjonowanie w kontekście długofalowym jest bardzo opłacalna, ponieważ ruch organiczny wciąż jest najtańszym źródłem ruchu, jaki można pozyskać na stronę.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Internetowe subskrypcje. Wartość rynku, kierunki rozwoju i... zagrożenia

KrzysztoF
Według McKinsey & Company, liczba użytkowników subskrypcji wzrosła globalnie o ponad 17% w ciągu ostatniego roku. Z raportu UBS Group AG wynika z kolei, że łączna wartość globalnego rynku subskrypcji osiągnie do 2025 roku aż 1,5 biliona dolarów. To dwa razy więcej niż w 2020 roku!

Skuteczne public relations w internecie. Jak się robi e-PR

Kamila Kaczmarczyk
Punktem wyjścia w działaniach e-PR jest synergia między realizacją strategii komunikacji, marketingowej oraz SEO. PR w sieci może skutecznie wspierać te dwie pozostałe dziedziny. Tworzone przez nas informacje prasowe, artykuły i posty na bloga są wodą na wielki internetowy młyn, zasilany przez wyszukiwarki i media społecznościowe.

Największe kryzysy wizerunkowe. Badanie Alert Media Communications

Marlena Garucka-Kubajek
W celu uzyskania pełnego obrazu kryzysowego pejzażu 2019 roku badanie przeprowadzono w ostatnich dniach grudnia wśród 108 starannie wyselekcjonowanych przedstawicieli branży public relations odpowiadających za komunikację w wiodących polskich firmach, instytucjach oraz organizacjach.

Jak zyskać dzięki technikom e-marketingowym?

adwordsgroup.pl
Kampania linków sponsorowanych w Google Adwords to tylko jeden ze sposobów, które oferowane są e-marketingowców. I tutaj od razu pojawia się problem, jak nie zgubić się w gąszczu tych wszystkich technik. Przecież nie wszystkie będą odpowiednie dla naszego biznesu. Najprostszym sposobem, ale i odrobinę czasochłonnym jest po prostu poznanie ich. Z tego właśnie powodu omówimy dzisiaj, jak zyskać dzięki tym technikom. [artykuł sponsorowany]

Marketing Web3. Nadchodzi koniec monopolu GAFA

Urszula Kostrzewa
Według większości definicji, Web3 jest trendem, który dzięki wykorzystaniu technologii blockchain i związanej z nią decentralizacją, pozwoli czerpać korzyści autorom treści zamiast tylko jej dystrybutorom. Web3 ma też być przyczynkiem do demonopolizacji sieci i końca skrajnej dominacji wielkich firm technologicznych.

Czy treści nadal są ważne w erze video?

Carted.pl
Drugą po Google najpopularniejszą wyszukiwarką jest Youtube, który ma prawie tyle samo udziałów. Rynek video rośnie z roku na rok. Ile razy słyszeliśmy czy czytaliśmy o youtuberach robiących karierę. Czy zatem w erze video treści mają sens? [artykuł sponsorowany]

Marketing międzynarodowy. 5 kroków, które warto znać

Pamela Tomicka
Co najczęściej powstrzymuje polskie firmy przed ekspansją zagraniczną? Przeważnie to niewystarczająca wiedza na temat prowadzenia działań na skalę międzynarodową, nieznajomość rynku oraz narzędzi cyfrowych, które taki krok mogą wspomóc – stają się główną barierą. Od czego warto zacząć?

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24