15.05.2018 Marketing i PR
Jak wyróżnić się na targach branżowych?
inventini.com
W Polsce co roku odbywa się około 200 takich imprez i zawsze przyciągają one tłumy wystawców. Konkurencja jest spora, co więc zrobić, żeby zwrócić na siebie uwagę i zatrzymać przy swoim stoisku odwiedzających? [artykuł sponsorowany]

Targi branżowe to dla wielu przedsiębiorców jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie nowych klientów i zwiększenie rozpoznawalności swojej marki.
Targi branżowe – dla kogo?
Targi branżowe to świetna okazja do pokazania się zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorców. Choć oczywiście pojawiają się na nich również przedstawiciele dużych, dobrze znanych firm, z którymi te mniejsze muszą konkurować. Jednak nie zniechęca to małych wystawców - w targach uczestniczą nawet osoby prowadzące jednoosobową działalność. Każdy widzi w takich imprezach szansę na zaprezentowanie swoich usług szerokiemu gronu potencjalnych klientów – i ma słuszność.
Dowiedz się więcej na: inventini.com
Jak trafić na targi?
Informacji o targach powinniśmy szukać przede wszystkim w Internecie, gdzie znajdziesz również informację na temat kosztów wynajęcia stoiska, jego ubezpieczenia, ochrony itd. Przed zapisaniem się na targi, należy upewnić się, że masz na to wystarczający budżet.
Stoisko
Stoisko to prawdopodobnie jeden z najważniejszych elementów Twojej obecności na targach. To ono w największej mierze decyduje o tym, czy odwiedzający zainteresują się Twoją marką. Aby tak się stało, warto sumiennie zająć się jego przygotowaniem. Przede wszystkim powinno się ono wyróżniać na tle innych stoisk. Może intrygować odwiedzających swoim rozmiarem, kształtem czy żywymi kolorami. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie w tym celu namiotów reklamowych z nadrukiem, na których możesz umieścić logo firmy lub chwytliwe hasło reklamowe. Imponujące rozmiary oraz żywe kolory takiego namiotu sprawią, że Twoje stoisko z całą pewnością nie pozostanie niezauważone.
Pracownicy
Warto również zadbać o to, aby na targach reprezentował Cię doświadczony i profesjonalny personel. Kompetentni pracownicy najlepiej przekażą wiedzę na temat firmy zainteresowanym odwiedzającym. Długoletni staż w danej firmie wpływa również na doskonałą znajomość strategii marketingowej, co pozwoli uniknąć wszelakich wpadek.
Materiały promocyjne
Oprócz reklamy w postaci Twojego stoiska oraz uśmiechniętych pracowników, powinieneś zainwestować także w tradycyjne środki promocji, takie jak broszury czy ulotki. Ulotki to sprawdzony i cieszący się sporą popularnością sposób reklamy, którego nie może zabraknąć na targach. Warto zadbać również o różnorakie gadżety promocyjne, które odwiedzający zabiorą ze sobą do domu. Kubki, smycze, kalendarze pendrive’y – to wszystko zwiększy rozpoznawalność Twojej marki.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Najnowsze w dziale Marketing i PR:
Reklama zewnętrzna w Polsce. Ekrany, autobusy i rynek OOH w liczbach
KFi
W 2024 roku rynek reklamy zewnętrznej w Polsce osiągnął rekordowe 806 mln zł, a jej cyfrowa odsłona wzrosła aż o 32%. Warte uwagi, że dynamiczniej rozwijała się poza największymi miastami. Reklama w autobusach i tramwajach okazała się też skuteczniejsza niż niejedna kampania online.
Ceny link buildingu są MOCNO przeszacowane. Wielka analiza Adsy
Krzysztof Fiedorek
Wpis gościnny za 45 dolarów? A może za 4595? Różnice w cenach sięgają 100-krotności, a rynek pełen jest absurdów: sprzedający żądają fortuny, kupujący płacą ułamek. Branża beauty kosztuje mniej niż literatura, a Irlandia bije USA na głowę. Analitycy platformy Adsy zajrzeli za kulisy SEO-handlu.
Fałszywe recenzje i opinie w internecie. Raport TrustMate.io
Marek Jaworowski
Aż 25% badanych miało problem z odróżnieniem fałszu od prawdziwych recenzji, co wskazuje na coraz bardziej zaawansowane techniki manipulacji opiniami. Pomimo działań UOKiK-u, proceder kwitnie choć jest zagrożony karą sięgającą nawet 10 proc. obrotu uznanego za winnego przedsiębiorcy. Jak się bronić przed takim oszustwem?
Podobne artykuły:
Reklamy internetowe w Europie 2017. Kto tak naprawdę w nie klika?
Amelia Kurp
Reklamodawcy w Europie Środkowo-Wschodniej emitują w internecie ogromne ilości treści promocyjnych. Komu wyświetlają się reklamy online i kto w nie klika? Jakie wnioski może i powinna wyciągnąć z tej wiedzy cała branża reklamowa? Odpowiedzi dostarcza raport gemiusAdMonitor.
Co to jest marketing szeptany?
Paweł Grabowski
Każda firma, usługa lub produkt, by osiągnąć sukces na rynku, potrzebuje odpowiedniej reklamy. Jak jednak w naturalny sposób zwrócić uwagę konsumentów? W tym celu stosuje się marketing szeptany, cieszący się od lat coraz większą popularnością. Na czym polega ta forma promocji?
Wskaźniki widoczności reklam online. Raport Meetrics Q3/2021
IPM
Reklamy displayowe były w Polsce bardziej widoczne w trzecim kwartale 2021, w przeciwieństwie do reklam wideo, których widoczność się pogorszyła. Rzuca się w oczy wysoka zmienność współczynników widoczności - zarówno przy porównywaniu ze sobą różnych formatów reklam, jak i przy porównaniu tych samych formatów w różnych okresach.
Sponsoring sportu w Polsce. Kto wydaje najwięcej
Karolina Szaflarska
Według szacunkowych danych, w 2016 roku rynek sponsoringu sportowego w Polsce osiągnął wartość 832 400 000 złotych. Prognozy zakładają, że jego wartość na przestrzeni najbliższych lat będzie systematycznie rosnąć, a w roku 2020 osiągnie on poziom zbliżony do miliarda złotych.