16.09.2023 Rynek medialny
Weź udział w ankiecie Aplikuj.pl: Wielopokoleniowa siła w miejscu pracy
patronat Reporterzy.info

Twoja opinia pozwoli nieco szerzej spojrzeć na rynek pracy, a także zobrazować kluczowe wyzwania dotyczące zatrudniania różnych pokoleń w firmie. Zarówno z perspektywy kandydatów, jak i pracodawców i rekruterów.
Wszystkie wnioski z badania zostaną opublikowane w formie ogólnopolskiego branżowego raportu, którego patronem medialnym jest tygodnik Reporterzy.info.
- Jeśli chcesz podzielić się swoimi doświadczeniami jako kandydat i wskazać najistotniejsze aspekty procesu rekrutacji, które uważasz, że warto byłoby zmienić lub poprawić, wypełnij ankietę dla pracowników: https://www.aplikuj.pl/ankieta/pracownicy.
- Z kolei, jeśli jesteś pracodawcą lub na co dzień zajmujesz się procesem zatrudnienia osób, wypełnij ankietę dla rekrutujących:
https://www.aplikuj.pl/ankieta/pracodawcy.
Obie ankiety są anonimowe i nie zajmą Ci więcej niż 5 minut.
Aplikuj.pl działa na rynku od 15 lat i jest jednym z największych w Polsce portali pracy z dziesiątkami tysięcy ofert z wielu branż. Co miesiąc odwiedzany jest przez około 1 mln unikalnych użytkowników. To stawia go w czołówce najpopularniejszych serwisów pracy dostępnych w kraju, w którym obok ogłoszeń o pracę znajduje się również największa baza z poradami dla pracowników i pracodawców.
– Zebrane dane pozwolą nie tylko poznać czynniki decydujące o podjęciu zatrudnienia w miejscu pracy, ale też rzucą więcej światła na efektywne sposoby szukania kandydatów. Dzięki temu pracodawcy będą mieli szansę bliżej przyjrzeć się, jak do samego procesu rekrutacji podchodzą różne grupy wiekowe. Poznanie tych kwestii może okazać się dla firm istotne w podniesieniu efektywności procesów rekrutacyjnych. Dlatego zachęcamy wszystkich do wypełnienia ankiet, będą one punktem wyjścia do naszego raportu – komentuje Witold Królczyk, COO, Aplikuj.pl
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Rynek medialny:
Cyberprzemoc i hejt pod pozorem żartu. Raport RAYUELA o młodzieży
Krzysztof Fiedorek
Badanie przeprowadzone w pięciu krajach ujawnia brutalną prawdę: przemoc w sieci nie rozkłada się równo. To cyfrowa mapa uprzedzeń, która rani najmocniej tych, którzy najbardziej odstają. "To tylko żart". Tak często zaczyna się przemoc, którą młodzi przeżywają w milczeniu.
Zaufanie do mediów społecznościowych. Youtube wygrywa z TikTokiem i X
Krzysztof Fiedorek
Czy Polacy naprawdę ufają mediom społecznościowym? Nowe badanie pokazuje ogromne różnice oceny najważniejszych kanałów. Zaufanie trafia tam, gdzie jest autentyczność, a nie algorytm. Rośnie rola ludzi, spada znaczenie marek.
Sztuczna inteligencja w redakcjach. Trzy realia ery AI w mediach
Krzysztof Fiedorek
Według raportu Europejskiej Unii Nadawców, wiele redakcji już korzysta z AI, ale nadal nie ufa jej w pełni. Odbiorcy nie chcą "robotycznych" wiadomości, a same technologie - choć szybkie - bywają kosztowne, zawodne i zaskakująco… ludzkie w błędach.
Podobne artykuły:
Zagraniczny ruch w polskim internecie. Wyniki analizy Nazwa.pl
BARD
Z najnowszych badań przeprowadzonych na próbie ponad 600 tysięcy serwisów WWW wynika, że 41% z nich odwiedzanych jest spoza terytorium Polski. Analizie poddano ponad miliard zapytań przychodzących na serwery największego dostawcy usług hostingowych w Polsce.
Wpadki na wizji. Badanie telewizyjnych programów informacyjnych
Marcin Gościniak
Agencja informacyjna PRESS-SERVICE Monitoring Mediów regularnie bada zawartość głównych wydań Faktów TVN, Panoramy TVP2, Wiadomości TVP1 i Wydarzeń Polsatu. Oto ich zestawienie pod kątem omylności.
Influencerzy zarabiają za dużo. Raport No Fluff Jobs
KrzysztoF
Zdaniem prawie 70 proc. Polaków influencerzy zarabiają za dużo, a u 54 proc. budzą najmniejszą sympatię ze wszystkich zawodów. Równie niskim poważaniem wśród ankietowanych przez No Fluff Jobs cieszą się tylko politycy. Za mało zarabiają natomiast pielęgniarki oraz… rolnicy.
Safari wyprzedziło Operę. Nowe rozdanie na rynku przeglądarek w Polsce
Krzysztof Fiedorek
Latem 2024 roku na rynku przeglądarek w Polsce doszło do historycznego wydarzenia. W lipcu i sierpniu Safari po raz pierwszy wyprzedziła Operę na wszystkich urządzeniach. Dane z raportu StatCounter wskazują, że przeglądarka Apple zachowuje stabilny udział w rynku, podczas gdy Opera stopniowo, lecz wyraźnie traci pozycję.