menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Czytaj gazety  PDF. Na kmputerze, czytniku, tablecie i smartfonie.

6.11.2011 Rynek medialny

Radio z wizją zyskuje słuchaczy. Czwórka chwali się wynikami

Anita Celarska, Polskie Radio S.A.

Najnowsze badanie Radio Track SMG/KRC Millward Brown (lipiec 2011:wrzesień 2011) pokazuje, że Czwórka - Radio z Wizją od momentu powstania w sierpniu ubiegłego roku, nieustannie poprawia wyniki słuchalności. Spośród polskich stacji radiowych Czwórka ma także najaktywniejszych fanów na portalu społecznościowym Facebook.

Czwórka może się pochwalić dziennym audytorium na poziomie 239 tysięcy osób – w porównaniu z analogicznym okresem 2010 roku zyskała 125 tysięcy słuchaczy i tym samym zwiększyła zasięg dzienny w grupie ogólnej 15-75 lat z 0,38 do 0,79 procent.

Czwórce kibicują szczególnie przedstawiciele młodej generacji: ponad 3/4 z nich nie przekroczyło 35 lat. Aktualny zasięg dzienny w tej grupie wynosi już obecnie 1,5% w porównaniu do 0,7% sprzed roku, a udziały w czasie słuchania wzrosły do poziomu 0,94% z poprzedniego 0,56%. Tak imponującą dynamiką (110% w przypadku zasięgu i ponad 69% w przypadku udziałów w rynku ) nie może się pochwalić żadna inna rozgłośnia adresowana do młodego pokolenia.

Z kolei wg najnowszego raportu Mediarun za wrzesień 2011, dotyczącego aktywności branż na Facebooku, w ciągu miesiąca na profilu Czwórki pojawiło się ponad 28 tysięcy komentarzy jej słuchaczy i widzów. Tym samym fani Programu 4 Polskiego Radia zajęli pierwsze miejsce w rankingu pod względem aktywności. Spośród całej czwórkowej społeczności, liczącej ponad 57 tysięcy fanów, zaangażowani stanowią aż 15,24% - co znacznie dystansuje profile konkurencyjnych, komercyjnych stacji.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Fake newsom od sztucznej inteligencji wierzymy bardziej niż ludziom

KrzysztoF
Generowanie i szerzenie dezinformacji z pomocą sztucznej inteligencji może mieć negatywny wpływ na wiele dziedzin życia, w tym na ochronę zdrowia na świecie. Aby sprawdzić, jak tekst stworzony przez SI może wpłynąć na zrozumienie informacji przez odbiorców, naukowcy z Uniwersytetu Zuryskiego przyjrzeli się tweetom wytwarzanym przez GPT-3.

Wpływ zakazu handlu w niedziele na sprzedaż prasy

Dariusz Materek
Jeśli od stycznia 2018 roku w dwie niedziele każdego miesiąca sklepy będą nieczynne, odbije się to również na sprzedaży prasy. W niewielkim stopniu, ale - jak wynika z analiz Kolportera - są jednak kategorie prasowe, które charakteryzują się wysoką sprzedażą właśnie w niedziele.

Błyskawiczny dostęp do wiadomości. Tego chcą użytkownicy Twittera

Sony
Firma Sony podjęła się analizy najbardziej angażujących treści wideo na Twitterze. Były one związane z najistotniejszymi wydarzeniami 2022 roku w całej Europie – miały ponad 201 milionów wyświetleń oraz ponad 8,6 milionów interakcji: udostępnień, polubień i komentarzy.

Zagraniczne systemy prasowe

Krzysztof Dowgird
Charakterystyka systemu medialnego Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Rosji. Cechy charakterystyczne, proces koncentracji, formy własności mediów, liberalna doktryna prasowa, media elektroniczne i tendencje rozwoju oraz źródła informacji.

Kobiety w mediach. Wyniki badania European Journalism Observatory

BARD
W największych europejskich mediach zdecydowanie dominują mężczyźni. Są autorami ponad 41% publikowanych materiałów. Kobiety - dziennikarki podpisywane są pod artykułami niemal dwukrotnie rzadziej. Więcej jest nawet artykułów anonimowych i agencyjnych - wynika z badania Europejskiego Obserwatorium Dziennikarskiego.

Sztuczna inteligencja zastąpi dziennikarzy? Raport Ericsson

Katarzyna Pąk
Już dziś, u progu popularyzacji technologii 5G, zautomatyzowane boty tłumaczą dynamicznie strony internetowe na różne języki oraz zbierają informacje i redagują artykuły. Czy zatem do roku 2030 nasze media będą nadal tworzone głównie przez dziennikarzy, czy też znacznie większą rolę odegrają połączone ze sobą inteligentne maszyny?

Transmisje na żywo w 2018 roku będą warte 545 miliardów dolarów

Deloitte Polska
Raport Deloitte „Global TMT Predictions 2018” przewiduje, że do końca 2018 roku połowa dorosłych osób w krajach rozwiniętych będzie posiadać co najmniej dwie subskrypcje mediów w kanałach on-line, a do końca 2020 roku liczba ta wzrośnie do czterech.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24