menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

5.01.2020

Audyt techniczny SEO

Marcin Kordowski

Jeśli nie masz doświadczenia technicznego, przeprowadzenie technicznego audytu SEO Twojej witryny prawdopodobnie będzie procesem nie do przejścia. W końcu słowo „techniczny” jest w nazwie i jest przymiotnikiem, którego wielu marketerów nigdy by nie użyło do opisania swoich umiejętności.

artykuł sponsorowany

Audyt techniczny SEOfot. marcinkordowski.com

W rzeczywistości fraza techniczne SEO brzmi bardziej skomplikowanie, niż powinno. Jeśli poświęcisz trochę czasu na analizę technicznego SEO, może się okazać, że nie jest to tak skomplikowane i zniechęcające, jak się wydaje.

W rzeczywistości, przy odrobinie wiedzy na ten temat, możesz swobodnie rozpocząć pracę nad optymalizacją swojej strony.

Możesz nie być w stanie naprawić wszystkich znalezionych problemów - niektóre z pewnością będą wymagać pomocy ze strony zespołu programistów - ale przeprowadzenie audytu pozwoli przynajmniej wyselekcjonować listę elementów wymagających poprawy.

Czym jest SEO techniczne?


SEO to szeroko rozpowszechniona praktyka z trzema głównymi elementami składowymi:on-page SEO, off-page SEO, and techniczne SEO

  • On-page SEO odnosi się do praktyki optymalizacji treści pod kątem wyszukiwarek. W jej skład wchodzą: badanie i optymalizacja słów kluczowych, linkowanie wewnętrzne, SEO copywriting i optymalizacja fragmentów kodu.Są to przykładowe działania, taktyki wchodzących w zakres działań SEO on-page.
  • Off-page SEO to czynności, które robisz poza swoją witryną. Poprawiają one optymalizację witryny. W skłąd działań wchodzą pozyskiwanie linków, optymalizacja pozycji w Google Moja Firma i marketing w mediach społecznościowych to typowe przykłady taktyki SEO poza stroną.
  • Techniczne SEO skupia się na tym by boty wyszukiwarek sprawnie indeksowania witrynę i skutecznie indeksowały jej podstrony. Najpopularniejsze taktyki - takie jak mapa witryny, zarządzanie przekierowaniami i optymalizacja prędkości ładowania strony - są kluczowymi składnikami technicznego SEO.
    Techniczne SEO jest ważne, ponieważ jeśli wyszukiwarki nie mogą zaindeksować Twojej treści, to Twoje treści nie pojawią się w wynikach wyszukiwania. Jeśli wyszukiwarki nie mogą indeksować i indeksować treści, żadne działania czy to on-page czy off-page nie przyniosą żadnych działań.

W praktyce techniczne problemy z SEO powodują, że wyszukiwarki nie mogą indeksować Twojej witryny. Zazwyczaj prowadzą one do mniej wydajnego indeksowania, co może opóźnić szybkość indeksowania stron lub doprowadzić do zindeksowania tylko jej części. Wykluczy to możliwość prawidłowego pozycjonowania się strony.

Lista kroków wchodzących w skład technicznego SEO

Crawl Errors, Pages Indexed, Canonical Tags, Sitemap, Site Structure, SSL Certificate, Redirect Chains, 404 Errors, Broken Images, Image Alt Tags, Site Speed, SEO Mobile Structured Data, H1 Tags, Duplicate Metadata, URL Length

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Social Media dla Biznesu - jak z nich korzystać?

artykuł zewnętrzny
Social Media to nie tylko źródło rozrywki i sposób na łatwą komunikację ze znajomymi. Odpowiednie wykorzystanie mediów społecznościowych to również doskonały sposób na promocję swojego biznesu. Przyjrzyjmy się zatem praktycznym metodom, które można wykorzystać do zwiększenia sprzedaży w firmie i zbudowania długotrwałych relacji z potencjalnymi klientami.

Nowoczesne wizytówki firmowe

dobredrukowanie.pl
Reklama się zmienia, ewoluuje i z każdym rokiem pojawiają się w niej nowinki, z których chętnie korzysta wielu reklamodawców. Są jednak takie formy prezentacji swojego biznesu, które śmiało można uznać za nieśmiertelne. Wielokrotnie wieszczono już koniec wizytówek firmowych i innych form reklamy drukowanej, ale ciągle jest na nie olbrzymi popyt. [artykuł sponsorowany]

Wynajem powierzchni reklamowych

znajdzreklame.pl
Jak wynająć powierzchnie reklamowe? Wynajem powierzchni reklamowych to jeden z najbardziej popularnych i sprawdzonych sposobów pozyskania klientów za pomocą reklamy. Jest to najlepszy środek przekazu, chociażby ze względu na swoją masowość. Każdy początkujący przedsiębiorca, żeby zaistnieć musi stworzyć dobrą kampanię reklamową. Tylko wtedy może się pokazać światu. [artykuł sponsorowany]

Wakacje w Bodrum - o czym warto wiedzieć?

materiał zewnętrzny
Zaplanowanie wakacji w dalekich krajach często spędza nam sen z powiek. Aby zniwelować stres związany z organizacją takiej wyprawy i zaoszczędzić czas, warto postawić na wsparcie renomowanego biura podróży! Z tego miejsca chętnie korzysta coraz większa liczba turystów, którzy pragną odwiedzać dalekie rejony wygodnie i komfortowo.

Jak zastrzec znak towarowy?

Artykuł sponsorowany
Dla każdej firmy marka jest szalenie ważna. To dzięki jej rozpoznawalności twoje towary lub usługi przyciągają coraz większe rzesze klientów. Za przykład mogą służyć Coca-Cola, Audi, Microsoft czy IKEA. Jest to więc pewna pokusa dla twoich konkurentów. Mało kto wie, ale nawę lub logo firmy da się ukraść! Można się przed tym zabezpieczyć rejestrując je w Urzędzie Patentowym. W tym artykule chciałbym pokazać ci jak zastrzec znak towarowy.

Czy języka można się nauczyć samemu?

ESKK
Kursy językowe, obozy zagraniczne, lekcje w szkole, korepetycje z nauczycielami - wszystko to nas przekonuje, że w nauce języków obcych niezbędna nam jest pomoc innej osoby. Z tego powodu wiele osób nawet nie podejmuje próby samodzielnych lekcji, chociaż okoliczności nie pozwalają na zapisanie się na grupowe zajęcia. [artykuł sponsorowany]

W jaki sposób sezonowość wpływa na rynek gadżetów reklamowych?

artykuł gościnny
Sezonowość wpływa na kształtowanie strategii marketingowych wielu przedsiębiorstw, co pociąga również konsekwencje dla inwestycji w gadżety reklamowe. W jaki sposób sezonowość odbija się na rynku gadżetów promocyjnych i czy można to wykorzystać w celu przyciągnięcia nowych klientów do własnego biznesu?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24