menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAVeloBank lokata 6%

11.03.2023

Ile kosztują wysokiej jakości treści od copywritera?

artykuł sponsorowany

Jeżeli potrzebujesz treści na swoją stronę internetową, bloga czy fanpage – z reguły zgłosisz się po nie do copywritera. Niewątpliwie istotna będzie dla Ciebie cena.Czy warto płacić dużo copywriterowi? Czy też teksty są jedynie wypełniaczem treści i nie należy aż tak się na nich skupiać?

W dzisiejszym poradniku przyjrzymy się nieco stawkom, jakie oferują copywriterzy i od czego one zależą. Zapraszamy!

Od czego zależy cena za usługi copywritingu?


Pierwsze pytanie, które musisz sobie zadać przed zleceniem usług copywritingu, jest następujące – czy jesteś gotowy lub gotowa zapłacić więcej, ale mieć pewność, że teksty będą wysokiej jakości? Pamiętaj, że zakup tekstów to jednorazowa inwestycja zwracająca się przez cały czas istnienia firmy. Jest to wystarczający powód, aby uważać, że cena nie zawsze powinna grać roli.

Wszystko zależy jednak od branży – niektóre są łatwiejsze do opisania, a inne wymagają bardzo dogłębnego researchu ze strony copywritera. Duże znaczenie ma także ilość tekstów do napisania. Z reguły w przypadku większych zleceń, można uzyskać atrakcyjny rabat. Należy jednak o niego zapytać – fachowy copywriter da Ci możliwość pewnej negocjacji.

Musisz pamiętać, że w przypadku wyceny usług copywritingu bardzo często stosuje się wycenę za ilość znaków. Pisanie tekstów to jednak nie tylko ilość znaków, lecz również research, przygotowanie, bardzo często poprawki. Pamiętaj o tym, gdy przerazi Cię wysoka kwota za jedną kartkę A4. Copywriting to nie pisanie na czas!

Ceny usług copywritingu


Będzie to nieco trudne, ale postaramy się przedstawić widełki stawek za najpopularniejsze rodzaje tekstów. Sprawdź poniższą listę:

  • Teksty na stronę – około 300-600 zł za tradycyjną wizytówkową stronę z kilkoma podstronami ofertowymi
  • Opisy produktów – około 40 zł za jeden opis
  • Opisy kategorii – około 200 zł od jednej kategorii
  • Teksty ofertowe – około 100 zł za kartkę A4
  • Artykuły blogowe - ok. 200 zł za jeden

O czym należy wiedzieć prosząc copywritera o wycenę?


Przede wszystkim zwróć uwagę czy „tekściarz” ma swoją stronę internetową, na której prezentuje cennik copywritera. W ten sposób nawet nie musimy się z nim kontaktować, aby uzyskać wstępną wycenę. Trzeba jednak oczywiście pamiętać, że ostateczna stawka musi zostać potwierdzona przez copywritera. Osoba trudniąca się jako twórca treści może dać Ci również do wypełnienia brief – w którym będzie od Ciebie oczekiwała dokładnego opisania charakteru zlecenia.

Podsumowanie


Na rynku znajdziesz copywriterów na różnym poziomie. Jeżeli chcesz zaryzykować i dać szansę początkującej osobie – możesz dobrze trafić i za niewielkie pieniądze otrzymać dobry tekst. Jednakże to senior copywriterzy zapewniają najbardziej wiarygodną gwarancję, że treści będą wysokiej jakości. Szczególnie jeżeli możemy dogłębnie zapoznać się z ich portfolio.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Jak sobie radzić z agresją u dzieci? Porady pedagoga

kampania społeczna
Czym się różni zachowanie agresywne od złości? Jak reagować na wybuchy wściekłości dziecka, a jak z nim pracować, kiedy pojawiają się niepokojąco często? Pedagog radzi rodzicom, jak zrozumieć i pracować z dziećmi, których temperament wymyka się czasem spod kontroli.

Pudełka z nadrukiem na różne okazje

Materiał zewnętrzny
Do pudełek pakuje się nie tylko prezenty, ale również produkty, które następnie mają trafić do sprzedaży. Często nie mogą to być pudełka w dowolnym kolorze, zdobione obojętnie jakim wzorem, czy tym bardziej znaczone logo konkurencji. Stąd wzrosło zainteresowanie usługami, które polegają na projektowaniu i produkcji pudełek kartonowych pod indywidualne zamówienie.

O rozwój dziecka zadbasz przez... wspólne posiłki

kampania społeczna
Wspólne posiłki rodziców z dziećmi to nie tylko okazja, żeby zjeść coś pożywnego, ale także szansa na: budowanie poczucia wartości młodego człowieka, dawanie mu przykładu odpowiedzialności oraz dowodów zaufania i szacunku. Jeśli dotąd nie wykorzystywaliście w pełni tej sposobności, zawsze jest dobry moment, żeby zacząć.

Program Broviac. Dzieci chore na raka mniej czasu spędzą w szpitalu

Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową"
Fundacja "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" uruchomiła "Program Broviac. Krócej w szpitalu". To unikalny w skali kraju program dla małych pacjentów, zmagających się z nowotworami. Wspólnie z partnerami, firmami Starwax, TIM SA i Argiden funduje rodzicom bezpłatne zestawy do bezpiecznej pielęgnacji wkłucia centralnego w domu. [Reporterzy.info wspierają]

Gotówkowy czy samochodowy?

lowcakredytow.pl
Czasem wybór sposobu zakupu samochodu zajmuje więcej czasu niż decyzja, które auto kupić. Większość klientów wspomaga się różnego rodzaju kredytami lub też pożyczkami, a tym samym mogą sobie pozwolić na wymarzone cztery kółka. Oferty banków i parabanków oraz dealerów samochodowych sprawiają, że mamy naprawdę dużo możliwości do wyboru. [artykuł sponsorowany]

Jak pozycjonować swoją stronę internetową w 2023 roku?

artykuł sponsorowany
Pozycjonowanie stron internetowych to bardzo szeroki temat, dlatego powinieneś potraktować go kompleksowo. Miej na uwadze to, że pozycjonowanie stron www zmienia się z roku na rok. Chodzi konkretniej o panujące trendy w pozycjonowaniu, które pomogą Ci osiągnąć zamierzone cele.

Bezpieczna baza danych klientów indywidualnych. Jaka powinna być?

artykuł sponsorowany
Prowadzenie własnego biznesu nieodłącznie wiąże się z koniecznością poszukiwania potencjalnych klientów oraz kontaktem z tymi już pozyskanymi. Ten proces natomiast, na różnych swoich etapach i w różnym zakresie, wymaga wykorzystania bazy danych. Aby cała procedura była bezpieczna i w pełni legalna, pod uwagę trzeba wziąć szereg przepisów.

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

VeloBank lokata 6%
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o23