menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAVeloBank lokata 6%

2.12.2019 Marketing i PR

Czy tanie pozycjonowanie strony firmowej ma sens?

Paweł Duda, specjalista SEO z agencji Projekt Marketing

O konieczności pozycjonowania strony w wyszukiwarce Google słyszał już chyba każdy właściciel firmy poszukujący klientów w Internecie. Zdecydowana większość przedsiębiorców będzie poszukiwała do współpracy agencji SEO i wybierać najtańsze oferty pozycjonowania.

Czy tanie pozycjonowanie strony firmowej ma sens?ilustracja: Projekt Marketing

O konieczności pozycjonowania strony w wyszukiwarce Google słyszał już chyba każdy właściciel firmy poszukujący klientów w Internecie. Zdecydowana większość przedsiębiorców będzie poszukiwała do współpracy agencji SEO i wybierać najtańsze oferty pozycjonowania. Zanim zaczniesz rozglądać się za firmą pozycjonerską koniecznie zobacz ten wideo poradnik.Z teoretycznego punktu widzenia tanie pozycjonowanie stron jest możliwe, ale wiąże się ono z bardzo dużym zagrożeniem wizerunkowym dla firmowej strony.

Zacznijmy od zagrożeń


W praktyce okazuje się, że pozycjonowanie w abonamencie za 200 zł / mies. kończy się często nałożeniem filtra od Google za linki niskiej jakości i SPAM. A czasami dochodzi nawet do zbanowania strony, jeżeli pozycjonowanie opierało się na rażącym łamaniu wytycznych dla webmasterów Google i czarnych działań, określanych jako BLACK HAT SEO. Dokładnie jest to omówione w najdłuższym artykule o pozycjonowaniu w internecie - kliknij.

W nieco bardziej optymistycznym wariancie płacisz mniej uczciwej agencji SEO, która w praktyce nie będzie wykonywała żadnych prac pozycjonerskich, pobierając skromny abonament, który w skali roku przyniesie już całkiem pokaźną sumę pieniędzy.

Decydując się na pozycjonowanie oczekujesz skuteczności i efektów w postaci nowych klientów.

Podpowiadamy – tanie pozycjonowanie nie istnieje jako usługa wysokojakościowa


Warto wspomnieć również i o tym, że tanie pozycjonowanie stron przy cięciu kosztów było możliwe kilkanaście lat temu.

Ale te czasy przeminęły, ponieważ algorytm Google każdego dnia jest coraz lepszy


Kiedyś można było zdobywać hurtowe ilości słabych linków, które szybko dawały efekty. Od 2014 roku Google bardzo mocno zmieniło swoje algorytmy, dlatego też w dzisiejszych czasach wysokie pozycje można zdobyć jedynie dzięki dobrej optymalizacji strony, rozbudowie strony pod kątem treści z nasyconymi frazami kluczowymi i "mocnym linkom zewnętrznym", które oczywiście kosztują niemałe pieniądze – tutaj można o tym poczytać: projektmarketing.pl/oferta/pozycjonowanie-stron-www/.

Dlaczego dzisiaj pozycjonowanie nie może być tanie?


Bezpieczne i efektywne pozycjonowanie strony internetowej wymaga nie tylko mocnych linków zewnętrznych, ale również porządnej optymalizacji strony i wspomnianej rozbudowy treści na stronie. Warto zatrudnić doświadczonego SEO copywritera, który przygotuje wysokiej jakości treści na stronę.

REKLAMA

Przed pozycjonowaniem należy wykonać również kompleksowy audyt SEO. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w sytuacji, kiedy to nasza strona była wcześniej pozycjonowana. Audyt bardzo dokładnie pokaże, co dokładnie należy zrobić, aby osiągnąć wzrost widoczności organicznej w wyszukiwarce Google.

Dzięki audytowi można wykryć także wszelkie praktyki, które mogą obniżać pozycje naszej witryny. Kompleksowy i profesjonalny audyt SEO od A do Z to wydatek około 1500 zł lub więcej – w zależności od wielkości witryny czy tematyki strony.

Za co tak naprawdę płacimy firmie pozycjonerskiej?


Zatrudniając agencje SEO płacimy za wiedzę seowców i regularne usługi, które oferują każdego miesiąca na stronie i poza stroną pozycjonowaną. Korzystając z usług specjalistów SEO można liczyć zawsze na profesjonalne doradztwo. Nie warto pozycjonować strony samemu. Samodzielne działania SEO wymagają czasu, wiedzy i doświadczenia, które przychodzi z upływem czasu.

Doświadczona agencja podpowie nie tylko, jak dobrze przygotować witrynę do pozycjonowania, ale również jakie słowa kluczowe wybrać, aby wygenerować największy ruch na stronie. Wyznaczenie najbardziej konkurencyjnych słów kluczowych wcale nie jest prostym zadaniem i w wielu przypadkach niezbędne jest skorzystanie z pomocy specjalnych narzędzi SEO.

Warto wspomnieć także i o tym, że agencje SEO muszą na bieżąco monitorować i analizować poszczególne pozycje w wyszukiwarce Google. Zaawansowane narzędzia SEO kosztują niemałe pieniądze za których użytkowanie także płaci się zwykle w comiesięcznym abonamencie.

Czy warto zapłacić drożej za pozycjonowanie?


W dzisiejszych czasach nie wystarczy postawienie porządnej strony lub sklepu internetowego. Aby odnieść sukces potrzebna jest oczywiście solidna reklama, dzięki której będzie można pozyskać wielu nowych klientów. Według najnowszych statystyk z roku na rok, coraz więcej użytkowników dokonuje zakupu w sklepach internetowych, dlatego też warto jak najszybciej postawić na pozycjonowanie stron.

Usługi SEO na pierwszy rzut oka mogą okazać się bardzo kosztowne, jednak inwestycja w pozycjonowanie w kontekście długofalowym jest bardzo opłacalna, ponieważ ruch organiczny wciąż jest najtańszym źródłem ruchu, jaki można pozyskać na stronę.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Strategia marketingowa i korzyści płynące z jej stosowania dla firmy

brandglow.pl
Właściwie opracowana strategia marketingowa to klucz do sukcesu każdej firmy zarówno małej, jak i dużej. Jest to bowiem praktyczne narzędzie, które pozwala nam na ustalenie spójnego planu działania, określenia mocnych oraz słabych stron przedsiębiorstwa oraz sprecyzowania, kim są odbiorcy naszych produktów oraz usług. [artykuł sponsorowany]

Widoczność reklam w polskim internecie spada

Tomasz Piątkowski
W ostatnim kwartale 2017 roku wskaźnik viewability spadł do poziomu 50 proc. Średni czas kontaktu z reklamą display również zmalał - do 20,7 sekund - wynika z opublikowanego przez firmę Meetrics międzynarodowego raportu „Viewability Benchmark Report” dotyczącego widoczności reklam.

Reklama porównawcza. Jak ją stworzyć, by była zgodna z prawem?

Marta Maliszewska
W wielu krajach (w tym w Polsce) reklama porównawcza może stanowić czyn nieuczciwej konkurencji lub nieuczciwą praktykę rynkową, za co Prezes UOKiK może nałożyć na przedsiębiorcę karę pieniężną. Co ważne, za takie działania ukarany może być nie tylko promowany przedsiębiorca, ale także twórca reklamy, czyli np. agencja reklamowa.

Rolki Reggae Rajd na mecie! Rolkarski maraton dla chłopca z Ostródy

BARD
Agata i Wojtek Miszewscy, rolkarskie małżeństwo z Oleśnicy, przejechali na rolkach aż 713 kilometrów z Lublina do Ostródy, żeby pomóc rodzicom dziewięcioletniego chłopca z porażeniem mózgowym w zdobyciu środków na system do neurorehabilitacji. Rajdowi patronował tygodnik Reporterzy.info.

Blog firmowy w e-commerce. 8 najczęściej popełnianych błędów

Marta Bober
Firmy decydują się na prowadzenie bloga firmowego, ponieważ doskonale zdają sobie sprawę z korzyści, jakie z niego płyną. Ze względu na to, że liczba blogów firmowych nieustannie przybywa poziom ich prowadzenia musi być coraz wyższy i dostosowywać się do potrzeb i oczekiwań odbiorców.

Era m-commerce. Czas na biznes w telefonie

Bartosz Tomczyk
Rok 2020 minął w atmosferze ciągłej niepewności o stan krajowego biznesu. Obronną ręką wydają się wychodzić przedsiębiorcy, którzy przenieśli swoje usługi do internetu. Właśnie krok w stronę sieci może przesądzić o dalszych losach przedsiębiorczości jako takiej, szczególnie w kontekście wykorzystania urządzeń mobilnych.

Jak napisać dobrą informację prasową? Od struktury po treści

Krzysztof Janik
W sieci każdego dnia pojawia się wiele nowych treści tego typu, choć większość z nich nie wzbudza większego zainteresowania. Nierzadko powodem jest słaba wartość merytoryczna lub nieodpowiednia konstrukcja.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

VeloBank lokata 6%
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23