menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij

25.12.2017 Marketing i PR

Dlaczego influencer marketing działa? Raport Newspoint

BARD

Już dla ponad 70% odbiorców treści tworzone przez influencerów są pierwszym źródłem informacji o produktach. To najszybciej rosnący sposób pozyskiwania nowych klientów przez firmy. Za trzy lata rynek marketingu influencerów na całym świecie może być warty nawet 10 miliardów dolarów - wynika z raportu "Analityka i monitoring influencerów", opracowanego przez Newspoint.

influencer marketingźródło: Analityka i monitoring influencerów, Newspoint, grudzień 2017

Już 4 na 10 ludzi ma konto w mediach społecznościowych. Każdy internauta, prowadzący profil społecznościowy czy bloga, może być dla swoich odbiorców influencerem. Czyli mieć wpływ na to, co jego widownia myśli i co lubi. Ponieważ, jak pokazują cytowane przez Newspoint badania, już dla ponad 70% odbiorców treści tworzone przez influencerów są pierwszym źródłem informacji o produktach, nic dziwnego, że sięgnęła po nich branża reklamowa.

Influencer marketing, jak podkreślają autorzy raportu, jest dziś najszybciej rosnącą formą pozyskiwania klientów zostawiając mocno w tyle SEO, mailingi i płatną reklamę.

- Obecnie internet to w dużej mierze treści tworzone przez jego użytkowników, bardzo istotne z punktu widzenia marek. 65% internautów uważa opinie innych użytkowników sieci za bardzo ważne i uwzględnia je podczas decyzji zakupowych - komentuje w raporcie Robert Stalmach, CEO Newspoint. - Te zjawiska zmieniają sposób komunikacji marek z odbiorcami. Użytkownicy są mniej otwarci na informacje uzyskiwane od marek i bardziej skłonni do kierowania się sugestiami osób, którym ufają.

Dlaczego influencer marketing działa? Jak wynika z raportu "Analityka i monitoring influencerów", influencerzy tworzą trzy razy więcej angażujących treści, niż osoby nie będące liderami opinii, a każdy ich materiał czterokrotnie bardziej wpływa na decyzje zakupowe ich odbiorców. Korzyści, jakie firmy mogą mieć ze współpracy z liderami opinii to:

  • influcencer dociera do idealnie dopasowanej grupy odbiorców, więc koszt dotarcia do potencjalnych klientów jest niższy,
  • influcencer jest bardziej autentyczny i bardziej wiarygodny, niż nachalna i inwazyjna reklama,
  • treści influencera są odporne na działanie programów typu AdBlock,
  • treści tworzone przez influencera mają szansę na rozprzestrzenianie się metodą kuli śniegowej,
  • influencer może mieć świeże, nowe spojrzenie na produkt.

Oczywiście, współpraca z influencerami nie daje automatycznie gwarancji sukcesu. Również do tego zagadnienia należy podejść z przemyślaną strategią.

- Wyboru odpowiednich twórców do kampanii nie ułatwia świadomość, jak często podawane przez nich statystyki są nadmuchane (np. wymianą komentarzy i odwiedzin między sobą, używaniem botów automatycznie polubiających inne profile na Instagramie czy innych „systemach wymiany ruchu”. Pomijam również cały obszar „fake-cewebrytów”, którzy od początku do końca są sztuczni - tłumaczy w raporcie Newspoint Kamil Mirowski, Creative Marketing Consultant 1000ideas, MrSocial.pl. - Dlatego tak ważne jest zweryfikowanie twórców pod kątem ich autentyczności (żadna marka nie chciałaby być kojarzona z oszustami) oraz zasięgu i zaangażowania w grupie celowej (bo nie ukrywajmy – chcielibyśmy docierać do jak największego grona naszych potencjalnych Klientów, a nie przypadkowych osób).

Pomimo tych zastrzeżeń i ryzyk, marki coraz chętniej sięgają po influencerów i będzie to trend rosnący błyskawicznie. Analitycy przewidują, że do 2020 roku marketing influencerów będzie wart 10 miliardów dolarów.

Cały raport "Analityka i monitoring influencerów" pobrać można na stronie Newspoint.pl.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn


PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Reklama w e-wydaniach gazet. Czy jest skuteczna?

Emilia Klepacka
Rich media angażują odbiorców na dłużej, przez co zasadniczo wpływają na postrzeganie i odbiór reklamy. Wykorzystanie tego potencjału wciąż jednak nie jest powszechne.

Marketing w grach. Gaming jako nośnik reklamowy

Gameset, BARD
Rewolucja kulturowa gamingu jako pierwszego immersyjnego medium trwa od lat i teraz obserwujemy jej apogeum. Przy premierze Cyberpunk 2077, gry, o której tylko między listopadem a grudniem 2020 dotarła do przeszło 1,1 miliarda internautów, czyli 24% wszystkich.

Zarabianie na stronie www i blogu. 5 sposobów na podniesienie fill rate

Jakub Szczęsny
Fill rate to współczynnik wypełnienia strony reklamami, które są wyświetlane za każdym razem gdy użytkownik odwiedza daną stronę. Ponadprzeciętny wynik oznacza, że powierzchnia na stronie jest efektywnie gospodarowana, co oznacza większe zarobki. Jak zatem obliczyć fill rate dla danej strony?

Praca w Public Relations. Duży spadek liczby ofert rekrutacyjnych

BARD
Agencje PR zamieściły w ubiegłym roku łącznie ponad 900 ogłoszeń rekrutacyjnych w największym branżowym portalu. Kolejne 488 ofert pochodziło od firm i instytucji, tylko 11 od pośredników. Łącznie w 2017 roku pojawiło się zaledwie 1,4 tysiąca ofert pracy w branży public relations - wynika z analizy PRoto.pl.

Wideo marketing. Nadchodzi rewolucja sztucznej inteligencji

Mariusz Maksymiuk
Sztuczna inteligencja umożliwia markom podejmowanie decyzji opartych na licznych danych. Jest to niezwykle skuteczne, gdyż pozwala na obranie skutecznej taktyki opartej na wyjątkowo dokładnym targetowaniu i optymalizacji.

Rolki Reggae Rajd pod patronatem Reporterzy.info. Podsumowanie

BARD
Agata i Wojtek Miszewscy, dwójka rolkarzy z Oleśnicy, przejechali na rolkach dystans dokładnie 1029 kilometrów. Celem było zebranie funduszy na terapię wzroku niepełnosprawnych bliźniaków ze Zgorzelca. Akcja, której patronował tygodnik Reporterzy.info zakończyła się sukcesem - sportowym, charytatywnym i medialnym.

W jaki sposób czytać zamieszczane w sieci opinie o sklepach internetowych?

Redcart.pl
Pisaniem opinii (pozytywnych, negatywnych i neutralnych) zajmują się ludzie, którzy mieli do czynienia z ofertą danego sklepu internetowego, a przynajmniej tak powinno być, gdyż można spotkać się również z opiniami wynikającym ze złośliwości konkurencji. Jak odróżniać wartościowe komentarze od tych mniej przydatnych lub mylących?

więcej w dziale: Marketing i PR

dołącz do nas

Facebook Twitter Google+ LinkedIn RSS

reklama

Inbank
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowyzarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o22