menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Vobis

25.03.2024 Rynek medialny

Rynek gier wideo w Polsce. Prognozy MarketHub

Katarzyna Kucia

Analizy przewidują, że do 2027 roku wartość światowego rynku gier wideo wzrośnie do kwoty 363,2 miliarda dolarów amerykańskich. Polska, z rosnącym tempem wzrostu o 8,56% rocznie, ma osiągnąć przychody na poziomie 990,1 miliona dolarów.

Rynek gier wideo w Polsce. Prognozy MarketHubilustracja: bing.com/create

Te imponujące liczby odzwierciedlają nie tylko globalne trendy, ale także lokalne zaangażowanie w tworzenie gier, które przekraczają tradycyjne granice rozrywki.

Polska jako kluczowy gracz na rynku europejskim


Polskie studia, takie jak CD Projekt Red i Techland, są symbolem sukcesu w branży, promując polską kreatywność i innowacyjność na świecie.

  • W 2022 roku kraj liczył 490 producentów gier,
  • 98 z nich było notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Autorzy z MarketHub, firmy specjalizującej się w dostarczaniu zaawansowanych analiz rynkowych podkreślają, że świadczy to o silnej pozycji Polski jako centrum technologicznego.

Czytaj prasę w PDF

Innowacje i trendy kształtujące branże


Prognozy dla rynku gier wideo są obiecujące, z kilkoma kluczowymi trendami kształtującymi branżę:

  • Technologie Immersyjne: Gry VR i AR oferują graczom nowe, wciągające doświadczenia, przekształcając tradycyjne podejście do gier.
  • Cloud Gaming i Subskrypcje: Przejście do modeli opartych na chmurze i subskrypcjach zmienia sposób, w jaki konsumenci mają dostęp do gier, oferując wygodę i nowe możliwości.
  • E-sport i Gry Wieloosobowe: Te segmenty kontynuują swoją popularność, promując globalną rywalizację i kooperację.
  • Integracja z Mediami Społecznościowymi: Gry stają się bardziej społecznościowe, zacieśniając więzi między graczami a twórcami.
  • Innowacyjna Rozgrywka: Nowe podejścia do narracji i projektowania gier nadają kierunek przyszłym innowacjom w branży.

Optymizm i przyszłość


Polski sektor gier wideo, napędzany pasją i inwestycjami w nowe technologie, ma przed sobą jasną przyszłość. Znaczący wkład w rozwój globalnego przemysłu i ciągłe dążenie do doskonałości pozwalają Polsce utrzymać silną pozycję w świecie cyfrowej rozrywki.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na innowacyjne i angażujące gry, Polska jest gotowa odegrać kluczową rolę w kształtowaniu przyszłości globalnej branży gier wideo.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ
Reporterzy.info na Google News

Zobacz artykuły na podobny temat:

Zaangażowanie w reklamę. Nowe badanie PBC

Izabela Sawczak
Statystyczny czytelnik pisma generuje średnio 11 realnych kontaktów z jedną reklamą prasową. Średni kontakt z reklamą wynosi ⅔ sekundy, podczas kilku kontaktów z wydaniem statystyczny czytelnik spędza na jednej reklamie łącznie aż 7 sekund.

Repolonizacja mediów online. Polacy podzieleni, eksperci sceptyczni

BARD
Według ekspertów repolonizacja internetu nam nie grozi. W ich opinii rynek jest zróżnicowany, a polski kapitał porównywalny z zagranicznym. Wyniki badań sondażowych takie jednoznaczne już nie są. Ciągle problemem pozostaje też kwestia hejtu w sieci.

Fake news w Polsce i w Europie. Badanie Kantar Public

Bartłomiej Dwornik
Trzy czwarte Polaków przyznaje, że z fake newsami, czyli informacjami nieprawdziwymi lub zniekształcającymi rzeczywistość, spotyka się raz w tygodniu lub częściej. Tylko 14% ankietowanych uważa, że ten problem nie dotyczy ich w ogóle - wynika z opublikowanych przez Kantar Public wyników badania Eurobarometr.

Pseudodemokracja i media - garść refleksji

Grzegorz D. Stunża
Raz na cztery lata serwuje się obywatelom wybory, które wolnymi wyborami na pewno nie są. Sondaże, zastępują część procesu wyborczego i kształtują opinie oraz preferencje wyborcze.

Dlaczego znani influencerzy potrzebują managera?

Pamela Tomicka
Jak duże grono „fanów” trzeba mieć, aby zacząć myśleć o takiej współpracy? Jakie są zalety, a jakie koszty takiego rozwiązania? Zdradza od kuchni WhitePress, zajmujący się Influencer managementem kilkunastu popularnych twórców.

Rynek podcastów w Polsce. Badania Wprost i zespołu Tandem Media

Krzysztof Fiedorek
Ilu polskich internautów słucha podcastów? Gdzie i jak słuchamy? Jak i dlaczego wybieramy audycje? W jednym czasie pojawiły się dwa duże badania na ten temat. Jedno od wydawcy Wprost, drugie od zespołu Tandem Media z Grupy Radiowej Agory. Prezentujemy oba. Dla porównania danych i wniosków.

Piano Media. System płatności za dostęp do treści w polskim internecie

Bartłomiej Dwornik
W nocy z 3 na 4 września, polscy użytkownicy zaczęli płacić za dostęp do treści i usług dostarczanych przez sześciu wydawców prasowych i jednego nadawcę radiowego.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

Amazon Prime
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24