menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Electro

10.10.2017 Marketing i PR

Jak wypromować się na małym ekranie?

MEC

Dotarcie do docelowej grupy klientów z wybraną marką czy też konkretnym produktem w zależności od przypadku może okazać się w praktyce dość trudnym zdaniem. Czy warto w takim układzie oszczędzać na kampanii, czy może lepiej powierzyć ją od razu najlepszym w swoim fachu?

artykuł sponsorowany

Jak wypromować się w telewizjifot. MEC Global

Indywidualne studium przypadku


Branża reklamowa rządzi się swoimi prawami i ulega nieustannym przemianom, dlatego zwykły śmiertelnik nie będzie w stanie wyłapać detali mających odzwierciedlenie w późniejszych wynikach. Liczby nie kłamią, także i w tej dziedzinie życia. Późniejsze statystyki doskonale obrazują odniesione porażki albo – co gorsza – niefortunne wpadki.

To, co niewątpliwie i być może odróżnia współczesne czasy o tych sprzed kilku dekad to nieprawdopodobna wręcz szybkość rozchodzenia się informacji. Obecnie zasięg umiejętnie przeprowadzonej kampanii reklamowej może przerosnąć oczekiwania samych jej twórców. Należy pamiętać również o tym, że rodzi to także pewne ryzyko, gdyż niepochlebne treści równie szybko mogą zawojować świat i narobić szkody o niewyobrażalnej skali. Takie przypadki należą do rzadkości, należy jednak pamiętać o możliwości ich wystąpienia.

Poważne firmy nigdy nie zgodzą się na to, ażeby promowanie ich samych, czy też produktów z obecnej oferty miało odbywać się na zasadzie prób i błędów. W świecie biznesu nie ma miejsca na takie zagrywki. Zresztą czemu miałyby one służyć, jeżeli przyczyniałyby się być może do strat idących w miliony? Kiedy mamy zamiar powierzyć komuś zadanie, najlepiej byłoby zwrócić się o pomoc do specjalistów. Stosunkowo jeszcze do niedawna planowanie telewizji było domeną szeroko pojętych agencji reklamowych. Dzisiaj najczęściej oddelegowane do tych zadań są specjalne komórki, tworzące np. niezależne domy mediowe. Skupianie się na działaniach w wybranej dziedzinie pozwala im w rzeczy samej jeszcze lepiej rozumieć realia promocji w określonych mediach. Ze względu na malejącą stopniowo widownie trzeba patrzeć na telewizję w zupełnie inny sposób, niż miało to miejsce jeszcze dekadę temu.

Klucz do przyszłych sukcesów


Kiedy chodzi o planowanie telewizji, w tym przypadku gra toczy się nierzadko o miliony. Budżety największych marek prosperujących lub chcących wejść na polski rynek pozwalają im niejako „zaszaleć”, by zwrócić na siebie uwagę jak najliczniejszej widowni. Promowanie się na taką skalę nikogo już nie szokuje. Proces ten wymaga jedynie skoordynowanych działań.

Czołowe domy mediowe poprzedzają swoje główne działania badaniami rynku. Dzięki temu mogą tak naprawdę dowiedzieć się znacznie więcej na temat promowanych przedmiotów bądź marek, niż można by przypuszczać. Na podstawie tych niezwykle cennych informacji opiera się dalsze działanie. Niekiedy bez przeprowadzenia takich badań tak naprawdę nie sposób podejmować żadnych ruchów. Ma to miejsce zwykle wtedy, kiedy chodzi o totalny debiut marki lub produktu.

Raczej nikt nie, kto nie siedzi w branży, nie będzie w stanie oszacować takich liczb, jak potrzebny czas antenowy. Specjaliści bez wątpienia wiedzą, gdzie najlepiej go wykupić i z jaką częstotliwością powinny pojawiać się kolejne spoty. W praktyce okazuje się również, że obecnie planowanie telewizji obejmuje znaczne więcej elementów niż dawniej. Poza klasyczną formą reklamy warto zwrócić uwagę na coraz istotniejszą możliwość lokowania produktów począwszy od programów śniadaniowych, na serialach i filmach kończąc.

O tym, jak w praktyce wygląda promowanie określonych dóbr i marek na małym ekranie, możemy dowiedzieć się z informacji zawartych na stronie: http://www.mecglobal.pl/. Jeden z potentatów branży reklamowej w Polsce pokazuje, jak zabrać się do dzieła, by osiągnąć spektakularny sukces.

W czasach tak silnej konkurencji niezależnie od branży nie sposób zapomnieć o przeprowadzeniu stosownej kampanii reklamowej. Podjęcie takich działań ma sens tylko wtedy, kiedy powierzy się je odpowiednim ludziom. Ich wiedza i doświadczenie pozwala nie zmarnować ani chwili czasu antenowego w telewizji oraz w innych mediach.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Marketing w metawersum. Jak i dlaczego warto zaistnieć w metaverse

Pamela Tomicka
Co roku 54 miliardów dolarów wydawanych jest na dobra wirtualne, w tym „skórki” (dzięki nim gracz może dostosować swoje wyposażenie w rozgrywce) i dodatkowe życia, czyli blisko 2 razy więcej niż na muzykę. Zatem, czym jest metaverse i dlaczego marketerzy powinni tam kierować swoje działania?

Reklama w czasie pandemii. Analiza agencji Zenith

Joanna Carbol
Według estymacji agencji mediowej Zenith, opublikowanej w Zenith Advertising Expenditure Forecasts, globalne wydatki na reklamę zmniejszą się w 2020 roku o 9,1%. Dla porównania, wydatki na reklamę podczas recesji w 2009 roku spadły o 9,5%.

Produkcja filmów promocyjnych. Sposób na skuteczną reklamę

nomono.eu
Od pewnego czasu coraz większą popularnością cieszą się reklamy w formie wideo. Docierają do szerokiego grona odbiorców i wyjątkowo skutecznie potrafią zaprezentować firmę oraz jej ofertę w korzystnym świetle. Produkcja filmów promocyjnych wymaga jednak starannego przygotowania, jeśli opracowane materiały mają zrobić pożądane wrażenie na potencjalnych klientach. [artykuł sponsorowany]

Reklama suplementów diety. Jak odróżnić informację od marketingu

Ewa Zygadło-Kozaczuk
Gdzie szukać wiarygodnych informacji o suplementach diety i jak odróżnić rzetelną informację od reklamy? Odpowiedź na to pytanie okazuje się dosyć trudna. Mało tego. Pojawiają się dodatkowe wątpliwości.

Największe kryzysy wizerunkowe. Badanie Alert Media Communications

Marlena Garucka-Kubajek
W celu uzyskania pełnego obrazu kryzysowego pejzażu 2019 roku badanie przeprowadzono w ostatnich dniach grudnia wśród 108 starannie wyselekcjonowanych przedstawicieli branży public relations odpowiadających za komunikację w wiodących polskich firmach, instytucjach oraz organizacjach.

Jak wyróżnić się na targach branżowych?

inventini.com
Targi branżowe to jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie nowych klientów i zwiększenie rozpoznawalności marki. W Polsce co roku odbywa się około 200 takich imprez i zawsze przyciągają one tłumy wystawców. Konkurencja jest spora, co więc zrobić, żeby zwrócić na siebie uwagę i zatrzymać przy swoim stoisku odwiedzających? [artykuł sponsorowany]

Reklama w internecie. Przyszłość modelu programmatic

Paweł Treściński
Raport Magna Global Programmatic Intelligence szacuje, że do końca 2019 roku 50% wszystkich działań reklamowych będzie stanowić programmatic. Na razie jednak model ten, mimo coraz większej rozpoznawalności w branży, jest wciąż rzadko wybierany.

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Broń.pl
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24