menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

17.11.2021 Rynek medialny

Sztuka dobrego mówienia. Mirosław Oczkoś radzi, jak nie przynudzać

BARD

Jak dobrze mówić i przemawiać? Jak przygotować dobry występ w internecie? Najlepiej nauczą tego ćwiczenia, rady i podpowiedzi jednego z najlepszych w Polsce ekspertów w tej dziedzinie. Do sprzedaży trafia właśnie trzecie wydanie książki dr Mirosława Oczkosia "Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania". Patronem medialnym jest tygodnik Reporterzy.info.

Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzaniafot. Wydawnictwo RM

"Trzask, prask i po wszystkim", jak mawiał pewien dziadek w pewnym słuchowisku radiowym. I podobnie jest z postrzeganiem człowieka przez człowieka w sytuacjach publicznych:

  • Pierwszy trzask - ludzie widzą,
  • drugi trzask –-ludzie słyszą,
  • trzeci trzask - niektórzy rozumieją, co się do nich mówi.
  • Prask, i po pierwszym wrażeniu.

Można, a nawet trzeba wpłynąć na to, na co wpływ mamy, np. oddziaływanie głosem. Jak jest to istotna sprawa, doceniliśmy w czasie pracy zdalnej. Okazuje się, że dużo więcej rozmawiamy przez komunikatory internetowe, przez telefon, mówimy dużo więcej niż kiedyś.

Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzaniafot. Wydawnictwo RM

Tak o trzecim już wydaniu swojej książki do nauki poprawnego mówienia pisze autor, dr Mirosław Oczkoś. W najnowszej edycji adepci trudnej sztuki wystąpień przed publicznością znajdą wiele nowej, wartościowej wiedzy praktycznej.

- W "Sztuce dobrego mówienia" znajdziecie ćwiczenia rozluźniające, oddechowe, głosowe, zabawne przykłady błędów wymowy i łamańce językowe. Nauczycie się dobrze i przekonywająco mówić, przemawiać, rozmawiać i dyskutować. Razem ze mną przygotujecie się również do wystąpień w internecie - zachęca autor.

Dla mówców realizujących się w świecie online powstał bowiem całkiem nowy rozdział pod tytułem "Zanim zostaniesz Królową lub Królem internetu, czyli zestaw ćwiczeń przydatnych przed wystąpieniami w sieci".

Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzaniafot. Wydawnictwo RM

- Żyjemy w świecie pełnym słów. Co zrobić, żeby nasze słowa były słyszane i zostały wysłuchane? Mirosław Oczkoś zajmuje się w tej książce kwestiami tylko z pozoru marginalnymi, bo w gruncie rzeczy - fundamentalnymi: kwestiami związanymi z formą mówienia. Powinien ją przeczytać każdy, kto w jakikolwiek sposób operuje mową: w przestrzeni prywatnej, publicznej czy w internecie. Czyli - jak się dobrze zastanowić - właściwie każdy z nas - poleca dr hab. Michał Rusinek, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, ceniony literaturoznawca, pisarz i tłumacz.

Premiera najnowszej książki dr Mirosława Oczkosia zaplanowana została na 17 listopada 2021 roku. Kupić ją można w internetowej księgarni Wydawnictwa RM:

Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś | Wydawnictwo RM
ZAMÓW KSIĄŻKĘ


Dr Mirosław Oczkoś jest trenerem biznesu, wykładowcą akademickim, aktorem, specjalistą od wystąpień publicznych, budowania wizerunku i pracy głosem. Współpracuje z wieloma stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Prowadzi zajęcia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Książkę "Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania" wydało Wydawnictwo RM, znane z publikowania tytułów o tematyce poradnikowej, hobbystycznej i przewodników. Patronat medialny nad książką sprawują tygodnik Reporterzy.info, Radio Spacja i Marketing w Praktyce.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Multiscreening w Polsce. Drugi ekran podczas oglądania telewizji

dr Albert Hupa
W 2013 roku polscy digital marketerzy odkryli tzw. multiscreening, a dokładniej – w globalnym internecie zaczęło się pojawiać coraz więcej informacji o tym, że podczas oglądania telewizji ludzie korzystają równocześnie z urządzeń mobilnych. Wyniki badania Multiscreening w Polsce, opublikowane przez IRCenter w lipcu 2014 roku.

Internet mobilny o połowę przegonił stacjonarny. Wyniki analizy Gemius

BARD
Aż 38% polskich internautów w marcu łączyło się z siecią tylko przy pomocy urządzeń mobilnych. Osób, które korzystały wyłącznie z komputerów i laptopów było jedynie 24% - wynika ze statystyk ruchu internetowego w Polsce, opublikowanych przez Gemius i Polskie Badania Internetu.

Reklama prasowa w Polsce. Analiza Polskich Badań Czytelnictwa

BARD
Analitycy Polskich Badań Czytelnictwa przygotowali zestaw danych statystycznych, prezentujących dotarcie, zaangażowanie i opinie na temat kampanii reklamowych w prasie drukowanej. Danych przydatnych marketerom w przygotowaniu i optymalizacji budżetów reklamowych.

Telewizja internetowa. Monitory wypierają telewizory

Bartłomiej Dwornik
Badania pokazują, że choć wideo w sieci ciągle jeszcze przegrywa z tradycyjną telewizją pod kątem ilości czasu przy nim spędzanego, to jednak ten czas się znacząco zwiększa.

Blogi w e-commerce. Raport Elephate i Senuto

KrzysztoF
Średnia liczba zindeksowanych artykułów na blogach e-commerce to 565, a jeden wpis przyciąga 347 odbiorców miesięcznie. Najwyższy ruch organiczny na pojedynczym artykule generuje branża zdrowotna. Za kulisy komercyjnej blogosfery zaglądają autorzy "Rankingu blogów w e-commerce".

Nowy gracz na rynku pism dla dzieci. Cudaczek i Przyjaciele

Bartłomiej Dwornik
Dwumiesięcznik wydawnictwa Orangeblue z Poznania ma 56 stron, 40 tysięcy nakładu i promocyjną cenę 4,99 zł. Rzuca rękawicę dominującemu na rynku wydawnictwu Egmont.

Propaganda i dezinformacja. Wydatki Kremla pod lupą DebunkEU.org

PAP Mediaroom
Trzykrotny wzrost wydatków rządu rosyjskiego na media w pierwszym kwartale tego roku pokazuje, że wysiłki Kremla na rzecz utrzymania swojej narracji w kontekście inwazji na Ukrainę rosną. Propaganda w Rosji osiągnęła poziom niewidziany od czasów stalinowskiego Związku Radzieckiego.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24