menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

7.02.2022 Marketing i PR

#JedenOdeMnie. Kampania viralowa, promująca pomaganie

Klaudia Smolarska-Kulej

Co piąty podatnik nie przekazuje 1% podatku potrzebującym. Najczęściej wynika to z braku wiary, że można w ten sposób realnie pomóc albo z niewiedzy, że ma się taką możliwość. Dlatego Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” po raz drugi zaprasza do udziału w wyzwaniu i kampanii społecznej #JedenOdeMnie.

#JedenOdeMnie. Ruszyła kampania viralowa, promująca pomaganieMiłosz i Milenka Balsewicz zapraszają do udziału w kampanii #JEDENODEMNIE [fot. Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową]

Blisko 20% uprawnionych wciąż nie przekazuje 1% podatku z PIT na wybrany cel charytatywny. Według danych z raportu KMPG „Roczne zeznania podatkowe Polaków PIT 2020” osoby, które nie przekazują swojego 1% podatku

  • najczęściej motywują to argumentem, że dzielenie się 1% podatku niczego nie zmieni (16% wskazań)
  • przekonaniem, że przekazywane w ten sposób środki są nieefektywnie gospodarowanie (11% wskazań).
  • aż 13% respondentów stwierdziło, że nie wie, że ma taką możliwość – ta tendencja się utrzymuje się od lat.

Kampania #JedenOdeMnie ma za zadanie to zmienić. Organizatorzy stawiają sobie za cel edukację osób uprawnionych do pomocy – uświadamianie im tego, jak łatwo jest zostać dobroczyńcą oraz tego, że w przypadku przekazania 1% nic ich to nie kosztuje.

REKLAMA

– Doskonale wiemy, jak duże znaczenie ma pomoc w postaci 1% dla wszystkich organizacji pożytku publicznego – mówi Łukasz Wasiuta z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. – Nasza Fundacja pomaga dzieciom walczącym z rakiem. W dużej mierze jesteśmy w stanie ratować ich życie dzięki temu niepozornemu 1% podatku. Dzięki tej formie finansowania w zeszłym roku z Urzędów Skarbowych z całego kraju Fundacja uzyskała na pomoc dzieciom ponad 9 milionów złotych.

Te pieniądze umożliwiają zakup nierefundowanych leków, opłacenie pacjentom terapii i rehabilitacji, a także finansowanie leczenia powikłań choroby nowotworowej. Każdego roku Fundacja ma pod opieką blisko 2 000 małych podopiecznych. Z jednej strony 1% to kropla w morzu potrzeb, z drugiej – każda przekazana przez podatnika suma ma ogromne znaczenie i realnie przekłada się na pomoc dzieciom.

Statystycznie, najczęściej swojego 1% podatku nie przekazują najmłodsi Polacy, w wieku do 24 lat. Co drugi z nich przyznał, że tego nie robi. Dlatego wciąż tak ważne jest szerzenie wiedzy o tym, że w przypadku 1% podatku pomoc nie kosztuje ANI ZŁOTÓWKI, oraz budowanie świadomości, w jaki sposób wskazać organizację pożytku publicznego. Ze względu na profil osób, które 1% przekazują najrzadziej, najskuteczniejszym kanałem komunikacji wydają się media społecznościowe.

REKLAMA

Stąd pomysł na akcję społeczną #JedenOdeMnie. To ogólnopolski projekt angażujący liczne grupy społeczne, w tym: artystów, sportowców, influencerów, a także przedsiębiorstwa. W przeprowadzonej w zeszłym roku pierwszej edycji wyzwania udział wzięli między innymi: dziennikarz Mariusz Szczygieł, siatkarz reprezentacji Polski oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Łukasz Kaczmarek, kabaret Paranienormalni, czy firma Łucznik, ale udział w kampanii może wziąć absolutnie każdy!

Wystarczy:

  • zrobić zdjęcie, grafikę albo filmik z napisem #JEDENODEMNIE,
  • zamieścić post z grafiką w mediach społecznościowych,
  • napisać, komu się pomaga i zachęcić do tego innych,
  • dodać do opisu hasztag #JEDENODEMNIE, nominować do wyzwania 5 znajomych – i już!

Szczegółowe informacje o akcji na stronie www.naratunek.org/jedenodemnie.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak wygenerować ruch na stronie internetowej

Krzysztof Kłosiński
Wysoki ruch w naszej witrynie to podstawa jej sprawnego funkcjonowania. Sprawia on, że potencjalni klienci mają możliwość zapoznania się z naszą ofertą. Ponadto jest on jednym z głównych elementów, które wyszukiwarka Google bierze pod uwagę w trakcie ustalania pozycji naszej strony w wynikach wyszukiwania.

W jaki sposób czytać zamieszczane w sieci opinie o sklepach internetowych?

Redcart.pl
Pisaniem opinii (pozytywnych, negatywnych i neutralnych) zajmują się ludzie, którzy mieli do czynienia z ofertą danego sklepu internetowego, a przynajmniej tak powinno być, gdyż można spotkać się również z opiniami wynikającym ze złośliwości konkurencji. Jak odróżniać wartościowe komentarze od tych mniej przydatnych lub mylących?

Ankiety rNPS w marketingu. Czym są i czy są potrzebne

Symetria
Ankieta umieszczona na stronie często wywołuje niechęć odwiedzających witrynę. Co można zrobić, aby klienci chętniej dzielili się swoją opinią o produkcie? Jednym z rozwiązań jest rNPS, czyli krótka ankieta online pozwalająca ocenić poziom zadowolenia ze współpracy z firmą. Co ważne – taki sposób oceny nie zajmuje wiele czasu.

Barometr Altavia. Jak i gdzie kupują Polacy

Altavia Polska
Driverami zakupowymi, czyli czynnikami, które sprawiają, że klienci przychodzą do tego a nie innego sklepu są przede wszystkim: gazetka/katalog/ulotka oraz polecenie znajomych, a także po prostu przypadek. W pierwszej odsłonie polskiej edycji Barometru Altavia przebadano relacje konsumentów z niemal 100 markami sieci handlowych.

Sciencewashing w marketingu. Komercja w sprzeczności z nauką

Ludwika Tomala
Tak, jak mamy greenwashing - nie mające podstaw reklamowanie produktów jako ekologicznych, tak analogicznie można mówić o sciencewashingu - marketingu, który zarzeka się, że skuteczność reklamowanego produktu poparta jest badaniami naukowymi, choć to stwierdzenie dalekie od prawdy.

Sztuczna inteligencja i marketing. Jakie są oczekiwania i obawy branży

KrzysztoF
Marketerzy korzystający z generatywnej sztucznej inteligencji dostrzegają w niej potencjał, ale również zagrożenia. Z badania Generative AI Snapshot Series, przeprowadzonego przez Salesforce i YouGov wynika, że branża spodziewa się dużych zmian. I to już w niedalekiej przyszłości.

Reklama w grach. Case study od Fantasyexpo

Kamil Górecki
Możemy wyróżnić dwie główne drogi wykorzystywania gier do celów reklamowych - advergaming oraz in-game advertising. Ta pierwsza mówi o tworzeniu gry od podstaw w celach marketingowych. Druga, zdecydowanie częściej wykorzystywana, polega na osadzaniu treści reklamowych w istniejących grach, a pole do popisu jest dość szerokie.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Volcano
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24