menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAAmazon Prime

30.08.2022

Jak stworzyć program lojalnościowy?

artykuł sponsorowany

Program lojalnościowy zakłada dodatkowe benefity dla klienta. Otrzymuje on nie tylko to, za co płaci, ale również punkty, które może wymieniać na nagrody, a także zniżki i bony rabatowe. Ostateczne zasady programu lojalnościowego zależą od wcześniej stworzonej strategii. Z założenia ma on budować pozytywne i trwałe relacje z klientami, wspierać ich lojalność, być promocją dla marki i oczywiście generować większe zyski. Jak się do niego dobrze przygotować?

Jak stworzyć program lojalnościowy?fot. Pixabay/pexels.com

Cel programu lojalnościowego


Dlaczego właściwie planujesz wdrożenie programu lojalnościowego? Jakich korzyści oczekujesz? W czym ma Ci on pomóc? Każda kampania marketingowa powinna mieć jasno sprecyzowany cel, dzięki czemu łatwiej będzie zaplanować konkretne działania. Zastanów się, czy zależy Ci na pozyskaniu większej liczby klientów, wzbudzeniu większego zaufania tych stałych, umocnieniu pozycji w branży czy wzroście zysków. Określ kierunek, w którym zmierzać będziesz wraz programem lojalnościowym. Od tego zależy, jaki będzie jego rodzaj, na jakie benefity postawisz i w jaki sposób zorganizujesz jego reklamę. Określony cel działań pomaga ustrukturyzować całą strategię, aby nie okazały się one ostatecznie stratą czasu. Ponadto łatwiej Ci będzie mierzyć efekty wdrożonego rozwiązania. 

System punktowy i nagrody


Istnieje kilka rodzajów programu lojalnościowego dla klientów. Swoboda jego wyboru umożliwia lepsze dopasowanie go do celów strategii, jak i preferencji grupy docelowej. Firma Loyalty Starter zajmująca się tworzeniem i organizacją programów lojalnościowych oferuje bardzo dużo opcji w tym zakresie. Może być to stała zniżka dla członków lub cashback, jednak najczęściej firmy decydują się na punktowe programy lojalnościowe. Kluczowe jest, aby określić, w jakich okolicznościach i w jakiej ilości punkty będą przyznawane:

  • Za każdy zakup 
  • Za zakup określonych produktów lub usług
  • Za wydanie konkretnej kwoty 
  • Za polecenie firmy znajomym
  • Za zapisanie się do newslettera 

Oczywiście punkty klienci mogą otrzymywać za wykonanie więcej niż jednej akcji. System punktowy musi być jednak dobrze znany konsumentom, zanim jeszcze przystąpią do programu. Ponadto programy lojalnościowe opierają się na nagrodach, punkty zbierane są w konkretnym celu. Nagrody mogą być rzeczowe, ale i w postaci bonów zniżkowych. W klubach fitness dobrą motywacją będzie darmowa wejściówka, a w salonie fryzjerskim darmowe strzyżenie. 

Program lojalnościowy w oparciu o aplikację mobilną


Przez długi czas potwierdzeniem przynależności do klubu członkowskiego była karta. To ją klient okazuje przy zakupach i podczas opłacania usługi, również na nią nabijane są punkty. Przypomina klasyczną kartę kredytową, jednak by skorzystać z udogodnień programu lojalnościowego, trzeba ją mieć przy sobie. Ponadto nie spełnia żadnej innej funkcji. 

Współczesną alternatywą dla kart jest aplikacja mobilna. Telefon większość z nas ma zawsze przy sobie, co ułatwia korzystanie z benefitów programu. Oprócz tego aplikacja stwarza znacznie więcej możliwości rozbudowy programu lojalnościowego o nowe funkcjonalności. Klienci mogą w niej sprawdzić swój stan punktowy, zapoznać się z nagrodami, przeczytać regulamin, ale i skontaktować się z obsługą klienta. To sprzyja budowaniu trwałych relacji klient – sprzedawca, jak i pozwala na częstszy kontakt z marką. 

Reklama programu lojalnościowego


Nie wystarczy stworzyć dobry program lojalnościowy, trzeba jeszcze skutecznie go zareklamować. Klienci muszą wiedzieć, że istnieje i nie powinni o nim usłyszeć w przypadkowy sposób. Od reklamy w znaczącym stopniu zależy, jak szybko pozyskasz członków i do jak szerokiego grona odbiorców dotrzesz. Na tym etapie powinieneś wzbudzić ciekawość u klientów, jak też przekonać ich, że warto być członkiem programu lojalnościowego. Do takiego przekazu reklamowego wykorzystaj swoją stronę internetową, profil w mediach społecznościowych, mailing, płatne reklamy online, ulotki i plakaty. 

Pozostaje już tylko wystartować z programem. To dobry moment, aby zachęcić klientów do właściwego już działania – zapisania się do programu lojalnościowego. Kontynuuj swoje działania reklamowe w tym obszarze, aby nie stracić szansy na pozyskanie kolejnych członków. 


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ
Reporterzy.info na Google News

Zobacz artykuły na podobny temat:

Konkurs dla fotoreporterów Śląska Fotografia Prasowa

POLECAMY
Biblioteka Śląska w Katowicach ogłasza dziewiętnastą edycję międzynarodowego konkursu Śląska Fotografia Prasowa. Kapituła wybierze najlepsze zdjęcia 2021 roku. Przyjmowanie zgłoszeń właśnie się rozpoczęło. Do wygrania czeki na niemałe kwoty.

Moje życie, Twój 1%. Rusza z kampania PIT dla dzieci chorych na raka

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
W tym roku Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową zdecydowanie szybciej wystartowała z kampanią informacyjną na temat przekazywania 1% podatku PIT. Już od początku stycznia prowadzi komunikację w kanałach online o możliwości wsparcia dzieci chorych na raka, małych pacjentów kliniki "Przylądek Nadziei". [materiał partnera]

Jak promować mały biznes w internecie?

artykuł sponsorowany
Prowadzenie małej firmy to, wydawać by się mogło, dość proste zadanie. Wiele osób wręcz uważa, że mała firma to małe problemy. Jest to jednak dalekie od prawdy. W większości branż konkurencja na rynku jest tak ogromna, że bez odpowiedniej promocji nie ma szans na osiągnięcie sprzedaży na satysfakcjonującym poziomie. Jakie działania marketingowe warto podjąć, by skutecznie wypromować mały biznes w Sieci?

Naklejki ścienne do każdego pomieszczenia

artykuł sponsorowany
Naklejki ścienne mogą stanowić nie tylko formę dekoracji, ale i komunikacji. Takie naklejki często kojarzą nam się z wystrojem pokoju dziecięcego, czy generalnie z domem. Nie jest to jednak jedyny prawidłowy sposób ich użycia, wręcz przeciwnie. Naklejki na ścianę mogą znaleźć się właściwie w każdej firmie, przedsiębiorstwie, czy galerii handlowej. Dobrze wykonane, mogą powiedzieć odwiedzającym klientom więcej niż jakiekolwiek słowa. 

Na czym polegają Kampanie GDN?

materiał zewnętrzny
GDN to Google Display Network, czyli globalna sieć reklamowa Google. Kampanie przeprowadzane w jej ramach pozwalają na bardzo szerokie docieranie z przekazem reklamowym do odbiorców, za pomocą reklam graficznych - m.in. na stronach www, w usłudze Gmail czy filmach w serwisie YouTube. GDN efektywnie łączy w sobie generowanie milionowych zasięgów globalnych z precyzyjnym targetowaniem.

Jak nauczyć dziecko jeść owoce i warzywa zamiast słodyczy?

kampania społeczna
W trzy miesiące można oduczyć dziecko podjadania cukierków. I to znacznie łatwiej niż mogłoby się wydawać – w formie zabawy z żarłocznymi leniuszkami i pracowitymi obrońcami brzuszka w rolach głównych.

Bezpłatne szkolenia Parlamentu Europejskiego dla młodych dziennikarzy

Reporterzy polecają
Parlament Europejski we współpracy z Fundacją Centrum im. prof. Bronisława Geremka oraz „Gazetą Wyborczą” zaprasza na 3. edycję „Szkolenia Parlamentu Europejskiego dla młodych dziennikarzy”. Rekrutacja trwa do 22 września 2024.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle FlyToy
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24