menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Work in media. Find a job in the world of communications.

21.10.2024 Rynek medialny

Sztuka dobrego mówienia. Mirosław Oczkoś radzi, jak nie przynudzać

patronat Reporterzy.info

Jak dobrze mówić i przemawiać? Jak przygotować dobry występ w internecie? Najlepiej nauczą tego ćwiczenia, rady i podpowiedzi jednego z najlepszych w Polsce ekspertów w tej dziedzinie. Do sprzedaży trafia właśnie trzecie wydanie książki dr Mirosława Oczkosia "Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania". Patronem medialnym jest tygodnik Reporterzy.info. Premiera 23 października. Przedsprzedaż już ruszyła.

Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania
"Trzask, prask i po wszystkim", jak mawiał pewien dziadek w pewnym słuchowisku radiowym. I podobnie jest z postrzeganiem człowieka przez człowieka w sytuacjach publicznych:

  • Pierwszy trzask - ludzie widzą,
  • drugi trzask –-ludzie słyszą,
  • trzeci trzask - niektórzy rozumieją, co się do nich mówi.
  • Prask, i po pierwszym wrażeniu.

Można, a nawet trzeba wpłynąć na to, na co wpływ mamy, np. oddziaływanie głosem. Jak jest to istotna sprawa, doceniliśmy w czasie pracy zdalnej. Okazuje się, że dużo więcej rozmawiamy przez komunikatory internetowe, przez telefon, mówimy dużo więcej niż kiedyś.

Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzaniafot. Wydawnictwo RM

Tak o trzecim już wydaniu swojej książki do nauki poprawnego mówienia pisze autor, dr Mirosław Oczkoś. W najnowszej edycji adepci trudnej sztuki wystąpień przed publicznością znajdą wiele nowej, wartościowej wiedzy praktycznej.

- W "Sztuce dobrego mówienia" znajdziecie ćwiczenia rozluźniające, oddechowe, głosowe, zabawne przykłady błędów wymowy i łamańce językowe. Nauczycie się dobrze i przekonywająco mówić, przemawiać, rozmawiać i dyskutować. Razem ze mną przygotujecie się również do wystąpień w internecie - zachęca autor.

Dla mówców realizujących się w świecie online powstał bowiem cały rozdział pod tytułem "Zanim zostaniesz Królową lub Królem internetu, czyli zestaw ćwiczeń przydatnych przed wystąpieniami w sieci".

Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzaniafot. Wydawnictwo RM

- Żyjemy w świecie pełnym słów. Co zrobić, żeby nasze słowa były słyszane i zostały wysłuchane? Mirosław Oczkoś zajmuje się w tej książce kwestiami tylko z pozoru marginalnymi, bo w gruncie rzeczy - fundamentalnymi: kwestiami związanymi z formą mówienia. Powinien ją przeczytać każdy, kto w jakikolwiek sposób operuje mową: w przestrzeni prywatnej, publicznej czy w internecie. Czyli - jak się dobrze zastanowić - właściwie każdy z nas - polecał drugie wydanie dr hab. Michał Rusinek, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, ceniony literaturoznawca, pisarz i tłumacz. Trzecia edycja zapowiada się JESZCZE ATRAKCYJNIEJ.

Premiera trzeciego wydania książki dr Mirosława Oczkosia zaplanowana została na 23 października 2024 roku. Kupić ją można w internetowej księgarni Wydawnictwa RM:

Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania | Mirosław Oczkoś | Wydawnictwo RM
ZAMÓW KSIĄŻKĘ


Dr Mirosław Oczkoś jest trenerem biznesu, wykładowcą akademickim, aktorem, specjalistą od wystąpień publicznych, budowania wizerunku i pracy głosem. Współpracuje z wieloma stacjami radiowymi i telewizyjnymi. Prowadzi zajęcia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie i w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku.

Książkę "Sztuka dobrego mówienia. Bez bełkotania i przynudzania" wydało Wydawnictwo RM, znane z publikowania tytułów o tematyce poradnikowej, hobbystycznej i przewodników. Patronat medialny nad książką objął tygodnik Reporterzy.info.

Sztuka dobrego mówienia bez bełkotania i przynudzania

autor: Mirosław Oczkoś
wydawca: Wydawnictwo RM
wydanie: trzecie
ISBN: 978-83-8151-901-4
format: 163×231 mm
liczba stron: 288
premiera: 23 października
zamówienia: www.rm.com.pl
cena: 44,99 zł

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Najnowsze w dziale Rynek medialny:

Radio, streaming i podcasty. Jak słuchają Polacy według Total Audio 2024

Krzysztof Fiedorek
Treści audio są codziennym towarzyszem Polaków. Według badania Total Audio 2024, zrealizowanego przez Adres:Media na zlecenie Komitetu Badań Radiowych, aż 90% badanych przynajmniej raz w tygodniu sięga po treści dźwiękowe, a 80% robi to codziennie. Średni czas słuchania wynosi prawie pięć godzin dziennie.

Finanse oczami kobiet i mężczyzn. Jak o nich rozmawiać?

Klaudia Smolarska-Kulej
Mężczyźni wciąż odczuwają społeczną presję bycia odpowiedzialnym za utrzymanie rodziny, nawet jeśli ich partnerki zarabiają tyle samo, co oni lub nawet więcej. Z kolei kobiety podkreślają, że - w przeciwieństwie do mężczyzn - brakuje im odwagi, aby poprosić szefa o podwyżkę. Dodatkowo obawiają się ryzyka, dlatego rzadziej inwestują pieniądze.

Automatyzacja dezinformacji. Global Risks Report 2025 i media

Krzysztof Fiedorek
Dezinformacja i manipulacja informacją znalazły się na pierwszym miejscu wśród globalnych zagrożeń w perspektywie dwóch i dziesięciu lat. Szczególny niepokój budzi fakt, że algorytmy społecznościowe często faworyzują kontrowersyjne lub szokujące treści, co dodatkowo podsyca dezinformację.

Podobne artykuły:

Uczniowie słuchają radia. Padł rekord w tej grupie wiekowej

Krzysztof Głowiński
W ostatnim kwartale 2011 roku zasięg dzienny radia wśród osób w wieku 15-19 lat wyniósł ponad 85 procent. To o blisko 4 punkty procentowe więcej, niż rok wcześniej.

Jak mówić do Gen Z, czyli jakie są polskie Zetki? Raport SWPS i They.pl

Paweł Usakowski
Tylko 25% ankietowanych przedstawicieli pokolenia Z zdecydowanie uważa, że polskie marki wiedzą, jak komunikować się z młodymi ludźmi. Jedynie 17% badanych dokonuje zakupów wyłącznie online, zaś niemal połowa z nich dostrzega praktyki greenwashingu w działaniach firm.

Próbki dodawane do gazet. Skuteczność marketingowa według PBC

BARD
Czy próbki produktów, dodawane bezpłatnie do prasy działają? Z danych, opublikowanych przez Polskie Badania Czytelnictwa wynika, że to skuteczna forma marketingu i promocji marki. Pod warunkiem, że kampania samplingowa przeprowadzona jest prawidłowo.

Nowe iWoman.pl. Reaktywacja ambitnego portalu dla kobiet

BARD
Na medialny rynek wraca lifestylowy portal dla kobiet, założony w 2009 przez Grupę Money.pl, a w 2014 roku zawieszony i następnie zamknięty przez nowego właściciela - Wirtualną Polskę. Dwaj byli pracownicy Money.pl odkupili domenę i portal startuje na nowo. W nowym modelu. Bez reklam.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google Instagram Threads Youtube Google News Blue Sky Social RSS

Reporterzy.info - internetowy magazyn medioznawczy. Świat komunikacji od kuchni. Media, dziennikarstwo, PR i marketing. Dane, raporty, analizy, porady. Historia i rynek, prawo, fotografia, oferty pracy.


praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Grafik, Social Media, SEO, reklama
Warszawa • Białystok • Bydgoszcz • Gdańsk • Katowice • Kielce • Kraków • Lublin • Łódź • Olsztyn • Opole • Poznań • Rzeszów • Szczecin • Toruń • Wrocław • Zielona Góra • Praca zdalna Więcej

reklama

webePartnres
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy



Sklep reportera

Sklep reportera

Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
do pisania
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
dla fotoreportera
Książki i e-booki o mediach
Książki i e-booki o mediach
do czytania
Drony wideo i latające kamery
Drony wideo i latające kamery
dla pilota
Gimbale do stabilizacji wideo
Gimbale do stabilizacji wideo
dla operatora
Oprogramowanie i aplikacje
Oprogramowanie i aplikacje
dla twórców
więcej produktów

reklama



gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka Glamour
Glamour
Okładka Gość Niedzielny
Gość Niedzielny
Okładka Historia Bez Cenzury
Historia Bez Cenzury
Okładka Nowa Fantastyka
Nowa Fantastyka
Okładka O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą
O Czym Lekarze Ci Nie Powiedzą
Okładka Tygodnik Do Rzeczy
Tygodnik Do Rzeczy
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o25