15.05.2018 Marketing i PR
Jak wyróżnić się na targach branżowych?
inventini.com
W Polsce co roku odbywa się około 200 takich imprez i zawsze przyciągają one tłumy wystawców. Konkurencja jest spora, co więc zrobić, żeby zwrócić na siebie uwagę i zatrzymać przy swoim stoisku odwiedzających? [artykuł sponsorowany]

Targi branżowe to dla wielu przedsiębiorców jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie nowych klientów i zwiększenie rozpoznawalności swojej marki.
Targi branżowe – dla kogo?
Targi branżowe to świetna okazja do pokazania się zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorców. Choć oczywiście pojawiają się na nich również przedstawiciele dużych, dobrze znanych firm, z którymi te mniejsze muszą konkurować. Jednak nie zniechęca to małych wystawców - w targach uczestniczą nawet osoby prowadzące jednoosobową działalność. Każdy widzi w takich imprezach szansę na zaprezentowanie swoich usług szerokiemu gronu potencjalnych klientów – i ma słuszność.
Dowiedz się więcej na: inventini.com
Jak trafić na targi?
Informacji o targach powinniśmy szukać przede wszystkim w Internecie, gdzie znajdziesz również informację na temat kosztów wynajęcia stoiska, jego ubezpieczenia, ochrony itd. Przed zapisaniem się na targi, należy upewnić się, że masz na to wystarczający budżet.
Stoisko
Stoisko to prawdopodobnie jeden z najważniejszych elementów Twojej obecności na targach. To ono w największej mierze decyduje o tym, czy odwiedzający zainteresują się Twoją marką. Aby tak się stało, warto sumiennie zająć się jego przygotowaniem. Przede wszystkim powinno się ono wyróżniać na tle innych stoisk. Może intrygować odwiedzających swoim rozmiarem, kształtem czy żywymi kolorami. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie w tym celu namiotów reklamowych z nadrukiem, na których możesz umieścić logo firmy lub chwytliwe hasło reklamowe. Imponujące rozmiary oraz żywe kolory takiego namiotu sprawią, że Twoje stoisko z całą pewnością nie pozostanie niezauważone.
Pracownicy
Warto również zadbać o to, aby na targach reprezentował Cię doświadczony i profesjonalny personel. Kompetentni pracownicy najlepiej przekażą wiedzę na temat firmy zainteresowanym odwiedzającym. Długoletni staż w danej firmie wpływa również na doskonałą znajomość strategii marketingowej, co pozwoli uniknąć wszelakich wpadek.
Materiały promocyjne
Oprócz reklamy w postaci Twojego stoiska oraz uśmiechniętych pracowników, powinieneś zainwestować także w tradycyjne środki promocji, takie jak broszury czy ulotki. Ulotki to sprawdzony i cieszący się sporą popularnością sposób reklamy, którego nie może zabraknąć na targach. Warto zadbać również o różnorakie gadżety promocyjne, które odwiedzający zabiorą ze sobą do domu. Kubki, smycze, kalendarze pendrive’y – to wszystko zwiększy rozpoznawalność Twojej marki.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Kiedy każda reklama stanie się... sklepem? Prognozy Omdia
KFi
Globalne wydatki konsumenckie w sieci rosną w niespotykanym tempie. Już w 2025 roku osiągną wartość 4,4 biliona dolarów, a same USA będą odpowiadać za 1,4 biliona. Granice między reklamą, rozrywką i handlem będą się zacierać, tworząc nową erę cyfrowej konsumpcji.
Co robić, kiedy dziecko obgryza paznokcie? Porady psychologa dziecięcego
patronat Reporterzy.info
Dla dzieci gryzienie palców to często sposób na nudę czy stres. Naszą rolą jest jednak reagować, kiedy widzimy, że maluch obgryza paznokcie. I to nie tylko ze względu na estetykę, ale także potencjalne przyczyny takiego zachowania. Jakie mogą one być i co możemy zrobić?
Analiza predykcyjna i marketing. Klient jeszcze nie wie, reklama już tak
Krzysztof Fiedorek
Sztuczna inteligencja zmienia zasady gry w marketingu. Przewidywanie zachowań klientów przez zaawansowane algorytmy AI i podejmowanie decyzji opartych na danych to już teraźniejszość. Raport „The State of AI”, opublikowany przez McKinsey pokazuje, jaki będzie to miało wpływ na cały rynek reklamy i marketingu.
Podobne artykuły:
Reklama w telewizji irytuje? To nieprawda, jest odwrotnie!
Bartłomiej Dwornik
Reklamy nie irytują, tylko podnoszą atrakcyjność programów telewizyjnych, wynika z badań opublikowanych w magazynie Harvard Business Review Polska. Widzowie są skłonni więcej zapłacić za te audycje, które widzieli z przerwami reklamowymi.
Reklama w e-wydaniach gazet. Czy jest skuteczna?
Emilia Klepacka
Rich media angażują odbiorców na dłużej, przez co zasadniczo wpływają na postrzeganie i odbiór reklamy. Wykorzystanie tego potencjału wciąż jednak nie jest powszechne.
Reklama programmatic. Jak płacić tylko za skuteczny marketing
Paweł Treściński
Model programmatic umożliwia kierowanie formatów reklamowych na określoną grupę odbiorców. Segmenty mogą obejmować płeć, wiek, status społeczny, a także położenie geograficzne w niektórych rejonach kraju. Oprócz tego, można również kontrolować reklamy według określonej pory dnia a także monitorować ich częstotliwość.
Marketing międzynarodowy. 5 kroków, które warto znać
Pamela Tomicka
Co najczęściej powstrzymuje polskie firmy przed ekspansją zagraniczną? Przeważnie to niewystarczająca wiedza na temat prowadzenia działań na skalę międzynarodową, nieznajomość rynku oraz narzędzi cyfrowych, które taki krok mogą wspomóc – stają się główną barierą. Od czego warto zacząć?