Jest Plan dla edukacji! Drogowskaz do zmiany polskiej szkoły
artykuł gościnny
Plan dla edukacji to praktyczny plan rozwoju polskiej szkoły, opierający się o cele i działania, które może wcielać w życie każdy z nas. Jego podstawą są realnie wyznaczone kierunki działań i określone sposoby ich realizacji, które będą opierać się na współpracy i otwartości na nowe idee.

- Wierzymy, że suma wielu, nawet małych działań, pozwoli nam w dłuższej perspektywie stworzyć edukację odpowiadającą na wyzwania przyszłości - komentuje Agnieszka Pałys, dyrektor ds. Prawnych i Organizacyjnych WPT, prezes Fundacji Pro Mathematica.
Plan dla edukacji podzielony jest na 10 obszarów – każdy odpowiada jednemu z głównych celów strategicznych Planu. Obszar obejmuje 50 celów oraz 250 zadań.
Plan dla edukacji to drogowskaz do zmiany polskiej szkoły. Każdy może korzystać z niego na własną rękę, na skalę odpowiadającą jego potrzebom i możliwościom. Wyznacza on kierunki do zmiany, która może się wydarzyć niezależnie od uwarunkowań systemowych. Dzięki niemu, wykorzystując własne lub zaproponowane przez innych narzędzia, każdy może zmieniać polską edukację w sposób dostosowany do realiów, potrzeb i możliwości konkretnej szkoły, organizacji, społeczności czy miejscowości.
Włącz się realizację Planu!
- Planu dla edukacji nie zrealizujemy sami! Nasze działania skupią się na wdrażaniu narzędzi dla każdego z obszarów oraz budowaniu platformy, która umożliwi gromadzenie, promowanie i upowszechnianie działań, które zostaną do nas zgłoszone – dodaje Katarzyna Wolniak, koordynatorka inicjatywy Projektujemy przyszłość. Edukacja z Wrocławskiego Parku Technologicznego.
W realizację Planu dla edukacji można włączyć się na www.plandlaedukacji.pl, wybierając zadania z obszarów takich jak: środowisko edukacyjne, rodzice i szkoła, biznes i edukacja, kondycja psychiczna, oceny, egzaminy, zestawienia, rozwój talentów, podstawa programowa, kompetencje przyszłości czy edukacja przyszłości.
Jak powstał Plan dla edukacji?
Plan powstał w ramach inicjatywy Projektujemy przyszłość. Edukacja. Został opracowany dzięki połączeniu potencjałów środowisk biznesowych, edukacyjnych i akademickich, które mają więcej punktów stycznych, niż może się wydawać. W jego stworzenie zostali zaangażowani eksperci z różnych branż, bezpośrednio i pośrednio związanych z edukacją. W ramach procesu jego budowy odbył się szereg konsultacji społecznych, badanie ankietowe, liczne studia przypadków oraz proces recenzowania przez kilkunastu ambasadorów projektu. Dzięki temu można mieć pewność, że wyznacza on kluczowe kierunki dla rozwoju edukacji.
Więcej na www.plandlaedukacji.pl
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale :
Od doktoratu do biznesu – jak wykorzystać pracę naukową w świecie poza akademią?
artykuł sponsorowany
Uzyskanie stopnia doktora to ogromne osiągnięcie, które wymaga lat intensywnej pracy badawczej, analitycznego myślenia i wytrwałości. Jednak coraz więcej doktorantów staje dziś przed pytaniem: co dalej? Tradycyjna ścieżka akademicka nie zawsze okazuje się satysfakcjonująca, a dostępność etatów naukowych bywa ograniczona.
Jak bawić się z dzieckiem, wspierając rozwój? Psycholog podpowiada
patronat Reporterzy.info
Spontaniczna, przyjemna i dobrowolna – to cechy, które definiują zabawę. Dla dziecka jest ona naturalnym sposobem odkrywania świata, a dla rodzica może stać się okazją do budowania pozytywnej relacji oraz wsparcia w rozwoju malucha. Jak sprawić, by wspólna zabawa była zarazem radosna i edukacyjna?
Dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny?
artykuł sponsorowany
Praca przy biurku wymaga zastosowania takich rozwiązań, które pozwolą odciążyć kręgosłup, zredukować ryzyko wystąpienia bóli i wad postawy oraz zapewnić komfort przez wiele godzin. Aby to było możliwe należy wybrać nie tylko biurko o odpowiedniej wysokości, ale również wygodny fotel biurowy. Dziś dowiecie się, dlaczego warto wybrać fotel ergonomiczny.
Podobne artykuły:
Czy dziennikarz, reporter ma szansę znaleźć pracę w korporacji?
artykuł sponsorowany
Zawód dziennikarza jest postrzegany dwojako. Dla niektórych jest to przyszłościowy kierunek, jako że rynek pracy ciągle się zmienia i ewoluuje, dając większe pole możliwości. Są też tacy, dla których dziennikarze to zawód powoli wymierający. Jak to wygląda w rzeczywistości i czy reporter może znaleźć pracę np. w korporacji?
Flagi reklamowe, czyli idealne uzupełnienie stoiska targowego
grupaluxpol.pl
Targi branżowe są znakomitą okazją do tego, aby wypromować swoją firmę w bardzo szerokim gronie potencjalnych klientów czy kontrahentów biznesowych. Choć od wielu lat wieszczy się koniec tego typu eventów, to nic takiego nie następuje. Mało tego: targi branżowe zyskują na popularności, stanowiąc świetne wsparcie dla działań marketingowych prowadzonych online i offline. [artykuł sponsorowany]
Jak tworzyć treści, które sprzedają? Poradnik
artykuł sponsorowany
Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, co sprawia, że jedna treść przyciąga tysiące czytelników i generuje sprzedaż, podczas gdy inna pozostaje niezauważona? Kluczem jest zrozumienie, że nie każda treść jest taka sama i różne typy treści spełniają różne cele marketingowe.
Centrum Nauczania Zdalnego. Lekcja w szkole, nauczyciel z internetu
Reporterzy.info polecają
Uczniowie w klasie w swojej szkole, a na interaktywnym ekranie nauczyciel wybranego przedmiotu. Nowa formuła nauczania online może stać się lekiem na braki kadrowe w polskich szkołach. Pionierskie rozwiązanie tworzy fundacja edukacyjna Ogólnopolski Operator Oświaty. Będzie wdrażane w ramach projektu Cyfrowa Szkoła Wielkopolsk@ 2030.