menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
banner OOO Przekaż Datek

10.04.2022

Ile będzie kosztowała własna strona internetowa?

artykuł gościnny

Założenie własnej strony internetowej wiąże się z wieloma korzyściami. Podnosi świadomość społeczną o danej firmie i świadczonych przez nią usługach, pozwala wypromować oferowane przez nią produkty i nawiązać stałą współpracę z zewnętrznymi partnerami. Pamiętać jednak musimy, że naprawdę dobrą stronę internetową przygotować mogą tylko profesjonaliści. Ile zapłacimy za taką usługę?

Ile będzie kosztowała własna strona internetowa?fot. pozycjonowanie-stron-wroclaw.net/Whitepress

Od czego zależy koszt strony WWW?


Istnieje wiele kwestii, które należy mieć na uwagę, decydując się na stworzenie strony WWW - a każda z nich ma wpływ na jej cenę. Najważniejsze jest przeznaczenie witryny. Czy nasza strona internetowa ma być typową wizytówką, stroną typu one page, czy jednak czymś o wiele bardziej zaawansowanym i funkcjonalnym? Oczywiście - wyższy standard strony internetowej oznacza też wyższą cenę. Wpływ na wysokość kosztów takiego przedsięwzięcia ma też, rzecz jasna, renoma wykonawcy. Freelancer z reguły przygotuje stronę nieco niższym kosztem, niż profesjonalna agencja - pamiętajmy jednak, że w przypadku tej drugiej opcji nad poprawnym funkcjonowaniem naszej witryny czuwał będzie cały zespół specjalistów.

Cena takiej usługi będzie większa, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z rozwiązań dodatkowych - jak na przykład połączenie naszej witryny internetowej z Facebookiem. Zapłacimy więcej także, jeśli zdecydujemy się na zakup strony z zaimplementowanymi już od początku rozwiązaniami SEO, pozwalającymi osiągać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek.

Ile kosztowała będzie nas strona internetowa?


Koszt przygotowania strony internetowej nie jest z góry ustalony. Zależy on od wyżej wymienionych czynników, a także od tego, jak duży jest nasz projekt. Można jednak powiedzieć, że uśrednione widełki kształtują się następująco:

  • Strona typu blog, wraz z wysokiej jakości projektem graficznym, to koszt wynoszący od 500 do 2.000 złotych netto.
  • Strona - wizytówka, czyli strona www zawierająca projekt graficzny, kilka prostych podstron oraz ewentualnie bloga, kosztować będzie od 800 do 2000 złotych.
  • Strona typu one page dedykowana danemu produktowi, marce lub osobie wiąże się z kosztem rzędu 1.000 do 2.000 złotych. 
  • Strona Landing Page natomiast wiąże się już z wyższym kosztem - cena jej wykonania wynosi od 1.500 do 3.000 złotych.
  • Dobrze przygotowana strona firmowa zawierająca atrakcyjny design graficzny, dużą liczbę podstron, a także zaopatrzona w niezbędne rozwiązania SEO kosztować będzie od 2.500 do nawet 6.000 złotych
  • Strona internetowa typu premium, cechująca się indywidualnym projektem graficznym, kompleksowo wdrożonymi rozwiązaniami SEO, narzędziami ułatwiającymi marketing i w pełni wypozycjonowana kosztuje zaś od 4.000 do 9.000 złotych.

A co ze stronami internetowymi przygotowanymi specjalnie z myślą o konkretnych branżach? Oto kilka przykładów:

  • Strona internetowa przystosowana do e-learningu, z wbudowanym modułem sprzedaży kursów kosztuje zazwyczaj od 2.500 do 7.000 złotych
  • Strona zawierająca kompleksowy system zamówień dla restauracji kosztować będzie od 2.000 do 4.000 złotych

Jak więc widać, stworzenie strony internetowej wiąże się z dosyć sporym wydatkiem. Pamiętajmy jednak, że własna strona internetowa to dziś wręcz podstawa, jeśli poważnie myślimy o rozwoju naszej firmy i pozyskaniu jak największej ilości klientów. Warto więc zdecydować się na współpracę ze specjalistami i w zamian otrzymać profesjonalnie przygotowaną witrynę internetową, która będzie naszą dumą i rzeczywiście okaże się sporym wsparciem dla naszego biznesu. 

Artykuł przygotowany przy współpracy z Pozycjonowanie-stron-wroclaw.net

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Darmowe motywy WordPress: jak znaleźć te wartościowe?

artykuł sponsorowany
WordPress to jedna z najpopularniejszych platform do tworzenia stron internetowych, oferująca bogatą bibliotekę motywów graficznych. Dla wielu użytkowników ważne jest znalezienie wartościowych motywów, które nie tylko będą atrakcyjne wizualnie, ale także funkcjonalne i łatwe w użyciu.

Czy oczyszczacze powietrza rzeczywiście są warte uwagi?

artykuł sponsorowany
Odpowiednio dobrany oczyszczacz może być sposobem na poprawę jakości codziennego życia, a przy okazji także zdrowia.

Długie, kolorowe i z logo firmy – skarpetki jako element firmowej odzieży promocyjnej na eventach

artykuł sponsorowany
Współczesne firmy coraz częściej sięgają po niestandardowe gadżety promocyjne, by wyróżnić się na tle konkurencji. Jednym z takich produktów są skarpetki – długie, kolorowe, ozdobione firmowym logo. Stanowią one nie tylko praktyczny upominek, ale również skuteczne narzędzie marketingowe.

Kurs Facebook Ads - czy warto?

materiał zewnętrzny
Internet zdominował świat, a wszelkie gałęzie biznesu prężnie rozwijają się właśnie w świecie wirtualnym. To sprawia, że jesteśmy zmuszeni ciągle uczyć się nowych rzeczy, a jedną z nich jest tworzenie kampanii reklamowych na Facebooku.

Badanie satysfakcji rodziców. NPS dla publicznych szkół i przedszkoli

Reporterzy.info polecają
Czy publiczne przedszkole i szkołę podstawową można lubić i polecać? Z diagnozy przeprowadzonej przez fundację Ogólnopolski Operator Oświaty wśród rodziców dzieci z 52 placówek w 6 województwach wynika, że tak. Wyniki badania przyniosły też kilka niespodziewanych wniosków.

SPECTO. Jak oświatowa fundacja zbudowała w Poznaniu publiczną szkołę

materiał partnera
Nowoczesny, piętrowy budynek z 16 salami lekcyjnymi, doskonałe warunki do nauki, wymarzona sala gimnastyczna, a przede wszystkim 350 nowych miejsc dla uczniów i przedszkolaków. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty otwiera nową siedzibę Szkoły Podstawowej SPECTO na poznańskim Fabianowie.

Jaki dysk M.2 wybrać do komputera biurowego?

artykuł sponsorowany
Praca biurowa bardzo często wiąże się z wykonywaniem wielu różnych zadań na komputerze – wprowadzanie danych, kopiowanie plików, tworzenie tekstów czy grafik. Ważne więc, by komputer chodził płynnie, a wszelkie potrzebne programy uruchamiały się szybko. Może w tym pomóc odpowiedni nośnik SSD. Jaki dysk M.2 wybrać?

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

Amazon Prime
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24