menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
Work in media. Find a job in the world of communications.

18.05.2013 Rynek medialny

67 procent ludzi ogląda telewizję na urządzeniach mobilnych

Katarzyna Pąk, Ericsson

Rozmiar wyświetlacza nie ma znaczenia - wynika z raportu i badań Ericsson ConsumerLab.

  • 67 proc. osób (spośród ponad 12 tysięcy badanych w 12 krajach) ogląda materiały wideo na ekranach tabletów, smartfonów i laptopów
  • Rośnie popularność usług VOD (wideo na żądanie). Korzysta z nich już ponad 60 proc. osób.
  • Żywotność baterii, koszt transmisji danych i słaby zasięg to główne przeszkody w częstszym oglądaniu wideo na urządzeniach mobilnych.

fot. Bartłomiej Dwornik/Fortel.info


Z raportu "TV and Video 2011 Consumer Trends" firmy Ericsson wynika, że 8 na 10 osób wciąż ogląda tradycyjną telewizję kilka razy w tygodniu. Coraz popularniejsze stają się usługi „wideo na żądanie” (VOD) – kilka razy w tygodniu korzysta z nich już ponad 60 proc. osób, a średnio konsumenci wydają na VOD ok. 9 euro miesięcznie.

Inne badanie - "City Life" - pokazuje, że niemal 15 proc. osób ogląda pliki wideo podczas przemieszczania się w mieście, zarówno w transporcie publicznym, jak i będąc w roli pasażera w samochodzie. Konsumenci oczekują od dostawców możliwości oglądania telewizji na każdym posiadanym ekranie, w dowolnym miejscu i czasie. W przypadku telewizji, jeszcze kilka lat temu, rozmiar miał ogromne znaczenie. Im większy telewizor tym lepiej. Obecnie aż 67 proc. osób ogląda telewizję na ekranach tabletów, smartfonów i laptopów.

Tym co powstrzymuje konsumentów od dłuższego oglądania wideo w trakcie podróży jest przede wszystkim wysoki koszt transmisji danych oraz krótka żywotność baterii w urządzeniach mobilnych. W raporcie Ericsson ConsumerLab "Smarter Mobile Broadband" użytkownicy, poza wyżej wymienionymi przyczynami ograniczenia czasu użycia smartfonów, podali również: słaby zasięg, niską prędkość internetu oraz zbyt ograniczoną pamięć w telefonie.

- Konsumenci bardzo szybko adaptują możliwości, które daje im technologia mobilna. W Polsce barierą w korzystaniu z mobilnej telewizji jest często cena urządzeń oraz prędkość internetu ­– powiedziała Katarzyna Pąk, dyrektor działu komunikacji marketingowej w firmie Ericsson. Nasi operatorzy rozumieją przyspieszone tempo zapotrzebowania klientów na nieograniczony dostęp do sieci. Inwestycje w usprawnianie sieci są widoczne.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Ile zarabiają dziennikarze. Analiza danych za rok 2018

BARD
Jaka jest mediana płac na stanowisku dziennikarza i od czego zależy wysokość wynagrodzenia? Na jakie dodatkowe benefity może liczyć osoba zatrudniona w redakcji? Sprawdziliśmy aktualne dane, publikowane przez największe polskie portale rekrutacyjne. Statystyczny dziennikarz zarabia poniżej średniej krajowej.

Śmiech Wojewódzkiego w twarz Majewskiego

Michał Chmielewski
Majewski wystartował ze swoim programem z zamiarem iście ambitnym - efektownym kpieniem z aktualnych zdarzeń. Udało mu się to jak Polakom potyczka z Niemcami pod Westerplatte.

Nowe technologie w dziennikarstwie. Badanie PressInstitute

BARD
Prawie 39 procent dziennikarzy używa kamery w smartfonie lub tablecie do nagrywania filmów. Ponad 26 procent korzysta z wbudowanego w telefon aparatu do robienia zdjęć, które później publikują - wynika z badania "Dziennikarze i nowe technologie", przygotowanego przez PressInstitute.

Kobiety w PR. Raport Związku Firm Public Relations

ZFPR
Zarządy z przewagą kobiet stanowią w Polsce 12%. Jest to wartość dwukrotnie większa w porównaniu do wyników, jakie opublikowano w raporcie „Global Women in PR – Annual Index 2020”. Większość badanych uważa, że udział kobiet w zarządach zwiększa kreatywność firmy oraz pomaga zwiększyć jej produktywność.

Sztuczna inteligencja JUŻ prześciga ludzi w kreatywności

Krzysztof Fiedorek
ChatGPT, model sztucznej inteligencji oparty na silniku GPT-4, osiągnął lepsze wyniki niż zdecydowana większość studentów w standardowym teście twórczego myślenia Torrance’a oceniającym kreatywność. Badanie przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu w Montanie.

Tytuły prasowe w mediach społecznościowych. Raport PBC

Sylwia Markowska
Polskie Badania Czytelnictwa przygotowały zestawienie pokazujące liczbę obserwatorów polskich marek prasowych w poszczególnych mediach społecznościowych. Na koniec 2023 roku prasowe tytuły w social mediach obserwowało 18,5 miliona użytkowników. Znamy też liderów na poszczególnych platformach społecznościowych.

Największe kryzysy wizerunkowe. Raport Alert Media Communications

Dagmara Gac
Największy kryzys wizerunkowy 2021 roku w polskim świecie publicznym dotyczył Trybunału Konstytucyjnego pod przewodnictwem Julii Przyłębskiej, zaś w sferze świata biznesu i marek osobistych na pierwszym miejscu znalazła się Barbara Kurdej-Szatan za wulgarny wpis na temat funkcjonariuszy Straży Granicznej.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy



Sklep reportera

Sklep reportera

Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
Niedrogie laptopy, notebooki i netbooki
do pisania
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
Cyfrowe lustrzanki i aparaty kompaktowe
dla fotoreportera
Książki i e-booki o mediach
Książki i e-booki o mediach
do czytania
Drony wideo i latające kamery
Drony wideo i latające kamery
dla operatora
więcej produktów

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert
gazety w PDF i epub

Czytaj gazety w PDF i EPUB

Okładka Forum
Forum
Okładka Historia Bez Cenzury
Historia Bez Cenzury
Okładka Kuchnia
Kuchnia
Okładka Wprost
Wprost
więcej e-gazet

Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24
stats