menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAKarty graficzne - porównaj na Ceneo.pl

5.01.2020

Audyt techniczny SEO

Marcin Kordowski

Jeśli nie masz doświadczenia technicznego, przeprowadzenie technicznego audytu SEO Twojej witryny prawdopodobnie będzie procesem nie do przejścia. W końcu słowo „techniczny” jest w nazwie i jest przymiotnikiem, którego wielu marketerów nigdy by nie użyło do opisania swoich umiejętności.

artykuł sponsorowany

Audyt techniczny SEOfot. marcinkordowski.com

W rzeczywistości fraza techniczne SEO brzmi bardziej skomplikowanie, niż powinno. Jeśli poświęcisz trochę czasu na analizę technicznego SEO, może się okazać, że nie jest to tak skomplikowane i zniechęcające, jak się wydaje.

W rzeczywistości, przy odrobinie wiedzy na ten temat, możesz swobodnie rozpocząć pracę nad optymalizacją swojej strony.

Możesz nie być w stanie naprawić wszystkich znalezionych problemów - niektóre z pewnością będą wymagać pomocy ze strony zespołu programistów - ale przeprowadzenie audytu pozwoli przynajmniej wyselekcjonować listę elementów wymagających poprawy.

Czym jest SEO techniczne?


SEO to szeroko rozpowszechniona praktyka z trzema głównymi elementami składowymi:on-page SEO, off-page SEO, and techniczne SEO

  • On-page SEO odnosi się do praktyki optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek. W jej skład wchodzą: badanie i optymalizacja słów kluczowych, linkowanie wewnętrzne, SEO copywriting i optymalizacja fragmentów kodu.Są to przykładowe działania, taktyki wchodzących w zakres działań SEO on-page.
  • Off-page SEO to czynności, które robisz poza swoją witryną. Poprawiają one optymalizację witryny. W skłąd działań wchodzą pozyskiwanie linków, optymalizacja pozycji w Google Moja Firma i marketing w mediach społecznościowych to typowe przykłady taktyki SEO poza stroną.
  • Techniczne SEO skupia się na tym by boty wyszukiwarek sprawnie indeksowania witrynę i skutecznie indeksowały jej podstrony. Najpopularniejsze taktyki - takie jak mapa witryny, zarządzanie przekierowaniami i optymalizacja prędkości ładowania strony - są kluczowymi składnikami technicznego SEO.
    Techniczne SEO jest ważne, ponieważ jeśli wyszukiwarki nie mogą zaindeksować Twojej treści, to Twoje treści nie pojawią się w wynikach wyszukiwania. Jeśli wyszukiwarki nie mogą indeksować i indeksować treści, żadne działania czy to on-page czy off-page nie przyniosą żadnych działań.

W praktyce techniczne problemy z SEO powodują, że wyszukiwarki nie mogą indeksować Twojej witryny. Zazwyczaj prowadzą one do mniej wydajnego indeksowania, co może opóźnić szybkość indeksowania stron lub doprowadzić do zindeksowania tylko jej części. Wykluczy to możliwość prawidłowego pozycjonowania się strony.

Lista kroków wchodzących w skład technicznego SEO

Crawl Errors, Pages Indexed, Canonical Tags, Sitemap, Site Structure, SSL Certificate, Redirect Chains, 404 Errors, Broken Images, Image Alt Tags, Site Speed, SEO Mobile Structured Data, H1 Tags, Duplicate Metadata, URL Length

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Światowy Dzień Walki z Rakiem. Ile warte jest życie?

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Jeszcze trzydzieści lat temu z choroby nowotworowej udawało się wyleczyć zaledwie co piąte dziecko. Dziś te proporcje są odwrotne. Nawet 85 procent dzieci wraca do zdrowia. Decydujący jest oczywiście rozwój medycyny, ale nie mniej istotna jest również zmiana podejścia i świadomości. Historia Sary i Stasia to wzruszające dowody na to, że dzięki pomocy dobrych ludzi nie ma rzeczy niemożliwych. [Reporterzy.info wspierają]

Studia podyplomowe w biznesie – jakie niosą korzyści?

artykuł sponsorowany
Współczesny rynek pracy nieustannie się zmienia i stawia nowe wymagania. Dlatego każdy, kto chce osiągnąć sukces, musi się stale rozwijać. Sposobem na podniesienie swoich kompetencji są studia podyplomowe. Zobacz, jakie korzyści niesie ukończenie kierunków z dziedziny biznesu i zarządzania!

Coraz bliżej święta

artykuł sponsorowany
Przywykliśmy do tego, że witryny sklepowe już w listopadzie przypominają nam o grudniowych Świętach Bożego Narodzenia. Nawet jeśli uważamy, że to odrobinę za wcześnie na epatowanie świąteczną atmosferą to jest to idealny moment na spokojne zastanowienie się i wybranie odpowiednich prezentów dla najbliższych i trochę dalszych, ale też dla współpracowników, czy pracowników. Chwila, gdy bez pośpiechu i z precyzyjnym podziałem środków budżetowych możemy zamówić upominki, bez obawy, że nie zdążą do nas dotrzeć na czas.

Unikalne sposoby na promocje firmy. O czym warto pomyśleć?

artykuł sponsorowany
Oryginalność w sferze reklamy daje większe szanse na to, że klienci nas zapamiętają. Dobrze o tym pamiętać przy planowaniu kampanii promocyjnej i wyborze nośników reklamy. Firmy stawiające na nietypowe metody promocji mają spore pole do popisu. Przedstawiamy zestawienie kilku gadżetów, które warto włączyć do kampanii opartej na oryginalności i unikatowości.

Jak prowadzić firmowy profil na Instagramie?

artykuł sponsorowany
Jednym ze współczesnych sposobów na rozwój Twojego biznesu jest korzystanie z mediów społecznościowych, a najlepiej zaistnieć na jak największej ilości tego rodzaju kanałach.

Rolki Reggae Express dla Filipa. Rusza pomoc dla chłopca z Wrocławia

patronat Reporterzy.info
Agata i Wojciech Miszewscy, rekordziści Polski w najdłuższej sztafecie na rolkach, zapraszają 18 października na 100-kilometrowy ultramaraton Rolki Reggae Express ulicami Wrocławia. Po nim w Szkole Muzyki Nowoczesnej zagrają zespoły reggae, hip-hop, etno i jazz. Wszystko to dla trzyletniego Filipa. Rolkarze i muzycy z Wrocławia jadą i grają, żeby zdobyć pieniądze na terapię, która pozwoli chłopcu słyszeć.

Najlepsze kantory internetowe w Polsce. Forbes zbadał ich szybkość

Krzysztof Fiedorek
Zaledwie 10 minut trwa operacja wymiany walut w najszybszym kantorze online w polskiej sieci. Średni wynik lidera rankingu jest prawie sześciokrotnie lepszy od konkurencji. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23