3.07.2018 Marketing i PR
W jaki sposób wpłynąć na pozytywny wizerunek własnej firmy?
Consulting`n more
Jedną z kluczowych kwestii przy prowadzeniu działalności gospodarczej jest marka i jej rozpoznawalność. Dbanie o dobry wizerunek firmy jest jednym z kluczowych zadań, jakie powinniśmy stawiać przed sobą, gdy decydujemy się wkroczyć na rynek. Dobrze, by nasi potencjalni klienci nie tylko rozpoznawali nasze logo, ale by nasza marka budziła w nich pozytywne skojarzenia, jak np. najwyższa jakość, profesjonalizm, terminowość. W jaki sposób można skutecznie wpływać na pozytywny wizerunek własnej firmy?
fot. consultingandmore.pl
Identyfikacja wizualna
Jeśli prowadzisz działalność już od wielu lat (gdyż wtedy nie przywiązywano do tego większego znaczenia) albo dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki, być może nie posiadasz jeszcze profesjonalnego logo, znaku Twojej marki, który będzie rozpoznawalny przez potencjalnych klientów i pomoże budować pozytywny wizerunek firmy. W dzisiejszym świecie jest to właściwie nieodzowny element budowania własnej pozycji na rynku. Warto zainwestować w odpowiednie logo, wyróżniające firmę z szeregu innych przedsiębiorstw.
Obecność w mediach społecznościowych
W dzisiejszym świecie jest to właściwie rzecz nieodzowna, jeśli prowadzimy działalność gospodarczą. W mediach społecznościowych budujemy wizerunek swojej marki, staramy się dotrzeć do nowych, potencjalnych klientów i sprawiamy, że nasza firma staje się coraz bardziej zauważalna. Platformy społecznościowe powinny również służyć nam do budowania długotrwałych więzi z naszymi klientami, którzy tym chętniej będą do nas wracać i korzystać z naszej oferty.
- Dbaj o jakość
Choć głównym celem przedsiębiorstwa powinna być dochodowość, warto postawić na jakość towarów czy świadczonych usług. Zadowoleni klienci to największy potencjał w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy. Jeśli nie mają uwag, co do jakości i obsługi w naszym przedsiębiorstwie, staną się lojalnymi partnerami w budowaniu wizerunku marki. Z własnej woli będą polecać ją innym osobom i będą przekazywać pozytywną opinię na temat naszej działalności. - Bądź obecny
Budowanie wizerunku marki to również duża aktywność w różnych obszarach życia społecznego. Patronat nad jakimś wydarzeniem albo działalność charytatywna naszego przedsiębiorstwa zostanie na pewno dostrzeżona i doceniona w przestrzeni publicznej. Warto zadbać o to, by choćby od czasu do czasu wziąć udział w tego rodzaju wydarzeniu. - Pogłębiaj wiedzę
Budowanie pozytywnej marki wymaga stałego aktualizowania wiedzy. Warto czytać na ten temat albo np. brać udział w konferencjach PR w Warszawie. Możemy również poszukać blogów marketingowych, które prowadzą specjaliści public relations z Warszawy. Ich podpowiedzi mogą być bardzo pomocne przy budowaniu dobrego wizerunku firmy.
Pomoc profesjonalistów
Kiedy nie wiemy, jak promować własną markę lub chcemy dowiedzieć się, co możemy poprawić, możemy skorzystać z agencji public relations w Warszawie, jak np. Consulting`n more. Profesjonalna konsultacja pozwoli nam na zwiększenie efektywności naszych działań marketingowych. Specjaliści public relations z Warszawy, którzy posiadają duże doświadczenie we współpracy z największymi firmami krajowymi i międzynarodowymi, na pewno będą wiedzieli, co zrobić, by zwiększyć efektywność naszych działań promocyjnych.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Reklama w telewizji irytuje? To nieprawda, jest odwrotnie!
Bartłomiej Dwornik
Reklamy nie irytują, tylko podnoszą atrakcyjność programów telewizyjnych, wynika z badań opublikowanych w magazynie Harvard Business Review Polska. Widzowie są skłonni więcej zapłacić za te audycje, które widzieli z przerwami reklamowymi.
Jak wygenerować ruch na stronie internetowej
Krzysztof Kłosiński
Wysoki ruch w naszej witrynie to podstawa jej sprawnego funkcjonowania. Sprawia on, że potencjalni klienci mają możliwość zapoznania się z naszą ofertą. Ponadto jest on jednym z głównych elementów, które wyszukiwarka Google bierze pod uwagę w trakcie ustalania pozycji naszej strony w wynikach wyszukiwania.
Przepis na skuteczną kampanię DOOH
Diana Polska-Pękala
Kreatywna i skuteczna, docierająca do szerokiej grupy odbiorców w wybranym miejscu i czasie - taka właśnie powinna być kampania DOOH. Jak sprostać tym wymaganiom? Jak w pełni wykorzystać potencjał cyfrowej reklamy zewnętrznej?
Short social video. Raport IAB Polska o krótkich filmach w social mediach
Krzysztof Fiedorek
Według raportu IAB Polska z maja 2024 roku, krótkie filmy wideo stają się coraz bardziej popularne w Polsce. W 2023 roku 61% internautów w Polsce oglądało format zwany short social video, a 23% z nich tworzyło je samodzielnie. Polscy internauci poświęcają im średnio 43 minuty dziennie.
Trendy w digital marketingu 2024. Przykłady i prognozy IAB
Pamela Tomicka
Sztuczna inteligencja? Tak, ale nie tylko! CSR, nieszablonowe działania w social mediach, storytelling, focus na doświadczenie konsumenta - trendy w digital marketingu to mix nowych narzędzi technologicznych, które mocno namieszały na rynku cyfrowym, oraz uważności na człowieka i jego problemy.
Badanie Polish Gamers KIDS. Jak dotrzeć do grupy 9-15 lat
Maciej Piotrowski
Dla 88% dzieci gry są częścią ich codziennej rutyny, a granie to czynność pierwszego wyboru w wolnym czasie. „Polish Gamers KIDS” bada reklamowy potencjał branży, analizuje popularności pojęć (e-sport, metawersum), kwestie finansowe, oglądanie innych graczy oraz profil młodych fanów gier w Polsce.
Trendy w reklamie wideo. Polski rynek na tle regionu
Andrzej Goleta
Najwyższy wskaźnik VTR osiągają reklamy trwające maksymalnie 7 sekund. Mimo to, reklamodawcy wciąż wybierają nieco dłuższe formaty. Największy budżet na ten typ marketingu przeznacza branża motoryzacyjna. W rejonach Europy Wschodniej urządzeniami, na które reklamodawcy najchętniej kierują content wideo są deskopy, ekrany wielkoformatowe.