menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Konsimo

21.02.2018 Prawo w mediach

Czym wyróżnia się dobra kancelaria adwokacka?

przebindowski.com.pl

W dzisiejszych czasach coraz częściej korzystamy z usług prawniczych. Niezależnie od tego, czy wymaga tego sytuacja życiowa, chcemy uzyskać lepsze efekty swoich działań, czy próbujemy dojść swoich praw, pomoc rozmaitych specjalistów w dziedzinie prawa, może nam znacznie ułatwić wiele spraw. Dlatego też przedstawiamy kilka rzeczy, którymi kancelaria adwokacka powinna zwrócić Waszą uwagę.

artykuł sponsorowany

Czym wyróżnia się dobra kancelaria adwokacka?fot. Kancelaria adwokacka Macieja Przebindowskiego

Renoma


Potocznie mówi się, że o dobrym prawniku usłyszy się ma mieście. W tym stwierdzeniu jest sporo prawdy, gdyż dobra reputacja często wyprzedza prawnika. Naturalną koleją rzeczy ludzie opowiadają o tym, w jaki sposób dany prawnik im pomógł, a inni przekazują tę informację w rozmowach z innymi. Po jakimś czasie o sprawie wie spore grono osób, a reputacja danego prawnika wzrasta. Kancelaria adwokacka pracuje na pozytywną opinię w identyczny sposób, z tą różnicą, że w kancelarii może, choć nie musi pracować więcej niż jeden prawnik. Wynika z tego, że rzetelna praca i wysoka skuteczność zwraca się nie tylko w kwestiach finansowych, lecz także w procesie kreowania wizerunku, który z kolei przyciąga coraz większe rzesze klientów.

Zakres działań


Jak powszechnie wiadomo, jeżeli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Nie inaczej jest w przypadku świadczenia usług prawniczych. Dobra kancelaria adwokacka będzie zatrudniała specjalistów z różnych dziedzin lub prowadziła zadania w pewnym zakresie. Jeżeli kancelaria zapewnia, że zajmie się każdą sprawą, to możemy się spodziewać, że z pewnością odbije się to na jakości wykonania usługi. Poza tym, jeżeli zauważymy tendencję do zbierania wszystkich spraw jak leci, to warto zastanowić się nad powodami. Równie dobrze może to być duża sprawność w prowadzeniu różnych spraw, co słaba sytuacja firmy, która w desperacki sposób próbuje odbić się od dna.

Cennik


Usługi prawnicze mają swoją cenę. Jest to efekt wieloletnich przygotowań i stałego praktykowania zawodu, a także wysokiej odpowiedzialności za swoją pracę. W naszym kraju zawsze szuka się oszczędności, jednak nie można zignorować faktu, że skuteczny, pewny swojej wiedzy i umiejętności prawnik zawsze będzie się cenił. Kancelaria adwokacka, która oferuje swoje usługi po kosztach, może stwarzać wrażenie nieskutecznej i niegodnej zaufania. Z drugiej strony może być to spowodowane chęcią pozyskania większej liczby klientów. Warto jednak zawsze mieć na uwadze początek tego akapitu – dobry prawnik ceni swój czas i doświadczenie.

Artykuł powstał dzięki informacjom ze strony www.przebindowski.com.pl.

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Największe grzechy polskich mediów według Rady Etyki Mediów

Money.pl
Manipulacja faktami i podkręcanie informacji, amatorska lustracja, odmowa publikacji sprostowań, a także załatwianie prywatnych porachunków właścicieli.

Kodeks Etyki Dziennikarskiej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich
Przyjmując zasady Karty Etycznej Mediów i deklaracji Międzynarodowej Federacji Dziennikarzy, uznajemy, że: zadaniem dziennikarzy jest przekazywanie rzetelnych i bezstronnych informacji oraz różnorodnych opinii, a także

Cyberzagrożenia 2023. Phishing króluje, sztuczna inteligencja na celowniku

Krzysztof Fiedorek
Raport CERT Orange Polska za rok 2023 ujawnia dynamicznie zmieniający się krajobraz cyberzagrożeń. Phishing stał się zdecydowanym liderem, odpowiadając za ponad 44% zgłoszeń. Zaawansowane techniki socjotechniczne, deepfake i natłok złośliwych reklam kuszą użytkowników obietnicą szybkich zysków lub łatwych okazji.

Rzecznik Praw Obywatelskich straszy dziennikarzy

Money.pl
Dziennikarz, angażując się w prowokację sprzeniewierza się misji swojego zawodu - uważa Janusz Kochanowski, Rzecznik Praw Obywatelskich.

Cyberatak na firmowy smartfon. Jak się przed nim ochronić?

KrzysztoF
Urządzenia mobilne z dostępem do internetu są atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców. Kluczem do ochrony wrażliwych danych biznesowych są świadomość pracowników, rozwiązania sprzętowe i odpowiednie oprogramowanie. Poniższy mini-przewodnik to pigułka wiedzy, jak zaopiekować każdy z tych obszarów.

Plagiat w internecie. Oto, jak go uniknąć

infoWire.pl
Coraz więcej internautów prowadzi blogi czy kanały wideo, na których publikuje swoje treści. No właśnie, czy aby na pewno są one zawsze „swoje”? Nieznajomość prawa i zwykła ignorancja łatwo mogą doprowadzić do popełnienia plagiatu.

Mapa Światowych Wycieków Danych 2022. Badanie Surfshark

NWB
W 2022 roku dane wyciekły z łącznie 310 milionów 900 tysięcy kont na świecie. To oznacza, że co sekundę dane traciło 10 internautów. Najwięcej takich incydentów odnotowano w Rosji, Chinach i USA. Polska z 1812198 kont, których bezpieczeństwo naruszono zajęła 19 miejsce na świecie.

więcej w dziale: Prawo w mediach

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

rectangle Play
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofertReporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24