menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMAbanner Lumix

19.03.2018 Rynek medialny

Nowe iWoman.pl. Reaktywacja ambitnego portalu dla kobiet

BARD

Na medialny rynek wraca lifestylowy portal dla kobiet, założony w 2009 przez Grupę Money.pl, a w 2014 roku zawieszony i następnie zamknięty przez nowego właściciela - Wirtualną Polskę. Dwaj byli pracownicy Money.pl odkupili domenę i portal startuje na nowo. W nowym modelu. Bez reklam.

Nowe iWoman.plźródło: iWoman.pl

Za reaktywacją portalu iWoman.pl stoją Filip Kokoszyński i Wojciech Skąpski. Obaj są byłymi pracownikami Grupy Money.pl i obaj tworzyli iWoman.pl jeszcze w czasach, kiedy święcił największe tryumfy przed przejęciem Money.pl przez Wirtualną Polskę. Portal iWoman.pl od 2014 roku nie był przez nowego właściciela rozwijany, a w styczniu 2018 roku został całkowicie zamknięty.

Po reaktywacji 8 marca nowi właściciele zapowiadają utrzymanie portalu jako medium opartego na dobrej jakości treściach, całkowicie jednak zmieniają model monetyzacji.

- Rezygnujemy z reklam display’owych. W naszych oczach to model, który tylko szkodzi internautom, nie wprowadzając żadnych udogodnień - tłumaczą Filip Kokoszyński i Wojciech Skąpski. - Chcemy skupić się na skróceniu drogi użytkowniczek między inspiracją, a realizacją. W tym celu integrujemy serwis z wewnętrznymi oraz zewnętrznymi projektami e-commerce.

Z iWoman.pl zniknęły także blogi użytkowników oraz forum. Zdaniem nowych właścicieli te mechanizmy niepotrzebnie upodabniały portal do modelu social media. W "nowym" iWoman.pl nie są dostępne również archiwalne treści, publikowane w latach 2009-2014. Można je jednak przeczytać w internetowym archiwum web.archive.org. Natomiast profil na Facebooku został reaktywowany z całą historią postów i dotychczasowymi polubieniami:



Historia pomysłu na łączenie treści premium i SEO


Portal iWoman.pl powstał w styczniu 2009 roku, jako lifestylowe uzupełnienie portfolio Grupy Money.pl, wydającej największy w Polsce portal biznesowo-ekonomiczny. Dzięki treściom premium - reportażom, wywiadom i poradnikom tworzonym przez doświadczonych dziennikarzy związanych z redakcją Money.pl - oraz nowatorskim rozwiązaniom technicznym i strategii SEO, portal dla kobiet błyskawicznie zaczął zdobywać czytelniczki.

U szczytu popularności iWoman.pl znajdował się w ścisłej czołówce serwisów kobiecych w polskim internecie, osiągając nawet 800 tysięcy użytkowniczek miesięcznie. Według badania Megapanel/PBI na początku 2013 roku portal mógł pochwalić się ponad 3 milionami odsłon.

Nowi właściciele liczą, że potencjał, jaki mają treści premium w połączeniu z nowatorskim modelem e-commerce pozwolą odzyskać pozycję sprzed ponad trzech lat. Pomóc w tym mają redaktorki:

  • Ewa Protasewicz, związana z iWoman.pl jeszcze w czasach Money.pl
  • Paulina Kucharska
  • Karolina Ratajczak
  • Mariola Borowska

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ
Reporterzy.info na Google News

Zobacz artykuły na podobny temat:

Niepokorni za bramę

Krystyna Mokrosińska
Pewna gazeta pozbyła się uprawiającego dziennikarstwo śledcze redaktora, bo jego artykuły powodowały sądowe procesy - cywilne przeciw gazecie i karne przeciw "bohaterom" prasowych enuncjacji (swoisty paradoks prawa).

Zwyczaje czytelników cyfrowej prasy

Bartłomiej Dwornik
O jakiej porze dnia najchętniej sięgamy po e-gazety i e-booki? Apogeum przypada na godziny 18. i 23. I pora do lamusa odesłać przekonanie, że najchętniej czytamy w weekendy.

Strona nie jest mobile-friendly? W trzy sekundy zniechęci użytkownika

infoWire.pl
Być może już niedługo komputery stacjonarne będą służyć nam tylko do pracy, a szukać interesujących treści w internecie będziemy wyłącznie na urządzeniach mobilnych. Generowany na nich ruch w sieci już od kilku lat przewyższa ten pochodzący z urządzeń stacjonarnych

Radio w Polsce zyskuje na popularności. Badania są jednoznaczne

Krzysztof Rojek
Badania pokazują, że radia słucha około 3/4 Polaków i wartość ta od wielu lat jest stała. Najwyższy odsetek słuchaczy jest w grupie wiekowej 18-24. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy upatrywać przede wszystkim w przyzwyczajeniach Polaków, ale też na przykład w rosnącej roli lokalnych rozgłośni.

Sztuczna inteligencja a praca przyszłości

dr Aneta Karasek
Podczas gdy poprzednie rewolucje przemysłowe trwały latami, obecna – związana z wdrożeniem sztucznej inteligencji – postępuje bardzo szybko. Dotyczy ona wielu obszarów funkcjonowania gospodarki i można zaobserwować, że tak jak kiedyś elektryczność zmieniła świat, tak teraz robi to sztuczna inteligencja.

Co oglądają internauci i gdzie surfują telewidzowie. Badanie Gemius

KF
Jednoźródłowy pomiar konsumpcji mediów oraz analiza jakościowego kontaktu z reklamą w wielu mediach i na różnych urządzeniach (komputery osobiste i laptopy, urządzenia mobilne, TV, radio) zapewniają reklamodawcom i marketerom lepsze planowanie oraz optymalizację działań marketingowych.

Misja jak z TVP, czyli po co dzieciom mądre pismo

Bartłomiej Dwornik
- Nasz produkt musi sam się obronić, choć nie jest czysto komercyjny - podkreśla Krzysztof Ziomek, redaktor naczelny i wydawca nowego dwumiesięcznika dla dzieci "Cudaczek i Przyjaciele".

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, redaktor
praca stacjonarna i online Dziennikarz, reporter
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

Amazon Prime
Dwornik.pl • szkolenia • warsztaty • marketing internetowy

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24