menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

17.11.2021 Rynek medialny

Sztuka dobrego mówienia. Mirosław Oczkoś radzi, jak nie przynudzać

BARD

Jak dobrze mówić i przemawiać? Jak przygotować dobry występ w internecie? Najlepiej nauczą tego ćwiczenia, rady i podpowiedzi jednego z najlepszych w Polsce ekspertów w tej dziedzinie. Do sprzedaży trafia właśnie trzecie wydanie książki dr Mirosława Oczkosia "Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania". Patronem medialnym jest tygodnik Reporterzy.info.

Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzaniafot. Wydawnictwo RM

"Trzask, prask i po wszystkim", jak mawiał pewien dziadek w pewnym słuchowisku radiowym. I podobnie jest z postrzeganiem człowieka przez człowieka w sytuacjach publicznych:

  • Pierwszy trzask - ludzie widzą,
  • drugi trzask –-ludzie słyszą,
  • trzeci trzask - niektórzy rozumieją, co się do nich mówi.
  • Prask, i po pierwszym wrażeniu.

Można, a nawet trzeba wpłynąć na to, na co wpływ mamy, np. oddziaływanie głosem. Jak jest to istotna sprawa, doceniliśmy w czasie pracy zdalnej. Okazuje się, że dużo więcej rozmawiamy przez komunikatory internetowe, przez telefon, mówimy dużo więcej niż kiedyś.

Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzaniafot. Wydawnictwo RM

Tak o trzecim już wydaniu swojej książki do nauki poprawnego mówienia pisze autor, dr Mirosław Oczkoś. W najnowszej edycji adepci trudnej sztuki wystąpień przed publicznością znajdą wiele nowej, wartościowej wiedzy praktycznej.

- W "Sztuce dobrego mówienia" znajdziecie ćwiczenia rozluźniające, oddechowe, głosowe, zabawne przykłady błędów wymowy i łamańce językowe. Nauczycie się dobrze i przekonywająco mówić, przemawiać, rozmawiać i dyskutować. Razem ze mną przygotujecie się również do wystąpień w internecie - zachęca autor.

Dla mówców realizujących się w świecie online powstał bowiem całkiem nowy rozdział pod tytułem "Zanim zostaniesz Królową lub Królem internetu, czyli zestaw ćwiczeń przydatnych przed wystąpieniami w sieci".

Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzaniafot. Wydawnictwo RM

- Żyjemy w świecie pełnym słów. Co zrobić, żeby nasze słowa były słyszane i zostały wysłuchane? Mirosław Oczkoś zajmuje się w tej książce kwestiami tylko z pozoru marginalnymi, bo w gruncie rzeczy - fundamentalnymi: kwestiami związanymi z formą mówienia. Powinien ją przeczytać każdy, kto w jakikolwiek sposób operuje mową: w przestrzeni prywatnej, publicznej czy w internecie. Czyli - jak się dobrze zastanowić - właściwie każdy z nas - poleca dr hab. Michał Rusinek, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, ceniony literaturoznawca, pisarz i tłumacz.

Premiera najnowszej książki dr Mirosława Oczkosia zaplanowana została na 17 listopada 2021 roku. Kupić ją można w internetowej księgarni Wydawnictwa RM:

Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś | Wydawnictwo RM
ZAMÓW KSIĄŻKĘ


Dr Mirosław Oczkoś jest trenerem biznesu, wykładowcą akademickim, aktorem, specjalistą od wystąpień publicznych, budowania wizerunku i pracy głosem. Współpracuje z wieloma stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Prowadzi zajęcia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Książkę "Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania" wydało Wydawnictwo RM, znane z publikowania tytułów o tematyce poradnikowej, hobbystycznej i przewodników. Patronat medialny nad książką sprawują tygodnik Reporterzy.info, Radio Spacja i Marketing w Praktyce.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Nielegalne wideo w internecie. Analiza jak często i kiedy je oglądamy

Monika Koziar
Czy tak często korzystamy z nielegalnych źródeł do oglądania materiałów wideo jak nam się wydaje? Jakie są tego najczęstsze przyczyny? Wyniki badania internautów z czerwca i lipca 2017 roku.

Polscy internauci nie chcą płacić za dostęp do treści w sieci

Newseria Biznes
Ponad 80 proc. Polaków korzystających z internetu uważa, że treści dostępne w sieci powinny być bezpłatne, a 22 proc. jest gotowych płacić, ale za ograniczenie liczby wyświetlanych reklam – wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

System medialny Stanów Zjednoczonych

Patrycja Żuralska
Znajomość koncepcji wolności mediów w USA jest fundamentem zrozumienia ich miejsca, funkcji i roli w społeczeństwie amerykańskim.

Zwyczaje czytelników cyfrowej prasy

Bartłomiej Dwornik
O jakiej porze dnia najchętniej sięgamy po e-gazety i e-booki? Apogeum przypada na godziny 18. i 23. I pora do lamusa odesłać przekonanie, że najchętniej czytamy w weekendy.

Najlepsze polskie podcasty. Pierwsza edycja konkursu na Podcast Roku

Krzysztof Bulski
Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski konkurs, promujący jakość, oryginalność i kulturę przekazu różnych form dźwiękowych w mediach digitalowych. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie, zmarłego w lutym 2021 roku.

Fake news w Polsce i w Europie. Badanie Kantar Public

Bartłomiej Dwornik
Trzy czwarte Polaków przyznaje, że z fake newsami, czyli informacjami nieprawdziwymi lub zniekształcającymi rzeczywistość, spotyka się raz w tygodniu lub częściej. Tylko 14% ankietowanych uważa, że ten problem nie dotyczy ich w ogóle - wynika z opublikowanych przez Kantar Public wyników badania Eurobarometr.

Koronasceptycy w mediach. Badanie agencji Dentsu

BARD
Mocno widoczny w digitalowych mediach koronasceptycyzm, który bagatelizuje pandemię albo skupia się na teoriach spiskowych, stanowi około 8 procent internetowych treści związanych z koronawirusem. Głównymi źródłami wiedzy o COVID-19 i bieżącej sytuacji są internet, media społecznościowe i telewizja, a coraz częściej także znajomi i rodzina.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Lidl.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22