15.01.2018 Fotografia prasowa
Darmowe aplikacje do obróbki zdjęć. TOP3 według HolidayCheck
HolidayCheck
Przy pomocy smartfonów można zrobić już naprawdę piękne zdjęcia. Do ich dodatkowej obróbki dostępnych jest wiele darmowych aplikacji. Dzięki nim fotografowanie będzie jeszcze przyjemniejsze, a zdjęcia z wakacji profesjonalne i oryginalne. Oto 3 naszym zdaniem najlepsze.

Większość nowoczesnych smartfonów ma wbudowane wysokiej jakości aparaty, które dają możliwość robienia zdjęć na bardzo dobrym poziomie. Zdjęcia zrobione takim telefonem często nie potrzebują dodatkowej obróbki. Ale wystarczy skorzystać ze specjalnej aplikacji, aby zwykłe zdjęcia stały się cudownym i oryginalnym wspomnieniem. Eksperci z serwisu ze zdjęciami i opiniami o hotelach HolidayCheck.pl wybrali 3 aplikacje najbardziej godne uwagi.
Snapseed

Należąca do Google, darmowa aplikacja Snapseed, dostępna jest zarówno dla użytkowników systemu Android jak i iOS. Program nie ma zintegrowanego aparatu, dlatego najpierw trzeba robić zdjęcie za pomocą aparatu w telefonie, by następnie móc je obrabiać. Użytkownik ma właściwie nieograniczone możliwości edytowania obrazu. Liczne wysokiej jakości filtry oraz efekty, takie jak natężenie, nasycenie czy jasność kolorów, nadają każdej fotografii niepowtarzalny charakter.
Aplikacja daje także możliwość standardowego edytowania fotografii. Narzędzia pozwalają korygować między innymi balans bieli, kontrast, winietowanie, ostrość, rozmiar zdjęcia oraz umożliwiają wstawienie na obraz tekstu. Użytkownik może porównać efekt końcowy z pierwotną wersją fotografii. Wszystkie zmiany zapisywane są automatycznie jednak w każdym momencie można cofnąć przeróbki. Gotowe obrazy można zapisać lub eksportować w formie plików JPG.
Prisma

Aplikacja Prisma to jeden z największych hitów wśród aplikacji komórkowych 2016 roku. Dedykowana początkowo użytkownikom systemu iOS, dostępna jest obecnie także na Androida. Program spodobał się wielu odbiorcom. Wszyscy, którzy lubią artystyczne przeróbki, nadające zdjęciom zupełnie nowy wygląd, z pewnością znajdą w aplikacji coś dla siebie. Problemem może okazać się paradoksalnie zbyt duży wybór możliwości przeróbek.
Użytkownicy mogą zmienić swoje zdjęcie tak, aby wyglądało jak dzieło jednego ze znanych malarzy. Czy do przekształcenia wakacyjnego selfie lepszy będzie Chagall czy Picasso? Czy może do zdjęcia krajobrazu lepiej wypróbować Van Gogha? Aplikacja nie nakłada wybranego przez użytkownika filtra na zdjęcie, ale produkuje całkiem nowe, zgodnie z wybranym motywem. Wyniki zmian mogą zaskoczyć każdego, a fotografie stać się prawdziwymi dziełami sztuki.
VSCO

Aplikacja VSCO to połączenie pracy aparatu fotograficznego z obróbką zdjęć. Można także logując się, dołączyć do społeczności VSCO, ale nie jest to obowiązkowe. Program może trochę przypominać Instagram, ma jednak wiele jeszcze ciekawszych rozwiązań. Wielu użytkowników Instagrama publikuje swoje zdjęcia już po obróbce w aplikacji VSCO. W podstawowej wersji program jest bezpłatny i dostępny zarówno dla użytkowników systemu Android, jak i iOS. Za dodatkowe filtry trzeba jednak zapłacić. Ceny wahają się od 3 zł za pojedynczy efekt do 20 zł za cały pakiet.
Większość z nas lubi się chwalić pięknymi zdjęciami. Wrzucamy je chętnie do sieci – na portale społecznościowe czy serwisy ze zdjęciami i opiniami. Zdjęcia najchętniej robimy na urlopach i wakacjach, kiedy jesteśmy zrelaksowani, opaleni, pięknie wyglądamy i przebywamy w ciekawych miejscach. Warto zatrzymać takie chwile w postaci oryginalnych zdjęć, które możemy sami stworzyć za pomocą bezpłatnych aplikacji.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Wyposażenie profesjonalnego studia fotograficznego
lobzowskastudio.pl
Rozpoczynającym działalność fotografom wydaje się, że celem osiągnięcia sukcesów wystarczy w pełni profesjonalny aparat fotograficzny oraz specjalistyczne oprogramowanie do obróbki zdjęć. Jednak aby możliwe było stworzenie studia fotograficznego z prawdziwego zdarzenia, potrzebujemy wszechstronnego wyposażenia, które to umożliwi nam wykonywanie pięknych zdjęć o bardzo dobrej jakości idealnie dopasowanych do okazji. [artykuł sponsorowany]
Jak sprzedawać swoje zdjęcia na stocku
Konrad Bąk, Tomasz Tulik
Poradnik, jak zacząć sprzedawać swoje prace w banku zdjęć i na nich zarabiać. Szczególnie, że fotografia stockowa jest dosyć specyficzna i różni się od tej tradycyjnej.
Fotosłownik
Janusz Wójtowicz
Od autobracketingu (AEB), przez Internal focusing (IF), do ultrasonic motor (USM). Słownik pojęć przydatnych każdemu fotoreporterowi.
Moralne problemy fotografii prasowej
Michał Puszka
Dla większości ludzi zobaczyć znaczy tyle, co uwierzyć. Łączy się to z powszechnym przekonaniem, że fotografia nie kłamie. Z tego zaufania czerpie swoją siłę fotografia prasowa.
Sylwetka Henri Cartier-Bressona
Janusz Wójtowicz
Henri Cartier-Bresson urodził się we Francji w 1908 roku. W młodości interesował się malarstwem i filmem dokumentalnym. Przełomem stał się rok 1932 kiedy kupił sobie małoobrazkowy aparat Leica.
Co to jest ikona społeczna? Jak zdjęcie staje się ikoną?
Magdalena Banyś
Za jej pomocą fotografii można nie tylko przedstawić pewne fakty, zobrazować rzeczywistość ale przede wszystkim wpłynąć na sposób ich odbierania.
Fotografia a prawo
Dorota Majka
Media zalewa fala drastycznych publikacji. Codziennie w prasie ukazują się zdjęcia poszarpanych ciał, skatowanych ludzi czy egzekucji podczas zamieszek. Artykuł pochodzi z serwisu www.reporter.edu.pl.