menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

11.03.2023

Ile kosztują wysokiej jakości treści od copywritera?

artykuł sponsorowany

Jeżeli potrzebujesz treści na swoją stronę internetową, bloga czy fanpage – z reguły zgłosisz się po nie do copywritera. Niewątpliwie istotna będzie dla Ciebie cena.Czy warto płacić dużo copywriterowi? Czy też teksty są jedynie wypełniaczem treści i nie należy aż tak się na nich skupiać?

W dzisiejszym poradniku przyjrzymy się nieco stawkom, jakie oferują copywriterzy i od czego one zależą. Zapraszamy!

Od czego zależy cena za usługi copywritingu?


Pierwsze pytanie, które musisz sobie zadać przed zleceniem usług copywritingu, jest następujące – czy jesteś gotowy lub gotowa zapłacić więcej, ale mieć pewność, że teksty będą wysokiej jakości? Pamiętaj, że zakup tekstów to jednorazowa inwestycja zwracająca się przez cały czas istnienia firmy. Jest to wystarczający powód, aby uważać, że cena nie zawsze powinna grać roli.

Wszystko zależy jednak od branży – niektóre są łatwiejsze do opisania, a inne wymagają bardzo dogłębnego researchu ze strony copywritera. Duże znaczenie ma także ilość tekstów do napisania. Z reguły w przypadku większych zleceń, można uzyskać atrakcyjny rabat. Należy jednak o niego zapytać – fachowy copywriter da Ci możliwość pewnej negocjacji.

Musisz pamiętać, że w przypadku wyceny usług copywritingu bardzo często stosuje się wycenę za ilość znaków. Pisanie tekstów to jednak nie tylko ilość znaków, lecz również research, przygotowanie, bardzo często poprawki. Pamiętaj o tym, gdy przerazi Cię wysoka kwota za jedną kartkę A4. Copywriting to nie pisanie na czas!

Ceny usług copywritingu


Będzie to nieco trudne, ale postaramy się przedstawić widełki stawek za najpopularniejsze rodzaje tekstów. Sprawdź poniższą listę:

  • Teksty na stronę – około 300-600 zł za tradycyjną wizytówkową stronę z kilkoma podstronami ofertowymi
  • Opisy produktów – około 40 zł za jeden opis
  • Opisy kategorii – około 200 zł od jednej kategorii
  • Teksty ofertowe – około 100 zł za kartkę A4
  • Artykuły blogowe - ok. 200 zł za jeden

O czym należy wiedzieć prosząc copywritera o wycenę?


Przede wszystkim zwróć uwagę czy „tekściarz” ma swoją stronę internetową, na której prezentuje cennik copywritera. W ten sposób nawet nie musimy się z nim kontaktować, aby uzyskać wstępną wycenę. Trzeba jednak oczywiście pamiętać, że ostateczna stawka musi zostać potwierdzona przez copywritera. Osoba trudniąca się jako twórca treści może dać Ci również do wypełnienia brief – w którym będzie od Ciebie oczekiwała dokładnego opisania charakteru zlecenia.

Podsumowanie


Na rynku znajdziesz copywriterów na różnym poziomie. Jeżeli chcesz zaryzykować i dać szansę początkującej osobie – możesz dobrze trafić i za niewielkie pieniądze otrzymać dobry tekst. Jednakże to senior copywriterzy zapewniają najbardziej wiarygodną gwarancję, że treści będą wysokiej jakości. Szczególnie jeżeli możemy dogłębnie zapoznać się z ich portfolio.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Wtyczki bezpieczeństwa WordPress do ochrony twojej strony

artykuł gościnny
Internet to niesamowite miejsce. Ale może to być również przerażające miejsce, ponieważ setki tysięcy witryn jest codziennie hakowanych. Cyberprzestępcy nie odejdą w najbliższym czasie — nawet jeśli grzecznie o to poprosisz. Aby chronić swoją witrynę, potrzebujesz tylko najlepszych wtyczek zabezpieczających WordPress.

Czym jest blog?

Blogmedyczny.edu.pl
Blog, to pewien rodzaj strony internetowej składający się z samodzielnych, specyficznych, różnorodnych, odrębnych, oraz uporządkowanych chronologicznie wpisów. [artykuł sponsorowany]

Czy można płakać przy dziecku?

kampania społeczna
Płacz jest naturalnym odruchem w trudnych sytuacjach. Z drugiej strony jednak, większość z nas nie chce, żeby widziano nas we łzach. Bywa, że przed takim dylematem stają rodzice. Psycholog radzi, co robić, kiedy musisz się wypłakać, a obok bawi się córka lub syn.

Mama ma siłę! Ważna kampania wspierająca OnkoMamy

kampania społeczna
Mamy towarzyszące dzieciom w chorobie onkologicznej nie mają czasu myśleć o sobie. Wraz z diagnozą u dziecka ich życie wywraca się do góry nogami. 26 maja Fundacja “Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” rozpoczyna kampanię “Mama ma siłę!”, by okazać im wsparcie i solidarność.

Na czym polega praca notariusza?

artykuł sponsorowany
Notariusz jest jednym z zawodów, którego korzenie sięgają starożytności, i z pewnością będzie nadal potrzebny za setki lat. Stanowisko to oznacza osobę upoważnioną przez władze państwowe do poświadczania i nadawania mocy prawnej konkretnym faktom. Jak rozwijał się zawód notariusza przez wieki i jaką pomoc możemy uzyskać w kancelarii notarialnej?

Social Media Marketing w firmie - od czego zacząć?

materiał zewnętrzny
Serwisów społecznościowych przybywa z każdym rokiem, a wszyscy dookoła zachwalają social media marketing. Bez wątpienia jest to jedna z najbardziej opłacalnych form reklamy, jednak gdzie najlepiej reklamować biznes, żeby osiągnąć najlepsze rezultaty? Sprawdźmy.

Jaką kartę pamięci wybrać do aparatu?

scentre.pl
Każdy aparat fotograficzny należy wyposażyć w kartę pamięci. To niezbędne do przechowywania zdjęć i filmów, tworzonych przy pomocy sprzętu. Pojemność nie jest jedynym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, wybierając kartę pamięci do aparatu. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, kupując to akcesorium? Jakie rodzaje kart pamięci są dostępne na rynku? O tym przeczytacie w naszym artykule! [artykuł sponsorowany]

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama


Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświatyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23