menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

2.12.2019 Marketing i PR

Czy tanie pozycjonowanie strony firmowej ma sens?

Paweł Duda, specjalista SEO z agencji Projekt Marketing

O konieczności pozycjonowania strony w wyszukiwarce Google słyszał już chyba każdy właściciel firmy poszukujący klientów w Internecie. Zdecydowana większość przedsiębiorców będzie poszukiwała do współpracy agencji SEO i wybierać najtańsze oferty pozycjonowania.

Czy tanie pozycjonowanie strony firmowej ma sens?ilustracja: Projekt Marketing

O konieczności pozycjonowania strony w wyszukiwarce Google słyszał już chyba każdy właściciel firmy poszukujący klientów w Internecie. Zdecydowana większość przedsiębiorców będzie poszukiwała do współpracy agencji SEO i wybierać najtańsze oferty pozycjonowania. Zanim zaczniesz rozglądać się za firmą pozycjonerską koniecznie zobacz ten wideo poradnik.Z teoretycznego punktu widzenia tanie pozycjonowanie stron jest możliwe, ale wiąże się ono z bardzo dużym zagrożeniem wizerunkowym dla firmowej strony.

Zacznijmy od zagrożeń


W praktyce okazuje się, że pozycjonowanie w abonamencie za 200 zł / mies. kończy się często nałożeniem filtra od Google za linki niskiej jakości i SPAM. A czasami dochodzi nawet do zbanowania strony, jeżeli pozycjonowanie opierało się na rażącym łamaniu wytycznych dla webmasterów Google i czarnych działań, określanych jako BLACK HAT SEO. Dokładnie jest to omówione w najdłuższym artykule o pozycjonowaniu w internecie - kliknij.

W nieco bardziej optymistycznym wariancie płacisz mniej uczciwej agencji SEO, która w praktyce nie będzie wykonywała żadnych prac pozycjonerskich, pobierając skromny abonament, który w skali roku przyniesie już całkiem pokaźną sumę pieniędzy.

Decydując się na pozycjonowanie oczekujesz skuteczności i efektów w postaci nowych klientów.

Podpowiadamy – tanie pozycjonowanie nie istnieje jako usługa wysokojakościowa


Warto wspomnieć również i o tym, że tanie pozycjonowanie stron przy cięciu kosztów było możliwe kilkanaście lat temu.

Ale te czasy przeminęły, ponieważ algorytm Google każdego dnia jest coraz lepszy


Kiedyś można było zdobywać hurtowe ilości słabych linków, które szybko dawały efekty. Od 2014 roku Google bardzo mocno zmieniło swoje algorytmy, dlatego też w dzisiejszych czasach wysokie pozycje można zdobyć jedynie dzięki dobrej optymalizacji strony, rozbudowie strony pod kątem treści z nasyconymi frazami kluczowymi i "mocnym linkom zewnętrznym", które oczywiście kosztują niemałe pieniądze – tutaj można o tym poczytać: projektmarketing.pl/oferta/pozycjonowanie-stron-www/.

Dlaczego dzisiaj pozycjonowanie nie może być tanie?


Bezpieczne i efektywne pozycjonowanie strony internetowej wymaga nie tylko mocnych linków zewnętrznych, ale również porządnej optymalizacji strony i wspomnianej rozbudowy treści na stronie. Warto zatrudnić doświadczonego SEO copywritera, który przygotuje wysokiej jakości treści na stronę.

REKLAMA

Przed pozycjonowaniem należy wykonać również kompleksowy audyt SEO. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w sytuacji, kiedy to nasza strona była wcześniej pozycjonowana. Audyt bardzo dokładnie pokaże, co dokładnie należy zrobić, aby osiągnąć wzrost widoczności organicznej w wyszukiwarce Google.

Dzięki audytowi można wykryć także wszelkie praktyki, które mogą obniżać pozycje naszej witryny. Kompleksowy i profesjonalny audyt SEO od A do Z to wydatek około 1500 zł lub więcej – w zależności od wielkości witryny czy tematyki strony.

Za co tak naprawdę płacimy firmie pozycjonerskiej?


Zatrudniając agencje SEO płacimy za wiedzę seowców i regularne usługi, które oferują każdego miesiąca na stronie i poza stroną pozycjonowaną. Korzystając z usług specjalistów SEO można liczyć zawsze na profesjonalne doradztwo. Nie warto pozycjonować strony samemu. Samodzielne działania SEO wymagają czasu, wiedzy i doświadczenia, które przychodzi z upływem czasu.

Doświadczona agencja podpowie nie tylko, jak dobrze przygotować witrynę do pozycjonowania, ale również jakie słowa kluczowe wybrać, aby wygenerować największy ruch na stronie. Wyznaczenie najbardziej konkurencyjnych słów kluczowych wcale nie jest prostym zadaniem i w wielu przypadkach niezbędne jest skorzystanie z pomocy specjalnych narzędzi SEO.

Warto wspomnieć także i o tym, że agencje SEO muszą na bieżąco monitorować i analizować poszczególne pozycje w wyszukiwarce Google. Zaawansowane narzędzia SEO kosztują niemałe pieniądze za których użytkowanie także płaci się zwykle w comiesięcznym abonamencie.

Czy warto zapłacić drożej za pozycjonowanie?


W dzisiejszych czasach nie wystarczy postawienie porządnej strony lub sklepu internetowego. Aby odnieść sukces potrzebna jest oczywiście solidna reklama, dzięki której będzie można pozyskać wielu nowych klientów. Według najnowszych statystyk z roku na rok, coraz więcej użytkowników dokonuje zakupu w sklepach internetowych, dlatego też warto jak najszybciej postawić na pozycjonowanie stron.

Usługi SEO na pierwszy rzut oka mogą okazać się bardzo kosztowne, jednak inwestycja w pozycjonowanie w kontekście długofalowym jest bardzo opłacalna, ponieważ ruch organiczny wciąż jest najtańszym źródłem ruchu, jaki można pozyskać na stronę.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

#JedenOdeMnie. Kampania viralowa, promująca pomaganie

Klaudia Smolarska-Kulej
Co piąty podatnik nie przekazuje 1% podatku potrzebującym. Najczęściej wynika to z braku wiary, że można w ten sposób realnie pomóc albo z niewiedzy, że ma się taką możliwość. Dlatego Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” po raz drugi zaprasza do udziału w wyzwaniu i kampanii społecznej #JedenOdeMnie.

Wydatki na reklamę w prasie, radiu i telewizji. Najwięksi reklamodawcy

Magdalena Pawłowska
Instytut Monitorowania Mediów zbadał wydatki na reklamę w prasie, radiu i telewizji w październiku 2017 roku w wybranych branżach: handlowej, farmaceutycznej, finansowej, motoryzacyjnej i telekomunikacyjnej. W sezonie grypowym to branża farmaceutyczna najwięcej zainwestowała w reklamę.

Jak zostać influencerem. Poradnik praktyczny

Szymon Frączek
Publikacja sponsorowanych wpisów, otrzymywanie darmowych produktów, dostęp do zamkniętych wydarzeń - to tylko kilka korzyści bycia influencerem. Coraz więcej influencerów decyduje się nawet porzucić pracę i rozwijać markę osobistą, ale jak to zrobić?

Czy content marketing nadal jest królem?

Marta Bober
Content is King. Chyba każdy z nas słyszał chociaż raz w życiu to hasło. Ale co ono tak właściwie oznacza? I przede wszystkim, czy dalej jest aktualne, czy może odeszło już do lamusa? Marketing w końcu jest jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin.

Personalizacja w wideomarketingu. Dwa razy więcej zaangażowania

Anna Kacprzyk
Według Jamesa McQuivey, eksperta od marketingu cyfrowego, minuta wideo jest odpowiednikiem 1,8 miliona słów. Z kolei według HubSpot, spersonalizowane wideo generuje o 42% więcej zysków, niż niespersonalizowane treści. A do 2019 roku wideo będzie stanowić 80% całego ruchu internetowego na świecie.

Prowadzenie firmowego bloga. Poradnik dla początkujących

Kamila Kaczmarczyk
Najlepiej już na początku tworzenia bloga zdecydować o jego charakterze. Czy będziesz tam pisać o nowych produktach, aktualnościach z życia firmy, reagować na trudne dla marki sytuacje, czy publikować ciekawostki z branży - przemyśl to już na samym początku. Problem się w pewnym stopniu sam rozwiązuje.

Marketing w metawersum. Jak i dlaczego warto zaistnieć w metaverse

Pamela Tomicka
Co roku 54 miliardów dolarów wydawanych jest na dobra wirtualne, w tym „skórki” (dzięki nim gracz może dostosować swoje wyposażenie w rozgrywce) i dodatkowe życia, czyli blisko 2 razy więcej niż na muzykę. Zatem, czym jest metaverse i dlaczego marketerzy powinni tam kierować swoje działania?

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23