10.10.2017 Marketing i PR
Jak wypromować się na małym ekranie?
MEC

Indywidualne studium przypadku
Branża reklamowa rządzi się swoimi prawami i ulega nieustannym przemianom, dlatego zwykły śmiertelnik nie będzie w stanie wyłapać detali mających odzwierciedlenie w późniejszych wynikach. Liczby nie kłamią, także i w tej dziedzinie życia. Późniejsze statystyki doskonale obrazują odniesione porażki albo – co gorsza – niefortunne wpadki.
To, co niewątpliwie i być może odróżnia współczesne czasy o tych sprzed kilku dekad to nieprawdopodobna wręcz szybkość rozchodzenia się informacji. Obecnie zasięg umiejętnie przeprowadzonej kampanii reklamowej może przerosnąć oczekiwania samych jej twórców. Należy pamiętać również o tym, że rodzi to także pewne ryzyko, gdyż niepochlebne treści równie szybko mogą zawojować świat i narobić szkody o niewyobrażalnej skali. Takie przypadki należą do rzadkości, należy jednak pamiętać o możliwości ich wystąpienia.
Poważne firmy nigdy nie zgodzą się na to, ażeby promowanie ich samych, czy też produktów z obecnej oferty miało odbywać się na zasadzie prób i błędów. W świecie biznesu nie ma miejsca na takie zagrywki. Zresztą czemu miałyby one służyć, jeżeli przyczyniałyby się być może do strat idących w miliony? Kiedy mamy zamiar powierzyć komuś zadanie, najlepiej byłoby zwrócić się o pomoc do specjalistów. Stosunkowo jeszcze do niedawna planowanie telewizji było domeną szeroko pojętych agencji reklamowych. Dzisiaj najczęściej oddelegowane do tych zadań są specjalne komórki, tworzące np. niezależne domy mediowe. Skupianie się na działaniach w wybranej dziedzinie pozwala im w rzeczy samej jeszcze lepiej rozumieć realia promocji w określonych mediach. Ze względu na malejącą stopniowo widownie trzeba patrzeć na telewizję w zupełnie inny sposób, niż miało to miejsce jeszcze dekadę temu.
Klucz do przyszłych sukcesów
Kiedy chodzi o planowanie telewizji, w tym przypadku gra toczy się nierzadko o miliony. Budżety największych marek prosperujących lub chcących wejść na polski rynek pozwalają im niejako „zaszaleć”, by zwrócić na siebie uwagę jak najliczniejszej widowni. Promowanie się na taką skalę nikogo już nie szokuje. Proces ten wymaga jedynie skoordynowanych działań.
Czołowe domy mediowe poprzedzają swoje główne działania badaniami rynku. Dzięki temu mogą tak naprawdę dowiedzieć się znacznie więcej na temat promowanych przedmiotów bądź marek, niż można by przypuszczać. Na podstawie tych niezwykle cennych informacji opiera się dalsze działanie. Niekiedy bez przeprowadzenia takich badań tak naprawdę nie sposób podejmować żadnych ruchów. Ma to miejsce zwykle wtedy, kiedy chodzi o totalny debiut marki lub produktu.
Raczej nikt nie, kto nie siedzi w branży, nie będzie w stanie oszacować takich liczb, jak potrzebny czas antenowy. Specjaliści bez wątpienia wiedzą, gdzie najlepiej go wykupić i z jaką częstotliwością powinny pojawiać się kolejne spoty. W praktyce okazuje się również, że obecnie planowanie telewizji obejmuje znaczne więcej elementów niż dawniej. Poza klasyczną formą reklamy warto zwrócić uwagę na coraz istotniejszą możliwość lokowania produktów począwszy od programów śniadaniowych, na serialach i filmach kończąc.
O tym, jak w praktyce wygląda promowanie określonych dóbr i marek na małym ekranie, możemy dowiedzieć się z informacji zawartych na stronie: http://www.mecglobal.pl/. Jeden z potentatów branży reklamowej w Polsce pokazuje, jak zabrać się do dzieła, by osiągnąć spektakularny sukces.
W czasach tak silnej konkurencji niezależnie od branży nie sposób zapomnieć o przeprowadzeniu stosownej kampanii reklamowej. Podjęcie takich działań ma sens tylko wtedy, kiedy powierzy się je odpowiednim ludziom. Ich wiedza i doświadczenie pozwala nie zmarnować ani chwili czasu antenowego w telewizji oraz w innych mediach.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Liczba botów AI w obsłudze klienta rośnie. Jednak Polacy chcą ludzi
Andrzej Sowula
Ponad 3/4 Polaków (75,9%) miało już kontakt z botem w dziale obsługi klienta i niemal co czwarty jest z tej obsługi zadowolony, co oznacza wzrost o 7,7% w ciągu dwóch ostatnich lat. Jednocześnie jednak tylko 8,1% Polaków w pełni ufa obsługującym ich botom.
Dlaczego nie ufamy zagranicznym sklepom online. Raport TrustMate
Marek Jaworowski
Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.
Reklama internetowa 2024/2025. Raport IAB Polska
KFi
Reklama online pochłania już 57% wszystkich budżetów. Na same formaty wideo firmy wydały 1,62 miliarda złotych. Po chudszych latach, słupki odbijają mocno w górę. Reklama cyfrowa urosła w rok o 20%, tradycyjna powoli znika z radarów.
Podobne artykuły:
Reklamy internetowe w Europie 2017. Kto tak naprawdę w nie klika?
Amelia Kurp
Reklamodawcy w Europie Środkowo-Wschodniej emitują w internecie ogromne ilości treści promocyjnych. Komu wyświetlają się reklamy online i kto w nie klika? Jakie wnioski może i powinna wyciągnąć z tej wiedzy cała branża reklamowa? Odpowiedzi dostarcza raport gemiusAdMonitor.
Skuteczna reklama zewnętrzna. Na czym polega dobry przekaz DOOH
Diana Polska
Podczas planowania kampanii DOOH należy przede wszystkim skupić się na grupie docelowej, a dokładniej na jej potrzebach i zainteresowaniach. Konsumenci chcą, aby przekaz w formie digital signage był dopasowany do ich potrzeb i przynosił wymierne korzyści.
Co zrobić, kiedy dziecko kłamie? Porady pedagoga
patronat Reporterzy.info
Zdarza się, że maluch wymyśla niestworzone historie, a ty nie wiesz jak zareagować? Twoje dziecko opowiada koleżankom i kolegom, że zwiedziliście cały świat, a wasz pies mówi ludzkim głosem? Pedagog radzi, jak się zachować się w takich sytuacjach i jak uniknąć ich w przyszłości. Tygodnik Reporterzy.info jest patronem medialnym cyklu #MAMYNATORADĘ.
Trendy w Experience Marketingu
Karolina Kowalska
W 2019 roku najlepiej zorientowane marki stawiają na oczekiwania konsumenta, a coraz powszechniejszym KPI jest wskaźnik Net Promoter Score (NPS). Experience Marketing korzystnie wpływa na satysfakcję, lojalność, przywiązanie do marki, a przed wszystkim na chęć jej polecenia.