menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Vobis

5.02.2024 Marketing i PR

Optymalizacja w retargetingu. Czym jest Multiple Retargeting Strategy

Przemysław Wójcicki, senior business development manager w RTB House

Istnieje wiele strategii, które mają na celu zwiększanie skuteczności reklam. Jedną z nich jest Multiple Retargeting Strategy, który opiera się na współpracy z więcej niż jednym dostawcą retargetingu. W jaki sposób ta zaawansowana metoda może pomóc osiągać lepsze wyniki?

Optymalizacja kampanii remarketingowych. Czym jest Multiple Retargeting Strategyilustracja: bing.com/create

Współpraca z zaufanym dostawcą retargetingu ma wiele korzyści. Zapewnia dogłębne zrozumienie oferowanych produktów, grupy docelowej, pozwala optymalizować kampanie w oparciu o wcześniejsze wyniki, testy czy budżety. Jedną z nowych, zaawansowanych metod optymalizacji kampanii jest także współpraca z kilkoma dostawcami. Pozwala ona na skoncentrowaniu się na różnych aspektach kampanii.

Mimo że dane dostawców często są wspólne, różnorodność metodologii i podejść partnerów prowadzi do unikalnej personalizacji komunikacji z klientami. Dzięki wykorzystaniu zróżnicowanych algorytmów i zasobów różnych partnerów można osiągać lepsze wyniki.

Jakie korzyści można osiągnąć dzięki Multiple Retargeting Strategy?


Konkurencja i motywacja: Współpraca z wieloma partnerami stymuluje zdrową konkurencję, prowadzącą do osiągania lepszych wyników. To pozwala firmom wyznaczyć najlepszych graczy w różnych kanałach marketingowych, co z kolei napędza tworzenie innowacyjnych strategii.

Unikalna wiedza: Każdy dostawca ma swoje doświadczenia i wiedzę. Współpraca umożliwia korzystanie z różnorodnych perspektyw, co może skutkować bardziej zróżnicowanymi i skutecznymi strategiami targetowania.

REKLAMA

Lepsza personalizacja: Współpraca z różnymi partnerami pozwala na wykorzystanie ich unikalnych możliwości targetowania i dostępu do danych. To z kolei umożliwia lepszą personalizację komunikatów i segmentację na podstawie preferencji i zachowań klientów.

Optymalizacja kampanii: Dzięki dostępowi do różnych danych, firmy mogą skutecznie identyfikować zarówno udane kampanie, jak i obszary wymagające poprawy. To prowadzi do stałej optymalizacji działań marketingowych.

Szerszy zasięg: Współpraca z wieloma partnerami daje dostęp do różnych platform, sieci i grup odbiorców, co zwiększa widoczność i szanse na dotarcie do różnych klientów.

Więcej konwersji: Współpraca z różnymi partnerami, dzięki ich różnorodnemu doświadczeniu i unikalnej wiedzy może prowadzić do zwiększenia kliknięć i konwersji, co przekłada się na efektywność kampanii.

Lepszy wskaźnik ROAS: Porównanie skuteczności różnych partnerów pozwala na strategiczne alokowanie budżetów, co może znacząco poprawić wskaźnik zwrotu z inwestycji.

REKLAMA

Choć dla niektórych firm, strategia ta może okazać się korzystna, na rynku istnieje wiele mitów dotyczących tego podejścia. Omówimy je poniżej:

  • MIT: Nakładanie się reklam: Marketerzy obawiają się, że przy korzystaniu z kilku dostawców, reklamy mogą wyświetlać się tym samym użytkownikom. Ważne jest jednak ustalenie odpowiednich założeń. Reklamy są dopasowywane do użytkowników i ich szerszy zasięg w tym przypadku może zwiększać szansę na konwersję.
  • MIT: Zbyt częsta obecność reklam: Marketerzy obwiają się, że użytkownicy będą zbyt często widzieli ich reklamy. Poprzez kontrolowanie limitów wyświetleń i śledzenie kampanii można jednak efektywnie zarządzać częstotliwością reklam.
  • MIT: Większe koszty: Korzystanie z tej formy współpracy nie musi oznaczać wyższych kosztów. Można je skutecznie kontrolować poprzez określenie celów kampanii, budżetów i monitorowanie wydajności.

Czy warto przetestować to podejście?


Dane z raportu RTB House "2023 Guide to Multiple Retargeting Strategy" pokazują, że Multiple Retargeting Strategy stanowi innowacyjne i efektywne narzędzie, które pozwala firmom osiągać znaczące rezultaty w kampaniach reklamowych. Jest więc jednym z podejść do retargetingu, które warto rozważyć, myśląc o dalszej optymalizacji wskaźników zwrotu z inwestycji.

źródło: infowire.pl

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

60 procent Polaków subskrybuje newslettery. Raport ExpertSender

Karolina Krzeska
31 proc. ankietowanych posiada tylko jedną, prywatną skrzynkę e-mailową. Z e-maili chętnie korzysta e-commerce. Oferty, które badani dostają e-mailowo, prawie połowa badanych czyta kilka razy dziennie. Dla 53 proc. oferty przesyłane e-mailem są spamem. Aż 48 proc. osób nie otwiera wiadomości z folderu SPAM.

Więcej kampanii, mniej wydatków. AdReport o reklamie online 3Q2020

Tomasz Cirmirakis
W trzecim kwartale 2020 liczba kampanii emitowanych w internecie wzrosła o 18 proc., ale ich estymowana wartość spadła o 29 proc. względem ubiegłego roku – wynika z analizy systemu monitoringu reklamy online AdReport. Oznacza to, że rynek ustabilizował się w III kwartale po wiosennym lockdownie i gwałtownych spadkach, ale budżety reklamowe są ciągle znacząco niższe niż przed rokiem.

Rynek influencerów w Polsce 2022. Raport REACHaBLOGGER

Paweł Usakowski
Rynek influencer marketingu wrócił już do normalności po pandemii, a marketerzy planują w 2022 roku zwiększać wydatki na tę część marketing miksu. Najpopularniejszym wyborem jest Instagram, który odnotował wzrost rok do roku aż o 11 punktów procentowych. Jeszcze dynamiczniejsze wzrosty odnotował YouTube, a największe TikTok.

Cyfrowa reklama DOOH. Które branże korzystają z niej najchętniej

Diana Polska
Według 80 procent ekspertów z branży reklamowej, biorących udział w badaniu przeprowadzonym przez agencję MyLED - DOOH jest szczególnie atrakcyjną formą reklamy dla sektora handlowego. Ważne jest, aby dotrzeć do klienta w odpowiednim miejscu i czasie. Reklama DOOH to potrafi.

Reklama wideo. Przewodnik dla wydawców

Paweł Treściński
W 2017 marketingowcy na całym świecie przeznaczyli na reklamę wideo ponad 9 miliardów dolarów. To o 2 miliardy więcej niż w roku poprzednim i ponad 4 miliardy więcej niż w 2015. Aż 45% z wydatków, jak wynika z badania IAB, to usługi wykupione w modelu programmatic.

Stereotypy o agencjach reklamowych

Web Lider
Każdy fachowiec budowlany popija piwo w pracy, każdy kierowca autobusu celowo ucieka przed biegnącymi, spóźnionymi pasażerami, każda księgowa będzie mieć do ciebie pretensje, że w ogóle śmiesz jej przerywać. Znacie te wszystkie gombrowiczowskie „gęby”? Obalimy teraz kilka z nich, dotyczących pracy w agencji interaktywnej.

Jak optymalizować strony mobilne pod SEO? Poradnik

Aneta Świderska
Co należy zrobić, żeby witryna była jak najlepiej widoczna w Google? Jakie działania SEO wpisać w stały element działań marketingowych? Istnieje szereg działań, które pozwolą skutecznie pozycjonować się na istotne z puntu wyszukiwania frazy.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama


Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24