Ile będzie kosztowała własna strona internetowa?
artykuł gościnny
Założenie własnej strony internetowej wiąże się z wieloma korzyściami. Podnosi świadomość społeczną o danej firmie i świadczonych przez nią usługach, pozwala wypromować oferowane przez nią produkty i nawiązać stałą współpracę z zewnętrznymi partnerami. Pamiętać jednak musimy, że naprawdę dobrą stronę internetową przygotować mogą tylko profesjonaliści. Ile zapłacimy za taką usługę?
Od czego zależy koszt strony WWW?
Istnieje wiele kwestii, które należy mieć na uwagę, decydując się na stworzenie strony WWW - a każda z nich ma wpływ na jej cenę. Najważniejsze jest przeznaczenie witryny. Czy nasza strona internetowa ma być typową wizytówką, stroną typu one page, czy jednak czymś o wiele bardziej zaawansowanym i funkcjonalnym? Oczywiście - wyższy standard strony internetowej oznacza też wyższą cenę. Wpływ na wysokość kosztów takiego przedsięwzięcia ma też, rzecz jasna, renoma wykonawcy. Freelancer z reguły przygotuje stronę nieco niższym kosztem, niż profesjonalna agencja - pamiętajmy jednak, że w przypadku tej drugiej opcji nad poprawnym funkcjonowaniem naszej witryny czuwał będzie cały zespół specjalistów.
Cena takiej usługi będzie większa, jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z rozwiązań dodatkowych - jak na przykład połączenie naszej witryny internetowej z Facebookiem. Zapłacimy więcej także, jeśli zdecydujemy się na zakup strony z zaimplementowanymi już od początku rozwiązaniami SEO, pozwalającymi osiągać wyższe pozycje w wynikach wyszukiwania popularnych wyszukiwarek.
Ile kosztowała będzie nas strona internetowa?
Koszt przygotowania strony internetowej nie jest z góry ustalony. Zależy on od wyżej wymienionych czynników, a także od tego, jak duży jest nasz projekt. Można jednak powiedzieć, że uśrednione widełki kształtują się następująco:
- Strona typu blog, wraz z wysokiej jakości projektem graficznym, to koszt wynoszący od 500 do 2.000 złotych netto.
- Strona - wizytówka, czyli strona www zawierająca projekt graficzny, kilka prostych podstron oraz ewentualnie bloga, kosztować będzie od 800 do 2000 złotych.
- Strona typu one page dedykowana danemu produktowi, marce lub osobie wiąże się z kosztem rzędu 1.000 do 2.000 złotych.
- Strona Landing Page natomiast wiąże się już z wyższym kosztem - cena jej wykonania wynosi od 1.500 do 3.000 złotych.
- Dobrze przygotowana strona firmowa zawierająca atrakcyjny design graficzny, dużą liczbę podstron, a także zaopatrzona w niezbędne rozwiązania SEO kosztować będzie od 2.500 do nawet 6.000 złotych
- Strona internetowa typu premium, cechująca się indywidualnym projektem graficznym, kompleksowo wdrożonymi rozwiązaniami SEO, narzędziami ułatwiającymi marketing i w pełni wypozycjonowana kosztuje zaś od 4.000 do 9.000 złotych.
A co ze stronami internetowymi przygotowanymi specjalnie z myślą o konkretnych branżach? Oto kilka przykładów:
- Strona internetowa przystosowana do e-learningu, z wbudowanym modułem sprzedaży kursów kosztuje zazwyczaj od 2.500 do 7.000 złotych
- Strona zawierająca kompleksowy system zamówień dla restauracji kosztować będzie od 2.000 do 4.000 złotych
Jak więc widać, stworzenie strony internetowej wiąże się z dosyć sporym wydatkiem. Pamiętajmy jednak, że własna strona internetowa to dziś wręcz podstawa, jeśli poważnie myślimy o rozwoju naszej firmy i pozyskaniu jak największej ilości klientów. Warto więc zdecydować się na współpracę ze specjalistami i w zamian otrzymać profesjonalnie przygotowaną witrynę internetową, która będzie naszą dumą i rzeczywiście okaże się sporym wsparciem dla naszego biznesu.
Artykuł przygotowany przy współpracy z Pozycjonowanie-stron-wroclaw.net
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Jak koszulka z nadrukiem poprawia rozpoznawalność firmy?
printing-season.com
Im więcej osób je nosi, tym lepiej dla promocji danej działalności gospodarczej. Dlatego przedsiębiorczy nomen omen przedsiębiorcy inwestują w przykuwający uwagę nadruk na koszulkach. A następnie wręczają je klientom oraz rodzinom pracowników. Warto rozdawać taką odzież podczas targów oraz innych imprez branżowych. [artykuł gościnny]
Dlaczego warto prowadzić blog firmowy?
Materiał zewnętrzny
Samo stworzenie strony internetowej nie wystarczy, by przyciągnąć odpowiednio dużą liczbę klientów i sprowokować ruch na stronie. Bez dodawania wpisów na różne tematy i poszerzenia contentu, trudno jest przyciągnąć na stronę odpowiednią liczbę odbiorców.
Marketing mix - czym jest?
artykuł sponsorowany
Marketing mix to narzędzie przydatne w planowaniu i realizacji strategii marketingowej. Ta popularna koncepcja kompozycji marketingowej pozwala firmom na skuteczne docieranie do klientów docelowych i osiąganie celów biznesowych. Przyjrzyjmy się bliżej różnym wariantom marketing mix i ich znaczeniu w budowaniu efektywnej strategii marketingowej.
SEO dla e-commerce, czyli jak pozycjonować sklep internetowy
artykuł sponsorowany
Współcześnie rynek e-commerce rozwija się błyskawicznie, a za sprawią pandemii Covid-19 proces ten znacznie przyspieszył. Rosnąca konkurencja to kolejne wyzwania stojące przed sprzedawcami oferującymi produkty online. Dlatego istotne jest odpowiednie pozycjonowanie sklepów internetowych. Dowiedz się, jak zadbać o widoczność biznesu w sieci!
Czym wyróżnia się agencja content marketing
thinkkong.pl
Marketing cały czas się rozwija, pojawiają się nowe trendy, rozwiązania i narzędzia. Dynamika tego zjawiska w dużej mierze zależy od zachowań konsumentów, które są analizowane i badane przez rozlicznych specjalistów. Obecnie bardzo wyraźnym trendem jest content marketing. Czym dokładnie jest content marketing i czym wyróżnia się dobra agencja content marketingowa? [artykuł sponsorowany]
Jadą po życie dla siedmioletniego Adriana. Rolkarze ruszają z pomocą
patronat Reporterzy.info
Ponad 100 kilometrów rolkarskiego ultramaratonu z Wrocławia do Głuchołazów. Agata i Wojciech Miszewscy, małżeństwo z Oleśnicy, rusza z pomocą dla siedmioletniego Adriana ze Świebodzic. Chłopcu trzeba pilnie przeprogramować krew, żeby wygrał wyścig o życie z białaczką. Patronem medialnym wydarzenia jest tygodnik Reporterzy.info
O czym należy pamiętać przy organizacji wydarzeń?
artykuł sponsorowany
Planowanie wielkich wydarzeń medialnych oraz ważnych konferencji branżowych powinno rozpocząć się odpowiednio wcześnie. Eventy wymagają szczegółowego przygotowania i przemyślenia nawet najdrobniejszych detali, co przełoży się na powodzenie całego przedsięwzięcia.