menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

11.03.2023

Ile kosztują wysokiej jakości treści od copywritera?

artykuł sponsorowany

Jeżeli potrzebujesz treści na swoją stronę internetową, bloga czy fanpage – z reguły zgłosisz się po nie do copywritera. Niewątpliwie istotna będzie dla Ciebie cena.Czy warto płacić dużo copywriterowi? Czy też teksty są jedynie wypełniaczem treści i nie należy aż tak się na nich skupiać?

W dzisiejszym poradniku przyjrzymy się nieco stawkom, jakie oferują copywriterzy i od czego one zależą. Zapraszamy!

Od czego zależy cena za usługi copywritingu?


Pierwsze pytanie, które musisz sobie zadać przed zleceniem usług copywritingu, jest następujące – czy jesteś gotowy lub gotowa zapłacić więcej, ale mieć pewność, że teksty będą wysokiej jakości? Pamiętaj, że zakup tekstów to jednorazowa inwestycja zwracająca się przez cały czas istnienia firmy. Jest to wystarczający powód, aby uważać, że cena nie zawsze powinna grać roli.

Wszystko zależy jednak od branży – niektóre są łatwiejsze do opisania, a inne wymagają bardzo dogłębnego researchu ze strony copywritera. Duże znaczenie ma także ilość tekstów do napisania. Z reguły w przypadku większych zleceń, można uzyskać atrakcyjny rabat. Należy jednak o niego zapytać – fachowy copywriter da Ci możliwość pewnej negocjacji.

Musisz pamiętać, że w przypadku wyceny usług copywritingu bardzo często stosuje się wycenę za ilość znaków. Pisanie tekstów to jednak nie tylko ilość znaków, lecz również research, przygotowanie, bardzo często poprawki. Pamiętaj o tym, gdy przerazi Cię wysoka kwota za jedną kartkę A4. Copywriting to nie pisanie na czas!

Ceny usług copywritingu


Będzie to nieco trudne, ale postaramy się przedstawić widełki stawek za najpopularniejsze rodzaje tekstów. Sprawdź poniższą listę:

  • Teksty na stronę – około 300-600 zł za tradycyjną wizytówkową stronę z kilkoma podstronami ofertowymi
  • Opisy produktów – około 40 zł za jeden opis
  • Opisy kategorii – około 200 zł od jednej kategorii
  • Teksty ofertowe – około 100 zł za kartkę A4
  • Artykuły blogowe - ok. 200 zł za jeden

O czym należy wiedzieć prosząc copywritera o wycenę?


Przede wszystkim zwróć uwagę czy „tekściarz” ma swoją stronę internetową, na której prezentuje cennik copywritera. W ten sposób nawet nie musimy się z nim kontaktować, aby uzyskać wstępną wycenę. Trzeba jednak oczywiście pamiętać, że ostateczna stawka musi zostać potwierdzona przez copywritera. Osoba trudniąca się jako twórca treści może dać Ci również do wypełnienia brief – w którym będzie od Ciebie oczekiwała dokładnego opisania charakteru zlecenia.

Podsumowanie


Na rynku znajdziesz copywriterów na różnym poziomie. Jeżeli chcesz zaryzykować i dać szansę początkującej osobie – możesz dobrze trafić i za niewielkie pieniądze otrzymać dobry tekst. Jednakże to senior copywriterzy zapewniają najbardziej wiarygodną gwarancję, że treści będą wysokiej jakości. Szczególnie jeżeli możemy dogłębnie zapoznać się z ich portfolio.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jaką kartę pamięci wybrać do aparatu?

scentre.pl
Każdy aparat fotograficzny należy wyposażyć w kartę pamięci. To niezbędne do przechowywania zdjęć i filmów, tworzonych przy pomocy sprzętu. Pojemność nie jest jedynym kryterium, które należy wziąć pod uwagę, wybierając kartę pamięci do aparatu. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, kupując to akcesorium? Jakie rodzaje kart pamięci są dostępne na rynku? O tym przeczytacie w naszym artykule! [artykuł sponsorowany]

Znamy już wyniki rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie!

#PRsense
Za nami uroczysta gala 8 edycji Rankingu 50. Najbardziej Kreatywnych w Biznesie, inicjatywy, która od 9 lat pomaga budować i promować segment innowacyjnego oraz kreatywnego biznesu w Polsce. Znamy już wszystkich nominowanych - laureatów tegorocznej edycji! [materiał partnera]

Zalety programów afiliacyjnych

artykuł sponsorowany
Programy afiliacyjne to doskonały sposób na to, by popularni twórcy internetowi - vlogerzy, blogerzy i właściciele poczytnych stron internetowych mogli osiągać zadowalające dochody z tytułu swojej aktywności. Czym dokładnie jest afiliacja, kto może nawiązać współpracę z programem partnerskim i jakie korzyści można z niego wyciągnąć?

Flagi reklamowe, czyli idealne uzupełnienie stoiska targowego

grupaluxpol.pl
Targi branżowe są znakomitą okazją do tego, aby wypromować swoją firmę w bardzo szerokim gronie potencjalnych klientów czy kontrahentów biznesowych. Choć od wielu lat wieszczy się koniec tego typu eventów, to nic takiego nie następuje. Mało tego: targi branżowe zyskują na popularności, stanowiąc świetne wsparcie dla działań marketingowych prowadzonych online i offline. [artykuł sponsorowany]

Kiedy i kto może ogłosić upadłość konsumencką?

artykuł sponsorowany
Upadłość konsumencka jest jedną z instytucji, które pozwalają niejako na rozpoczęcie "od nowa" w sytuacji, w której konsument popadł w długi, z których nie może wyjść.

SEO PR – klucz do sukcesu w cyfrowym świecie marketingu

artykuł sponsorowany
W erze cyfrowej, gdzie granice między różnymi dziedzinami marketingu stają się coraz bardziej płynne już ponad dekadę temu pojawiła się usługa o nazwie SEO PR. Jest to strategia, która łączy zalety pozycjonowania stron internetowych (SEO) z tradycyjnymi metodami public relations (PR), tworząc potężne narzędzie w rękach marketerów.

Porównywarki online, czyli jak w łatwy sposób oszczędzić na OC

artykuł sponsorowany
Każdy, kto posiada własny samochód, doskonale wie, że wiąże się to z konkretnymi kosztami, które trzeba ponosić, by móc w pełni korzystać z danego pojazdu. Jednym z takich kosztów, których nijak nie da się uniknąć, jest ubezpieczenie OC.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24