menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAKarty graficzne - porównaj na Ceneo.pl

30.08.2022

Jak stworzyć program lojalnościowy?

artykuł sponsorowany

Program lojalnościowy zakłada dodatkowe benefity dla klienta. Otrzymuje on nie tylko to, za co płaci, ale również punkty, które może wymieniać na nagrody, a także zniżki i bony rabatowe. Ostateczne zasady programu lojalnościowego zależą od wcześniej stworzonej strategii. Z założenia ma on budować pozytywne i trwałe relacje z klientami, wspierać ich lojalność, być promocją dla marki i oczywiście generować większe zyski. Jak się do niego dobrze przygotować?

Jak stworzyć program lojalnościowy?fot. Pixabay/pexels.com

Cel programu lojalnościowego


Dlaczego właściwie planujesz wdrożenie programu lojalnościowego? Jakich korzyści oczekujesz? W czym ma Ci on pomóc? Każda kampania marketingowa powinna mieć jasno sprecyzowany cel, dzięki czemu łatwiej będzie zaplanować konkretne działania. Zastanów się, czy zależy Ci na pozyskaniu większej liczby klientów, wzbudzeniu większego zaufania tych stałych, umocnieniu pozycji w branży czy wzroście zysków. Określ kierunek, w którym zmierzać będziesz wraz programem lojalnościowym. Od tego zależy, jaki będzie jego rodzaj, na jakie benefity postawisz i w jaki sposób zorganizujesz jego reklamę. Określony cel działań pomaga ustrukturyzować całą strategię, aby nie okazały się one ostatecznie stratą czasu. Ponadto łatwiej Ci będzie mierzyć efekty wdrożonego rozwiązania. 

System punktowy i nagrody


Istnieje kilka rodzajów programu lojalnościowego dla klientów. Swoboda jego wyboru umożliwia lepsze dopasowanie go do celów strategii, jak i preferencji grupy docelowej. Firma Loyalty Starter zajmująca się tworzeniem i organizacją programów lojalnościowych oferuje bardzo dużo opcji w tym zakresie. Może być to stała zniżka dla członków lub cashback, jednak najczęściej firmy decydują się na punktowe programy lojalnościowe. Kluczowe jest, aby określić, w jakich okolicznościach i w jakiej ilości punkty będą przyznawane:

  • Za każdy zakup 
  • Za zakup określonych produktów lub usług
  • Za wydanie konkretnej kwoty 
  • Za polecenie firmy znajomym
  • Za zapisanie się do newslettera 

Oczywiście punkty klienci mogą otrzymywać za wykonanie więcej niż jednej akcji. System punktowy musi być jednak dobrze znany konsumentom, zanim jeszcze przystąpią do programu. Ponadto programy lojalnościowe opierają się na nagrodach, punkty zbierane są w konkretnym celu. Nagrody mogą być rzeczowe, ale i w postaci bonów zniżkowych. W klubach fitness dobrą motywacją będzie darmowa wejściówka, a w salonie fryzjerskim darmowe strzyżenie. 

Program lojalnościowy w oparciu o aplikację mobilną


Przez długi czas potwierdzeniem przynależności do klubu członkowskiego była karta. To ją klient okazuje przy zakupach i podczas opłacania usługi, również na nią nabijane są punkty. Przypomina klasyczną kartę kredytową, jednak by skorzystać z udogodnień programu lojalnościowego, trzeba ją mieć przy sobie. Ponadto nie spełnia żadnej innej funkcji. 

Współczesną alternatywą dla kart jest aplikacja mobilna. Telefon większość z nas ma zawsze przy sobie, co ułatwia korzystanie z benefitów programu. Oprócz tego aplikacja stwarza znacznie więcej możliwości rozbudowy programu lojalnościowego o nowe funkcjonalności. Klienci mogą w niej sprawdzić swój stan punktowy, zapoznać się z nagrodami, przeczytać regulamin, ale i skontaktować się z obsługą klienta. To sprzyja budowaniu trwałych relacji klient – sprzedawca, jak i pozwala na częstszy kontakt z marką. 

Reklama programu lojalnościowego


Nie wystarczy stworzyć dobry program lojalnościowy, trzeba jeszcze skutecznie go zareklamować. Klienci muszą wiedzieć, że istnieje i nie powinni o nim usłyszeć w przypadkowy sposób. Od reklamy w znaczącym stopniu zależy, jak szybko pozyskasz członków i do jak szerokiego grona odbiorców dotrzesz. Na tym etapie powinieneś wzbudzić ciekawość u klientów, jak też przekonać ich, że warto być członkiem programu lojalnościowego. Do takiego przekazu reklamowego wykorzystaj swoją stronę internetową, profil w mediach społecznościowych, mailing, płatne reklamy online, ulotki i plakaty. 

Pozostaje już tylko wystartować z programem. To dobry moment, aby zachęcić klientów do właściwego już działania – zapisania się do programu lojalnościowego. Kontynuuj swoje działania reklamowe w tym obszarze, aby nie stracić szansy na pozyskanie kolejnych członków. 


Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Historia i wykorzystanie wariografów w praktyce śledczej

Materiał zewnętrzny
W filmach sensacyjnych często mamy do czynienia ze sceną, podczas której spocony z emocji podejrzany jest przesłuchiwany za pomocą tak zwanego "wykrywacza kłamstw". Prawda jest taka, że wariografy wielokrotnie czynnie przyczyniły się do ustalenia faktów związanych z morderstwami, gwałtami i innymi przestępstwami. Historia ich wykorzystania oraz praktyka śledcza na nich oparta w procesie dochodzeniowym będą główną osią poniższego artykułu.

Gotówkowy czy samochodowy?

lowcakredytow.pl
Czasem wybór sposobu zakupu samochodu zajmuje więcej czasu niż decyzja, które auto kupić. Większość klientów wspomaga się różnego rodzaju kredytami lub też pożyczkami, a tym samym mogą sobie pozwolić na wymarzone cztery kółka. Oferty banków i parabanków oraz dealerów samochodowych sprawiają, że mamy naprawdę dużo możliwości do wyboru. [artykuł sponsorowany]

Korzyści wynikające z współpracy z profesjonalną agencją reklamową

artykuł sponsorowany
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak profesjonalne doradztwo marketingowe może wpłynąć na sukces Twojej firmy? Jeśli tak, to artykuł, który masz przed sobą, jest dla Ciebie. Dziś chcemy poruszyć temat agencji reklamowych i ich nieocenionego wsparcia w osiąganiu celów biznesowych. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego warto skorzystać z pomocy agencji reklamowej?

Zakładanie spółki handlowej. Czy to aż tak trudne?

merkury.online
Coraz częściej przedsiębiorcy chcąc rozpocząć działalność gospodarczą, zastanawiają się czy aby nie założyć spółki. Taka forma działalności niesie za sobą szereg udogodnień jak i utrudnień. Jaką więc spółkę wybrać? Co będzie optymalnym wyborem? Ile czasu i jakie są warunki i wymogi dla danej spółki? [artykuł sponsorowany]

Audyt techniczny SEO

Marcin Kordowski
Jeśli nie masz doświadczenia technicznego, przeprowadzenie technicznego audytu SEO Twojej witryny prawdopodobnie będzie procesem nie do przejścia. W końcu słowo „techniczny” jest w nazwie i jest przymiotnikiem, którego wielu marketerów nigdy by nie użyło do opisania swoich umiejętności. [artykuł sponsorowany]

Ukraińskie Centrum Edukacji we Wrocławiu. Od września nowa formuła

Reporterzy.info wspierają
Po roku doświadczeń, zebranych podczas prowadzenia we Wrocławiu klas przygotowawczych dla dzieci z Ukrainy, fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty w nowym roku szkolnym rozwija projekt. Będzie więcej nauki języka polskiego i oferta opieki dla dzieci pracujących rodziców.

Co to jest Google Ads? Kampanie google Ads

artykuł sponsorowany
Działania marketingowe firmy powinny obejmować wiele aspektów, w tym czynności związane ze stroną internetową. Jedną z propozycji są kampanie Google Ads, które posiadają wiele funkcjonalnych aspektów dla użytkownika oraz liczne formaty reklamowe. Przekonaj się, że nawet przy ograniczonym budżecie można osiągnąć założony cel biznesowy. Ważny jest jednak odpowiedni dobór kanałów promocji, za co odpowiada zespół specjalistów Google Ads w firmie oferującej reklamy Google. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w reklamy Google.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

baner Broń.pl
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23