menu szukaj
tygodnik internetowy ISSN 2544-5839
nowe artykuły w każdy poniedziałek
tytuł monitorowany przez IMM i PSMM
zamknij
REKLAMA Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

19.03.2018 Rynek medialny

Nowe iWoman.pl. Reaktywacja ambitnego portalu dla kobiet

BARD

Na medialny rynek wraca lifestylowy portal dla kobiet, założony w 2009 przez Grupę Money.pl, a w 2014 roku zawieszony i następnie zamknięty przez nowego właściciela - Wirtualną Polskę. Dwaj byli pracownicy Money.pl odkupili domenę i portal startuje na nowo. W nowym modelu. Bez reklam.

Nowe iWoman.plźródło: iWoman.pl

Za reaktywacją portalu iWoman.pl stoją Filip Kokoszyński i Wojciech Skąpski. Obaj są byłymi pracownikami Grupy Money.pl i obaj tworzyli iWoman.pl jeszcze w czasach, kiedy święcił największe tryumfy przed przejęciem Money.pl przez Wirtualną Polskę. Portal iWoman.pl od 2014 roku nie był przez nowego właściciela rozwijany, a w styczniu 2018 roku został całkowicie zamknięty.

Po reaktywacji 8 marca nowi właściciele zapowiadają utrzymanie portalu jako medium opartego na dobrej jakości treściach, całkowicie jednak zmieniają model monetyzacji.

- Rezygnujemy z reklam display’owych. W naszych oczach to model, który tylko szkodzi internautom, nie wprowadzając żadnych udogodnień - tłumaczą Filip Kokoszyński i Wojciech Skąpski. - Chcemy skupić się na skróceniu drogi użytkowniczek między inspiracją, a realizacją. W tym celu integrujemy serwis z wewnętrznymi oraz zewnętrznymi projektami e-commerce.

Z iWoman.pl zniknęły także blogi użytkowników oraz forum. Zdaniem nowych właścicieli te mechanizmy niepotrzebnie upodabniały portal do modelu social media. W "nowym" iWoman.pl nie są dostępne również archiwalne treści, publikowane w latach 2009-2014. Można je jednak przeczytać w internetowym archiwum web.archive.org. Natomiast profil na Facebooku został reaktywowany z całą historią postów i dotychczasowymi polubieniami:



Historia pomysłu na łączenie treści premium i SEO


Portal iWoman.pl powstał w styczniu 2009 roku, jako lifestylowe uzupełnienie portfolio Grupy Money.pl, wydającej największy w Polsce portal biznesowo-ekonomiczny. Dzięki treściom premium - reportażom, wywiadom i poradnikom tworzonym przez doświadczonych dziennikarzy związanych z redakcją Money.pl - oraz nowatorskim rozwiązaniom technicznym i strategii SEO, portal dla kobiet błyskawicznie zaczął zdobywać czytelniczki.

U szczytu popularności iWoman.pl znajdował się w ścisłej czołówce serwisów kobiecych w polskim internecie, osiągając nawet 800 tysięcy użytkowniczek miesięcznie. Według badania Megapanel/PBI na początku 2013 roku portal mógł pochwalić się ponad 3 milionami odsłon.

Nowi właściciele liczą, że potencjał, jaki mają treści premium w połączeniu z nowatorskim modelem e-commerce pozwolą odzyskać pozycję sprzed ponad trzech lat. Pomóc w tym mają redaktorki:

  • Ewa Protasewicz, związana z iWoman.pl jeszcze w czasach Money.pl
  • Paulina Kucharska
  • Karolina Ratajczak
  • Mariola Borowska

Udostępnij znajomym:

dodaj na Facebook prześlij przez Messenger dodaj na Twitter dodaj na LinkedIn

PRZERWA NA REKLAMĘ

Zobacz artykuły na podobny temat:

Piano Media. System płatności za dostęp do treści w polskim internecie

Bartłomiej Dwornik
W nocy z 3 na 4 września, polscy użytkownicy zaczęli płacić za dostęp do treści i usług dostarczanych przez sześciu wydawców prasowych i jednego nadawcę radiowego.

Niepokorni za bramę

Krystyna Mokrosińska
Pewna gazeta pozbyła się uprawiającego dziennikarstwo śledcze redaktora, bo jego artykuły powodowały sądowe procesy - cywilne przeciw gazecie i karne przeciw "bohaterom" prasowych enuncjacji (swoisty paradoks prawa).

Ile zarabiają dziennikarze. Analiza danych za rok 2018

BARD
Jaka jest mediana płac na stanowisku dziennikarza i od czego zależy wysokość wynagrodzenia? Na jakie dodatkowe benefity może liczyć osoba zatrudniona w redakcji? Sprawdziliśmy aktualne dane, publikowane przez największe polskie portale rekrutacyjne. Statystyczny dziennikarz zarabia poniżej średniej krajowej.

Media i millenialsi. Jak i co oglądają pokolenia Z i Y

Magdalena Gronert
Prawie trzy czwarte millenialsów stosuje binge-watching, czyli oglądanie serialu lub programu po kilka odcinków z rzędu lub cały sezon na raz. Co więcej, patrząc w ekran, średnio zajmują się jednocześnie czterema innymi rzeczami - wynika z badania „Digital Democracy Survey”, opublikowanego przez Deloitte.

Eksperyment Milgrama 2023. AI może nakłonić do przemocy

KrzysztoF
Naukowcy z Uniwersytetu SWPS powtórzyli słynny eksperyment Milgrama, w którym badani byli nakłaniani do wyrządzania bólu innej osobie na polecenie autorytetu. Tym razem autorytetem był robot. To pierwsze badanie, które pokazuje, że ludzie są skłonni szkodzić innemu człowiekowi, gdy robot nakazuje im to zrobić.

Sztuczna inteligencja na uczelniach. Zakaz dla studentów nic nie da

Iga Leszczyńska
Zdaniem ekspertów studenci używają ChatGPT, ale odgórny zakaz wykorzystywania narzędzi bazujących na AI nie jest i nie będzie skuteczny. Należy zmienić metody weryfikacji wiedzy i umiejętności studentów. Środowisko akademickie nie może udawać, że problem nie istnieje.

To nie koniec telewizji

prof. Mirosław Filiciak
Telewizję można potraktować jako wyznacznik tego, co dzieje się ze społeczeństwem i kulturą. Służy zróżnicowanym celom, realizowanym w rozmaitych formach. Nie przestaje być jednak ważna w życiu społecznym i jej koniec wydaje się mało prawdopodobny.

więcej w dziale: Rynek medialny

dołącz do nas

Facebook LinkedIn X Twitter Google RSS

praca w mediach

Wydawca, influencer
Whitepress Dziennikarz
oferty mediów lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich Więcej

reklama

WhitePress - zarabiaj na swojej stronie
Rozlicz PIT i przekaż 1,5% na projekty fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

zarabiaj

Zarabiaj przez internet

więcej ofert



Reporterzy.info

Dla głodnych wiedzy

Nasze serwisy

Współpraca


© Dwornik.pl Bartłomiej Dwornik 2oo1-2o24