3.07.2018 Marketing i PR
W jaki sposób wpłynąć na pozytywny wizerunek własnej firmy?
Consulting`n more
Jedną z kluczowych kwestii przy prowadzeniu działalności gospodarczej jest marka i jej rozpoznawalność. Dbanie o dobry wizerunek firmy jest jednym z kluczowych zadań, jakie powinniśmy stawiać przed sobą, gdy decydujemy się wkroczyć na rynek. Dobrze, by nasi potencjalni klienci nie tylko rozpoznawali nasze logo, ale by nasza marka budziła w nich pozytywne skojarzenia, jak np. najwyższa jakość, profesjonalizm, terminowość. W jaki sposób można skutecznie wpływać na pozytywny wizerunek własnej firmy?

Identyfikacja wizualna
Jeśli prowadzisz działalność już od wielu lat (gdyż wtedy nie przywiązywano do tego większego znaczenia) albo dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki, być może nie posiadasz jeszcze profesjonalnego logo, znaku Twojej marki, który będzie rozpoznawalny przez potencjalnych klientów i pomoże budować pozytywny wizerunek firmy. W dzisiejszym świecie jest to właściwie nieodzowny element budowania własnej pozycji na rynku. Warto zainwestować w odpowiednie logo, wyróżniające firmę z szeregu innych przedsiębiorstw.
Obecność w mediach społecznościowych
W dzisiejszym świecie jest to właściwie rzecz nieodzowna, jeśli prowadzimy działalność gospodarczą. W mediach społecznościowych budujemy wizerunek swojej marki, staramy się dotrzeć do nowych, potencjalnych klientów i sprawiamy, że nasza firma staje się coraz bardziej zauważalna. Platformy społecznościowe powinny również służyć nam do budowania długotrwałych więzi z naszymi klientami, którzy tym chętniej będą do nas wracać i korzystać z naszej oferty.
- Dbaj o jakość
Choć głównym celem przedsiębiorstwa powinna być dochodowość, warto postawić na jakość towarów czy świadczonych usług. Zadowoleni klienci to największy potencjał w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Jeśli nie mają uwag, co do jakości i obsługi w naszym przedsiębiorstwie, staną się lojalnymi partnerami w budowaniu wizerunku marki. Z własnej woli będą polecać ją innym osobom i będą przekazywać pozytywną opinię na temat naszej działalności. - Bądź obecny
Budowanie wizerunku marki to również duża aktywność w różnych obszarach życia społecznego. Patronat nad jakimś wydarzeniem albo działalność charytatywna naszego przedsiębiorstwa zostanie na pewno dostrzeżona i doceniona w przestrzeni publicznej. Warto zadbać o to, by choćby od czasu do czasu wziąć udział w tego rodzaju wydarzeniu. - Pogłębiaj wiedzę
Budowanie pozytywnej marki wymaga stałego aktualizowania wiedzy. Warto czytać na ten temat albo np. brać udział w konferencjach PR w Warszawie. Możemy również poszukać blogów marketingowych, które prowadzą specjaliści public relations z Warszawy. Ich podpowiedzi mogą być bardzo pomocne przy budowaniu dobrego wizerunku firmy.
Pomoc profesjonalistów
Kiedy nie wiemy, jak promować własną markę lub chcemy dowiedzieć się, co możemy poprawić, możemy skorzystać z agencji public relations w Warszawie, jak np. Consulting`n more. Profesjonalna konsultacja pozwoli nam na zwiększenie efektywności naszych działań marketingowych. Specjaliści public relations z Warszawy, którzy posiadają duże doświadczenie we współpracy z największymi firmami krajowymi i międzynarodowymi, na pewno będą wiedzieli, co zrobić, by zwiększyć efektywność naszych działań promocyjnych.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Reklama zewnętrzna w Polsce. Ekrany, autobusy i rynek OOH w liczbach
KFi
W 2024 roku rynek reklamy zewnętrznej w Polsce osiągnął rekordowe 806 mln zł, a jej cyfrowa odsłona wzrosła aż o 32%. Warte uwagi, że dynamiczniej rozwijała się poza największymi miastami. Reklama w autobusach i tramwajach okazała się też skuteczniejsza niż niejedna kampania online.
Ceny link buildingu są MOCNO przeszacowane. Wielka analiza Adsy
Krzysztof Fiedorek
Wpis gościnny za 45 dolarów? A może za 4595? Różnice w cenach sięgają 100-krotności, a rynek pełen jest absurdów: sprzedający żądają fortuny, kupujący płacą ułamek. Branża beauty kosztuje mniej niż literatura, a Irlandia bije USA na głowę. Analitycy platformy Adsy zajrzeli za kulisy SEO-handlu.
Fałszywe recenzje i opinie w internecie. Raport TrustMate.io
Marek Jaworowski
Aż 25% badanych miało problem z odróżnieniem fałszu od prawdziwych recenzji, co wskazuje na coraz bardziej zaawansowane techniki manipulacji opiniami. Pomimo działań UOKiK-u, proceder kwitnie choć jest zagrożony karą sięgającą nawet 10 proc. obrotu uznanego za winnego przedsiębiorcy. Jak się bronić przed takim oszustwem?
Podobne artykuły:
Marketing afiliacyjny. Jak zarabiać na własnej stronie, blogu i social mediach [LINK]
Krzysztof Suwart
Marketing afiliacyjny to model marketingu internetowego, w którym wydawca promuje produkt lub usługę reklamodawcy i otrzymuje prowizję za każde pozyskane przez niego klienta. Aby zacząć zarabiać w tym modelu, wystarczy dołączyć do sieci afiliacyjnej i wybrać odpowiednie kampanie do promowania.
Przepis na skuteczną kampanię DOOH
Diana Polska-Pękala
Kreatywna i skuteczna, docierająca do szerokiej grupy odbiorców w wybranym miejscu i czasie - taka właśnie powinna być kampania DOOH. Jak sprostać tym wymaganiom? Jak w pełni wykorzystać potencjał cyfrowej reklamy zewnętrznej?
Outreach Marketing. Tajna broń marketera i SEO-wca
Pamela Tomicka
Budowanie widoczności w sieci to wyzwanie, nawet przy szerokim wachlarzu możliwości, jakie daje współczesny marketing. Co zrobić, gdy dotychczas stosowane praktyki nie przynoszą zadowalających efektów? Rozwiązaniem może okazać się outreach, czyli metoda aktywnego pozyskiwania linków.
Branded Content. Co robić, gdy tradycyjna reklama już nie działa
Małgorzata Dębska
Współcześni konsumenci, atakowani przekazem sprzedażowym, są coraz bardziej odporni na klasyczne reklamy. Poszukuje się więc form komunikacji, w których obecność marek nie budzi sprzeciwu i nie jest jednoznacznie kojarzona z reklamowaniem produktu czy usługi.