menu
tygodnik internetowy
ISSN 2544-5839
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

15.02.2021

Kampania społeczna #JedenOdeMnie. Pokaż, że Twój 1% pomaga!

Klaudia Smolarska

Ponad 5 milionów Polaków nie przekazuje 1% podatku potrzebującym. Zmieńmy to razem! Dajmy im przykład i powiedzmy: #JedenOdeMnie! Ruszyła ogólnopolska kampania społeczna, zainicjowana przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

Kampania społeczna #JedenOdeMnie. Pokaż, że Twój 1% pomaga!fot. Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Ponad 5 milionów Polaków wciąż nie przekazuje 1% podatku z PIT na wybrany cel charytatywny. Kampania #JedenOdeMnie ma za zadanie to zmienić.

- Doskonale wiemy jak ważna jest taka pomoc dla wszystkich organizacji czyniących dobro - mówi Bartłomiej Dwornik z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - Ten niepozorny 1% podatku często pomaga ratować zdrowie i życie! Każda, nawet maleńka suma nabiera wielkiej mocy, bo z takich małych kwot tworzą się wielkie rzeczy!

A w tym wypadku nie trzeba nawet wydawać ANI ZŁOTÓWKI. Wystarczy do formularza PIT dopisać kilka cyfr. Numer KRS wybranej instytucji, której chcemy pomóc.

Według danych z raportu KMPG “Roczne zeznania podatkowe Polaków PIT 2019” podatnicy, którzy nie przekazują swojego 1% podatku najczęściej motywują to:

  • brakiem zaufania do Organizacji Pożytku Publicznego (15% wskazań),
  • przekonaniem, że dzielenie się 1% podatku niczego nie zmieni (14%)
  • oraz przekonaniem, że przekazywane w ten sposób środki są nieefektywnie gospodarowanie (9% wskazań).

Ale wciąż aż 12% respondentów wskazało, że nie przekazują 1% podatku, bo nie wiedzą, że mają taką możliwość.

W dodatku w porównaniu do zeszłorocznego badania, nie zmieniła się liczba Polaków deklarujących chęć przekazania 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego w zeznaniu podatkowym za 2019 rok.

Statystycznie najczęściej swojego 1% podatku nie przekazują najmłodsi Polacy, w wieku do 24 lat – gdzie ponad co trzeci przyznał, że tego nie robi.

Dlatego wciąż musimy uświadamiać i głośno mówić o tym jak cenny jest 1% podatku i jak wiele dobra może zdziałać! A patrząc na tendencje, media społecznościowe są najlepszym miejscem do prowadzenia naszej kampanii #JedenOdeMnie.

#


Akcja społeczna #JedenOdeMnie to projekt ogólnopolski, angażujący wszystkie grupy społeczne oraz artystów, znane osobistości, influencerów, przedsiębiorstwa, a także wolontariuszy. Takie zaangażowanie przyczyni się do wsparcia organizacji charytatywnych, niosących pomoc potrzebującym, a za przykładem uczestników z pewnością podąży liczna grupa znajomych, fanów czy obserwatorów!

- Do naszej akcji włączyli się między innymi sportowcy, artyści i dziennikarze - podkreśla Klaudia Smolarska z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - Są wśród nich reportażysta Mariusz Szczygieł, lekkoatleta Piotr Małachowski i szpadzistka Magdalena Piekarska, mistrzyni makijażu Kamila Patyna i wielu innych. A grono zaangażowanych w kampanię wciąż rośnie!

Udział w kampanii może wziąć absolutnie każdy! Wystarczy:

  • Zrobić zdjęcie, grafikę albo filmik z napisem #JEDENODEMNIE
  • Wrzucić do mediów społecznościowych
  • Napisać, komu się pomaga i zachęcić do tego innych
  • Dodać do opisu hasztag #JEDENODEMNIE
  • I już! Dajemy dobry przykład 5 milionom nieprzekonanych ludzi!

Szczegóły akcji znajdziecie na stronie www.naratunek.org/jedenodemnie. Tam też powstaje galeria uczestników kampanii, która potrwa do końca kwietnia.

Na Facebooku jest również wydarzenie #JedenOdeMnie | Pokaż, że Twój 1% pomaga!

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ
Czytaj prasę w PDF

Najnowsze w dziale :

Od doktoratu do biznesu – jak wykorzystać pracę naukową w świecie poza akademią?

artykuł sponsorowany
Uzyskanie stopnia doktora to ogromne osiągnięcie, które wymaga lat intensywnej pracy badawczej, analitycznego myślenia i wytrwałości. Jednak coraz więcej doktorantów staje dziś przed pytaniem: co dalej? Tradycyjna ścieżka akademicka nie zawsze okazuje się satysfakcjonująca, a dostępność etatów naukowych bywa ograniczona.

Jak bawić się z dzieckiem, wspierając rozwój? Psycholog podpowiada

patronat Reporterzy.info
Spontaniczna, przyjemna i dobrowolna – to cechy, które definiują zabawę. Dla dziecka jest ona naturalnym sposobem odkrywania świata, a dla rodzica może stać się okazją do budowania pozytywnej relacji oraz wsparcia w rozwoju malucha. Jak sprawić, by wspólna zabawa była zarazem radosna i edukacyjna?

Dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny?

artykuł sponsorowany
Praca przy biurku wymaga zastosowania takich rozwiązań, które pozwolą odciążyć kręgosłup, zredukować ryzyko wystąpienia bóli i wad postawy oraz zapewnić komfort przez wiele godzin. Aby to było możliwe należy wybrać nie tylko biurko o odpowiedniej wysokości, ale również wygodny fotel biurowy. Dziś dowiecie się, dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny.

Podobne artykuły:

Jak wybrać agencję SEO w 2024 roku?

artykuł sponsorowany
Dobra agencja SEO to nieoceniony partner w rozwoju biznesu. Pozycjonowanie jest jednym z najważniejszych kanałów promocji w marketingu internetowym, a wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania to szansa na zwiększenie sprzedaży i dotarcie do nowych użytkowników.

Pudełka z nadrukiem na różne okazje

Materiał zewnętrzny
Do pudełek pakuje się nie tylko prezenty, ale również produkty, które następnie mają trafić do sprzedaży. Często nie mogą to być pudełka w dowolnym kolorze, zdobione obojętnie jakim wzorem, czy tym bardziej znaczone logo konkurencji. Stąd wzrosło zainteresowanie usługami, które polegają na projektowaniu i produkcji pudełek kartonowych pod indywidualne zamówienie.

Najprostsze sposoby zarabiania przez internet

artykuł partnerski
Szukając dodatkowego źródła zarobku bierzemy pod uwagę różne opcje, ale nie każdy wie, że pieniądze zarabiać możemy również przez internet. Jest to o tyle ciekawe rozwiązanie, że nie musimy nawet wychodzić z domu, aby poprawić stan budżetu domowego.

Dlaczego warto informować klientów o stanie przesyłki?

inPost
Niektórzy z Twoich klientów dokonają zamówienia i nie zastanowią się nad jego przebiegiem, dopóki nie otrzymają przesyłki. Jednak wiele osób chce dokładnie wiedzieć, gdzie aktualnie znajduje się ich paczka. Wiele badań pokazuje, że przytłaczająca większość kupujących ocenia śledzenie zamówień jako ważną część wpływającą na poziom ich satysfakcji z zakupów w sklepie internetowym. [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter TikTok Instagram Threads Youtube Google News Blue Sky Social RSS

Reporterzy.info - internetowy magazyn medioznawczy. Świat komunikacji od kuchni. Media, dziennikarstwo, PR i marketing. Dane, raporty, analizy, porady. Historia i rynek, prawo, fotografia, oferty pracy.


praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Grafik, Social Media, SEO, reklama
Warszawa • Białystok • Bydgoszcz • Gdańsk • Katowice • Kielce • Kraków • Lublin • Łódź • Olsztyn • Opole • Poznań • Rzeszów • Szczecin • Toruń • Wrocław • Zielona Góra • Praca zdalna Więcej

reklama

Acer



Sklep reportera

Sklep reportera

Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
do pisania
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
dla fotoreportera
Książki i e-booki o mediach
Książki i e-booki o mediach
do czytania
Drony wideo i latające kamery
Drony wideo i latające kamery
dla pilota
Gimbale do stabilizacji wideo
Gimbale do stabilizacji wideo
dla operatora
Oprogramowanie i aplikacje
Oprogramowanie i aplikacje
dla twórców
więcej produktów


zajrzyj na nasz 👉 Youtube

Zobacz więcej 👇
#4Lines 4 a Good(?) Morning SHORTS
gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka Glamour
Glamour
Okładka Lotnictwo
Lotnictwo
Okładka Nowa Technika Wojskowa
Nowa Technika Wojskowa
Okładka Parkiet
Parkiet
Okładka Świat Motocykli
Świat Motocykli
Okładka Tygodnik Do Rzeczy
Tygodnik Do Rzeczy
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o25