15.05.2018 Marketing i PR
Jak wyróżnić się na targach branżowych?
inventini.com
W Polsce co roku odbywa się około 200 takich imprez i zawsze przyciągają one tłumy wystawców. Konkurencja jest spora, co więc zrobić, żeby zwrócić na siebie uwagę i zatrzymać przy swoim stoisku odwiedzających? [artykuł sponsorowany]

Targi branżowe to dla wielu przedsiębiorców jeden z najlepszych sposobów na pozyskanie nowych klientów i zwiększenie rozpoznawalności swojej marki.
Targi branżowe – dla kogo?
Targi branżowe to świetna okazja do pokazania się zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorców. Choć oczywiście pojawiają się na nich również przedstawiciele dużych, dobrze znanych firm, z którymi te mniejsze muszą konkurować. Jednak nie zniechęca to małych wystawców - w targach uczestniczą nawet osoby prowadzące jednoosobową działalność. Każdy widzi w takich imprezach szansę na zaprezentowanie swoich usług szerokiemu gronu potencjalnych klientów – i ma słuszność.
Dowiedz się więcej na: inventini.com
Jak trafić na targi?
Informacji o targach powinniśmy szukać przede wszystkim w Internecie, gdzie znajdziesz również informację na temat kosztów wynajęcia stoiska, jego ubezpieczenia, ochrony itd. Przed zapisaniem się na targi, należy upewnić się, że masz na to wystarczający budżet.
Stoisko
Stoisko to prawdopodobnie jeden z najważniejszych elementów Twojej obecności na targach. To ono w największej mierze decyduje o tym, czy odwiedzający zainteresują się Twoją marką. Aby tak się stało, warto sumiennie zająć się jego przygotowaniem. Przede wszystkim powinno się ono wyróżniać na tle innych stoisk. Może intrygować odwiedzających swoim rozmiarem, kształtem czy żywymi kolorami. Dobrym pomysłem jest wykorzystanie w tym celu namiotów reklamowych z nadrukiem, na których możesz umieścić logo firmy lub chwytliwe hasło reklamowe. Imponujące rozmiary oraz żywe kolory takiego namiotu sprawią, że Twoje stoisko z całą pewnością nie pozostanie niezauważone.
Pracownicy
Warto również zadbać o to, aby na targach reprezentował Cię doświadczony i profesjonalny personel. Kompetentni pracownicy najlepiej przekażą wiedzę na temat firmy zainteresowanym odwiedzającym. Długoletni staż w danej firmie wpływa również na doskonałą znajomość strategii marketingowej, co pozwoli uniknąć wszelakich wpadek.
Materiały promocyjne
Oprócz reklamy w postaci Twojego stoiska oraz uśmiechniętych pracowników, powinieneś zainwestować także w tradycyjne środki promocji, takie jak broszury czy ulotki. Ulotki to sprawdzony i cieszący się sporą popularnością sposób reklamy, którego nie może zabraknąć na targach. Warto zadbać również o różnorakie gadżety promocyjne, które odwiedzający zabiorą ze sobą do domu. Kubki, smycze, kalendarze pendrive’y – to wszystko zwiększy rozpoznawalność Twojej marki.
PRZERWA NA REKLAMĘ
Zobacz artykuły na podobny temat:
Marketing w Polsce 2020. Raport Marketing Survey
Maks Michalczak
Jaki jest prawdziwy obraz polskiego marketingu? Czego szefowie firm oczekują od tytułowego działu? Na te i wiele innych pytań odpowiada Marketing Survey 2020, który został przygotowany przez MKTout, Abananę, Marketing Przy Kawie oraz Brief.pl.
Wskaźniki widoczności reklam online. Raport Meetrics Q3/2021
IPM
Reklamy displayowe były w Polsce bardziej widoczne w trzecim kwartale 2021, w przeciwieństwie do reklam wideo, których widoczność się pogorszyła. Rzuca się w oczy wysoka zmienność współczynników widoczności - zarówno przy porównywaniu ze sobą różnych formatów reklam, jak i przy porównaniu tych samych formatów w różnych okresach.
Gamer Advertising. Marketing skierowany do graczy
Izabela Józwowicz
Miliardy graczy na całym świecie to grupa docelowa, która jest łakomym kąskiem dla wielu marek. Dotarcie do nich może jednak stanowić nie lada wyzwanie. Rynek szturmem podbijają platformy gaming reward, pomagające firmom w promocji wśród gamerów.
Jak optymalizować strony mobilne pod SEO?
Aneta Świderska
Co należy zrobić, żeby witryna była jak najlepiej widoczna w Google? Jakie działania SEO wpisać w stały element działań marketingowych?
Marketing Web3. Nadchodzi koniec monopolu GAFA
Urszula Kostrzewa
Według większości definicji, Web3 jest trendem, który dzięki wykorzystaniu technologii blockchain i związanej z nią decentralizacją, pozwoli czerpać korzyści autorom treści zamiast tylko jej dystrybutorom. Web3 ma też być przyczynkiem do demonopolizacji sieci i końca skrajnej dominacji wielkich firm technologicznych.
Jak prowadzić firmowego bloga
Kamila Kaczmarczyk
Poradnik dla początkujących - jak umiejętnie mówić w imieniu firmy, pokazywać jej pracę "od kuchni", ale nie zdradzać jej sekretów.
Trendy w reklamie wideo. Polski rynek na tle regionu
Andrzej Goleta
Najwyższy wskaźnik VTR osiągają reklamy trwające maksymalnie 7 sekund. Mimo to, reklamodawcy wciąż wybierają nieco dłuższe formaty. Największy budżet na ten typ marketingu przeznacza branża motoryzacyjna. W rejonach Europy Wschodniej urządzeniami, na które reklamodawcy najchętniej kierują content wideo są deskopy, ekrany wielkoformatowe.